Bloomberg: justitie VS breidt onderzoek naar Ticketmaster uit
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie eist van Ticketmaster veel meer informatie voor een onderzoek naar mogelijk concurrentievervalsing, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het bedrijf regelt voor veel grote concerten de ticketverkoop en is tegelijkertijd onderdeel van Live Nation, dat grote concerten en live-evenementen organiseert.
De vrees bestaat dat concerthallen of stadions worden gedwongen om gebruik te maken van Ticketmaster om door Live Nation georganiseerde evenementen te kunnen blijven verwelkomen. Volgens bronnen van Bloomberg wilden openbaar aanklagers hun onderzoek eigenlijk eind vorig jaar afhebben. Maar Ticketmaster zou traag reageren op verzoeken om informatie van onderzoekers.
De fusie van Ticketmaster en Live Nation in 2010 is al langer omstreden om de grote marktmacht die het bedrijf zou krijgen bij de kaartverkoop voor evenementen. Toezichthouders gingen alleen akkoord op voorwaarde dat Ticketmaster genoeg zou doen om gezonde concurrentie op de markt voor kaartverkopers in leven te houden.
Verdacht
In 2019 werd duidelijk dat dit niet was gebeurd en troffen het ministerie van Justitie en Live Nation, waarin extra eisen stonden om de markt voor kaartjesverkoop open te houden voor concurrenten. Zo mocht Live Nation niet dreigen concerten weg te houden van concerthallen die de kaartverkoop niet via Ticketmaster laten lopen. Ook het daadwerkelijk weghouden van concerten op deze locaties mocht niet.
Aanklagers vinden volgens Bloomberg een recente keuze van het Barclays Center in New York verdacht. Het basketbalstadion, ook gebruikt voor grote concerten, verruilde in 2023 na slechts één jaar een concurrent weer voor Ticketmaster. Dit terwijl het Barclays Center met die concurrerende kaartverkoper een overeenkomst voor zeven jaar had gesloten.
MOJO
Live Nation en het Amerikaanse ministerie hebben nog niet gereageerd.
Ook in Nederland is de invloed van Ticketmaster en Live Nation groot. Een grote Nederlandse organisator van concerten en festivals, MOJO, valt ook onder het Amerikaanse concern. De kaarten voor MOJO-evenementen worden ook alleen via Ticketmaster verkocht, schrijft het bedrijf op zijn site.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De prijs voor Brentolie is donderdag gestegen tot bijna 100 dollar per vat. De olieprijs stijgt verder door de nieuwe reeks aanvallen die de Verenigde Staten uitvoeren op Iran en Houthi's die Saudische tankers aanvallen op de Rode Zee.
11 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel legt Google een boete van 460 miljoen euro op vanwege het voortrekken van zijn eigen diensten in Google Search. Daarmee overtreedt het bedrijf de Digital Markets Act (DMA), concludeert de Europese Commissie. Winkels, hotelboekingen, transport of sportnieuws van moederbedrijf Alphabet komen bovenin de zoekresultaten van Google Search te staan, aldus de Commissie.
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een kluswoning werd in 2025 na een verbouwing gemiddeld 178.000 euro meer waard. Dat komt neer op een waardestijging van bijna de helft, meldt makelaarsvereniging NVM. In 2020 werd een opgeknapte kluswoning nog ongeveer 40 procent meer waard. Kopers moeten nog wel flink investeren om zo'n opknapwoning weer comfortabel en bewoonbaar te maken.
58 minuten geledenEERBEEK (ANP) - De curator van Folding Boxboard, een van de papierfabrieken in Eerbeek die failliet werd verklaard, ziet mogelijkheden voor een doorstart. Dat meldt hij desgevraagd aan ANP. Daarmee is er hoop voor beide failliete papierfabrieken in Eerbeek.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De overslag van olie en olieproducten in de Rotterdamse haven is het afgelopen halfjaar toegenomen vanwege de sluiting van de Straat van Hormuz. Dat meldt Havenbedrijf Rotterdam. De prijzen van ruwe olie en olieproducten zijn gestegen omdat de belangrijke zeestraat de afgelopen maanden grotendeels dicht was. Het is daardoor voor Europese raffinaderijen interessant om meer olie te importeren en te verwerken.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse olieconcern TotalEnergies heeft zijn nettowinst in het tweede kwartaal verdubbeld. Het bedrijf profiteert van de fors gestegen prijzen van ruwe olie en geraffineerde producten door de oorlog in het Midden-Oosten.
3 uur geledenBERGEN OP ZOOM (ANP) - De vakbonden hebben woensdagavond alsnog een akkoord over een nieuwe cao bereikt met Philip Morris in Bergen op Zoom, maakte CNV bekend. Eerder dreigden de bonden met acties bij de fabriek, als de tabaksfabrikant niet tegemoet zou komen aan de eisen voor onder meer hogere lonen.
3 uur geleden