Bloomberg: ook Duits onderzoek naar duurzaamheidsclaims DWS
BERLIJN (ANP) - Ook de Duitse autoriteiten zijn een onderzoek begonnen naar de vermogensbeheertak van Deutsche Bank, DWS Group. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Het voormalige hoofd duurzaamheid van de onderneming heeft naar verluidt aangegeven dat het fonds beleggingsproducten onterecht als duurzaam heeft bestempeld. Woensdag meldde zakenkrant The Wall Street Journal dat de Amerikaanse autoriteiten DWS om dezelfde reden onderzoeken.
De voormalige duurzaamheidschef zou een paar weken geleden hebben aangegeven dat de vermogensbeheerder, goed voor 1 biljoen dollar (849 miljard euro) aan beheerd vermogen, worstelde met zijn beleid voor milieu-, sociale en beleidsinvesteringen. Daarbij werd soms een te rooskleurig beeld geschetst voor beleggers, schreef The Wall Street Journal.
De onderzoeken door de Amerikaanse beurswaakhond SEC en federale aanklagers zouden zich nog in een vroeg stadium bevinden. De SEC, DWS en Deutsche Bank wilden geen commentaar geven op het bericht. Ook de Duitse financiële toezichthouder BaFin laat weten niet in te gaan op onderzoeken naar individuele bedrijven.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Ov-bedrijf Transdev biedt buschauffeurs in Utrecht sinds deze week een hoger salaris voor extra diensten om een chauffeurstekort. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door RTV Utrecht. De regeling geldt in elk geval tot de zomer en wordt mogelijk verlengd als de personeelskrapte in die regio aanblijft.
16 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Economen van Rabobank voorzien economische pijn in Nederland door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Maar een recessie verwachten ze niet, al heeft de bank haar eerdere voorspellingen in een nieuwe raming wel iets verlaagd.
54 minuten geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen gingen woensdagochtend omhoog door het oplaaiende geweld in het Midden-Oosten. Iran heeft raketten afgevuurd op Koeweit en Bahrein en de Verenigde Staten vielen een Iraans commandocentrum aan. Daarmee zetten de olieprijzen de opmars van deze week voort door onzekerheid over een vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Victoria's Secret hoorde dinsdag bij de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het lingeriemerk heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Topvrouw Hillary Super lijkt daarmee vaart te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen KLM en Transavia hebben op woensdag verschillende vluchten naar Portugese bestemmingen geannuleerd in verband met een staking in het land. Zowel op Schiphol als op de luchthavens in Eindhoven en Rotterdam zijn vluchten geschrapt.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.
13 uur geleden