
Bloomberg: OPEC+ wil olieproductie weer fors verhogen
WENEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ besluit volgende maand waarschijnlijk opnieuw tot een forse verhoging van de olieproductie. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Zo'n stap zou de prijzen aan de Nederlandse pomp wat kunnen drukken.
Acht belangrijke OPEC+-landen zijn de voorbije drie maanden al akkoord gegaan met flinke verhogingen van 411.000 vaten per dag. Verscheidene afgevaardigden, die anoniem wilden blijven, zeiden dat hun landen bereid zijn om dezelfde verhoging opnieuw te overwegen voor augustus tijdens hun bijeenkomst op 6 juli.
Saudi-Arabië heeft de olielanden ook aangespoord om de productieverhoging te versnellen. Dat beleid, waarschijnlijk bedoeld om marktaandeel te winnen, leidde in april al kortstondig tot een daling van de olieprijzen naar het laagste niveau in vier jaar.
Prijzen gedaald
Door de Amerikaanse bombardementen op Iran liepen de prijzen recent wel op tot het hoogste niveau in maanden. Maar sinds een staakt-het-vuren is bereikt zijn de prijzen weer wat gedaald.
De schommelingen op de oliemarkt zijn ook bij het tanken in Nederland te merken. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers staat de adviesprijs van de grote oliemaatschappijen voor een liter Euro95 nu gemiddeld op 2,136 euro. Enkele dagen terug piekte de prijs op 2,152 euro, het hoogste niveau in meer dan twee maanden. Begin juni ging het nog om 2,102 euro.
Voor diesel is deze adviesprijs nu 1,898 euro, tegen een piek van 1,920 euro eerder deze week en 1,800 euro begin deze maand. De adviesprijzen, die UnitedConsumers dagelijks bijhoudt, worden vooral langs de snelweg gevraagd. Elders is tanken vaak goedkoper.
Meer uit Financieel
HETHEL (ANP/BLOOMBERG) - Sportwagenfabrikant Lotus heeft geen plannen om zijn productie in het Verenigd Koninkrijk te beëindigen. Daarmee reageert de onderneming op mediaberichten van onder meer de BBC dat het bedrijf zou overwegen zijn Britse productie te staken om een nieuwe fabriek in de Verenigde Staten op te zetten.
2 uur geledenMIDDENMEER (ANP) - Bij tomatenbedrijf Agro Care in het Noord-Hollandse Middenmeer is vrijdagmiddag een grote kas ingestort. Op beelden van een beveiligingscamera, die verschillende media tonen, is te zien hoe de enorme kas van 9 hectare om 16.38 uur van het ene op het andere moment tegen de vlakte gaat. Volgens de onderneming zelf waren er rond dat tijdstip geen mensen meer in de kas aanwezig. De schade lijkt in de miljoenen euro's te lopen.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Vakbond FNV gaat namens het grondpersoneel niet in op de uitnodiging van KLM om woensdag weer naar de cao-onderhandelingstafel te komen. FNV-bestuurder John van Dorland blijft "in de actiestand" en wil een nieuwe staking aankondigen zodra voor hem duidelijk is hoe op verantwoorde wijze actie gevoerd mag worden.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Sportwagenfabrikant Lotus overweegt zijn productie in het Verenigd Koninkrijk te beëindigen en een nieuwe fabriek in de Verenigde Staten op te zetten, meldt de Britse omroep BBC op basis van ingewijden. Hierdoor dreigen 1300 Britse banen verloren te gaan.
7 uur geledenKEULEN (ANP/DPA) - De Duitse supermarkt Aldi Süd mag zijn populaire "Dubai chocolade" niet langer verkopen omdat deze in Turkije wordt gemaakt. Dat heeft een rechtbank in Keulen vrijdag bepaald.
7 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Een Tesla Model Y SUV is vrijdag zelfstandig, dus zonder chauffeur, van de fabriek nabij Austin naar het huis van een klant gereden. Dit is de nieuwste zet van de Amerikaanse fabrikant van elektrische auto's om zijn vooruitgang op het gebied van autonoom rijden te tonen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zou het "geweldig" vinden als Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell zou aftreden "als hij dat zou willen". De president noemde de baas van de Amerikaanse centrale bank vrijdag na een vraag van een verslaggever in het Witte Huis "een domme persoon" en zei dat "hij slecht werk heeft geleverd".
9 uur geleden