Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: ook Duits onderzoek naar duurzaamheidsclaims DWS

Bloomberg: ook Duits onderzoek naar duurzaamheidsclaims DWS

BERLIJN (ANP) - Ook de Duitse autoriteiten zijn een onderzoek begonnen naar de vermogensbeheertak van Deutsche Bank, DWS Group. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Het voormalige hoofd duurzaamheid van de onderneming heeft naar verluidt aangegeven dat het fonds beleggingsproducten onterecht als duurzaam heeft bestempeld. Woensdag meldde zakenkrant The Wall Street Journal dat de Amerikaanse autoriteiten DWS om dezelfde reden onderzoeken.

De voormalige duurzaamheidschef zou een paar weken geleden hebben aangegeven dat de vermogensbeheerder, goed voor 1 biljoen dollar (849 miljard euro) aan beheerd vermogen, worstelde met zijn beleid voor milieu-, sociale en beleidsinvesteringen. Daarbij werd soms een te rooskleurig beeld geschetst voor beleggers, schreef The Wall Street Journal.

De onderzoeken door de Amerikaanse beurswaakhond SEC en federale aanklagers zouden zich nog in een vroeg stadium bevinden. De SEC, DWS en Deutsche Bank wilden geen commentaar geven op het bericht. Ook de Duitse financiële toezichthouder BaFin laat weten niet in te gaan op onderzoeken naar individuele bedrijven.

Meer uit Financieel

Wedden op eigen doelpunt kan niet meer na ingrijpen autoriteit

DEN HAAG (ANP) - Twee goksites hebben de mogelijkheid om op eigen doelpunten te wedden verwijderd nadat ze daarop waren aangesproken door de Kansspelautoriteit (Ksa). Dit soort weddenschappen zijn niet toegestaan omdat ze een verhoogd risico hebben op matchfixing.

29 minuten geleden
Duits bedrijfsleven even somber als tijdens coronapandemie

MÜNCHEN (ANP) - De omstandigheden voor Duitse bedrijven zijn in april aanzienlijk verslechterd, meldt onderzoeksinstituut Ifo op basis van zijn maandelijkse enquête onder ondernemers. Een graadmeter voor het ondernemersvertrouwen in Duitsland zakte tot het laagste niveau sinds de coronapandemie.

40 minuten geleden
Eigenaar kunstmestfabriek Sluiskil verwacht hogere gaskosten

OSLO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Kunstmestproducent Yara, bekend van zijn grote complex in het Zeeuwse Sluiskil, verwacht dat de kosten voor aardgas in de komende maanden flink hoger liggen door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Het Noorse concern denkt dat de kosten in het tweede kwartaal 150 miljoen dollar (ruim 128 miljoen euro) hoger uitvallen dan een jaar geleden.

42 minuten geleden
Porsche doet belang in sportwagenmerk Bugatti van de hand

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Porsche verkoopt zijn belang in sportwagenmerk Bugatti. De Duitse autofabrikant heeft ingestemd met de verkoop aan een consortium onder leiding van HOF Capital, een fonds dat mede werd opgericht door een telg uit een Egyptische miljardairsfamilie.

44 minuten geleden
EU akkoord met tijdlijn om concurrerender te worden

NICOSIA (ANP) - De EU-landen, de Europese Commissie en het Europees Parlement hebben vrijdag hun handtekening gezet onder een routekaart om de interne markt te verbeteren. De EU wil vaart maken met het vereenvoudigen van regels voor de interne markt. Daarmee hoopt Europa concurrerender te worden.

1 uur geleden
Betaalbedrijf Adyen stijgt op Damrak na Duitse overname

AMSTERDAM (ANP) - Adyen behoorde vrijdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De betalingsverwerker koopt het Duitse Talon.One voor 750 miljoen euro. Het bedrijf biedt winkelketens en grote merken een systeem aan waarmee ze op maat gemaakte promotiecampagnes voor klanten kunnen opzetten. Met de aankoop verwacht Adyen zijn activiteiten uit te breiden van het verwerken van betalingen naar marketing. Het aandeel werd ruim 3 procent hoger gezet.

3 uur geleden
EU en VS tekenen vrijdag overeenkomst over kritieke mineralen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Europese Unie en de Verenigde Staten ondertekenen vrijdag een voorlopige samenwerkingsovereenkomst over kritieke mineralen, grondstoffen die essentieel zijn voor de economie en maatschappij. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken gemeld.

3 uur geleden