Bloomberg: Italië praat met SpaceX over deal van 1,5 miljard
ROME (ANP/BLOOMBERG) - Italië is in vergevorderde gesprekken met Elon Musks ruimtevaartbedrijf SpaceX voor een deal om beveiligde telecommunicatie te leveren aan de Italiaanse overheid. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het zou gaan om het grootste project van dit soort in Europa. Met de mogelijke deal zou 1,5 miljard euro gemoeid zijn.
De besprekingen lopen nog en er is nog geen definitieve overeenkomst bereikt, aldus de bronnen. Het project is wel al goedgekeurd door de Italiaanse inlichtingendiensten en het ministerie van Defensie, voegden ze eraan toe. Het plan zou ook communicatiediensten omvatten voor het Italiaanse leger in het Middellandse Zeegebied en de uitrol van zogenoemde direct-to-cell satellietdiensten in Italië voor gebruik in noodsituaties zoals terreuraanslagen of natuurrampen.
Italië onderzoekt de mogelijke deal volgens Bloomberg al sinds 2023. Sommige Italiaanse functionarissen zouden zich ertegen verzetten uit bezorgdheid dat de diensten ten koste zouden kunnen gaan van lokale providers. Vertegenwoordigers van de Italiaanse regering en SpaceX hebben nog niet gereageerd.
SpaceX is met satellietdienst Starlink de laatste tijd in steeds meer landen actief. Het bedrijf bedient nu meer dan 4 miljoen mensen in ruim honderd landen en gebieden. Ook in Italië is Starlink al actief. De onderneming levert er breedbandinternet via zijn netwerk van meer dan zevenduizend satellieten.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - De rechtszaken van bedrijven over het terugbetalen van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump worden niet uitgesteld. Trump diende onlangs een verzoek in om de procedures met maximaal vier maanden uit te stellen voordat de zaken worden hervat. Een Amerikaans federaal hof van beroep wees het verzoek echter af.
31 minuten geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De kosten voor het vervoeren van ruwe olie van het Midden-Oosten naar China zijn gestegen tot het hoogste niveau ooit. Dat is het gevolg van de onrust in de regio en het stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz. Die zeestraat is een belangrijke route voor olie en gas.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Klanten van Odido die vermoeden dat ze slachtoffer zijn geworden van de diefstal van hun gegevens, kunnen nu ook op de site van de politie controleren of hun data in handen van criminelen is gevallen. Mensen kunnen op basis van hun gegevens op politie.nl de check doen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ABN AMRO mag zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank overnemen, heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) besloten. Volgens de mededingingswaakhond zijn er geen aanwijzingen dat deze deal de concurrentie in het Nederlandse bankenlandschap beperkt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM ging maandag flink onderuit op de aandelenbeurs in Amsterdam. Ook andere Europese luchtvaartmaatschappijen hadden op de beurzen last van de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten, die dit weekend begonnen, en vergeldingsacties van Iran.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vakbonden gaan acties voorbereiden, omdat het kabinet vasthoudt aan ingrepen in de sociale zekerheid. Dat hebben FNV, CNV en VCP maandag gezegd na hun kennismaking met bewindspersonen van het kabinet-Jetten. De bonden hebben daar nogmaals benadrukt dat ze de gesprekken met het kabinet opschorten zolang voorstellen, zoals een versnelde verhoging van de AOW-leeftijd, op tafel blijven.
3 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Enkele luchtvaartmaatschappijen uit de Verenigde Arabische Emiraten zullen maandag een beperkt aantal vluchten uitvoeren. Emirates, flydubai en Etihad Airways repatriëren vooral gestrande passagiers die vast kwamen te zitten sinds de aanvallen op Iran van afgelopen weekend.
3 uur geleden