Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: justitie VS breidt onderzoek naar Ticketmaster uit

Bloomberg: justitie VS breidt onderzoek naar Ticketmaster uit

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie eist van Ticketmaster veel meer informatie voor een onderzoek naar mogelijk concurrentievervalsing, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het bedrijf regelt voor veel grote concerten de ticketverkoop en is tegelijkertijd onderdeel van Live Nation, dat grote concerten en live-evenementen organiseert.

De vrees bestaat dat concerthallen of stadions worden gedwongen om gebruik te maken van Ticketmaster om door Live Nation georganiseerde evenementen te kunnen blijven verwelkomen. Volgens bronnen van Bloomberg wilden openbaar aanklagers hun onderzoek eigenlijk eind vorig jaar afhebben. Maar Ticketmaster zou traag reageren op verzoeken om informatie van onderzoekers.

De fusie van Ticketmaster en Live Nation in 2010 is al langer omstreden om de grote marktmacht die het bedrijf zou krijgen bij de kaartverkoop voor evenementen. Toezichthouders gingen alleen akkoord op voorwaarde dat Ticketmaster genoeg zou doen om gezonde concurrentie op de markt voor kaartverkopers in leven te houden.

Verdacht

In 2019 werd duidelijk dat dit niet was gebeurd en troffen het ministerie van Justitie en Live Nation, waarin extra eisen stonden om de markt voor kaartjesverkoop open te houden voor concurrenten. Zo mocht Live Nation niet dreigen concerten weg te houden van concerthallen die de kaartverkoop niet via Ticketmaster laten lopen. Ook het daadwerkelijk weghouden van concerten op deze locaties mocht niet.

Aanklagers vinden volgens Bloomberg een recente keuze van het Barclays Center in New York verdacht. Het basketbalstadion, ook gebruikt voor grote concerten, verruilde in 2023 na slechts één jaar een concurrent weer voor Ticketmaster. Dit terwijl het Barclays Center met die concurrerende kaartverkoper een overeenkomst voor zeven jaar had gesloten.

MOJO

Live Nation en het Amerikaanse ministerie hebben nog niet gereageerd.

Ook in Nederland is de invloed van Ticketmaster en Live Nation groot. Een grote Nederlandse organisator van concerten en festivals, MOJO, valt ook onder het Amerikaanse concern. De kaarten voor MOJO-evenementen worden ook alleen via Ticketmaster verkocht, schrijft het bedrijf op zijn site.

Meer uit Financieel

Aantal verkochte auto's Volkswagen harder omlaag

WOLFSBURG (ANP/DPA) - Autoconcern Volkswagen heeft afgelopen kwartaal opnieuw fors minder voertuigen verkocht. De al eerder ingezette terugval nam van juli tot en met september in snelheid toe, met een verkoopdaling van 14 procent tot 1,9 miljoen auto's. Dit hele jaar verkocht Volkswagen tot nu toe 9 procent minder van al zijn merken, waar ook onder meer Audi en Porsche bij horen.

11 minuten geleden
AEX-index licht hoger na recordslot, Ahold Delhaize daalt

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag licht hoger geopend na het slotrecord op vrijdag. Ahold Delhaize behoorde kort na de opening tot de verliezers. Het supermarktbedrijf maakte maandag bekend te kampen met een beveiligingsprobleem in zijn netwerk.

59 minuten geleden
Minder treinen op Belgisch spoor door staking

BRUSSEL (ANP) - Een staking door Belgische vakbonden zorgt maandag voor hinder op het Belgische spoor. Tot 22.00 uur rijden er minder treinen. Spoormaatschappij NMBS rijdt een alternatieve dienstverlening en adviseert reizigers vlak voor vertrek de reisplanner te checken. De NS waarschuwt dat de staking ook gevolgen kan hebben voor Nederlandse treinreizigers die van, via of naar België reizen.

1 uur geleden
Eerste klant voor geplande AI-fabriek in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - Een AI-fabriek die in de Rotterdamse haven gebouwd moet gaan worden, heeft zijn eerste klant binnen. Dat bevestigt topman Han de Groot van initiatiefnemer VOLT na berichtgeving van het Financieele Dagblad. Het gaat om het AI-cloudbedrijf Nebius, met hoofdkantoor in Amsterdam.

1 uur geleden
Nederlandse goederenexport groeit met bijna 5 procent in augustus

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in augustus met bijna 5 procent gestegen ten opzichte van dezelfde maand een jaar eerder. Dat heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) bekendgemaakt. Bedrijven hebben vooral meer machines en transportmiddelen uitgevoerd.

2 uur geleden
Aantal faillissementen opnieuw gestegen

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is afgelopen maand opnieuw toegenomen. Er gingen 320 bedrijven failliet. Dat zijn er 44 meer dan een jaar eerder in september, een toename van 16 procent. Dat is de grootste stijging van dit jaar, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

2 uur geleden
Albert Heijn kampt met 'IT-incident', app en website uit de lucht

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn, Etos en Gall & Gall kampen sinds zondag met een "IT-incident", waardoor een aantal systemen uit voorzorg zijn uitgeschakeld. Hierdoor zijn de websites, apps en klantenservice van de supermarkt-, drogisterij- en slijterijketen tijdelijk niet beschikbaar. Ook kunnen er geen online bestelde boodschappen worden bezorgd. De winkels blijven wel open.

2 uur geleden