Bloomberg: ook betalingsproblemen bij autodivisie Evergrande
BEIJING (ANP) - De divisie voor elektrische auto's van het Chinese conglomeraat Evergrande loopt achter met het betalen van salarissen. Ook de rekeningen van een aantal leveranciers van fabrieksmaterieel blijven onbetaald, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Daarmee wordt duidelijk dat de financieel penibele situatie binnen het conglomeraat verder reikt dan alleen de vastgoedactiviteiten van Evergrande.
China Evergrande New Energy Vehicle Group (Evergrande NEV) wil volgend jaar op grote schaal elektrische auto's gaan verkopen, maar gezien de betalingsproblemen haalt dit bedrijfsonderdeel deze doelen waarschijnlijk niet. Bronnen laten aan Bloomberg weten dat de meeste werknemers doorgaans aan het begin van de maand en rond de twintigste dag van de maand worden betaald. Die tweede storting van het salaris is in september bij sommige managers niet gekomen. Evergrande NEV wilde niet reageren op vragen van Bloomberg. Leveranciers van machines trekken naar verluidt hun eigen monteurs terug uit de fabrieken van het bedrijf omdat Evergrande NEV in gebreke blijft met betalingen.
Evergrande heeft een schuldenlast van omgerekend 260 miljard euro. Dat die situatie onhoudbaar is, werd duidelijk toen leveranciers niet meer betaald konden worden. Donderdag loopt de deadline af van rentebetalingen van ruim 83 miljoen dollar op een lening van 2 miljard dollar. Een faillissement dreigt schokgolven te veroorzaken bij andere vastgoedconcerns en bedrijven die van hen afhankelijk zijn. Als Evergrande zijn verplichtingen niet na kan komen, wordt mogelijk de grootste operatie in de Chinese geschiedenis opgezet om tot een vergelijk te komen tussen het concern en schuldeisers.
Meer uit Financieel
BOXTEL (ANP) - De failliete onlinewoonwinkel fonQ is weer actief onder de vleugels van de onlinegroep Etrias. Het platform, met een variƫteit aan onlinespeciaalzaken onder zich, heeft zowel de handelsnaam als de webshop overgenomen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bedrijven zijn positief over het doel van het wetsvoorstel dat voor meer loontransparantie moet zorgen, maar waken tegelijkertijd voor de administratieve lasten daarvan. Dat blijkt uit een rondgang van het ANP.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de wereldhandel is vooralsnog beperkt gebleven, meldt het Centraal Planbureau (CPB). Volgens het instituut is de wereldhandel in maart, de eerste maand van de oorlog, met 2,1 procent afgenomen ten opzichte van de maand daarvoor.
1 uur geledenNICOSIA (ANP) - De energiecrisis drijft de inflatie op en zet de economie onder druk, maar de inflatieverwachtingen op de lange termijn blijven "grotendeels stabiel", zei president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde vrijdag in Nicosia.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De ingrepen van het kabinet rond sociale zekerheid zijn niet nodig om bijvoorbeeld de AOW betaalbaar te houden. Dat stelt FNV na een analyse op basis van cijfers van onder andere het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben vrijdag ingestemd met het opschorten van importtarieven voor bepaalde kunstmeststoffen voor de duur van een jaar. Dat voorstel deed de Europese Commissie in januari.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakcentrale VCP ziet oproepen van de nieuwe VNO-NCW-voorzitter Coen van Oostrom aan het kabinet als steun voor het ultimatum dat de organisatie samen met vakbonden FNV en CNV had gesteld. De bonden eisen dat het kabinet voor komende maandag plannen voor een snellere stijging van de AOW-leeftijd en bezuinigingen op de WIA en WW van tafel haalt.
3 uur geleden