Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: Mercedes overweegt staken verkoop goedkope modellen VS

Bloomberg: Mercedes overweegt staken verkoop goedkope modellen VS

STUTTGART (ANP) - Mercedes-Benz overweegt te stoppen met de verkoop van zijn goedkoopste automodellen in de Verenigde Staten. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dit komt doordat de tarieven van de Amerikaanse president Donald Trump op auto's de verkoop niet langer rendabel zouden maken voor de Duitse autofabrikant.

Mercedes denkt erover na om de verkoop van bepaalde kleinere modellen te schrappen, omdat de toch al dunne marges in verlies kunnen veranderen als ze niet worden doorberekend aan consumenten. Ook kan dit klanten juist aanmoedigen om voor duurdere en grotere auto's te kiezen. De VS blijven een belangrijke markt voor Mercedes vanwege de grote vraag naar winstgevender en grotere SUV-modellen in het land.

Een definitief besluit hierover is nog niet genomen, benadrukken de bronnen tegen Bloomberg. Deze week moeten importheffingen van 25 procent op auto's ingaan.

Handelsspanningen

Ook andere autofabrikanten moeten omgaan met de toenemende handelsspanningen die hun verkopen en toeleveringsketens kunnen raken. Zo zijn Aston Martin en Ferrari van plan de prijzen van sommige van hun auto's in de VS te verhogen. Volkswagen overweegt de lokale productie uit te breiden.

Accountantsbureau Deloitte had al berekend dat de export van Duitse auto's naar de VS met 29 procent kan dalen als de importheffingen op auto's er komen. Het bureau stelde ook dat het niet makkelijk is voor Duitse autofabrikanten die eigen fabrieken hebben in de VS om daar veel meer auto's te gaan bouwen om zo heffingen te ontlopen. Die fabrieken draaien namelijk al op hoge capaciteit en er zouden grote investeringen nodig zijn voor extra productiemogelijkheden.

Meer uit Financieel

Ook beurzen in New York tonen wat herstel na klap Iran-oorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Die volgen op aanzienlijke koersverliezen eerder deze week, als gevolg van de onzekerheid die de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran teweegbrengt. Beleggers leken het moment aan te grijpen om weer in aandelen te stappen, waarbij ze ook werden geholpen door positieve data over de Amerikaanse economie. Eerder op de dag toonden de Europese beurzen al wat herstel van de klap die de oorlog toebracht aan de financiële markten.

9 uur geleden
Techindustrie: overheden meer in EU laten inkopen is niet genoeg

ZOETERMEER (ANP) - Europese overheden meer in de EU laten inkopen is niet genoeg om de concurrentiepositie van de industrie te versterken. Dit stelt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na het voorstel hierover van de Europese Commissie.

12 uur geleden
Topman Vivera bezorgd om dreigend EU-verbod op term 'vegaworst'

HOLTEN (ANP) - Het bedrijf achter de vleesvervangers van Vivera en De Vegetarische Slager maakt zich zorgen dat EU-landen donderdag instemmen met een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Dit heeft topman Willem van Weede van The Vegetarian Butcher Collective woensdag tegen het ANP gezegd.

12 uur geleden
Beurs Amsterdam toont wat herstel na verliezen door Iran-oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten. De hoofdindex toonde daarmee wat herstel na de verliezen eerder deze week door de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. Veel omliggende landen kregen de afgelopen dagen met Iraanse tegenacties te maken. Ook op andere Europese beurzen leken beleggers weer voorzichtig in aandelen te willen stappen.

13 uur geleden
Rederij Maersk schort zeevrachtvervoer van en naar Golfstaten op

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De grote rederij Maersk vervoert voorlopig nog amper goederen vanuit en naar de Golfstaten. Alleen voor kritieke voedingsmiddelen, medicijnen en andere "essentiële goederen" maakt het Deense vervoersconcern een uitzondering. Door de oorlog in Iran en de regio zijn de risico's te groot geworden.

14 uur geleden
Schade Nederlandse export Golfregio loopt in vele miljoenen

ZOETERMEER (ANP) - De schade voor Nederlandse bedrijven die exporteren naar de Golfregio loopt al snel in de tientallen miljoenen. Dat stelt verladersvereniging evofenedex. In het Midden-Oosten zitten belangrijke knooppunten voor de zee- en luchtvaart. Vervoerders moeten nu uitwijken en leggen de rekening neer bij de bedrijven, stelt de verladersclub.

14 uur geleden
EU-parlement blijft stemming over handelsdeal VS uitstellen

BRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat nog niet stemmen over de handelsdeal met de VS. De stemming over een deel van het akkoord werd vorige week uitgesteld vanwege nieuwe algemene importheffingen vanuit de VS. Een meerderheid van de commissie vindt het nog altijd onduidelijk wat die heffingen betekenen voor de deal die de EU en de VS afgelopen zomer sloten.

14 uur geleden