Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: PayPal wil plaatjessite Pinterest kopen

Bloomberg: PayPal wil plaatjessite Pinterest kopen

SAN JOSE (ANP) - Betalingsbedrijf PayPal overweegt uit te breiden naar social media met een overname van Pinterest, dat vooral bekendstaat als digitaal prikbord voor afbeeldingen. Persbureau Bloomberg meldt op basis van ingewijden dat de bedrijven gesprekken voeren over een mogelijke samenvoeging. PayPal zou daarbij 70 dollar per Pinterest-aandeel bieden, waarmee het internetbedrijf 45 miljard dollar (38,6 miljard euro) waard zou zijn.

Leden van Pinterest kunnen afbeeldingen die ze online vinden 'vastpinnen' en ordenen op thema, om bijvoorbeeld inspiratie op te doen voor het interieur. Net als andere socialmediabedrijven verdient het bedrijf het meeste aan adverteerders.

Tijdens het hoogtepunt van de coronacrisis won de site aan populariteit doordat mensen vooral thuiszaten. Afgelopen zomer erkende het bedrijf dat de interesse in Pinterest begon af te nemen na de versoepeling van veel coronamaatregelen. Dit jaar is Pinterest op de beurs 16 procent in waarde gedaald.

Verschuiving

PayPal, dat sinds het begin van de pandemie profiteerde van de verschuiving naar onlineshoppen, is de afgelopen jaren actief op de overnamemarkt. Het kocht in 2018 het Zweedse iZettle, onder andere bekend van pinapparaten die met de smartphone kunnen worden bediend. Een jaar later lijfde PayPal prijsvergelijker Honey Science Corp in voor 4 miljard dollar.

Het is nog niet duidelijk welke plannen PayPal met Pinterest heeft. De onderhandelingen lopen nog en kunnen ook stuklopen, benadrukken ingewijden. Woordvoerders van het betaalbedrijf en Pinterest hebben tegenover Bloomberg niet gereageerd op de overnamegeruchten.

Meer uit Financieel

AEX-index sluit lager door flinke verliezen chipbedrijven

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag lager gesloten, vooral door zware verliezen van de chipbedrijven. ASMI, Besi en ASML verloren tot 6,7 procent. Daarnaast kijken beleggers naar de ontwikkelingen in het Midden-Oosten. Het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran is afgelopen. De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd niet in gesprek te zijn met Iran en daar ook geen plannen voor te hebben.

26 minuten geleden
Jumbo haalt La Place-producten op termijn uit de schappen

VEGHEL (ANP) - Jumbo gaat "op middellange termijn" stoppen met het verkopen van La Place-producten in zijn winkels. Dat bevestigt een woordvoerder van de supermarktketen na berichtgeving door vakblad Distrifood. In Jumbo-winkels zijn enkele tientallen producten van La Place te koop, waaronder koffiebonen, slagroom, worstenbroodjes en luxer broodbeleg zoals pastrami en truffelsalami.

50 minuten geleden
Tuinders Delfland blij met versoepeling, droogte nog niet voorbij

ZOETERMEER (ANP) - Glastuinders zijn blij dat ze in het kustgebied tussen Den Haag en Rotterdam tijdelijk weer oppervlaktewater kunnen gebruiken. Het Hoogheemraadschap Delfland heeft het onttrekkingsverbod maandag voor drie avonden en nachten deze week versoepeld. Maar hoewel het is gaan regenen, lijken de droogteproblemen voor de sector nog niet voorbij.

1 uur geleden
Klarna daalt fors op Wall Street, chipbedrijven onder druk

NEW YORK (ANP) - Klarna stond dinsdag bij de dalers op de beurzen in New York. De achterafbetaaldienst maakte de resultaten bekend en kwam met een omzetwaarschuwing. Het Zweedse bedrijf rekent nu op een jaaromzet van 4,1 miljard tot 4,2 miljard dollar, waar eerder nog van 4,3 miljard werd uitgegaan. Kort na opening van de markt noteerde Klarna bijna 20 procent lager.

1 uur geleden
Betaaldienst Klarna somberder over belangrijke Duitse markt

STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Aanbieder van achterafbetaling Klarna heeft zijn financiële verwachtingen verlaagd vanwege ongunstige wisselkoersen en tegenvallende volumes in Duitsland. Beleggers op Wall Street zijn hier flink van geschrokken. De bekende Buy Now, Pay Later-dienst ging dinsdag in de vroege handel in New York meer dan 19 procent onderuit.

2 uur geleden
Havenarbeiders in Duitsland staken om loonconflict

HAMBURG (ANP/DPA) - Havenarbeiders in zes Duitse havens hebben het werk neergelegd uit onvrede over het loonbod van hun werkgevers. Dat raakt onder andere de drie grootste havens van Duitsland.

3 uur geleden
Flitshandelaar Optiver koopt energiespecialist Northpool

AMSTERDAM (ANP) - Flitshandelaar Optiver neemt een meerderheidsbelang in Northpool, een in Leiden gevestigde energiehandelaar. Voor Optiver is de overname een belangrijke stap bij het uitbreiden van zijn activiteiten naar de energiemarkten, zegt topman Jan Boomaars.

4 uur geleden