Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: luchtvaartalliantie oneworld wil China Southern opnemen

Bloomberg: luchtvaartalliantie oneworld wil China Southern opnemen

NEW YORK (ANP) - Luchtvaartalliantie oneworld voert gesprekken om luchtvaartmaatschappij China Southern Airlines in haar gelederen op te nemen. Dat vertellen ingewijden aan persbureau Bloomberg.

Daarmee zou de grootste luchtvaartmaatschappij van China toetreden tot de op twee na grootste luchtvaartalliantie ter wereld, achter Star Alliance en SkyTeam. Door luchtvaartallianties te vormen kunnen luchtvaartmaatschappijen onder meer hun vliegticketverkoop verbeteren en toegang krijgen tot meer routes. Ook passagiers hebben voordelen, in de vorm van toegang tot meer lounges en het sneller kunnen inchecken.

China Southern ging al eerder samenwerkingen aan met leden van oneworld. Daarnaast was de Chinese luchtvaartmaatschappij tot 2018 lid van het rivaliserende SkyTeam, waar ook KLM en Air France deel van uitmaken. In zowel SkyTeam als Star Alliance zijn al Chinese luchtvaartmaatschappijen vertegenwoordigd, in oneworld nog niet.

Een vertegenwoordiger van oneworld wilde geen commentaar geven over specifieke details, maar gaf aan "op elk moment in dialoog te zijn met potentiële kandidaten". British Airways en American Airlines, twee prominente leden van oneworld, reageerden volgens Bloomberg niet op verzoeken om commentaar, evenals China Southern Airlines zelf.

Meer uit Financieel

Rusland bereid Europa olie te leveren in sterk verstoorde markt

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland is bereid weer olie aan Europese landen te leveren als zij "een langdurige en duurzame" samenwerking willen aangaan. Daarmee reageerde president Vladimir Poetin op de snel gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Europese Unie voerde in 2022 sancties in op Russische olie als reactie op de inval in Oekraïne.

1 uur geleden
FNV: werknemers spoeddienst DHL gaan staken

DEN HAAG (ANP) - Werknemers van DHL Express in Nederland gaan "zeer binnenkort" staken uit onvrede over het uitblijven van een nieuwe cao, meldt FNV. Wanneer de eerste staking plaatsvindt, wordt op korte termijn bekendgemaakt.

1 uur geleden
AEX-index herstelt zich van fors verlies bij opening

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag toch nog met winst gesloten. Eerder op de dag ging de belangrijkste graadmeter aan het Damrak flink onderuit door de snel stijgende olieprijzen. Die normaliseerden iets gedurende de dag, wat een geruststellend effect had op beleggers.

1 uur geleden
Hongarije legt maximumprijzen op voor benzine en diesel

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije stelt een maximumprijs op autobrandstoffen in vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft de Hongaarse premier Viktor Orbán maandag gezegd. Volgens hem wordt de benzineprijs gemaximeerd op 595 forint per liter, omgerekend ongeveer 1,50 euro. Op diesel komt een maximumprijs van 615 forint per liter (1,62 euro).

2 uur geleden
G7 besluit nog niet over vrijgave noodvoorraden olie

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - De G7 heeft nog geen besluit genomen over een wereldwijde vrijgave van noodvoorraden van olie. Dit meldde de Franse minister van Financiën Roland Lescure maandag na een onlinebijeenkomst hierover.

3 uur geleden
Europese Commissie overweegt vrijgeven van oliereserves

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie overweegt de oliereserves vrij te geven die EU-landen moeten aanhouden. Dat zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) maandag voor de vergadering met de EU-ministers van Financiën. Er komt dan weer meer olie op de markt, wat de prijs kan drukken, zo is de gedachte.

3 uur geleden
Live Nation treft schikking met VS over Ticketmaster

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment en dochterbedrijf Ticketmaster hebben een schikking getroffen met de mededingingsautoriteiten in de Verenigde Staten, zo maakte het Amerikaanse ministerie van Justitie maandag bekend.

3 uur geleden