Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: nieuw crisisinstrument ECB voorlopig nog niet klaar

Bloomberg: nieuw crisisinstrument ECB voorlopig nog niet klaar

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe crisisinstrument waaraan bij de Europese Centrale Bank (ECB) wordt gewerkt is mogelijk nog niet klaar voor gebruik als er op 21 juli weer een rentebesluit is. Het is zelfs nog niet duidelijk hoe het instrument er ongeveer uit moet gaan zien, heeft persbureau Bloomberg vernomen van ingewijden.

Het gaat om een heikel onderwerp. Een week na de aankondiging dat de rente binnenkort omhooggaat besloten de beleidsmakers bij de ECB vorige maand om de onrust op de obligatiemarkten aan te pakken. Ze wilden voorkomen dat de rentes op staatspapier van zuidelijke eurolanden te sterk oplopen. Als dat gebeurt zou er namelijk zomaar een nieuwe schuldencrisis kunnen ontstaan, werd al gevreesd door sommige economen.

Maar eerder deze week bleek dat het Duitse centralebankhoofd Joachim Nagel de op een spoedbijeenkomst gemaakte afspraken eigenlijk niet ziet zitten. Hij waarschuwde in een toespraak dat het in de praktijk "vrijwel onmogelijk" is voor de ECB om succesvol als risicomanager op te treden. Ook vond hij dat de ECB zich niet te veel moet laten leiden door de waan van de dag op de financiële markten.

De centrale bank is van plan later deze maand voor het eerst sinds 2011 zijn eigen rentetarieven weer te verhogen. En later dit jaar gaat de rente waarschijnlijk verder omhoog. Daarmee wil de centrale bank de hoge inflatie in het eurogebied beteugelen. Maar inmiddels zijn er ook al twijfels bij economen over hoever de ECB met deze nieuwe koers zal kunnen gaan. Als corona straks opeens weer voor grote ontwrichting zorgt of Rusland plots de gaskraan dichtdraait, kunnen de economische vooruitzichten in rap tempo veranderen.

De donderdag verschenen notulen van de vorige rentevergadering wijzen uit dat de beleidsmakers toen kozen voor het geleidelijk opvoeren van de rente. Maar wanneer en hoeveel de rentetarieven van de ECB dan telkens wat worden opgekrikt is nog niet duidelijk. "Er was overeenstemming dat geleidelijkheid niet noodzakelijkerwijs moet worden geïnterpreteerd als langzame actie in kleine stappen", staat in het verslag van de bijeenkomst.

Meer uit Financieel

Recordomzet Fastned door vakantiedrukte en nieuwe laadstations

AMSTERDAM (ANP) - Fastned, een uitbater van laadstations voor elektrische auto's, heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw een recordomzet geboekt. Het bedrijf opende in het vierde kwartaal van 2025 nieuwe laadstations en breidde bestaande locaties uit. Tijdens de vakantieperiode hebben meer mensen volgens Fastned hun voertuigen opgeladen en het bedrijf profiteerde van de aanhoudende groei van het aantal volledig elektrische voertuigen.

30 minuten geleden
Werkloosheid voor vierde maand op rij stabiel op 4 procent

DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid is in december voor de vierde maand op rij onveranderd gebleven, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Net als in september, oktober en november zat 4 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. Dat is het hoogste niveau in vier jaar.

49 minuten geleden
KVK: groei aantal bedrijven stagneert, veel zzp'ers gestopt

UTRECHT (ANP) - De groei in het aantal ondernemingen in Nederland was in ruim tien jaar niet zo laag, meldt de Kamer van Koophandel (KVK). Het aantal geregistreerde bedrijven steeg in 2025 met minder dan 1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De KVK spreekt van "stagnatie van het ondernemerslandschap".

7 uur geleden
KVK: groei aantal bedrijven stagneert, veel zzp'ers gestopt

UTRECHT (ANP) - De groei in het aantal ondernemingen in Nederland was in ruim tien jaar niet zo laag, meldt de Kamer van Koophandel (KVK). Het aantal geregistreerde bedrijven steeg in 2025 met minder dan 1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De KVK spreekt van "stagnatie van het ondernemerslandschap".

7 uur geleden
Rode cijfers op Wall Street na kwartaalcijfers grote banken

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn woensdag opnieuw met verlies gesloten. Beleggers in New York verwerkten kwartaalcijfers van de grote banken Bank of America, Wells Fargo en Citigroup. Daarnaast kwamen er onder meer gegevens over de winkelverkopen in de Verenigde Staten.

9 uur geleden
Vakbond: Ford heeft tegen Trump scheldende werknemer geschorst

DEARBORN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Ford Motor heeft een werknemer geschorst die dinsdag scheldwoorden riep tegen president Donald Trump tijdens zijn bezoek aan een Ford-fabriek in Dearborn in de Amerikaanse staat Michigan. Dat zegt de vakbond United Auto Workers (UAW) die de medewerker steunt.

12 uur geleden
Schiphol verwerkte 68,8 miljoen passagiers in 2025

SCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol heeft vorig jaar in totaal 68,8 miljoen passagiers verwerkt, een stijging vergeleken met een jaar eerder toen het ging om 66,8 miljoen reizigers. Daarmee liggen de reizigersaantallen nog wel lager dan voor de coronapandemie, want in 2019 werd het recordaantal van 71,7 miljoen reizigers verwelkomd door Schiphol

14 uur geleden