Bloomberg: Meta denkt aan eigen smartwatch en oordopjes
MENLO PARK (ANP) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms werkt aan verbeterde versies van zijn slimme brillen en doet onderzoek naar nieuwe draagbare apparaten zoals slimme horloges en oordopjes met camera's. Het concern van topman Mark Zuckerberg zou volgens persbureau Bloomberg overwegen te gaan concurreren met bijvoorbeeld de smartwatches van Samsung en AirPods van Apple.
De reeks producten maakt deel uit van een poging om Meta te herpositioneren als vernieuwer op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). AI moet dan ook meer in de producten worden verwerkt.
Het socialemediabedrijf heeft tientallen miljarden uitgegeven aan innovatie met zogeheten augmented en virtual reality. Ook zijn al meerdere versies van zijn headsets en brillen gelanceerd, maar die lijken nog niet echt aan te slaan bij consumenten.
Plannen uitgesteld
Meta zou al langer plannen hebben om met een eigen smartwatch te komen, maar zou herhaaldelijk details en prioriteiten van het project hebben gewijzigd, en het apparaat meerdere keren hebben geannuleerd en weer nieuw leven ingeblazen, schrijft Bloomberg.
Nu zou Meta eraan denken om het slimme horloge mogelijk al dit jaar uit te brengen, met een scherm waarop foto's kunnen worden weergegeven die bijvoorbeeld met de slimme brillen van het bedrijf zijn gemaakt. Als Meta besluit de oordopjes voor consumenten te produceren, zullen ze waarschijnlijk pas over een paar jaar op de markt komen.
Meer uit Financieel
HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.
12 uur geledenBERLIJN (ANP) - Vijf Europese ministers van Financiën willen dat de Europese Commissie een belasting op de winsten van energiebedrijven invoert, vanwege de flink gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De ministers van Duitsland, Italië, Spanje, Portugal en Oostenrijk deden deze oproep in een brief aan eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat), die persbureau Reuters heeft ingezien.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel is zaterdag iets duurder geworden aan de pomp, na de flinke prijsstijging van ruim 10 eurocent op vrijdag. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de landelijke adviesprijs voor een liter diesel nu 2,799 euro bedraagt, tegen 2,793 euro vrijdag.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn sinds de Iranoorlog voorzichtiger met het boeken van een vakantie. Reisbranchevereniging ANVR meldt dat normaal gesproken 80 procent van de mei- en zomervakanties geboekt is rond deze tijd, maar dat het dit jaar "echt heel anders" verloopt.
16 uur geledenROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.
1 dag geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.
1 dag geleden