Bloomberg: nieuwe iPhones krijgen betere camera's dan voorganger
CUPERTINO (ANP) - De nieuwe iPhones die Apple waarschijnlijk volgende maand aankondigt verschillen vooral op het gebied van de camera's van de modellen van dit jaar, schrijft persbureau Bloomberg. Uiteraard krijgen de toestellen ook een snellere processor en komen er nieuwe schermen, maar qua uiterlijk zijn de toestellen grotendeels vergelijkbaar met de iPhone 12.
Behalve betere camera's zou Apple ook nieuwe opnamemogelijkheden voor video's aankondigen bij de introductie van de iPhone 13. Zo kunnen die worden opgeslagen in een nieuw opslagtype met de naam ProRes waardoor er meer mogelijk is met nabewerking. Vorig jaar introduceerde Apple voor foto's met ProRaw ook al zo'n nieuw bestandstype. Net als toen zouden de nieuwe mogelijkheden voorbehouden kunnen zijn aan de duurdere Pro-versies van de iPhone.
Normaal gesproken introduceert Apple zijn nieuwe iPhones in september. Vorig jaar werd dat vanwege leveringsproblemen door de coronacrisis uitgesteld tot oktober, maar de verwachting is dat dit niet opnieuw gebeurt.
iOS 15
Eerder dit jaar kondigde Apple al iOS 15 aan, de nieuwste versie van het besturingssysteem voor de iPhone. Dat bevat ook allerlei nieuwe mogelijkheden, maar die komen ook voor oudere iPhones beschikbaar.
Bovendien komt Apple met een controversieel systeem om fotobestanden die Amerikaanse gebruikers opslaan bij clouddienst iCloud al op het eigen toestel te scannen op afbeeldingen van kinderporno. Veiligheidsexperts wijzen erop dat andere landen mogelijk kunnen eisen dat systeem te gebruiken om andere afbeeldingen op te sporen, waarmee de veiligheid en privacy van iPhone-gebruikers verder in het gedrang komen. Apple zegt dat niet toe te staan.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP) - Met zijn kritische tweets over het bedrijf Twitter dupeerde Elon Musk in 2022 opzettelijk de aandeelhouders van het sociale medium. Dat oordeelde een jury vrijdag in een rechtbank in San Francisco.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten heffen tijdelijk sancties op voor Iraanse olie die momenteel al wordt verscheept. Het Amerikaanse ministerie van Financiën heeft laten weten dat de verkoop en levering van olie en olieproducten die zich voor vrijdag op schepen bevonden, tot 19 april zijn toegestaan.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met flinke verliezen gesloten. Dat maakte het de vierde week op rij dat Wall Street lager is geëindigd. Beleggers blijven zich zorgen maken over de Iranoorlog. Afgelopen nacht voerde Iran opnieuw vergeldingsaanvallen uit op Golfstaten en Israël voerde vrijdag weer aanvallen uit op Iran.
10 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR) - Irak kan de meeste ruwe olie niet meer exporteren vanwege de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz. Het land roept daarom overmacht uit voor alle olievelden die ontwikkeld zijn door buitenlandse oliemaatschappijen. Dat melden bronnen binnen het Iraakse ministerie van Olie aan persbureau Reuters.
11 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën heeft de Europese Commissie opgeroepen snel met een voorstel te komen om de "crisiswinsten" in de energiesector in te zetten om consumenten te helpen. De prijzen voor onder meer olie en gas zijn flink gestegen sinds de Iranoorlog. Daardoor is bijvoorbeeld tanken duurder geworden.
12 uur geleden