Bloomberg: Mercedes overweegt verkoop autoleasebedrijf Athlon
STUTTGART (ANP) - Mercedes-Benz overweegt zijn autoleasebedrijf Athlon te verkopen. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Athlon was eerder eigendom van de Rabobank en ging in 2016 voor 1,1 miljard euro over in Duitse handen, met de mededeling dat het zou worden samengevoegd met de vlootbeheer-afdeling van de autofabrikant.
Volgens Bloomberg bekijkt Mercedes voor meer activiteiten of het bedrijf ermee verder wil. De maker van luxeauto's heeft potentiële kopers benaderd om hun interesse in een deal te peilen, aldus de bronnen. De besprekingen bevinden zich volgens hen nog in een vroeg stadium en het is nog niet zeker of ze tot een transactie zullen leiden. Een woordvoerder van Mercedes wilde tegenover Bloomberg geen commentaar geven.
Beleggers verwachten tijdens de aankomende persconferentie over de jaarresultaten op 20 februari een update te krijgen over de strategie van Mercedes. Autoleasebedrijven hebben te maken met lastige marktomstandigheden door de toename van elektrische voertuigen, waardoor het moeilijker wordt om restwaarden te voorspellen. Mercedes kampt ook met lagere marges door een afnemende vraag naar zijn auto's op de belangrijke Chinese markt en een matige groei in Europa.
De geschiedenis van Athlon gaat terug tot 1916. De onderneming begon destijds als autoreparatiebedrijf RIVA. In ruim honderd jaar is Athlon naar eigen zeggen uitgegroeid tot internationaal specialist in mobiliteit met meer dan 400.000 voertuigen. Athlon had eerder ook een eigen beursnotering in Amsterdam, maar werd in 2006 voor een kleine 600 miljoen euro van de beurs gehaald door Rabobanks leasedochter DLL (De Lage Landen).
Meer uit Financieel
ROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.
42 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Een containerschip van een Franse eigenaar is door de Straat van Hormuz gevaren, meldt persbureau Bloomberg. Daarmee lijkt de eerste doorvaart van een West-Europees schip sinds de start van de Iranoorlog volgens het persbureau een feit.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Investeerders van Vesteda hebben het bedrijf weer wat financiële lucht gegeven, nadat ze hebben ingestemd met een pakket maatregelen. Donderdag leek de grootste commerciële woningbelegger van Nederland nog verder onder financiële druk te komen, waardoor mogelijk veel woningen zouden moeten worden verkocht.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Nederlandse gasvoorraden worden "voorzichtig" weer aangevuld. Dat laat Gasunie vrijdagochtend weten. Donderdag vond de eerste vulling plaats. Door een koude winter was de gasvoorraad tot het laagste niveau in zeker tien jaar gezakt. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel is vrijdag fors in prijs gestegen aan de Nederlandse pomp door de aanhoudende Iranoorlog. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter diesel bij de grote oliemaatschappijen met meer dan 10 eurocent omhooggegaan.
3 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in Azië lieten vrijdag herstel zien na verliezen van een dag eerder. Beleggers trokken zich op aan een bericht dat Iran samen met Oman aan een protocol werkt rondom de Straat van Hormuz. Japan en Zuid-Korea zijn voor olie erg afhankelijk van import uit het Midden-Oosten.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ruimtevaartbedrijf SpaceX mikt op een veel hogere waardering bij zijn beursgang dan eerder gemeld. De onderneming van multimiljardair Elon Musk hoopt dat de waarde bij de beursnotering uitkomt op meer dan 2 biljoen dollar, omgerekend 1,73 biljoen of 1730 miljard euro. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Na de overname van Musks AI-bedrijf xAI in februari werd de waarde nog geschat op 1,25 biljoen dollar.
4 uur geleden