Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: ook topman Apple gaat naar inauguratie Trump

Bloomberg: ook topman Apple gaat naar inauguratie Trump

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Ook Apple-topman Tim Cook is van plan om volgende week de inauguratie van Donald Trump bij te wonen. Hij is de laatste in een rij Amerikaanse techbazen van wie bekend is geworden dat ze naar Washington afreizen voor de ceremonie, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

Amazon-oprichter Jeff Bezos en Meta Platforms-topman Mark Zuckerberg worden eveneens verwacht bij de inauguratie. Dat geldt ook voor Elon Musk, de topman van autobouwer Tesla en eigenaar van socialemediaplatform X die is uitgegroeid tot een van Trumps grootste supporters en donateurs.

De aanwezigheid van de techbazen komt op een moment dat de sector probeert de banden met Trump aan te halen. Tijdens Trumps eerste periode als leider van het land botste hij nog meerdere malen met de techbedrijven. Velen, onder wie Cook, hebben recent ook Trumps landgoed in Mar-a-Lago bezocht, waar de aankomend president een reeks privégesprekken en diners hield om plannen voor de komende tijd te bespreken.

Veel bedrijven hebben ook geld gestort voor de inauguratie. Bloomberg heeft van bronnen begrepen dat Trump in totaal 200 miljoen dollar heeft opgehaald voor de ceremonie. Daarmee zouden de records van giften bij eerdere inauguraties worden verpulverd, wat laat zien hoe ver bedrijven willen gaan om een goede verstandhouding op te bouwen met de nieuwe regering.

Meer uit Financieel

Schoonmaaksites geven betere informatie abonnement na ingreep ACM

DEN HAAG (ANP) - Meerdere websites voor schoonmaakhulp hebben de informatie op hun sites aangepast nadat de Autoriteit Consument & Markt (ACM) ze hierop had aangesproken. Het was volgens de waakhond eerder niet duidelijk voor consumenten dat ze een abonnement afsloten voor de dienst, omdat ze niet goed werden geïnformeerd.

33 minuten geleden
AEX-index verder omlaag door inflatiezorgen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging maandag verder omlaag na de verliesbeurt op vrijdag. De olieprijzen liepen verder op door de aanhoudende spanningen in het Midden-Oosten na een nieuwe waarschuwing van de Amerikaanse president Donald Trump aan Iran. In een bericht op Truth Social schreef Trump zondag dat "de klok tikt" en dat er "niets meer over zal zijn" van Iran als het land niet snel in actie komt.

1 uur geleden
Alleenstaande AOW'ers krijgen 20 procent meer vakantiegeld

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders met een AOW krijgen dit jaar fors meer vakantiegeld. Alleenstaande AOW'ers ontvangen zo'n 20 procent meer netto vakantiegeld dan een jaar geleden, blijkt uit een berekening van seniorenplatform AOW.nu.

1 uur geleden
Ondernemersclub roept Eerste Kamer op box 3-wet te verwerpen

DEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisatie ONL roept de Eerste Kamer op het wetsvoorstel voor het nieuwe box 3-stelsel te verwerpen. "Belasting heffen over papieren winsten is absurd. Deze wet is schadelijk voor het vestigingsklimaat, omdat ondernemers hun heil gaan zoeken over de grens", zegt ONL-voorman Erik Ziengs maandag. "Er zit maar een ding op: de Wet werkelijk rendement box 3 moet door de Eerste Kamer van tafel worden geveegd."

1 uur geleden
Bouwconcerns renoveren Drechttunnel voor 233 miljoen euro

ROSMALEN (ANP) - Bouwconcerns Heijmans en Dura Vermeer en technisch dienstverlener SPIE gaan aan de slag met de renovatie en het onderhoud van de Drechttunnel van snelweg A16 tussen Zwijndrecht en Dordrecht. Met de klus is zo'n 233 miljoen euro gemoeid. Elk van de bedrijven uit de bouwcombinatie neemt een derde daarvan voor zijn rekening.

2 uur geleden
Ryanair waarschuwt voor hogere kosten door stijgende olieprijzen

DUBLIN (ANP/BLOOMBERG) - Ryanair waarschuwt voor hogere kosten dit jaar als de prijzen voor vliegtuigbrandstof op het huidige hoge niveau blijven. Door de oorlog in het Midden-Oosten zijn de kerosineprijzen flink gestegen, waardoor de winst van veel grote luchtvaartmaatschappijen dit kwartaal onder druk staat.

2 uur geleden
India en Zweden sluiten strategisch partnerschap

STOCKHOLM (ANP/AFP) - Zweden en India hebben een strategisch partnerschap aangekondigd, gericht op het verdubbelen van hun handel en investeringen in de komende vijf jaar. Dit gebeurde tijdens een ontmoeting tussen de Zweedse premier Ulf Kristersson en de Indiase premier Narendra Modi.

12 uur geleden