Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: PayPal wil plaatjessite Pinterest kopen

Bloomberg: PayPal wil plaatjessite Pinterest kopen

SAN JOSE (ANP) - Betalingsbedrijf PayPal overweegt uit te breiden naar social media met een overname van Pinterest, dat vooral bekendstaat als digitaal prikbord voor afbeeldingen. Persbureau Bloomberg meldt op basis van ingewijden dat de bedrijven gesprekken voeren over een mogelijke samenvoeging. PayPal zou daarbij 70 dollar per Pinterest-aandeel bieden, waarmee het internetbedrijf 45 miljard dollar (38,6 miljard euro) waard zou zijn.

Leden van Pinterest kunnen afbeeldingen die ze online vinden 'vastpinnen' en ordenen op thema, om bijvoorbeeld inspiratie op te doen voor het interieur. Net als andere socialmediabedrijven verdient het bedrijf het meeste aan adverteerders.

Tijdens het hoogtepunt van de coronacrisis won de site aan populariteit doordat mensen vooral thuiszaten. Afgelopen zomer erkende het bedrijf dat de interesse in Pinterest begon af te nemen na de versoepeling van veel coronamaatregelen. Dit jaar is Pinterest op de beurs 16 procent in waarde gedaald.

Verschuiving

PayPal, dat sinds het begin van de pandemie profiteerde van de verschuiving naar onlineshoppen, is de afgelopen jaren actief op de overnamemarkt. Het kocht in 2018 het Zweedse iZettle, onder andere bekend van pinapparaten die met de smartphone kunnen worden bediend. Een jaar later lijfde PayPal prijsvergelijker Honey Science Corp in voor 4 miljard dollar.

Het is nog niet duidelijk welke plannen PayPal met Pinterest heeft. De onderhandelingen lopen nog en kunnen ook stuklopen, benadrukken ingewijden. Woordvoerders van het betaalbedrijf en Pinterest hebben tegenover Bloomberg niet gereageerd op de overnamegeruchten.

Meer uit Financieel

Europese gasprijs hoger door toenemend geweld Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs steeg maandagochtend op de toonaangevende gasbeurs in Amsterdam in navolging van de hogere olieprijzen. De prijs klom bijna 5 procent tot meer dan 83 euro per megawattuur. Vorige week steeg de prijs voor het eerst sinds januari 2023 al tot ruim 80 euro.

1 uur geleden
Chipbedrijven omlaag op beurs na oproep om AI-opmars te vertragen

AMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven zijn maandagochtend stevige verliezers op de beurs in Amsterdam, nadat grote kunstmatige-intelligentiebedrijven hebben opgeroepen om de ontwikkeling van AI-modellen bewust te vertragen. Onder meer topman Dario Amodei van Anthropic uitte afgelopen weekend zijn zorgen over risico's van AI na verschillende incidenten.

1 uur geleden
Amazon schort samenwerking met vrachtvlieger op na ongeluk

SEATTLE (ANP/AFP/RTR) - Webwinkelconcern Amazon heeft de samenwerking met vrachtvlieger 21 Air voorlopig opgeschort. Dit is het bedrijf dat eigenaar is van het Amazon Prime Air-vliegtuig dat een week geleden in Miami van de landingsbaan schoot.

2 uur geleden
Huishoudens betalen volgend jaar fors meer voor gas- en stroomnet

DEN HAAG (ANP) - Huishoudens en bedrijven moeten volgend jaar tientallen euro's meer betalen voor hun elektriciteits- en gasaansluitingen omdat netbeheerders veel moeten investeren in het versterken van het volle stroomnet. Volgens Netbeheer Nederland gaat dit onderdeel van de energierekening gemiddeld met ongeveer 20 procent omhoog. Voor huishoudens betekent dit volgens de brancheorganisatie dat ze gemiddeld zo'n 12 euro per maand extra kwijt zijn.

2 uur geleden
Olieprijzen stijgen om stilleggen Saudische pijpleiding na aanval

SINGAPORE (ANP) - De olieprijzen zijn maandagochtend weer omhooggegaan, na het stilleggen van de belangrijke oost-westelijke pijpleiding in Saudi-Arabië na een aanval met drones. Daarnaast zijn gesprekken tussen de Golfstaten en Iran over de situatie in de Straat van Hormuz, die maandag in Oman plaats zouden vinden, uitgesteld.

2 uur geleden
VS willen uitstootregels voor energiecentrales schrappen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump wil de beperkingen op de uitstoot van broeikasgassen door kolen- en gascentrales schrappen. Milieuagentschap EPA maakt de maatregel naar verwachting maandag bekend, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

4 uur geleden
ING: kostenshock in transportsector door wereldwijde verstoringen

AMSTERDAM (ANP) - De kosten in de transport- en logistieksector zijn flink gestegen door aanhoudende geopolitieke spanningen en verstoringen in de ketens, stelt ING Research. Onder meer de stijgende brandstofprijzen hebben gezorgd voor een kostenshock, stelt de bank. Omdat deze niet altijd volledig kunnen worden doorberekend zet het de winstgevendheid van bedrijven onder druk.

4 uur geleden