Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: Italië praat met SpaceX over deal van 1,5 miljard

Bloomberg: Italië praat met SpaceX over deal van 1,5 miljard

ROME (ANP/BLOOMBERG) - Italië is in vergevorderde gesprekken met Elon Musks ruimtevaartbedrijf SpaceX voor een deal om beveiligde telecommunicatie te leveren aan de Italiaanse overheid. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het zou gaan om het grootste project van dit soort in Europa. Met de mogelijke deal zou 1,5 miljard euro gemoeid zijn.

De besprekingen lopen nog en er is nog geen definitieve overeenkomst bereikt, aldus de bronnen. Het project is wel al goedgekeurd door de Italiaanse inlichtingendiensten en het ministerie van Defensie, voegden ze eraan toe. Het plan zou ook communicatiediensten omvatten voor het Italiaanse leger in het Middellandse Zeegebied en de uitrol van zogenoemde direct-to-cell satellietdiensten in Italië voor gebruik in noodsituaties zoals terreuraanslagen of natuurrampen.

Italië onderzoekt de mogelijke deal volgens Bloomberg al sinds 2023. Sommige Italiaanse functionarissen zouden zich ertegen verzetten uit bezorgdheid dat de diensten ten koste zouden kunnen gaan van lokale providers. Vertegenwoordigers van de Italiaanse regering en SpaceX hebben nog niet gereageerd.

SpaceX is met satellietdienst Starlink de laatste tijd in steeds meer landen actief. Het bedrijf bedient nu meer dan 4 miljoen mensen in ruim honderd landen en gebieden. Ook in Italië is Starlink al actief. De onderneming levert er breedbandinternet via zijn netwerk van meer dan zevenduizend satellieten.

Meer uit Financieel

Duitse bedrijven naar Russisch forum, na vier jaar afwezigheid

BERLIJN (ANP) - Vertegenwoordigers uit het Duitse bedrijfsleven bezoeken binnenkort een economisch forum in de Russische stad Sint-Petersburg, na vier jaar afwezigheid door de oorlog in Oekraïne. Dat meldt het Duitse persbureau dpa.

19 minuten geleden
Vakbonden en werkgevers zoeken buiten kabinet om naar oplossingen

DEN HAAG (ANP) - Vakbonden en werkgevers tasten af of zij samen, buiten het kabinet om, oplossingen kunnen bedenken voor de arbeidsmarkt en de economie. Dat bevestigen ingewijden zondag na berichtgeving door De Telegraaf.

4 uur geleden
Bloomberg: EU overweegt bevriezing prijsplafond Russische olie

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie overweegt een tijdelijke bevriezing van het prijsplafond voor Russische olie nu de oorlog in het Midden-Oosten de vierde maand ingaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dit om te voorkomen dat de sanctiemaatregel tegen Rusland aan kracht verliest door de gestegen olieprijzen.

5 uur geleden
China dreigt met tegenmaatregelen bij nieuwe EU-handelsstappen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft dit weekend gewaarschuwd dat het "resoluut" zal terugslaan als de Europese Unie met nieuwe beperkende handelsmaatregelen komt. De uitspraak is een reactie op een conclusie van de Europese Commissie op vrijdag dat de huidige handelsrelatie met China niet houdbaar is.

7 uur geleden
Luchtvaartbranche VS vreest chaos bij stop grenscontroles

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.

1 dag geleden
Brussel komt woensdag met pakket nieuwe techmaatregelen

BRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.

1 dag geleden
VS verzetten zich tegen terugbetaling onwettige importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.

1 dag geleden