Bloomberg: Musk overweegt nog meer ontslagen bij Twitter
SAN FRANCISCO (ANP) - Elon Musk overweegt om nog meer werknemers te ontslaan bij Twitter, hoewel er al sprake is van een massale uitstroom van personeel. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Intussen is er met de Amerikaanse nieuwszender CBS News opnieuw een groot bedrijf dat het sociale medium voorlopig de rug toekeert. Door de terugkeer van het account van Donald Trump op het platform bestaat de kans dat meer bedrijven die stap zullen zetten.
De eerste weken van Musk als Twitter-eigenaar gaan gepaard met veel onrust. Zo ontsloeg hij al de helft van het personeel en raakte hij nog meer werknemers kwijt omdat zij niet hadden beloofd harder te willen werken. Volgens Bloomberg denkt Musk er niettemin over om nog meer mensen te laten vertrekken, onder meer bij de verkoopafdeling. Twitter, dat al geen communicatieafdeling meer heeft, heeft nog niet op dat bericht gereageerd.
Experts hebben gewaarschuwd dat Twitter door het harde ingrijpen van Musk heel kwetsbaar is geworden voor storingen. Als zich opeens een probleem voordoet is het resterende personeel mogelijk niet in staat dat op te lossen. En als een site onbetrouwbaar wordt, kan dat ook gebruikers wegjagen.
Onzekerheid
CBS News heeft in een nieuwsuitzending laten weten tijdelijk niets meer te posten op Twitter "vanwege alle onzekerheid" rond het platform. Van onder meer autoconcern Volkswagen, farmaceut Pfizer en snackproducent Mondelez werd afgelopen weken al bekend dat ze voorlopig geen reclame meer maken via Twitter.
Adverteerders zijn vooral bezorgd dat Musk de regels over toegestane en verboden uitingen op Twitter zodanig versoepelt dat er ongewenste berichten rond hun advertenties komen te staan. De terugkeer van Trump op het platform lijkt die vrees volgens critici te bevestigen. De voormalige president werd eerder van Twitter verbannen nadat zijn aanhangers op 6 januari 2021 het Capitool hadden bestormd.
Stemming Trump
Musk heeft Trump weer toegelaten op het platform nadat hij de kwestie in een stemming aan zijn Twittervolgers had voorgelegd. Jonathan Greenblatt, een activist die strijdt tegen laster op sociale media, schreef Musk in een tweet al dat deze manier van toelating aantoont dat hij de bescherming van Twitter tegen bijvoorbeeld haatdragende boodschappen niet serieus neemt. Musk antwoordde daarop: "Hé, stop met mij te belasteren!"
Verschillende grote Nederlandse bedrijven konden eerder nog niet zeggen of zij hun activiteiten op Twitter aanpassen. Heineken en KLM zeiden al langere tijd niet te adverteren op Twitter omdat hun doelgroep beter via Instagram en Facebook kan worden bereikt. Ook supermarktketen Albert Heijn adverteert "al geruime tijd" niet via het door Musk overgenomen sociale medium.
Meer uit Financieel
MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft opnieuw Russische onderdelen van een internationaal bedrijf onder tijdelijk beheer van een Russische entiteit gezet. Het gaat om bezittingen van Japan Tobacco in het land. De fabrikant van sigaretten van Winston en Camel is daarmee de laatste in een reeks internationale bedrijven die te maken krijgen met soortgelijke acties vanuit Rusland, waardoor eerder ook bezittingen van bijvoorbeeld het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé en de Franse supermarktketen Auchan werden getroffen.
11 uur geledenZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - Pablo Hernández de Cos, een van de twee kandidaten in de strijd voor de opvolging van Christine Lagarde, laat in een interview doorschemeren dat beleidsmakers op monetair gebied alert moeten blijven op inflatierisico's als gevolg van hoge energieprijzen. In gesprek met de Zwitserse krant Tagesanzeiger wilde Hernández de Cos niet rechtstreeks ingaan op zijn kandidatuur voor het presidentschap bij de Europese Centrale Bank (ECB).
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemiddelde brandstofprijzen bij Nederlandse tankstations zijn verder gedaald. Als gevolg van een recente daling van de olieprijzen zakte de benzineprijs donderdag al onder de 2,50 euro, het laagste niveau sinds begin juli.
17 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Duizenden Belgische ondernemers kunnen niet starten met hun zaak na een cyberaanval op de Belgische federale overheidsdienst (FOD) Financiën vorige week. Dat schrijft de krant De Tijd zaterdag. Nieuwe btw-nummers, die nodig zijn om facturen op te maken en aankopen te doen, kunnen door de aanval niet online geactiveerd worden.
17 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX-bestuurslid Donald Harrison vertrekt na meer dan tien jaar uit het bestuur van het raket-, satelliet- en AI-bedrijf van Elon Musk. Harrison liet SpaceX op 4 november weten dat hij wilde opstappen, een dag na de Amerikaanse midtermverkiezingen. Dat volgt uit een document dat SpaceX heeft ingediend.
18 uur geledenNEW YORK (ANP) - Techaandelen zijn vrijdag op de beurzen in New York overwegend met winsten geëindigd. Daarmee toonden ze enig herstel na de forse koersverliezen een dag eerder. Donderdag sloeg de nervositeit op de beurzen toe, doordat beleggers verwachtten dat Democraten na hun verkiezingsoverwinning bij de midterms een rem zetten op de groei van AI.
1 dag geledenGRONINGEN (ANP) - Uitkeringsinstanties en de politiek moeten een oplossing vinden voor gevallen waarin mensen met een uitkering ineens een naheffing krijgen van de Belastingdienst. Die oproep doet de rechtbank in Groningen na een rechtszaak waarbij een vrouw na een nabetaling van het UWV ook een rekening van honderden euro's kreeg van de fiscus.
1 dag geleden