Bloomberg: miljardenbod voor grote warenhuisketen Kohl's
NEW YORK (ANP) - De grote Amerikaanse warenhuisketen Kohl's heeft een overnamebod ontvangen ter waarde van ongeveer 9 miljard dollar, omgerekend bijna 8 miljard euro, van een groep investeerders. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. De op een na grootste warenhuisketen van de Verenigde Staten staat onder druk van activistische aandeelhouders omdat de prestaties zouden tegenvallen en het bedrijf op de beurs zou worden ondergewaardeerd.
Het bod komt van een groep investeerders geleid door Acacia Research, aldus de bronnen. Het bod bedraagt naar verluidt 64 dollar per aandeel in contanten. Dat is 37 procent meer dan de slotkoers van Kohl's op vrijdag op Wall Street. Acacia zou al een belang van minder dan 5 procent hebben in het warenhuisbedrijf. Acacia wordt financieel gesteund door het grote beleggingsfonds Starboard Value.
Onlangs drong de activistische investeerder Macellum Advisors in een brief aan de aandeelhouders van Kohl's aan op veranderingen in het bestuur of een verkoop van de onderneming. Acellum, dat ook bijna 5 procent van het winkelbedrijf bezit, vindt dat de beurskoers van Kohl's veel te laag ligt en dat de keten meer moet doen om de financiële prestaties te verbeteren.
Meer uit Financieel
RIYAD (ANP/RTR) - De wereld heeft door de oorlog in het Midden-Oosten in de afgelopen twee maanden de levering van ongeveer 1 miljard vaten olie misgelopen. Het zal tijd kosten voor de oliemarkt om te stabiliseren zodra de leveringen weer op gang komen. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco na bekendmaking van kwartaalcijfers.
37 minuten geledenDOHA (ANP/BLOOMBERG) - Een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar is door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens persbureau Bloomberg is dat de eerste lng-tanker uit Qatar die door de belangrijke waterweg is gegaan sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft in het eerste kwartaal meer winst geboekt dankzij de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Wel verstoort de Iranoorlog de export van Saudi Aramco, omdat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olietankers. Saudi Aramco transporteert daarom olie via een pijpleiding naar de Rode Zee om vanuit daar te kunnen exporteren.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.
20 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) twijfelt nog over de volgende rentestap in juni. Volgens ECB-president Christine Lagarde worden beleidsmakers geconfronteerd met "enorme onzekerheid" en hebben zij "veel meer data" nodig om de gevolgen van het conflict in het Midden-Oosten goed te kunnen inschatten.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in de Eredivisie zijn komend seizoen live te zien bij Ziggo, zonder dat klanten een extra pakket nodig hebben. Daarvoor gaat wel de maandprijs van het abonnement voor alle klanten, dus ook voor mensen die niet van sport houden, met 2,50 euro omhoog. Klanten van Ziggo krijgen vanaf 1 juli de ESPN-zenders 2, 3 en 4 in hun digitale tv-pakketten.
23 uur geleden