Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: Lufthansa en Italië eens over overname ITA Airways

Bloomberg: Lufthansa en Italië eens over overname ITA Airways

ROME (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa heeft een akkoord bereikt met de Italiaanse overheid over de overnameprijs van de noodlijdende Italiaanse luchtvaartmaatschappij ITA Airways. Naar verwachting wordt de deal om de verlieslijdende luchtvaartmaatschappij over te nemen spoedig afgerond, melden ingewijden.

De overeenkomst liep vorige week onverwacht vertraging op nadat Lufthansa om korting had gevraagd op de oorspronkelijk overeengekomen prijs van 325 miljoen euro voor een belang van 41 procent in ITA. Het concern stelde dat de waarde van de Italiaanse maatschappij sinds de oorspronkelijke overeenkomst in 2023 was gedaald.

De Italiaanse overheid verzette zich aanvankelijk tegen deze eis, waardoor de deal in de laatste onderhandelingsfase onzeker werd. Volgens bronnen die bij de onderhandelingen betrokken zijn, zijn de grootste knelpunten maandagavond opgelost. Lufthansa had vorig jaar al afspraken gemaakt met de Italiaanse overheid over de overname. Destijds had het luchtvaartconcern al aangegeven "op een later tijdstip" de volledige zeggenschap over ITA te willen verkrijgen.

Reorganisatie

ITA's voorloper Alitalia ging failliet en werd in 2020 overgenomen door de Italiaanse staat. Na een forse reorganisatie bij de luchtvaartmaatschappij ging Rome op zoek naar overnamekandidaten voor ITA. Lufthansa bestaat naast de gelijknamige maatschappij uit dochtermerken Eurowings, Austrian Airlines, Swiss uit Zwitserland en het Belgische Brussels Airlines.

Met de verkoop van ITA zou premier Giorgia Meloni eindelijk kunnen afkomen van een luchtvaartmaatschappij die al jaren op staatssteun draait. De voorganger van ITA, Alitalia, kostte de Italiaanse overheid tientallen jaren miljarden aan subsidies.

Meer uit Financieel

Reclamebureau achter I Amsterdam failliet verklaard

AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse reclamebureau KesselsKramer is failliet verklaard door de rechtbank in Amsterdam. Het in 1996 opgerichte bureau is onder meer bekend van de wereldberoemde rood-witte I Amsterdam-letters.

1 uur geleden
CNV wil alleen akkoord over sociale zekerheid met kabinet erbij

HILVERSUM (ANP) - Vakbond CNV wil geen akkoord met werkgevers sluiten over de bezuinigingen rond sociale zekerheid, maar alleen met het kabinet erbij. Dat heeft CNV-voorzitter Hans van den Heuvel maandag gezegd in het programma Sven op 1 op NPO Radio 1.

1 uur geleden
Transavia verwacht komende weken geen vluchten meer te schrappen

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia verwacht de komende weken geen vluchten meer te hoeven annuleren na de problemen van vorige week. Toen gingen er 22 vluchten op het laatste moment niet door vanwege allerlei onverwachte technische problemen en langere wachttijden op onderdelen. "Dat was een hele uitzonderlijke week, maar we staan er inmiddels weer goed voor", zegt een woordvoerster.

2 uur geleden
Hoekstra geeft startsein bouw testfaciliteit nieuwe kernreactor

EINDHOVEN (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat en Groene Groei) heeft maandag op de High Tech Campus in Eindhoven het startsein gegeven voor de bouw van een testfaciliteit voor een nieuwe compacte kernreactor. Die zogeheten gesmoltenzoutreactor kan kernafval als nucleaire brandstof gebruiken en is sneller te bouwen dan traditionele reactoren. De Thorizon One moet de eerste commerciële gesmoltenzoutreactor van Europa worden en een belangrijke rol spelen in de Europese energie-onafhankelijkheid.

2 uur geleden
Bedrijven zeggen 93 miljard euro toe aan Frankrijk tijdens top

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Bedrijven hebben in totaal 93 miljard euro aan investeringen in Frankrijk toegezegd tijdens de jaarlijkse Choose France-top, zei de Franse president Emmanuel Macron maandag. Een groot deel daarvan steekt de Japanse techinvesteerder SoftBank in drie datacenters in Frankrijk.

2 uur geleden
Groei industrie in eurozone vertraagt in mei

LONDEN (ANP/RTR) - De groei van de industrie van de eurozone is in mei vertraagd na een sterke opleving in april, meldt marktonderzoeker S&P Global. De nieuwe orders van fabrieken stagneerden vorige maand. In april namen de nieuwe fabrieksorders nog sterk toe doordat klanten aankopen naar voren haalden door de angst voor verstoringen in de toeleveringsketen door de oorlog in het Midden-Oosten.

3 uur geleden
Heineken nog op zoek naar nieuwe baas na aftreden topman

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is nog altijd op zoek naar een nieuwe bestuursvoorzitter na het aftreden van topman Dolf van den Brink. De ambtstermijn van Van den Brink als topman en voorzitter van de raad van bestuur is op 31 mei beëindigd en de bierbrouwer heeft nog geen opvolger bekendgemaakt.

3 uur geleden