Bloomberg: justitie VS breidt onderzoek naar Ticketmaster uit
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie eist van Ticketmaster veel meer informatie voor een onderzoek naar mogelijk concurrentievervalsing, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het bedrijf regelt voor veel grote concerten de ticketverkoop en is tegelijkertijd onderdeel van Live Nation, dat grote concerten en live-evenementen organiseert.
De vrees bestaat dat concerthallen of stadions worden gedwongen om gebruik te maken van Ticketmaster om door Live Nation georganiseerde evenementen te kunnen blijven verwelkomen. Volgens bronnen van Bloomberg wilden openbaar aanklagers hun onderzoek eigenlijk eind vorig jaar afhebben. Maar Ticketmaster zou traag reageren op verzoeken om informatie van onderzoekers.
De fusie van Ticketmaster en Live Nation in 2010 is al langer omstreden om de grote marktmacht die het bedrijf zou krijgen bij de kaartverkoop voor evenementen. Toezichthouders gingen alleen akkoord op voorwaarde dat Ticketmaster genoeg zou doen om gezonde concurrentie op de markt voor kaartverkopers in leven te houden.
Verdacht
In 2019 werd duidelijk dat dit niet was gebeurd en troffen het ministerie van Justitie en Live Nation, waarin extra eisen stonden om de markt voor kaartjesverkoop open te houden voor concurrenten. Zo mocht Live Nation niet dreigen concerten weg te houden van concerthallen die de kaartverkoop niet via Ticketmaster laten lopen. Ook het daadwerkelijk weghouden van concerten op deze locaties mocht niet.
Aanklagers vinden volgens Bloomberg een recente keuze van het Barclays Center in New York verdacht. Het basketbalstadion, ook gebruikt voor grote concerten, verruilde in 2023 na slechts één jaar een concurrent weer voor Ticketmaster. Dit terwijl het Barclays Center met die concurrerende kaartverkoper een overeenkomst voor zeven jaar had gesloten.
MOJO
Live Nation en het Amerikaanse ministerie hebben nog niet gereageerd.
Ook in Nederland is de invloed van Ticketmaster en Live Nation groot. Een grote Nederlandse organisator van concerten en festivals, MOJO, valt ook onder het Amerikaanse concern. De kaarten voor MOJO-evenementen worden ook alleen via Ticketmaster verkocht, schrijft het bedrijf op zijn site.
Meer uit Financieel
TERNEUZEN (ANP) - De havens van Vlissingen, Terneuzen en Gent hebben in het derde kwartaal hun goederenoverslag via de zeevaart zien stijgen. Dat meldt havenuitbater North Sea Port. De droogte had een beperkt effect op de overslag via de zeevaart, aldus het havenbedrijf.
18 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Het personeel van uitkeringsinstantie UWV in Zwolle gaat donderdag actievoeren uit onvrede over het cao-eindbod van de werkgever, meldt De Unie. Volgens de vakbond is de onvrede onder het personeel momenteel zeer groot.
43 minuten geledenTOKIO (ANP) - Bandai Namco Entertainment, een grote Japanse uitgever van videogames, is slachtoffer geworden van een datalek. Een partij waarmee het bedrijf achter bekende spelseries als Pac-Man, Tekken en Digimon samenwerkt, heeft te maken gehad met ongeautoriseerde toegang. Daardoor zijn volgens het Japanse persbureau Kyodo ongeveer 346.000 gegevens gelekt, waaronder e-mailadressen.
59 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bitcoinbedrijf Bitonic doet deze week aangifte van de hack van zondagavond, waarbij een cybercrimineel vijf klantaccounts wist over te nemen. "De sporen van de aanvaller hebben we veiliggesteld, zodat we die aan de politie kunnen overdragen", laat het bedrijf woensdag weten.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De benzineprijs is sinds het bereiken van de recordstand eerder deze maand bijna 20 cent gedaald. Dat blijkt uit data van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers. De olieprijs staat juist rond het hoogste punt in maanden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag met een klein verlies begonnen aan een drukke dag voor beleggers met kwartaalcijfers van onder meer Heineken, Unilever, Adyen en ASMI. Daarnaast wordt uitgekeken naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank en de resultaten van Microsoft en Google-moeder Alphabet later op de dag.
1 uur geledenPHNOM PENH (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Zo'n tweehonderd passagiers die ervoor hadden betaald om op een cruiseschip te wonen en de wereld rond te reizen, zijn plotseling gestrand in een Cambodjaanse haven, omdat de rederij geen geld meer heeft. Het Amerikaanse Villa Vie Residences wijt dit aan "buitengewoon sterk" gestegen brandstofkosten als gevolg van de Iranoorlog.
1 uur geleden