Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: Italië wil minder Chinese invloed bij Pirelli

Bloomberg: Italië wil minder Chinese invloed bij Pirelli

ROME (ANP/BLOOMBERG) - Italië onderzoekt manieren om de invloed van het Chinese Sinochem op bandenfabrikant Pirelli in te perken, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het gaat om een nieuw signaal van de toenemende spanningen tussen China en westerse landen over de controle over belangrijke technologieën.

Sinochem is de grootste aandeelhouder van Pirelli, maar het chemie- en olieconglomeraat is zelf weer in handen van de Chinese staat. De Italiaanse overheid zou daarom praten met andere aandeelhouders van Pirelli over de eigendomsstructuur van het bedrijf. Er zou onder meer worden gedacht aan het instellen van beperkingen voor het delen van informatie over gevoelige en strategische technologie met door Sinochem aangestelde bestuursleden. Pirelli is gespecialiseerd in technologisch zeer hoogwaardige banden. Deze worden ook gebruikt in de Formule 1.

Een andere optie waarover volgens de bronnen wordt gesproken is het beperken van het stemrecht van bestuursleden die door Sinochem zijn aangesteld. Er zou nog geen besluit zijn genomen. Een gedwongen verkoop van het Pirelli-belang door Sinochem wordt naar verluidt niet overwogen. Bloomberg vroeg de betrokken partijen ook om commentaar, maar Pirelli en de Italiaanse overheid wilden niet reageren. Woordvoerders van Sinochem waren niet direct bereikbaar.

De kwestie staat volgens Bloomberg niet op zichzelf. Met name de Amerikanen zijn al langer bezig met het afknijpen van de levering van hoogwaardige technologie aan China, om te voorkomen dat die voor militaire doeleinden kan worden gebruikt. Onlangs bereikten de VS, Nederland en Japan een akkoord over de verdere beperking van de export van geavanceerdere chipmachines naar China. Het Nederlandse ASML kan daardoor nog minder versies van zijn chipmachines exporteren naar het land dan voorheen.

Meer uit Buitenland

Israël en Libanon sluiten nieuw akkoord na overleg in Washington

WASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon zijn het bij gesprekken in Washington eens geworden over een nieuwe raamovereenkomst, meldt de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio. Wat er precies in de overeenkomst staat, is niet duidelijk.

5 minuten geleden
Dodental na aardbevingen Venezuela loopt verder op tot 920

CARACAS (ANP/RTR) - Het officiële dodental van de aardbevingen in Venezuela is opgelopen tot 920, meldt de voorzitter van de nationale vergadering Jorge Rodriguez. Eerder werden 589 doden gemeld. Naar zo'n 50.000 mensen zou nog worden gezocht.

43 minuten geleden
Duitsland meet met 41,3 graden zijn hoogste temperatuur ooit

BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland is vrijdag een temperatuur van 41,3 graden gemeten. Nog nooit eerder is in het land zo'n hoge temperatuur genoteerd. Het vorige record van 41,2 graden kwam uit juli 2019.

2 uur geleden
Dodental Venezuela meer dan verdubbeld

CARACAS (ANP/RTR) - Het dodental door de zware aardbevingen in Venezuela is meer dan verdubbeld. Interim-president Delcy Rodríguez meldde dat meer dan 589 mensen zijn overleden en 2980 personen gewond zijn geraakt.

5 uur geleden
Israël geeft evacuatiebevel voor plaats in het zuiden van Libanon

EL MANSOURI (ANP) - Het Israëlische leger heeft met drones flyers verspreid boven de plaats El Mansouri in het zuiden van Libanon, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. Het is de eerste keer dat Israël op deze manier een evacuatiebevel geeft sinds vorige week een nieuw bestand werd gesloten tussen Israël en Hezbollah.

6 uur geleden
Reddingswerk Venezuela komt moeizaam op gang

LA GUAIRA/MACUTO (ANP/RTR) - Reddingswerkers pogen in het noorden van Venezuela slachtoffers van de aardbevingen van woensdag te redden uit puinhopen en het lot van duizenden te achterhalen. Op een website opgericht om vermisten te vinden, zoeken Venezolanen naar 49.600 mensen van wie het lot sinds woensdag onbekend is.

6 uur geleden
Noodtoestand op door Oekraïne bestookte Krim

SIMFEROPOL (ANP/RTR/AFP) - Op het door Rusland geannexeerde schiereiland de Krim is de noodtoestand uitgeroepen. Dat gebeurde vanwege economische problemen, zegt regionale leider Sergej Aksonjov op sociale media.

7 uur geleden