Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: moederbedrijf FlixBus wil naar aandelenbeurs

Bloomberg: moederbedrijf FlixBus wil naar aandelenbeurs

MÜNCHEN (ANP) - Flix, de Duitse moeder van busbedrijf FlixBus, is van plan naar de aandelenbeurs te gaan. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen. Naar verluidt wil Flix in de eerste week van juni de plannen bekendmaken en die maand de sprong naar de aandelenmarkt wagen.

Het in München gevestigde Flix is naast touringcardiensten op de langere afstand ook actief met treinreizen in Europa. Buiten Europa is Flix actief in Turkije en Noord- en Zuid-Amerika. In de Verenigde Staten nam het bedrijf enkele jaren geleden de langeafstandsbusaanbieder Greyhound over. In februari kondigde het bedrijf ook zijn intrede op de Indiase markt aan.

Het in 2013 opgerichte Flix mikt volgens Bloomberg op een waardering van wel 4 miljard euro. Het bedrijf zou met de beursgang willen profiteren van de recordstanden op de beurzen en van het sterke herstel van de reissector na de coronapandemie.

Frankfurt

Bloomberg meldde niet of de beursgang in Frankfurt gaat plaatsvinden. Ook zouden de plannen nog kunnen wijzigen. Flix wilde geen commentaar geven tegen Bloomberg.

Vorig jaar vervoerde Flix met zijn diensten ruim 81 miljoen passagiers, een stijging van 34 procent vergeleken met een jaar eerder. De omzet steeg met 30 procent tot 2 miljard euro.

Meer uit Financieel

Duitse minister aan EU: zet winsten energiesector in voor burgers

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën heeft de Europese Commissie opgeroepen snel met een voorstel te komen om de "crisiswinsten" in de energiesector in te zetten om consumenten te helpen. De prijzen voor onder meer olie en gas zijn flink gestegen sinds de Iranoorlog. Daardoor is bijvoorbeeld tanken duurder geworden.

28 minuten geleden
AEX-index met nieuwe verliesbeurt het weekend in door Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is met een nieuwe verliesbeurt het weekend ingegaan. Vrijdagochtend herstelde de belangrijkste graadmeter in Amsterdam wat van het verlies van 2,2 procent een dag eerder, maar die plus veranderde gedurende de dag in een min van 1,6 procent tot 961,62 punten. De aanhoudende zorgen over de oorlog in Iran drukten op het sentiment van beleggers wereldwijd.

2 uur geleden
Topman Pinterest wil ban sociale media voor kinderen onder 16

WASHINGTON (ANP/RTR) - De topman van Pinterest heeft wereldleiders opgeroepen om sociale media te verbieden voor kinderen onder de zestien jaar. "Als zowel bestuurder als ouder geloof ik dat we eerlijk moeten zijn: sociale media zoals ze nu bestaan, zijn niet veilig voor kinderen onder de zestien", schreef Bill Ready op LinkedIn.

2 uur geleden
Shell: repareren beschadigde lpg-faciliteit Qatar duurt een jaar

LONDEN (ANP) - Shell verwacht dat het ongeveer een jaar duurt voordat zijn beschadigde energiefaciliteit in Qatar volledig is gerepareerd. Dat meldt het olie- en gasconcern vrijdag.

3 uur geleden
Jetten: energiebesparing 'vooral voor andere landen relevant'

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt de maatregelen die het Internationaal Energieagentschap (IEA) voorstelt om olie en gas te besparen "vooral voor veel andere landen relevant". Dat heeft minister-president Rob Jetten gezegd tijdens zijn persconferentie na afloop van de wekelijkse ministerraad. Hij wees erop dat Nederland de afgelopen jaren al heel veel aan energiebesparing heeft gedaan.

4 uur geleden
Industrieconcern VDL boekt meer winst op lagere omzet

EINDHOVEN (ANP) - Industrieconcern VDL Groep heeft afgelopen jaar een lagere omzet geboekt, onder meer door een afname van het aantal bestellingen uit de chipsector. De winst groeide wel dankzij kostenbesparingen, bijvoorbeeld op personeel. Voor dit jaar verwacht het Eindhovense bedrijf dat zowel de winst als de omzet groeit, al is dat onder meer nog afhankelijk van het verloop van de Iranoorlog.

4 uur geleden
Wall Street opent lager door aanhoudende zorgen over Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag opnieuw lager begonnen. De zorgen om de Iranoorlog hielden aan nadat het land verder was gegaan met het aanvallen van de Golfstaten. Dit brengt verdere onzekerheid met zich mee voor de wereldwijde energievoorziening en de economische gevolgen.

5 uur geleden