
Bloomberg: ook Duits onderzoek naar duurzaamheidsclaims DWS
BERLIJN (ANP) - Ook de Duitse autoriteiten zijn een onderzoek begonnen naar de vermogensbeheertak van Deutsche Bank, DWS Group. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Het voormalige hoofd duurzaamheid van de onderneming heeft naar verluidt aangegeven dat het fonds beleggingsproducten onterecht als duurzaam heeft bestempeld. Woensdag meldde zakenkrant The Wall Street Journal dat de Amerikaanse autoriteiten DWS om dezelfde reden onderzoeken.
De voormalige duurzaamheidschef zou een paar weken geleden hebben aangegeven dat de vermogensbeheerder, goed voor 1 biljoen dollar (849 miljard euro) aan beheerd vermogen, worstelde met zijn beleid voor milieu-, sociale en beleidsinvesteringen. Daarbij werd soms een te rooskleurig beeld geschetst voor beleggers, schreef The Wall Street Journal.
De onderzoeken door de Amerikaanse beurswaakhond SEC en federale aanklagers zouden zich nog in een vroeg stadium bevinden. De SEC, DWS en Deutsche Bank wilden geen commentaar geven op het bericht. Ook de Duitse financiƫle toezichthouder BaFin laat weten niet in te gaan op onderzoeken naar individuele bedrijven.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse economie is in mei voor de tweede maand op rij gekrompen. Volgens economen van ING zijn er daardoor groeiende zorgen over de economische vooruitzichten van het Verenigd Koninkrijk. Als andere cijfers volgende week ook slecht zijn, zou dat de druk op de Bank of England vergroten om sneller de rente te verlagen.
38 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Chinese regering heeft bedrijven niet gevraagd om "illegaal" persoonlijke gegevens van klanten te verzamelen en op te slaan. Dat heeft het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken laten weten, nadat de Ierse datatoezichthouder donderdag had aangekondigd een nieuw onderzoek naar TikTok te starten. Dat onderzoek richt zich op het opslaan van persoonlijke gegevens in China door het Chinese socialemediabedrijf.
48 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging vrijdag licht omlaag, na de winstbeurt een dag eerder. De beurshandel stond opnieuw in het teken van de importheffingen van Donald Trump. De Amerikaanse president kondigde aan vanaf 1 augustus een heffing van 35 procent in te voeren op een deel van de producten uit Canada. Volgens Trump is de maatregel een reactie op Canadese tegenheffingen.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Onderzoeksinstituut TNO gaat samenwerken met het Japanse techbedrijf Dai Nippon Printing (DNP). Ze richten zich op de ontwikkeling van technologie voor snelle gegevensverwerking tegen lager energieverbruik. Door de opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) is daar grote behoefte aan, aldus TNO. De ontwikkeling vindt plaats op de High Tech Campus in Eindhoven.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De bitcoin zet zijn recordjacht voort. Vrijdagochtend steeg de waarde van de bekendste digitale munt tot meer dan 118.000 dollar. De koers wordt vooral gedreven door de vraag van institutionele beleggers, zoals pensioenfondsen, en het cryptovriendelijke beleid van de Amerikaanse regering onder president Donald Trump.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Luchthaven Heathrow wil 10 miljard pond (omgerekend 11,6 miljard euro) investeren. Dat geld moet onder meer gaan naar het herinrichten van terminals en het verbeteren van de punctualiteit met behulp van kunstmatige intelligentie. Het Londense vliegveld heeft daarvoor een investeringsplan ingediend bij de Britse luchtvaartautoriteit.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Samsung Electronics wil later dit jaar beginnen met de verkoop van zijn eerste trifold-vouwtelefoon. Dat is een vouwbare smartphone met drie schermpanelen die samenklappen, waardoor het toestel compacter is dan een standaard smartphone.
3 uur geleden