Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: Italië praat met SpaceX over deal van 1,5 miljard

Bloomberg: Italië praat met SpaceX over deal van 1,5 miljard

ROME (ANP/BLOOMBERG) - Italië is in vergevorderde gesprekken met Elon Musks ruimtevaartbedrijf SpaceX voor een deal om beveiligde telecommunicatie te leveren aan de Italiaanse overheid. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het zou gaan om het grootste project van dit soort in Europa. Met de mogelijke deal zou 1,5 miljard euro gemoeid zijn.

De besprekingen lopen nog en er is nog geen definitieve overeenkomst bereikt, aldus de bronnen. Het project is wel al goedgekeurd door de Italiaanse inlichtingendiensten en het ministerie van Defensie, voegden ze eraan toe. Het plan zou ook communicatiediensten omvatten voor het Italiaanse leger in het Middellandse Zeegebied en de uitrol van zogenoemde direct-to-cell satellietdiensten in Italië voor gebruik in noodsituaties zoals terreuraanslagen of natuurrampen.

Italië onderzoekt de mogelijke deal volgens Bloomberg al sinds 2023. Sommige Italiaanse functionarissen zouden zich ertegen verzetten uit bezorgdheid dat de diensten ten koste zouden kunnen gaan van lokale providers. Vertegenwoordigers van de Italiaanse regering en SpaceX hebben nog niet gereageerd.

SpaceX is met satellietdienst Starlink de laatste tijd in steeds meer landen actief. Het bedrijf bedient nu meer dan 4 miljoen mensen in ruim honderd landen en gebieden. Ook in Italië is Starlink al actief. De onderneming levert er breedbandinternet via zijn netwerk van meer dan zevenduizend satellieten.

Meer uit Financieel

KLM en bonden sluiten cao-akkoord voor grondpersoneel

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft met de vakbonden een nieuw cao-akkoord voor grondmedewerkers van de luchtvaartmaatschappij gesloten. Eind vorige maand werd al een principeovereenkomst gesloten met FNV en CNV, die nu is goedgekeurd door de leden. Volgens KLM wordt het akkoord breed gedragen, ook door de bonden De Unie, NVLT en VKP.

2 uur geleden
Verlies voor Amsterdamse AEX-index, chipfondsen fors lager

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met verlies het weekend ingegaan. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi waren de grootste dalers bij de hoofdfondsen op het Damrak met minnen tot 6,3 procent door zorgen bij beleggers over de enorme investeringen in AI en de sterk gestegen waarderingen van techfondsen.

2 uur geleden
Stop op datacenters Amsterdam bespaart Liander 125 miljoen

AMSTERDAM (ANP) - Het besluit van de gemeente Amsterdam om geen grote nieuwe datacenters toe te staan in de gemeente, betekent dat Liander drie elektriciteitsstations minder hoeft te bouwen. Hiermee bespaart de netbeheerder zo'n 125 miljoen euro, meldde de gemeente Amsterdam vrijdagmiddag op basis van een nieuwe doorrekening. Ook TenneT hoeft volgens deze doorrekening twee stations minder te bouwen.

2 uur geleden
Werknemers kledingketen Zara willen protesteren op Black Friday

MADRID (ANP/RTR) - Werknemers van kledingketen Zara zijn van plan om in meerdere Europese landen te protesteren op Black Friday. Ze willen dat er weer een regeling komt voor het delen van winsten met het personeel van het Spaanse moederbedrijf Inditex.

3 uur geleden
Motor achter economische groei verzwakt, constateert CPB

DEN HAAG (ANP) - Het proces van economische vernieuwing in Nederland is duidelijk afgezwakt. Tot die conclusie komt het Centraal Planbureau (CPB) in een nieuw rapport. Volgens de belangrijke adviseur van het kabinet worden slecht presterende bedrijven minder snel vervangen door nieuwe, innovatieve en goed presterende bedrijven.

4 uur geleden
Wall Street opent hoger na verliezen dag eerder

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winst geopend na de flinke ommezwaai een dag eerder. Beter dan verwachte resultaten van beurslieveling Nvidia, de grote aanjager van de AI-rally dit jaar, leken donderdag nog voor opluchting te zorgen bij beleggers. Wall Street kon de koersrally echter niet volhouden door de onzekerheid over het aanstaande rentebesluit van de Federal Reserve.

4 uur geleden
Conglomeraat uit Abu Dhabi wil buitenlandse tak Lukoil overnemen

ABU DHABI (ANP/RTR) - Het conglomeraat International Holding Company (IHC) uit Abu Dhabi wil de buitenlandse bezittingen van het Russische oliebedrijf Lukoil overnemen. De Emirati hebben hun interesse ook al kenbaar gemaakt aan het Amerikaanse ministerie van Financiën.

6 uur geleden