Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: Mercedes overweegt verkoop autoleasebedrijf Athlon

Bloomberg: Mercedes overweegt verkoop autoleasebedrijf Athlon

STUTTGART (ANP) - Mercedes-Benz overweegt zijn autoleasebedrijf Athlon te verkopen. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Athlon was eerder eigendom van de Rabobank en ging in 2016 voor 1,1 miljard euro over in Duitse handen, met de mededeling dat het zou worden samengevoegd met de vlootbeheer-afdeling van de autofabrikant.

Volgens Bloomberg bekijkt Mercedes voor meer activiteiten of het bedrijf ermee verder wil. De maker van luxeauto's heeft potentiƫle kopers benaderd om hun interesse in een deal te peilen, aldus de bronnen. De besprekingen bevinden zich volgens hen nog in een vroeg stadium en het is nog niet zeker of ze tot een transactie zullen leiden. Een woordvoerder van Mercedes wilde tegenover Bloomberg geen commentaar geven.

Beleggers verwachten tijdens de aankomende persconferentie over de jaarresultaten op 20 februari een update te krijgen over de strategie van Mercedes. Autoleasebedrijven hebben te maken met lastige marktomstandigheden door de toename van elektrische voertuigen, waardoor het moeilijker wordt om restwaarden te voorspellen. Mercedes kampt ook met lagere marges door een afnemende vraag naar zijn auto's op de belangrijke Chinese markt en een matige groei in Europa.

De geschiedenis van Athlon gaat terug tot 1916. De onderneming begon destijds als autoreparatiebedrijf RIVA. In ruim honderd jaar is Athlon naar eigen zeggen uitgegroeid tot internationaal specialist in mobiliteit met meer dan 400.000 voertuigen. Athlon had eerder ook een eigen beursnotering in Amsterdam, maar werd in 2006 voor een kleine 600 miljoen euro van de beurs gehaald door Rabobanks leasedochter DLL (De Lage Landen).

Meer uit Financieel

Wall Street voorzichtig nu toenadering Iran en VS uitblijft

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers bleven voorzichtig omdat de Verenigde Staten en Iran nog niet dichter bij een vredesdeal zijn gekomen. Ondanks het ruim twee weken durende bestand lijken de spanningen zelfs weer toe te nemen. De financiƫle markten verwerkten daarnaast kwartaalberichten van grote bedrijven.

6 uur geleden
Grote bedrijven tegen nieuwe regels voor rapportage uitstoot

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een groep bedrijven, waaronder Apple, Amazon, Patagonia en BYD, is tegen een mogelijke aanscherping van het rapporteren van vervuilende uitstoot. In een gezamenlijke verklaring pleiten ze ervoor om bepaalde veranderingen in die rapportages optioneel in plaats van verplicht te maken. De nieuwe regels achten ze niet haalbaar.

6 uur geleden
Woonbond vindt dat huurder weinig opschiet met energiesteun

AMSTERDAM (ANP) - Huurders zien te weinig terug van de compenserende maatregelen die het kabinet heeft aangekondigd voor de hoge energielasten, vindt de Woonbond. Veel van de hulp gaat naar huiseigenaren, stipt de belangenbehartiger van huurders aan.

7 uur geleden
Moederbedrijf Facebook wil 8000 werknemers ontslaan

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Meta, het moederbedrijf van onder meer Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan 8000 werknemers te ontslaan. Dat meldt het hoofd van de HR-afdeling in een memo aan werknemers, ingezien door Bloomberg.

7 uur geleden
Adyen koopt Duitse specialist in klantenacties voor 750 miljoen

AMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt een Duitse specialist in technologie achter promotie- en klantbeloningsprogramma's voor 750 miljoen euro. Het bedrijf, Talon.One, vormt volgens het Amsterdamse fintechbedrijf een goede aanvulling op de eigen betaalsystemen.

8 uur geleden
Heineken start rechtszaak in de VS om importheffingen

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is in de Verenigde Staten een rechtszaak begonnen tegen de regering-Trump vanwege te veel betaalde importheffingen. Dat bevestigt een woordvoerder van de bierbrouwer na eerdere berichtgeving in het NRC.

10 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam daalt na patstelling Iran en VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Zorgen over een lange patstelling in de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran kregen de overhand. Beleggers verwerkten ook kwartaalberichten van onder andere Besi en Heineken.

10 uur geleden