Bloomberg: Meta wil af van veel slecht presterende werknemers
MENLO PARK (ANP) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms is van plan duizenden slecht presterende werknemers te ontslaan met de bedoeling hun posities dit jaar opnieuw in te vullen. Dat heeft topman Mark Zuckerberg geschreven in een interne memo die naar medewerkers is gestuurd, meldt financieel persbureau Bloomberg.
Volgens Bloomberg, dat de hand wist te leggen op de memo, zou het besluit 5 procent van het personeel raken. In september had Meta ongeveer 72.000 medewerkers, dus een vermindering van 5 procent zou betekenen dat er ongeveer 3600 mensen worden vervangen.
"Ik heb besloten de lat als het gaat om prestaties hoger te leggen en mensen die niet goed genoeg zijn sneller te laten gaan", schreef Zuckerberg. Volgens de topman neemt het socialemediaconcern normaal gesproken in de loop van een jaar afscheid van mensen die niet aan de verwachtingen voldoen. Deze beoordelingsperiode wil hij evenwel "meer uitgebreide prestatiegerelateerde ontslagen doorvoeren".
In totaal zou Meta mikken op 10 procent "niet-betreurenswaardige" uitstroom. Ongeveer de helft van de mensen die het betreft, zou Meta vorig jaar al hebben verlaten, staat ook in berichtgeving van het bedrijf. "Dit betekent dat we ernaar streven om nog eens ongeveer 5 procent van onze huidige werknemers te laten vertrekken die lang genoeg bij het bedrijf zijn geweest om een prestatiebeoordeling te ontvangen." Zuckerberg merkte ook op dat het bedrijf "een royale ontslagvergoeding zou bieden".
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat is akkoord met de benoeming van Kevin Warsh als voorzitter van de Federal Reserve. Hij is daarmee de opvolger van Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. Zijn termijn als voorzitter loopt vrijdag af.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix is van plan om vanaf 2027 een abonnement met reclame aan te bieden in Nederland. De streamingdienst biedt deze goedkopere abonnementen al sinds 2022 in verschillende grote landen aan, waaronder de Verenigde Staten, Frankrijk en Duitsland.
7 uur geledenZIRNDORF (ANP) - De fabrikant van speelgoedmerk Playmobil, de Horst Brandstätter Group, blijft fors minder verkopen. Dat blijkt uit de jaarcijfers van het bedrijf. Het bedrijf kampt al enkele jaren met dalende cijfers en schrapte eerder al banen.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie (AI) Mistral is met Europese banken in gesprek over de inzet van zijn alternatief voor Mythos, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dat AI-model van het Amerikaanse Anthropic kan razendsnel zwakke punten in de cyberbeveiliging opsporen, wat tot zorgen leidt over de inzet van Mythos door cybercriminelen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX is woensdag met een duidelijke winst de handel uitgegaan. Na een tegenvallende dinsdag was de stemming op het Damrak weer goed. ABN AMRO was daarin de uitblinker. De bank boekte een plus van bijna 9 procent.
10 uur geleden