Bloomberg: Meta wil af van veel slecht presterende werknemers
MENLO PARK (ANP) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms is van plan duizenden slecht presterende werknemers te ontslaan met de bedoeling hun posities dit jaar opnieuw in te vullen. Dat heeft topman Mark Zuckerberg geschreven in een interne memo die naar medewerkers is gestuurd, meldt financieel persbureau Bloomberg.
Volgens Bloomberg, dat de hand wist te leggen op de memo, zou het besluit 5 procent van het personeel raken. In september had Meta ongeveer 72.000 medewerkers, dus een vermindering van 5 procent zou betekenen dat er ongeveer 3600 mensen worden vervangen.
"Ik heb besloten de lat als het gaat om prestaties hoger te leggen en mensen die niet goed genoeg zijn sneller te laten gaan", schreef Zuckerberg. Volgens de topman neemt het socialemediaconcern normaal gesproken in de loop van een jaar afscheid van mensen die niet aan de verwachtingen voldoen. Deze beoordelingsperiode wil hij evenwel "meer uitgebreide prestatiegerelateerde ontslagen doorvoeren".
In totaal zou Meta mikken op 10 procent "niet-betreurenswaardige" uitstroom. Ongeveer de helft van de mensen die het betreft, zou Meta vorig jaar al hebben verlaten, staat ook in berichtgeving van het bedrijf. "Dit betekent dat we ernaar streven om nog eens ongeveer 5 procent van onze huidige werknemers te laten vertrekken die lang genoeg bij het bedrijf zijn geweest om een prestatiebeoordeling te ontvangen." Zuckerberg merkte ook op dat het bedrijf "een royale ontslagvergoeding zou bieden".
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de hogere importheffingen op meubilair en keuken- en badkamerkastjes met een jaar uitgesteld. De extra invoerbelasting zou met ingang van het nieuwe jaar van kracht zijn, maar wordt nu vooruitgeschoven naar 1 januari 2027, maakte het Witte Huis bekend.
11 uur geledenDEN HAAG/UTRECHT (ANP) - Bij verzekeraars komen de eerste schademeldingen na de jaarwisseling binnen. Het gaat onder andere om brandschade aan auto's, woningen, schuren en schuttingen.
11 uur geledenROME (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben de voorgestelde importheffingen op Italiaanse pasta sterk verlaagd, meldt het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie is dat een teken dat de Amerikaanse regering "de wil van onze bedrijven om samen te werken" erkent.
11 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".
15 uur geledenBUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.
15 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.
16 uur geleden