Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: Meta wil af van veel slecht presterende werknemers

Bloomberg: Meta wil af van veel slecht presterende werknemers

MENLO PARK (ANP) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms is van plan duizenden slecht presterende werknemers te ontslaan met de bedoeling hun posities dit jaar opnieuw in te vullen. Dat heeft topman Mark Zuckerberg geschreven in een interne memo die naar medewerkers is gestuurd, meldt financieel persbureau Bloomberg.

Volgens Bloomberg, dat de hand wist te leggen op de memo, zou het besluit 5 procent van het personeel raken. In september had Meta ongeveer 72.000 medewerkers, dus een vermindering van 5 procent zou betekenen dat er ongeveer 3600 mensen worden vervangen.

"Ik heb besloten de lat als het gaat om prestaties hoger te leggen en mensen die niet goed genoeg zijn sneller te laten gaan", schreef Zuckerberg. Volgens de topman neemt het socialemediaconcern normaal gesproken in de loop van een jaar afscheid van mensen die niet aan de verwachtingen voldoen. Deze beoordelingsperiode wil hij evenwel "meer uitgebreide prestatiegerelateerde ontslagen doorvoeren".

In totaal zou Meta mikken op 10 procent "niet-betreurenswaardige" uitstroom. Ongeveer de helft van de mensen die het betreft, zou Meta vorig jaar al hebben verlaten, staat ook in berichtgeving van het bedrijf. "Dit betekent dat we ernaar streven om nog eens ongeveer 5 procent van onze huidige werknemers te laten vertrekken die lang genoeg bij het bedrijf zijn geweest om een prestatiebeoordeling te ontvangen." Zuckerberg merkte ook op dat het bedrijf "een royale ontslagvergoeding zou bieden".

Meer uit Financieel

Duitse ethische hackers willen een Digitale Onafhankelijkheidsdag

HAMBURG (ANP/DPA) - De Chaos Computer Club (CCC), naar eigen zeggen Europa's grootste hackerscollectief, heeft in Duitsland opgeroepen tot een maandelijkse Digitale Onafhankelijkheidsdag. De organisatie, die zich hard maakt voor digitale rechten en cyberveiligheid, wil mensen aansporen hun afhankelijkheid van de dominante digitale platforms te heroverwegen.

10 minuten geleden
Enquête: Duitse ondernemers rekenen nog niet op herstel economie

BERLIJN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de middelgrote bedrijven in Duitsland verwacht volgend jaar een economische neergang. Dit blijkt uit een enquête van de ondernemersvereniging BVMW onder meer dan duizend ondernemers. Directeur Christoph Ahlhaus van de belangenorganisatie stelt dat "oppervlakkige hervormingen niet langer voldoende zijn om Duitsland weer op de rails te krijgen".

54 minuten geleden
Duitse wijnbouwers kampen met grote crisis, waarschuwt branche

BERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.

19 uur geleden
China versoepelt beursregels voor makers herbruikbare raketten

BEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciële raketten ontwikkelen.

22 uur geleden
Toezichthouder grijpt in bij DB om slechte planning werkzaamheden

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.

22 uur geleden
Breedste schip ooit vaart via kanaal door Zeeuws-Vlaanderen

GENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.

1 dag geleden
Winsten in Chinese industrie dalen tweede maand op rij

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.

1 dag geleden