Bloomberg: NAM wil gasopslagen overdragen aan overheid
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) heeft aangeboden om twee gasopslagen over de dragen aan de Nederlandse overheid, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het gezamenlijke bedrijf van olie- en gasconcerns Shell en ExxonMobil zou dat voorstel hebben gedaan in onderhandelingen over de compensatie voor de aardbevingsschade die de gaswinning in Groningen heeft veroorzaakt.
De NAM zou de ondergrondse gasopslagen in Norg en Grijpskerk willen overdragen. Die hebben samen een opslagcapaciteit van 8,4 miljard kubieke meter gas, wat iets meer is dan een kwart van de totale hoeveelheid gas die Nederland vorig jaar verbruikte. De opslagen dienen als buffer, voor het geval de industrie of huishoudens op korte termijn meer gas nodig hebben.
Het ministerie van Economische Zaken en Klimaat weigerde inhoudelijk in te gaan op vragen over het nieuws. Het gaat om lopende onderhandelingen en uitlatingen daarover zouden effect kunnen hebben op die gesprekken, laat een woordvoerder weten. ExxonMobil en Shell wilden om dezelfde reden niet reageren. De NAM was niet direct bereikbaar voor commentaar.
Tussen het kabinet en de energieconcerns is nog veel onenigheid over de compensatie voor de aardbevingsschade, liet staatssecretaris Hans Vijlbrief (Mijnbouw) onlangs weten. De NAM begon vorig jaar een arbitrageproces tegen de Nederlandse overheid, omdat de regering eerdere afspraken over de schadeafhandeling niet zou zijn nagekomen en een nieuwe overeenkomst nodig zou zijn.
Meer uit Financieel
SUNNYVALE (ANP) - Dan Shapero is de nieuwe topman van socialmediaplatform LinkedIn, onderdeel van Microsoft. De nieuwe topman werkt al ruim achttien jaar bij LinkedIn, waarvan de afgelopen vijf jaar als operationeel topman.
47 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland stopt vanaf 1 mei met de levering van Kazachse ruwe olie via de Droezjba-pijpleiding aan Duitsland. Dat meldde de Russische vicepremier Aleksander Novak woensdag. De maatregel vergroot de zorgen over de brandstofvoorziening in Duitsland die de Iranoorlog heeft veroorzaakt.
49 minuten geledenLISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Portugal wil doorgaan met de verkoop van een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat zowel Air France-KLM als Lufthansa wordt gevraagd een definitief bod uit te brengen. Beide luchtvaartmaatschappijen deden begin april een eerste bod en krijgen nu allebei drie maanden de tijd om een definitief bod uit te brengen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO wil de CO2-uitstoot die de bank financiert terugdringen. Dat meldt de bank, die woensdag zijn jaarlijkse aandeelhoudersvergadering hield. ABN AMRO wil de uitstoot van klanten waar de bank krediet aan verstrekt, verlagen "in lijn met een pad ruim onder 2 graden". De bank zegt de komende drie jaar een absolute doelstelling te gaan ontwikkelen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten verlengen toch de ontheffing voor Russische en Iraanse olie. Dat meldt de Amerikaanse minister van Financiƫn Scott Bessent. De VS staan daarmee de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen dertig dagen langer toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag hoger gesloten. Beleggers hielden de eenzijdige verlenging van de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran door de Amerikaanse president Donald Trump in de gaten. Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) eindigde boven in de Amsterdamse hoofdindex nadat het bedrijf dinsdag nabeurs met kwartaalcijfers was gekomen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De RAI Vereniging is van plan 75 procent van haar aandelen in RAI Amsterdam te verkopen. De overige 25 procent is en blijft in handen van de gemeente Amsterdam. Dat schrijven de wethouders Alexander Scholtes (deelnemingen) en Steven van Weyenberg (woningbouw en stedelijke ontwikkeling) woensdag aan de Amsterdamse gemeenteraad.
4 uur geleden