Bloomberg: Odido kan meer dan 1 miljard ophalen met beursgang
AMSTERDAM (ANP) - Een beursgang van telecombedrijf Odido kan meer dan 1 miljard euro opleveren, meldde financieel persbureau Bloomberg woensdag op basis van ingewijden. De notering aan de aandelenbeurs in Amsterdam zou daarbij ergens in de eerste helft van dit jaar kunnen plaatsvinden.
Bloomberg meldde in november dat Odido mogelijk naar de beurs gaat. Daarbij zou het bedrijf mikken op een totale waardering van 7 miljard euro. Een woordvoerder van Odido zei toen geen commentaar te kunnen geven. Hij sprak van "pure speculaties" rond de mogelijke beursgang van het bedrijf in Amsterdam.
Volgens Bloomberg zouden de twee eigenaren Apax Partners en Warburg Pincus inmiddels verschillende banken hebben geselecteerd voor het begeleiden van de gang naar de beurs. De besprekingen bevinden zich nog wel in een vroeg stadium en details van de beursplannen kunnen nog veranderen, hebben de ingewijden laten weten. De betrokken partijen zelf willen nog altijd niet reageren, aldus Bloomberg.
Apax Partners en Warburg Pincus namen in 2021 T-Mobile Nederland over van Deutsche Telekom en ook het resterende belang van het Zweedse Tele2 in T-Mobile Nederland voor 5,1 miljard euro. T-Mobile Nederland werd vervolgens in 2023 omgedoopt tot Odido. Odido heeft meer dan honderd winkels in Nederland en circa 2000 medewerkers in dienst. Het telecombedrijf heeft ongeveer 8 miljoen klanten.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Victoria's Secret hoorde dinsdag bij de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het lingeriemerk heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Topvrouw Hillary Super lijkt daarmee vaart te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen KLM en Transavia hebben op woensdag verschillende vluchten naar Portugese bestemmingen geannuleerd in verband met een staking in het land. Zowel op Schiphol als op de luchthavens in Eindhoven en Rotterdam zijn vluchten geschrapt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Onder de hoofdfondsen was Prosus de grootste winnaar. Ook de chipbedrijven ASML (plus 4,9 procent), Besi (plus 2,9 procent) en ASMI (plus 2,4 procent) eindigden hoger.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De militaire variant van Elon Musks satellietcommunicatienetwerk Starlink heeft er een flinke klant bij. Na de Amerikaanse heeft ook de Britse krijgsmacht het Starshield-netwerk in gebruik genomen, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.
6 uur geleden