Bloomberg: justitie VS breidt onderzoek naar Ticketmaster uit
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie eist van Ticketmaster veel meer informatie voor een onderzoek naar mogelijk concurrentievervalsing, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het bedrijf regelt voor veel grote concerten de ticketverkoop en is tegelijkertijd onderdeel van Live Nation, dat grote concerten en live-evenementen organiseert.
De vrees bestaat dat concerthallen of stadions worden gedwongen om gebruik te maken van Ticketmaster om door Live Nation georganiseerde evenementen te kunnen blijven verwelkomen. Volgens bronnen van Bloomberg wilden openbaar aanklagers hun onderzoek eigenlijk eind vorig jaar afhebben. Maar Ticketmaster zou traag reageren op verzoeken om informatie van onderzoekers.
De fusie van Ticketmaster en Live Nation in 2010 is al langer omstreden om de grote marktmacht die het bedrijf zou krijgen bij de kaartverkoop voor evenementen. Toezichthouders gingen alleen akkoord op voorwaarde dat Ticketmaster genoeg zou doen om gezonde concurrentie op de markt voor kaartverkopers in leven te houden.
Verdacht
In 2019 werd duidelijk dat dit niet was gebeurd en troffen het ministerie van Justitie en Live Nation, waarin extra eisen stonden om de markt voor kaartjesverkoop open te houden voor concurrenten. Zo mocht Live Nation niet dreigen concerten weg te houden van concerthallen die de kaartverkoop niet via Ticketmaster laten lopen. Ook het daadwerkelijk weghouden van concerten op deze locaties mocht niet.
Aanklagers vinden volgens Bloomberg een recente keuze van het Barclays Center in New York verdacht. Het basketbalstadion, ook gebruikt voor grote concerten, verruilde in 2023 na slechts één jaar een concurrent weer voor Ticketmaster. Dit terwijl het Barclays Center met die concurrerende kaartverkoper een overeenkomst voor zeven jaar had gesloten.
MOJO
Live Nation en het Amerikaanse ministerie hebben nog niet gereageerd.
Ook in Nederland is de invloed van Ticketmaster en Live Nation groot. Een grote Nederlandse organisator van concerten en festivals, MOJO, valt ook onder het Amerikaanse concern. De kaarten voor MOJO-evenementen worden ook alleen via Ticketmaster verkocht, schrijft het bedrijf op zijn site.
Meer uit Financieel
LUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het derde kwartaal met 0,4 procent gegroeid ten opzichte van het tweede kwartaal, meldt statistiekbureau Eurostat op basis van voorlopige cijfers. De economische groei van het eurogebied viel daarmee iets terug, na een groei van 0,6 procent in het tweede kwartaal. De groei viel wel hoger uit dan de 0,2 procent die economen hadden verwacht, wat aantoont dat het landenblok de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten goed weet op te vangen.
40 minuten geledenINGOLSTADT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Audi heeft de winst in het derde kwartaal van 2026 flink zien kelderen door zwakke verkopen in China en toenemende concurrentie op de Europese markt. De dochteronderneming van de Duitse autogroep Volkswagen verlaagde ook de winstverwachting voor het hele jaar en kijkt naar verdere kostenbesparingen.
1 uur geledenWIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Duitsland is in het derde kwartaal van dit jaar met 0,2 procent gegroeid in vergelijking met de voorgaande periode. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau Destatis in een snelle raming. Daarmee viel de groei van de grootste economie van Europa sterker uit dan verwacht, want economen hadden op 0,1 procent groei gerekend.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De impact van de hack bij 's werelds grootste cryptobeurs Binance voor Nederlandse cryptobeleggers is vermoedelijk klein. Dat zegt voorzitter Mauro Halve van de Nederlandse Vereniging Cryptodienstverleners (NVC), de brancheorganisatie voor gereguleerde Nederlandse cryptobedrijven. "Het is al langer verboden om op Binance te handelen. Daarom schatten wij de kans heel laag in dat Nederlanders hier last van hebben."
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse olie- en gasconcern BP heeft in het derde kwartaal de hoogste winst in achttien jaar behaald dankzij de sterk gestegen energieprijzen en hoge winstmarges bij raffinage door de oorlog in het Midden-Oosten. De winst bedroeg bijna 8,5 miljard dollar, tegen 2,2 miljard dollar een jaar eerder.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is afgelopen maanden onverwacht hard doorgegroeid. Vooral de industrie deed het goed met de productie en uitvoer van met name machines naar het buitenland. De industrie was goed voor de helft van de totale economische groei van 0,6 procent in het derde kwartaal vergeleken met drie maanden eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een eerste berekening.
2 uur geledenZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, eigenaar van onder meer supermarktketen Albert Heijn, neemt honderden supermarkten van het Britse Tesco in Tsjechië en Slowakije over. Het supermarktconcern betaalt 1,2 miljard euro voor de volledige overname van de activiteiten van Tesco in de twee Europese landen.
2 uur geleden