Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: Musk overweegt nog meer ontslagen bij Twitter

Bloomberg: Musk overweegt nog meer ontslagen bij Twitter

SAN FRANCISCO (ANP) - Elon Musk overweegt om nog meer werknemers te ontslaan bij Twitter, hoewel er al sprake is van een massale uitstroom van personeel. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Intussen is er met de Amerikaanse nieuwszender CBS News opnieuw een groot bedrijf dat het sociale medium voorlopig de rug toekeert. Door de terugkeer van het account van Donald Trump op het platform bestaat de kans dat meer bedrijven die stap zullen zetten.

De eerste weken van Musk als Twitter-eigenaar gaan gepaard met veel onrust. Zo ontsloeg hij al de helft van het personeel en raakte hij nog meer werknemers kwijt omdat zij niet hadden beloofd harder te willen werken. Volgens Bloomberg denkt Musk er niettemin over om nog meer mensen te laten vertrekken, onder meer bij de verkoopafdeling. Twitter, dat al geen communicatieafdeling meer heeft, heeft nog niet op dat bericht gereageerd.

Experts hebben gewaarschuwd dat Twitter door het harde ingrijpen van Musk heel kwetsbaar is geworden voor storingen. Als zich opeens een probleem voordoet is het resterende personeel mogelijk niet in staat dat op te lossen. En als een site onbetrouwbaar wordt, kan dat ook gebruikers wegjagen.

Onzekerheid

CBS News heeft in een nieuwsuitzending laten weten tijdelijk niets meer te posten op Twitter "vanwege alle onzekerheid" rond het platform. Van onder meer autoconcern Volkswagen, farmaceut Pfizer en snackproducent Mondelez werd afgelopen weken al bekend dat ze voorlopig geen reclame meer maken via Twitter.

Adverteerders zijn vooral bezorgd dat Musk de regels over toegestane en verboden uitingen op Twitter zodanig versoepelt dat er ongewenste berichten rond hun advertenties komen te staan. De terugkeer van Trump op het platform lijkt die vrees volgens critici te bevestigen. De voormalige president werd eerder van Twitter verbannen nadat zijn aanhangers op 6 januari 2021 het Capitool hadden bestormd.

Stemming Trump

Musk heeft Trump weer toegelaten op het platform nadat hij de kwestie in een stemming aan zijn Twittervolgers had voorgelegd. Jonathan Greenblatt, een activist die strijdt tegen laster op sociale media, schreef Musk in een tweet al dat deze manier van toelating aantoont dat hij de bescherming van Twitter tegen bijvoorbeeld haatdragende boodschappen niet serieus neemt. Musk antwoordde daarop: "Hé, stop met mij te belasteren!"

Verschillende grote Nederlandse bedrijven konden eerder nog niet zeggen of zij hun activiteiten op Twitter aanpassen. Heineken en KLM zeiden al langere tijd niet te adverteren op Twitter omdat hun doelgroep beter via Instagram en Facebook kan worden bereikt. Ook supermarktketen Albert Heijn adverteert "al geruime tijd" niet via het door Musk overgenomen sociale medium.

Meer uit Financieel

Wall Street daalt na opleving door hoop op einde Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag weer omlaag, na de koerswinsten een dag eerder. De hoop dat het einde van de oorlog in het Midden-Oosten in zicht is, zorgde maandag nog voor een positieve draai op Wall Street nadat president Donald Trump had gezegd dat de oorlog met Iran "snel voorbij" zal zijn. De olieprijzen, die door de oorlog flink zijn gestegen, gingen daardoor omlaag. Dat wakkerde de hoop aan dat de impact van de hogere energieprijzen op de inflatie mogelijk tijdelijk zal zijn.

24 minuten geleden
Vervoersbranche maakt zich zorgen over gestegen brandstofprijzen

DEN HAAG (ANP) - Koninklijk Nederlands Vervoer (KNV) maakt zich zorgen over de door de Iranoorlog gestegen brandstofprijzen. Volgens de brancheorganisatie voor zorgvervoer, touringcar- en taxibedrijven komt de winstmarge bij vervoerders onder druk te staan omdat ze de hogere kosten vaak niet kunnen doorrekenen aan klanten.

26 minuten geleden
Dwangsommen tot 10 miljoen euro voor Meta

AMSTERDAM (ANP) - Meta Platforms moet dwangsommen tot maximaal 10 miljoen euro betalen voor het uitvoeren van aanpassingen bij Facebook en Instagram. Dat heeft het gerechtshof in Amsterdam bepaald.

29 minuten geleden
Ook KLM verhoogt ticketprijzen om scherp gestegen kerosineprijs

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM gaat de scherp gestegen kerosineprijs doorberekenen in zijn ticketprijzen. Hoeveel duurder vliegtickets worden, kon een woordvoerster niet zeggen.

30 minuten geleden
Schepen tanken minder brandstof door hoge dieselprijs

DORDRECHT (ANP) - Binnenvaartschepen tanken deze week minder brandstof door de flink gestegen dieselprijs, merken de zogeheten bunkerstations. Deze stations, waar binnenvaartschepen brandstof inslaan, hadden het een week eerder juist veel drukker dan normaal.

1 uur geleden
Oud-KLM-baas Pieter Elbers per direct weg bij IndiGo na problemen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig KLM-topman Pieter Elbers is per direct gestopt als topman van de Indiase luchtvaartmaatschappij IndiGo. Dat heeft InterGlobe Aviation, het concern achter de maatschappij, dinsdag bekendgemaakt.

1 uur geleden
Brussel: maatregelen tegen hoge energieprijzen alleen tijdelijk

BRUSSEL (ANP) - Als EU-lidstaten besluiten fiscale maatregelen te nemen tegen de stijgende energieprijzen, moet dat doelgericht gebeuren en beperkt in tijd. Dat zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) dinsdag.

1 uur geleden