Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: Meta wil af van veel slecht presterende werknemers

Bloomberg: Meta wil af van veel slecht presterende werknemers

MENLO PARK (ANP) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms is van plan duizenden slecht presterende werknemers te ontslaan met de bedoeling hun posities dit jaar opnieuw in te vullen. Dat heeft topman Mark Zuckerberg geschreven in een interne memo die naar medewerkers is gestuurd, meldt financieel persbureau Bloomberg.

Volgens Bloomberg, dat de hand wist te leggen op de memo, zou het besluit 5 procent van het personeel raken. In september had Meta ongeveer 72.000 medewerkers, dus een vermindering van 5 procent zou betekenen dat er ongeveer 3600 mensen worden vervangen.

"Ik heb besloten de lat als het gaat om prestaties hoger te leggen en mensen die niet goed genoeg zijn sneller te laten gaan", schreef Zuckerberg. Volgens de topman neemt het socialemediaconcern normaal gesproken in de loop van een jaar afscheid van mensen die niet aan de verwachtingen voldoen. Deze beoordelingsperiode wil hij evenwel "meer uitgebreide prestatiegerelateerde ontslagen doorvoeren".

In totaal zou Meta mikken op 10 procent "niet-betreurenswaardige" uitstroom. Ongeveer de helft van de mensen die het betreft, zou Meta vorig jaar al hebben verlaten, staat ook in berichtgeving van het bedrijf. "Dit betekent dat we ernaar streven om nog eens ongeveer 5 procent van onze huidige werknemers te laten vertrekken die lang genoeg bij het bedrijf zijn geweest om een prestatiebeoordeling te ontvangen." Zuckerberg merkte ook op dat het bedrijf "een royale ontslagvergoeding zou bieden".

Meer uit Financieel

Warmtefonds geeft recordbedrag aan leningen voor verduurzaming

HILVERSUM (ANP) - Huiseigenaren hebben het afgelopen jaar voor een recordbedrag aan leningen afgesloten om hun woning tegen gunstige voorwaarden te verduurzamen. Het Nationaal Warmtefonds financierde vorig jaar 506 miljoen euro aan nieuwe leningen, een stijging van 18 procent. Ongeveer 31.700 woningeigenaren konden hun huis energiezuiniger maken, meldt het fonds in zijn jaarverslag.

16 minuten geleden
Tesla zoekt duizend extra werknemers voor Duitse fabriek

GRÜNHEIDE (ANP/DPA) - Tesla zoekt duizend extra werknemers voor zijn grote fabriek voor elektrische auto's in het Duitse Grünheide in de buurt van Berlijn. Dat heeft Tesla gemeld aan persbureau dpa. Volgens Tesla is die uitbreiding van het personeelsbestand nodig om aan de stijgende Europese vraag naar de Model Y van het bedrijf te kunnen voldoen.

26 minuten geleden
Impact oorlog Midden-Oosten op haven Antwerpen-Brugge nog beperkt

ANTWERPEN (ANP) - De haven van Antwerpen-Brugge begon eind maart de eerste gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten te voelen. Dit had een beperkt effect op de overslag in het eerste kwartaal. Die daalde met 3,2 procent ten opzichte van een jaar eerder. De haven schrijft de daling toe aan weersomstandigheden, een staking en zwakke export.

33 minuten geleden
ING verwacht forse afname handelsoverschot eurozone door oorlog

AMSTERDAM (ANP) - Het handelsoverschot van de eurozone zal dit jaar waarschijnlijk sterk dalen door de oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwen de economen van ING. Het overschot, oftewel het positieve verschil tussen de export en import, kan zelfs omslaan in een handelstekort als de Iranoorlog lang blijft voortslepen. Een tekort op de handelsbalans ontstaat wanneer er minder goederen en diensten worden geëxporteerd dan ingevoerd.

42 minuten geleden
Honderdduizenden aanmeldingen voor massaclaim tegen Odido

AMSTERDAM (ANP) - Meer dan 350.000 mensen hebben zich sinds maandag aangemeld voor de massaclaim tegen Odido. Dat meldt voorzitter Eliëtte Vaal van Consumers United in Court (CUIC), de privacystichting die een collectieve procedure tegen het telecombedrijf in het leven heeft geroepen. De stichting is de massaclaim gestart na een datalek waarbij gegevens van ruim 6 miljoen accounts zijn buitgemaakt.

47 minuten geleden
Kifid: nalatige slachtoffers bankfraude sneller gecompenseerd

DEN HAAG (ANP) - Het klachteninstituut Kifid heeft de eisen voor banken aangescherpt bij de beoordeling van bankhelpdeskfraude, waardoor consumenten sneller recht hebben op terugbetaling van hun schade. Dit geldt ook wanneer de klant nalatig is geweest.

1 uur geleden
Woningcorporaties vrezen financieel vast te lopen

DEN HAAG (ANP) - Woningcorporaties zijn bang dat ze op termijn financieel vastlopen en daardoor minder kunnen investeren in bijvoorbeeld nieuwe woningen. Om jaarlijks tienduizenden sociale huurwoningen te kunnen bouwen, steken ze zich in de schulden. Daardoor komt bij meer corporaties een financiële ondergrens in zicht die ze moeten bewaken om goedkoop te kunnen lenen, meldt brancheorganisatie Aedes.

1 uur geleden