Bloomberg: ook betalingsproblemen bij autodivisie Evergrande
BEIJING (ANP) - De divisie voor elektrische auto's van het Chinese conglomeraat Evergrande loopt achter met het betalen van salarissen. Ook de rekeningen van een aantal leveranciers van fabrieksmaterieel blijven onbetaald, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Daarmee wordt duidelijk dat de financieel penibele situatie binnen het conglomeraat verder reikt dan alleen de vastgoedactiviteiten van Evergrande.
China Evergrande New Energy Vehicle Group (Evergrande NEV) wil volgend jaar op grote schaal elektrische auto's gaan verkopen, maar gezien de betalingsproblemen haalt dit bedrijfsonderdeel deze doelen waarschijnlijk niet. Bronnen laten aan Bloomberg weten dat de meeste werknemers doorgaans aan het begin van de maand en rond de twintigste dag van de maand worden betaald. Die tweede storting van het salaris is in september bij sommige managers niet gekomen. Evergrande NEV wilde niet reageren op vragen van Bloomberg. Leveranciers van machines trekken naar verluidt hun eigen monteurs terug uit de fabrieken van het bedrijf omdat Evergrande NEV in gebreke blijft met betalingen.
Evergrande heeft een schuldenlast van omgerekend 260 miljard euro. Dat die situatie onhoudbaar is, werd duidelijk toen leveranciers niet meer betaald konden worden. Donderdag loopt de deadline af van rentebetalingen van ruim 83 miljoen dollar op een lening van 2 miljard dollar. Een faillissement dreigt schokgolven te veroorzaken bij andere vastgoedconcerns en bedrijven die van hen afhankelijk zijn. Als Evergrande zijn verplichtingen niet na kan komen, wordt mogelijk de grootste operatie in de Chinese geschiedenis opgezet om tot een vergelijk te komen tussen het concern en schuldeisers.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.
9 uur geledenLUDWIGSHAFEN (ANP/DPA) - De topman van het Duitse chemieconcern BASF ziet geen tekenen van de-industrialisatie van Duitsland ondanks de moeilijke marktomstandigheden voor veel Duitse industriebedrijven. Dat zei bestuursvoorzitter Markus Kamieth van het grootste chemiebedrijf ter wereld in een interview met zakenkrant Handelsblatt. Eerder deze week zei de invloedrijke lobbygroep BDI nog dat de neergang van de industrie structureel begint te worden.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Zorgtechnologiebedrijf Philips was koploper in de hoofdindex na het flinke koersverlies een dag eerder. Shell stond juist bij de grootste dalers na een adviesverlaging voor het olie- en gasconcern.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De boete van 120 miljoen euro van de Europese Commissie voor socialemediaplatform X is opgelegd omdat het bedrijf van Elon Musk "succesvol" is. Dat zei voorzitter Brendan Carr van de Amerikaanse concurrentiewaakhond Federal Communications Commission (FCC).
14 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Vanuit de EU klinken positieve geluiden dat de Europese Commissie X een boete geeft voor het niet naleven van regels van de Digital Services Act (DSA). Het is voor het eerst dat de EU een boete geeft voor het niet naleven van deze wet. X krijgt de boete onder meer vanwege misleiding over blauwe vinkjes.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix stond vrijdag bij de verliezers op de beurzen in New York. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen. De overname, die in contanten en aandelen wordt betaald, waardeert Warner Bros. Discovery op 82,7 miljard dollar, inclusief schulden. Het aandeel Netflix zakte 2,6 procent en Warner Bros. Discovery steeg 2,8 procent.
15 uur geleden