Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: ook topman Apple gaat naar inauguratie Trump

Bloomberg: ook topman Apple gaat naar inauguratie Trump

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Ook Apple-topman Tim Cook is van plan om volgende week de inauguratie van Donald Trump bij te wonen. Hij is de laatste in een rij Amerikaanse techbazen van wie bekend is geworden dat ze naar Washington afreizen voor de ceremonie, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

Amazon-oprichter Jeff Bezos en Meta Platforms-topman Mark Zuckerberg worden eveneens verwacht bij de inauguratie. Dat geldt ook voor Elon Musk, de topman van autobouwer Tesla en eigenaar van socialemediaplatform X die is uitgegroeid tot een van Trumps grootste supporters en donateurs.

De aanwezigheid van de techbazen komt op een moment dat de sector probeert de banden met Trump aan te halen. Tijdens Trumps eerste periode als leider van het land botste hij nog meerdere malen met de techbedrijven. Velen, onder wie Cook, hebben recent ook Trumps landgoed in Mar-a-Lago bezocht, waar de aankomend president een reeks privégesprekken en diners hield om plannen voor de komende tijd te bespreken.

Veel bedrijven hebben ook geld gestort voor de inauguratie. Bloomberg heeft van bronnen begrepen dat Trump in totaal 200 miljoen dollar heeft opgehaald voor de ceremonie. Daarmee zouden de records van giften bij eerdere inauguraties worden verpulverd, wat laat zien hoe ver bedrijven willen gaan om een goede verstandhouding op te bouwen met de nieuwe regering.

Meer uit Financieel

Rechter wijst bezwaren tegen maatregel rond huurprijs af

DEN HAAG (ANP) - Verhuurders hebben geen gelijk gekregen in een zaak tegen de Staat over een overheidsmaatregel die bedoeld was om prijsstijgingen in de huursector te beperken. Een groep particuliere verhuurders had eind 2023 een zaak aangespannen die draaide om de zogeheten WOZ-cap, die een jaar eerder werd ingesteld om ervoor te zorgen dat de WOZ-waarde minder bepalend werd bij het vaststellen van de huurprijs.

47 minuten geleden
Commissieplannen voor boeren: eerlijke prijzen en minder regels

BRUSSEL (ANP) - De voedselindustrie moet eerlijke prijzen gaan betalen voor producten van Europese boeren. Dat stelt de Europese Commissie voor in haar woensdag gepresenteerde landbouwstrategie.

57 minuten geleden
KFC verplaatst Amerikaanse hoofdkantoor van Kentucky naar Texas

LOUISVILLE (ANP/AFP) - Kipketen KFC verplaatst zijn Amerikaanse hoofdkantoor van Kentucky naar Texas. De keten, ook wel bekend als Kentucky Fried Chicken, gaat zijn Amerikaanse hoofdkantoor verhuizen van Louisville, Kentucky, naar het Texaanse Plano, heeft moederbedrijf Yum! Brands bekendgemaakt.

1 uur geleden
Personeel FNV schort acties op, gaat om tafel met bondsbestuur

UTRECHT (ANP) - FNV Personeel schort de acties bij de vakbond om de ontstane bestuurscrisis op. De interne bond, die de belangen van FNV-medewerkers behartigt, gaat het gesprek met het vakbondsbestuur aan. Het FNV-bestuur heeft daarvoor een uitnodiging gestuurd, waarin "de zorgen over sociale veiligheid" worden erkend, aldus FNV Personeel.

1 uur geleden
RTE: Mediahuis klaagt X in Ierland aan om nepadvertenties

DUBLIN (ANP) - De Ierse tak van uitgever Mediahuis heeft X aangeklaagd, meldt de Ierse omroep RTE. Op het socialemediaplatform zouden advertenties en gesponsorde berichten zijn gepubliceerd met nepartikelen in de stijl van zijn dagblad Irish Independent. Mediahuis is in Nederland onder meer bekend van De Telegraaf, NRC en Privé en radiozenders Radio Veronica, SLAM! en 100% NL.

2 uur geleden
Toezichthouder klaagt over Engelstalige klantenservice TonyBet

DEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) heeft gokbedrijf TonyBet aangesproken op het feit dat de onderneming niet 24 uur per dag gebruikmaakte van een Nederlandstalige telefonische klantenservice. Volgens de toezichthouder heeft TonyBet hieraan gehoor gegeven en maatregelen genomen.

2 uur geleden
Philips op keerpunt 'van geschillen naar innovatie', stelt topman

AMSTERDAM (ANP) - Vorig jaar was een keerpunt van "geschillen naar innovatie" voor Philips, zei topman Roy Jakobs van het medisch-technologisch concern in een toelichting op de jaarresultaten. Hij doelde daarmee op de problemen rond de slaapapneu-apparaten van het bedrijf, die zo goed als opgelost zijn. Daardoor is er weer volop ruimte voor innovatie, bijvoorbeeld op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).

2 uur geleden