Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: nieuwe iPhones krijgen betere camera's dan voorganger

Bloomberg: nieuwe iPhones krijgen betere camera's dan voorganger

CUPERTINO (ANP) - De nieuwe iPhones die Apple waarschijnlijk volgende maand aankondigt verschillen vooral op het gebied van de camera's van de modellen van dit jaar, schrijft persbureau Bloomberg. Uiteraard krijgen de toestellen ook een snellere processor en komen er nieuwe schermen, maar qua uiterlijk zijn de toestellen grotendeels vergelijkbaar met de iPhone 12.

Behalve betere camera's zou Apple ook nieuwe opnamemogelijkheden voor video's aankondigen bij de introductie van de iPhone 13. Zo kunnen die worden opgeslagen in een nieuw opslagtype met de naam ProRes waardoor er meer mogelijk is met nabewerking. Vorig jaar introduceerde Apple voor foto's met ProRaw ook al zo'n nieuw bestandstype. Net als toen zouden de nieuwe mogelijkheden voorbehouden kunnen zijn aan de duurdere Pro-versies van de iPhone.

Normaal gesproken introduceert Apple zijn nieuwe iPhones in september. Vorig jaar werd dat vanwege leveringsproblemen door de coronacrisis uitgesteld tot oktober, maar de verwachting is dat dit niet opnieuw gebeurt.

iOS 15

Eerder dit jaar kondigde Apple al iOS 15 aan, de nieuwste versie van het besturingssysteem voor de iPhone. Dat bevat ook allerlei nieuwe mogelijkheden, maar die komen ook voor oudere iPhones beschikbaar.

Bovendien komt Apple met een controversieel systeem om fotobestanden die Amerikaanse gebruikers opslaan bij clouddienst iCloud al op het eigen toestel te scannen op afbeeldingen van kinderporno. Veiligheidsexperts wijzen erop dat andere landen mogelijk kunnen eisen dat systeem te gebruiken om andere afbeeldingen op te sporen, waarmee de veiligheid en privacy van iPhone-gebruikers verder in het gedrang komen. Apple zegt dat niet toe te staan.

Meer uit Financieel

AEX begint licht hoger na lang weekend, Aalberts wint na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met een kleine winst begonnen aan de nieuwe beursmaand. Beleggers deden het rustig aan na het lange weekend en de sterke opmars in april. Aalberts (plus 5 procent) behoorde tot de sterkste stijgers bij de middelgrote bedrijven na een goed ontvangen kwartaalupdate van de industrieel toeleverancier.

24 minuten geleden
Passagiersaantallen Dubai Airport gekelderd door oorlog

DUBAI (ANP) - Dubai International Airport, normaal de drukste luchthaven ter wereld, heeft in maart de passagiersaantallen zien kelderen door de oorlog in het Midden-Oosten en de ernstige verstoringen van het vliegverkeer in de regio. Volgens de luchthaven daalde het aantal reizigers die maand met 66 procent in vergelijking met een jaar eerder tot 2,5 miljoen.

51 minuten geleden
HDN: mensen vragen minder hypotheken aan door hogere rente

DE MEERN (ANP) - Huizenkopers en mensen die bijvoorbeeld een verbouwing willen financieren hebben afgelopen maand minder hypotheken aangevraagd, meldt het Hypotheken Data Netwerk (HDN). De gestegen hypotheekrente maakte zowel kopers als niet-kopers terughoudender.

1 uur geleden
Nederlands bedrijf lanceert dronemarktplaats voor Europese legers

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse defensiesoftwarebedrijf Intelic heeft maandag een platform gelanceerd waar Europese ministeries van Defensie direct drones kunnen kopen. Daarmee worden inkooptrajecten voor "mission-ready drones" aanzienlijk verkort, meldt het bedrijf. Het platform lijkt op een recent gelanceerde dronemarktplaats voor het Amerikaanse leger, ontwikkeld met Amazon.

1 uur geleden
Bitcoin voor het eerst in maanden meer dan 80.000 dollar waard

SINGAPORE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Cryptomunt bitcoin is voor het eerst in meer dan drie maanden weer meer dan 80.000 dollar waard geworden. Handelaren verwerkten gemengde berichten over de oorlog in het Midden-Oosten. Verder lijkt sprake van optimisme dat er in de Verenigde Staten een doorbraak is in onderhandelingen over een bepaling in een wetsvoorstel voor cryptowetgeving.

1 uur geleden
GameStop doet bod van 56 miljard dollar op eBay

GRAPEVINE (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse videogameketen GameStop heeft een bod uitgebracht op eBay van bijna 56 miljard dollar (bijna 48 miljard euro). GameStop wil van de onlinemarktplaats een concurrent maken voor webwinkelconcern Amazon.

2 uur geleden
Meer orders Nederlandse industrie om zorgen verstoring leveringen

ZEIST (ANP) - De Nederlandse industrie heeft in april meer orders ontvangen door zorgen bij klanten over verstoringen van toeleveringsketens vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi) haalden klanten door die onzekerheid orders naar voren. Dat leidde ook weer tot een hogere productie.

2 uur geleden