Bloomberg: justitie VS breidt onderzoek naar Ticketmaster uit
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie eist van Ticketmaster veel meer informatie voor een onderzoek naar mogelijk concurrentievervalsing, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het bedrijf regelt voor veel grote concerten de ticketverkoop en is tegelijkertijd onderdeel van Live Nation, dat grote concerten en live-evenementen organiseert.
De vrees bestaat dat concerthallen of stadions worden gedwongen om gebruik te maken van Ticketmaster om door Live Nation georganiseerde evenementen te kunnen blijven verwelkomen. Volgens bronnen van Bloomberg wilden openbaar aanklagers hun onderzoek eigenlijk eind vorig jaar afhebben. Maar Ticketmaster zou traag reageren op verzoeken om informatie van onderzoekers.
De fusie van Ticketmaster en Live Nation in 2010 is al langer omstreden om de grote marktmacht die het bedrijf zou krijgen bij de kaartverkoop voor evenementen. Toezichthouders gingen alleen akkoord op voorwaarde dat Ticketmaster genoeg zou doen om gezonde concurrentie op de markt voor kaartverkopers in leven te houden.
Verdacht
In 2019 werd duidelijk dat dit niet was gebeurd en troffen het ministerie van Justitie en Live Nation, waarin extra eisen stonden om de markt voor kaartjesverkoop open te houden voor concurrenten. Zo mocht Live Nation niet dreigen concerten weg te houden van concerthallen die de kaartverkoop niet via Ticketmaster laten lopen. Ook het daadwerkelijk weghouden van concerten op deze locaties mocht niet.
Aanklagers vinden volgens Bloomberg een recente keuze van het Barclays Center in New York verdacht. Het basketbalstadion, ook gebruikt voor grote concerten, verruilde in 2023 na slechts één jaar een concurrent weer voor Ticketmaster. Dit terwijl het Barclays Center met die concurrerende kaartverkoper een overeenkomst voor zeven jaar had gesloten.
MOJO
Live Nation en het Amerikaanse ministerie hebben nog niet gereageerd.
Ook in Nederland is de invloed van Ticketmaster en Live Nation groot. Een grote Nederlandse organisator van concerten en festivals, MOJO, valt ook onder het Amerikaanse concern. De kaarten voor MOJO-evenementen worden ook alleen via Ticketmaster verkocht, schrijft het bedrijf op zijn site.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht geen veiligheidsgrenzen aan AI te stellen tijdens de topontmoeting met de Chinese president Xi Jinping. Wel zei hij dat AI een belangrijk gespreksonderwerp zal zijn tijdens de gesprekken met zijn Chinese ambtsgenoot.
13 minuten geledenBUDEL (ANP) - Zinksmelter Nyrstar gaat de opties voor de toekomst van de zinksmelterij in het Brabantse Budel bekijken in een zogeheten Strategic Business Review. Dat onderzoek wordt naar verwachting eind dit jaar afgerond. In de tussentijd gaan de activiteiten in Budel gewoon door.
21 minuten geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - Frankrijk en Duitsland blijven verdeeld over omstreden plannen voor zogenoemde 'Made in Europe'-regels. De plannen zijn bedoeld om de neergang van Europese industrieën te keren door meer belastinggeld naar de binnenlandse productie te sluizen. De landen zijn het echter oneens over de manier waarop landen buiten de Europese Unie bij de plannen moeten worden betrokken.
23 minuten geledenSEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Starbucks sluit 250 slecht presterende vestigingen in de Verenigde Staten en Canada. Dat komt neer op ongeveer 1 procent van het totale aantal koffiebars in Noord-Amerika. Volgens het bedrijf kan daardoor de omzet en winst worden verhoogd en is uiteindelijk het doel om op langere termijn het netwerk weer uit te breiden.
57 minuten geledenTALLINN (ANP) - De Baltische staten leggen nationale sancties op aan twee Russische oligarchen die dinsdag van de EU-sanctielijst zijn gehaald. Estland, Letland en Litouwen doen dit in reactie op het besluit van de EU-lidstaten. Het gaat om de Russisch-Oezbeekse miljardairs Alisjer Oesmanov en Michaïl Fridman.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Unie heeft donderdag kritiek geuit op een mogelijk Amerikaans exportverbod op diesel, dat wordt gesteund door president Donald Trump. Volgens de EU is dat "een slecht idee" dat beide partijen zou schaden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Franse zakenbank Crédit Agricole Corporate and Investment Bank (CIB) opent een kantoor in Amsterdam. Volgens het dochterbedrijf van de grote bank Crédit Agricole worden aanzienlijke mogelijkheden gezien op de Nederlandse markt door de ontwikkelingen op het gebied van energie, infrastructuur en technologie.
1 uur geleden