Bloomberg: Microsoft kijkt of DeepSeek data van OpenAI gebruikt
REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft en OpenAI, het bedrijf achter chatbot ChatGPT, onderzoeken of DeepSeek op illegale wijze gegevens heeft gebruikt van OpenAI bij de ontwikkeling van de chatbot van de Chinese start-up. Persbureau Bloomberg meldde op basis van anonieme bronnen dat beveiligers van Microsoft afgelopen herfst ontdekten dat mensen die volgens hen mogelijk gelinkt zijn aan DeepSeek, ongeautoriseerd een grote hoeveelheid data uit het netwerk van OpenAI hebben onttrokken.
Dat zou zijn gebeurd met behulp van de zogeheten applicatieprogrammeerinterface, of API, van OpenAI. Softwareontwikkelaars moeten betalen voor een licentie om deze API te gebruiken voor de gepatenteerde AI-modellen van OpenAI in hun eigen toepassingen. Microsoft, de grootste investeerder in OpenAI, heeft OpenAI op de hoogte gesteld van de activiteit.
De lancering van de goedkope chatbot van DeepSeek zorgde deze week voor veel opschudding in de wereldwijde techsector. De AI-app van het Chinese bedrijf gebruikt veel minder chips dan vergelijkbare chatbots als ChatGPT en presteert met minder rekenkracht verrassend goed. Microsoft wilde geen commentaar geven over het mogelijke onderzoek naar DeepSeek. OpenAI en DeepSeek waren niet direct beschikbaar voor commentaar.
David Sacks, de AI-adviseur van president Trump, zei dinsdag in een interview met Fox News al dat er "substantieel bewijs" is dat DeepSeek gegevens van OpenAI's modellen heeft gebruikt om zijn eigen technologie te helpen ontwikkelen. Volgens hem maakte DeepSeek gebruik van een techniek genaamd distillatie, waarbij een AI-model de uitkomsten van een ander model gebruikt voor trainingsdoeleinden. "Ik denk niet dat OpenAI hier erg blij mee is", zei Sacks, zonder het bewijs te specificeren.
Meer uit Financieel
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Huizenkopers zijn terughoudend nu de hypotheekrente door de oorlog in het Midden-Oosten omhooggaat. De Hypotheker ziet daardoor dat het gemiddelde hypotheekbedrag afgelopen kwartaal voor het eerst in drie jaar niet steeg. Ook het aantal aanvragen bleef in het eerste kwartaal gelijk vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Leden van het Amerikaanse congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee ze de exportbeperkingen voor hoogwaardige chiptechnologie bij bondgenoten willen aanscherpen, waaronder Nederland. Dit kan verdere gevolgen hebben voor de Veldhovense chipmaker ASML.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt importheffingen voor producten die minder dan 15 procent staal, aluminium of koper bevatten. Voor andere producten met die metalen past hij de importheffingen ook aan, maakte het Witte Huis bekend.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben donderdag veel van hun eerdere verliezen goedgemaakt. De belangrijkste beursgraadmeters eindigden niet ver van hun slotstanden van een dag eerder, terwijl eerder op de dag nog aanzienlijke verliezen op de koersenborden stonden. De hoop op een spoedige opening van de Straat van Hormuz nam toe.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump voert een importheffing van 100 procent in op gepatenteerde medicijnen en farmaceutische ingrediënten. Voor farmaceutische producten uit de Europese Unie en een aantal andere landen geldt een veel lager tarief, van 15 procent.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederland moet bij een eventuele militaire bijdrage aan het openen van de Straat van Hormuz de veiligheid van schepen en zeevarenden vooropstellen. Dat stelt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) in reactie op de Nederlandse bereidheid mee te doen aan een missie voor vrije doorvaart in de zeestraat bij Iran.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ratingbureaus zijn iets positiever geworden over het moederbedrijf van doe-het-zelfketens Praxis en Brico, maar zien nog altijd risico's. Deze onderneming, Maxeda, kwam onlangs onder financiële druk te staan en sloot een overeenkomst met schuldeisers.
9 uur geleden