Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: Microsoft kijkt of DeepSeek data van OpenAI gebruikt

Bloomberg: Microsoft kijkt of DeepSeek data van OpenAI gebruikt

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft en OpenAI, het bedrijf achter chatbot ChatGPT, onderzoeken of DeepSeek op illegale wijze gegevens heeft gebruikt van OpenAI bij de ontwikkeling van de chatbot van de Chinese start-up. Persbureau Bloomberg meldde op basis van anonieme bronnen dat beveiligers van Microsoft afgelopen herfst ontdekten dat mensen die volgens hen mogelijk gelinkt zijn aan DeepSeek, ongeautoriseerd een grote hoeveelheid data uit het netwerk van OpenAI hebben onttrokken.

Dat zou zijn gebeurd met behulp van de zogeheten applicatieprogrammeerinterface, of API, van OpenAI. Softwareontwikkelaars moeten betalen voor een licentie om deze API te gebruiken voor de gepatenteerde AI-modellen van OpenAI in hun eigen toepassingen. Microsoft, de grootste investeerder in OpenAI, heeft OpenAI op de hoogte gesteld van de activiteit.

De lancering van de goedkope chatbot van DeepSeek zorgde deze week voor veel opschudding in de wereldwijde techsector. De AI-app van het Chinese bedrijf gebruikt veel minder chips dan vergelijkbare chatbots als ChatGPT en presteert met minder rekenkracht verrassend goed. Microsoft wilde geen commentaar geven over het mogelijke onderzoek naar DeepSeek. OpenAI en DeepSeek waren niet direct beschikbaar voor commentaar.

David Sacks, de AI-adviseur van president Trump, zei dinsdag in een interview met Fox News al dat er "substantieel bewijs" is dat DeepSeek gegevens van OpenAI's modellen heeft gebruikt om zijn eigen technologie te helpen ontwikkelen. Volgens hem maakte DeepSeek gebruik van een techniek genaamd distillatie, waarbij een AI-model de uitkomsten van een ander model gebruikt voor trainingsdoeleinden. "Ik denk niet dat OpenAI hier erg blij mee is", zei Sacks, zonder het bewijs te specificeren.

Meer uit Financieel

OpenAI zoekt minder geld na uitverkoop AI-aandelen, schrijft FT

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI verlaagt zijn doelstelling bij het ophalen van nieuw kapitaal, omdat een uitverkoop van AI-aandelen en de naderende beursgang van concurrent Anthropic het lastiger maken om toezeggingen van investeerders te krijgen. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

1 uur geleden
Apple haalt Nvidia in als meest waardevolle bedrijf ter wereld

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft vrijdag AI-chipconcern Nvidia ingehaald als meest waardevolle beursgenoteerde bedrijf ter wereld. Nvidia verloor flink op Wall Street na kwartaalcijfers van chipfabrikant Intel en was aan het eind van de dag 4,9 biljoen dollar waard. Apple verloor 1,2 procent en was vrijdag bij het sluiten van Wall Street 5 biljoen dollar waard.

13 uur geleden
Chipfabrikant Intel keldert op Wall Street na zwakke verwachting

NEW YORK (ANP) - Intel is vrijdag gekelderd op Wall Street nadat het donderdag kwartaalcijfers heeft gepubliceerd. De Amerikaanse chipfabrikant heeft een zwakke verwachting afgegeven voor het huidige kwartaal en wijst daarvoor naar een vertraging in de markt voor pc's. De chipproducent verloor 28,6 procent.

14 uur geleden
Medeoprichter Binance vraagt Musk niet te trollen na cryptohack

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Changpen Zhao, medeoprichter van cryptobeurs Binance, heeft Elon Musk gevraagd om te stoppen met het spotten over de aanval die het bedrijf heeft getroffen. Bij die aanval op de cryptobeurs is voor 6,3 miljard dollar aan cryptovaluta gestolen.

14 uur geleden
Onderzoek in VK naar Meta om nieuwe voorwaarden voor media

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse mededingingsautoriteit CMA onderzoekt nieuwe voorwaarden van Meta. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram zou met de voorwaarden mediacontent mogen gebruiken voor zijn eigen producten, zonder dat bedrijven daar voldoende keuzevrijheid over krijgen.

15 uur geleden
Volkswagen pauzeert ontwikkeling elektrische Golf om besparingen

BERLIJN (ANP/DPA) - Volkswagen schort de ontwikkeling van een volledig elektrische Golf op. Het Duitse autoconcern voert grote kostenbesparingen door en pauzeert daarom ook dit project, meldde het bedrijf.

17 uur geleden
Universal Music Group wint in lagere AEX-index na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group is vrijdag flink hoger gesloten in de AEX-index op het Damrak. Het muziekconcern, dat artiesten als Harry Styles en Billie Eilish vertegenwoordigt, heeft in het afgelopen kwartaal een hogere omzet behaald. Een grote opsteker was dat de inkomsten uit streamingabonnementen harder waren gestegen. UMG won bijna 8 procent.

17 uur geleden