Bloomberg: moeder British Airways bestelt 30 Boeing-vliegtuigen
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - IAG, het moederconcern van onder meer British Airways en Iberia, gaat ongeveer dertig vliegtuigen van het type 787 Dreamliner kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen. Ook zou IAG een optie nemen om meer toestellen te kunnen kopen van Boeing.
Eerder op de dag sloten de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk nog een handelsdeal, waarbij ook werd gezegd dat de Britten voor 10 miljard dollar aan Boeing-vliegtuigen gingen kopen. Er werd niet gezegd om welke maatschappij het ging, maar dat zou dus IAG kunnen zijn. De miljardenorder zou een nieuwe opsteker zijn voor Boeing dat vorig jaar nog kampte met een reeks technische problemen met vliegtuigen en ook een langdurige staking in Amerikaanse fabrieken.
IAG, dat ook de maatschappijen Aer Lingus en Vueling heeft, is de belangrijkste Britse klant van Boeing. Het bedrijf wilde niet reageren op vragen van Bloomberg.
EU-heffingen
Ook het Amerikaanse industrieconcern General Electric lijkt te gaan profiteren van de order, want dat bedrijf zou volgens de ingewijden de motoren voor de vliegtuigen gaan leveren. Het is ook mogelijk dat het Britse Rolls-Royce motoren kan leveren voor de toestellen.
De Europese Commissie werkt juist aan mogelijke tegenmaatregelen als de onderhandelingen met de VS over het opheffen van tarieven op niets uitlopen. Dan zouden EU-heffingen op Boeing-vliegtuigen opgelegd kunnen worden.
'Nationaal kampioen'
China kwam naar verluidt eerder al met beperkingen voor Boeing-leveringen. Persbureau Bloomberg meldde vorige maand dat de Chinese regering luchtvaartmaatschappijen voorlopig verbood om leveringen van Boeings te accepteren.
Trumps handelsadviseur Peter Navarro zei op zakenzender Fox Business dat de Amerikaanse regering goed zal zorgen voor Boeing, want het bedrijf is volgens hem een "nationale kampioen" in de luchtvaartindustrie.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Het nieuwe speelpark Spelen bij Beelen in Rotterdam heeft op de openingsdag het maximale aantal bezoekers verwelkomd. De speellocatie is nog niet helemaal af, maar opende dinsdag al wel deels, "zodat kinderen uit Rotterdam-Zuid zo snel mogelijk kunnen komen spelen", aldus de organisatie.
41 minuten geledenREDMOND (ANP) - Techconcern Microsoft breidt zijn samenwerking met de Franse startup in kunstmatige intelligentie, Mistral, verder uit. Dat meldt Microsoft dinsdag. De nieuwe overeenkomst is gericht op de uitbreiding van de AI-infrastructuur in Europa. Financiƫle details rond de deal zijn niet bekendgemaakt.
53 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijzen stegen in de afgelopen zeven handelsdagen met meer dan 20 procent en bereikten bijna het hoogste niveau sinds half maart. Het escalerende conflict in het Midden-Oosten zorgt ervoor dat de vooruitzichten voor het aanbod richting de winter verslechteren.
55 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York veerden dinsdag weer op na de kleine verliezen een dag eerder. De aandacht bleef uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten, na nieuwe aanvallen van de Verenigde Staten en Iran in de nacht van maandag op dinsdag. Volgens nieuwssite Axios proberen Pakistan, Qatar, Egypte en "andere regionale bemiddelaars" echter een nieuw staakt-het-vuren van tien dagen te bewerkstelligen tussen Iran en de VS. Tijdens die afkoelingsperiode zouden de landen verder moeten praten over een permanent akkoord.
1 uur geledenPAWTUCKET (ANP) - Speelgoedfabrikant Hasbro heeft in het tweede kwartaal opnieuw de verwachtingen van analisten overtroffen. Vooral de prestaties van het populaire kaartspel Magic: The Gathering dragen bij aan de sterke prestaties. Het bedrijf verhoogt daarom ook zijn prognose voor het hele jaar.
2 uur geledenSEOUL (ANP) - Een Zuid-Koreaanse rederij probeert bemanningsleden over te halen om door de Straat van Hormuz te varen. Sinokor Group biedt zes maanden extra salaris aan zeevarenden die aan boord stappen van een retourreis via de gevaarlijke zeestraat, blijkt uit een document dat door zakelijk persbureau Bloomberg is ingezien.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Het Deense farmacieconcern Novo Nordisk heeft een rechtszaak aangespannen tegen zijn Amerikaanse aartsrivaal Eli Lilly in de Verenigde Staten. Volgens het bedrijf is de reclame van Eli Lilly voor de populaire afslankinjectie Zepbound en het diabetesmedicijn Mounjaro misleidend. De reclamecampagnes zouden gebaseerd zijn op verouderde vergelijkingen op het gebied van gewichtsverlies.
2 uur geleden