Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: Mercedes overweegt verkoop autoleasebedrijf Athlon

Bloomberg: Mercedes overweegt verkoop autoleasebedrijf Athlon

STUTTGART (ANP) - Mercedes-Benz overweegt zijn autoleasebedrijf Athlon te verkopen. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Athlon was eerder eigendom van de Rabobank en ging in 2016 voor 1,1 miljard euro over in Duitse handen, met de mededeling dat het zou worden samengevoegd met de vlootbeheer-afdeling van de autofabrikant.

Volgens Bloomberg bekijkt Mercedes voor meer activiteiten of het bedrijf ermee verder wil. De maker van luxeauto's heeft potentiële kopers benaderd om hun interesse in een deal te peilen, aldus de bronnen. De besprekingen bevinden zich volgens hen nog in een vroeg stadium en het is nog niet zeker of ze tot een transactie zullen leiden. Een woordvoerder van Mercedes wilde tegenover Bloomberg geen commentaar geven.

Beleggers verwachten tijdens de aankomende persconferentie over de jaarresultaten op 20 februari een update te krijgen over de strategie van Mercedes. Autoleasebedrijven hebben te maken met lastige marktomstandigheden door de toename van elektrische voertuigen, waardoor het moeilijker wordt om restwaarden te voorspellen. Mercedes kampt ook met lagere marges door een afnemende vraag naar zijn auto's op de belangrijke Chinese markt en een matige groei in Europa.

De geschiedenis van Athlon gaat terug tot 1916. De onderneming begon destijds als autoreparatiebedrijf RIVA. In ruim honderd jaar is Athlon naar eigen zeggen uitgegroeid tot internationaal specialist in mobiliteit met meer dan 400.000 voertuigen. Athlon had eerder ook een eigen beursnotering in Amsterdam, maar werd in 2006 voor een kleine 600 miljoen euro van de beurs gehaald door Rabobanks leasedochter DLL (De Lage Landen).

Meer uit Financieel

Luchtvaartbranche VS vreest chaos bij stop grenscontroles

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.

8 uur geleden
Brussel komt woensdag met pakket nieuwe techmaatregelen

BRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.

10 uur geleden
VS verzetten zich tegen terugbetaling onwettige importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.

12 uur geleden
Opnieuw winst op Wall Street, Dell grote winnaar na goede cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.

23 uur geleden
Investeerder Castlelake overweegt overnamebod op easyJet

MINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.

1 dag geleden
Universal Music verwerpt overnamebod van miljardair Ackman

HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.

1 dag geleden
Unilever steekt 270 miljoen dollar in nieuw innovatiecentrum VS

LONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.

1 dag geleden