Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: Mercedes overweegt verkoop autoleasebedrijf Athlon

Bloomberg: Mercedes overweegt verkoop autoleasebedrijf Athlon

STUTTGART (ANP) - Mercedes-Benz overweegt zijn autoleasebedrijf Athlon te verkopen. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Athlon was eerder eigendom van de Rabobank en ging in 2016 voor 1,1 miljard euro over in Duitse handen, met de mededeling dat het zou worden samengevoegd met de vlootbeheer-afdeling van de autofabrikant.

Volgens Bloomberg bekijkt Mercedes voor meer activiteiten of het bedrijf ermee verder wil. De maker van luxeauto's heeft potentiële kopers benaderd om hun interesse in een deal te peilen, aldus de bronnen. De besprekingen bevinden zich volgens hen nog in een vroeg stadium en het is nog niet zeker of ze tot een transactie zullen leiden. Een woordvoerder van Mercedes wilde tegenover Bloomberg geen commentaar geven.

Beleggers verwachten tijdens de aankomende persconferentie over de jaarresultaten op 20 februari een update te krijgen over de strategie van Mercedes. Autoleasebedrijven hebben te maken met lastige marktomstandigheden door de toename van elektrische voertuigen, waardoor het moeilijker wordt om restwaarden te voorspellen. Mercedes kampt ook met lagere marges door een afnemende vraag naar zijn auto's op de belangrijke Chinese markt en een matige groei in Europa.

De geschiedenis van Athlon gaat terug tot 1916. De onderneming begon destijds als autoreparatiebedrijf RIVA. In ruim honderd jaar is Athlon naar eigen zeggen uitgegroeid tot internationaal specialist in mobiliteit met meer dan 400.000 voertuigen. Athlon had eerder ook een eigen beursnotering in Amsterdam, maar werd in 2006 voor een kleine 600 miljoen euro van de beurs gehaald door Rabobanks leasedochter DLL (De Lage Landen).

Meer uit Financieel

Lingeriemerk Victoria's Secret flink hoger op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Victoria's Secret hoorde dinsdag bij de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het lingeriemerk heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Topvrouw Hillary Super lijkt daarmee vaart te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk.

6 uur geleden
Vluchten van en naar Portugal geannuleerd door staking

DEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen KLM en Transavia hebben op woensdag verschillende vluchten naar Portugese bestemmingen geannuleerd in verband met een staking in het land. Zowel op Schiphol als op de luchthavens in Eindhoven en Rotterdam zijn vluchten geschrapt.

6 uur geleden
Amerikaanse overheid wil AI-modellen vooraf testen op veiligheid

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.

8 uur geleden
Staking Belgische luchtverkeersleiders beëindigd na akkoord

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.

9 uur geleden
UniCredit vergroot belang in Commerzbank tot ruim 34 procent

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.

9 uur geleden
Stevige winst voor AEX-index, Prosus grootste stijger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Onder de hoofdfondsen was Prosus de grootste winnaar. Ook de chipbedrijven ASML (plus 4,9 procent), Besi (plus 2,9 procent) en ASMI (plus 2,4 procent) eindigden hoger.

10 uur geleden
Ook Britse krijgsmacht gaat 'militair Starlink-netwerk' gebruiken

LONDEN (ANP/RTR) - De militaire variant van Elon Musks satellietcommunicatienetwerk Starlink heeft er een flinke klant bij. Na de Amerikaanse heeft ook de Britse krijgsmacht het Starshield-netwerk in gebruik genomen, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.

10 uur geleden