Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: Lufthansa en Italië eens over overname ITA Airways

Bloomberg: Lufthansa en Italië eens over overname ITA Airways

ROME (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa heeft een akkoord bereikt met de Italiaanse overheid over de overnameprijs van de noodlijdende Italiaanse luchtvaartmaatschappij ITA Airways. Naar verwachting wordt de deal om de verlieslijdende luchtvaartmaatschappij over te nemen spoedig afgerond, melden ingewijden.

De overeenkomst liep vorige week onverwacht vertraging op nadat Lufthansa om korting had gevraagd op de oorspronkelijk overeengekomen prijs van 325 miljoen euro voor een belang van 41 procent in ITA. Het concern stelde dat de waarde van de Italiaanse maatschappij sinds de oorspronkelijke overeenkomst in 2023 was gedaald.

De Italiaanse overheid verzette zich aanvankelijk tegen deze eis, waardoor de deal in de laatste onderhandelingsfase onzeker werd. Volgens bronnen die bij de onderhandelingen betrokken zijn, zijn de grootste knelpunten maandagavond opgelost. Lufthansa had vorig jaar al afspraken gemaakt met de Italiaanse overheid over de overname. Destijds had het luchtvaartconcern al aangegeven "op een later tijdstip" de volledige zeggenschap over ITA te willen verkrijgen.

Reorganisatie

ITA's voorloper Alitalia ging failliet en werd in 2020 overgenomen door de Italiaanse staat. Na een forse reorganisatie bij de luchtvaartmaatschappij ging Rome op zoek naar overnamekandidaten voor ITA. Lufthansa bestaat naast de gelijknamige maatschappij uit dochtermerken Eurowings, Austrian Airlines, Swiss uit Zwitserland en het Belgische Brussels Airlines.

Met de verkoop van ITA zou premier Giorgia Meloni eindelijk kunnen afkomen van een luchtvaartmaatschappij die al jaren op staatssteun draait. De voorganger van ITA, Alitalia, kostte de Italiaanse overheid tientallen jaren miljarden aan subsidies.

Meer uit Financieel

Shell stijgt en chipfondsen dalen in vlak gesloten AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag vrijwel vlak gesloten. Zwaargewicht Shell stond bij de winnaars dankzij een flinke stijging van de olieprijzen. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi gingen juist verder omlaag na de verliezen een dag eerder. Verder kwam ING met kwartaalcijfers naar buiten.

39 minuten geleden
Wereldwijde goudvraag naar record in 2025

LONDEN (ANP) - De wereldwijde vraag naar goud is vorig jaar naar een recordniveau gestegen. Dat meldt de World Gold Council (WGC), de brancheorganisatie voor de internationale goudhandel. Volgens de WGC bedroeg de totale vraag vorig jaar 5002 ton. Het is voor het eerst dat de vraag boven de 5000 ton uitkwam.

1 uur geleden
Olieprijzen gaan fors omhoog na dreiging Trump tegen Iran

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De olieprijzen zijn donderdag flink gestegen na de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Iran. Hij riep Teheran woensdag op een nucleaire overeenkomst te sluiten, want anders zou het olierijke land militaire aanvallen riskeren.

1 uur geleden
Meta flink hoger op Wall Street, Microsoft onderuit na cijfers

NEW YORK (ANP) - Meta Platforms was donderdag een van de winnaars op Wall Street na sterke kwartaalresultaten. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram verwacht ook dit kwartaal meer omzet dan gedacht. Het bedrijf investeert dit jaar bovendien extra in datacenters en AI. Hiermee verhoogt Meta de druk in de AI-strijd tussen grote techbedrijven. De koers ging 9,5 procent omhoog.

3 uur geleden
Trump: Federal Reserve moet rente 'substantieel' verlagen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank moet de rente "substantieel" verlagen. Dat schreef president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. De Federal Reserve hield woensdag de rente onveranderd na drie eerdere verlagingen op rij. Trump roept al langer om een flinke renteverlaging om zo de economie van de Verenigde Staten te stimuleren, met daarbij ook felle kritiek op Fed-voorzitter Jerome Powell.

3 uur geleden
TotalEnergies herstart omstreden lng-project in Mozambique

MAPUTO (ANP/AFP) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies heeft een groot gasproject in het noorden van Mozambique formeel weer opgestart. De bouw van een grote lng-installatie is omstreden. Volgens milieuorganisaties gaat die ten koste van lokale boeren en vissers en draagt de gaswinning bij aan instabiliteit in de regio, die gebukt gaat onder jihadistische aanvallen.

4 uur geleden
Talloze beelden kindermisbruik in AI-trainingsdata Amazon

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Amazon.com is honderdduizenden beelden van kindermisbruik tegengekomen in de data die het bedrijf gebruikt om zijn AI-modellen te trainen. De webwinkel heeft de content verwijderd voordat er modellen mee zijn getraind en deze gemeld bij het National Center for Missing and Exploited Children (NCMEC) in de Verenigde Staten.

5 uur geleden