Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: Italië praat met SpaceX over deal van 1,5 miljard

Bloomberg: Italië praat met SpaceX over deal van 1,5 miljard

ROME (ANP/BLOOMBERG) - Italië is in vergevorderde gesprekken met Elon Musks ruimtevaartbedrijf SpaceX voor een deal om beveiligde telecommunicatie te leveren aan de Italiaanse overheid. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het zou gaan om het grootste project van dit soort in Europa. Met de mogelijke deal zou 1,5 miljard euro gemoeid zijn.

De besprekingen lopen nog en er is nog geen definitieve overeenkomst bereikt, aldus de bronnen. Het project is wel al goedgekeurd door de Italiaanse inlichtingendiensten en het ministerie van Defensie, voegden ze eraan toe. Het plan zou ook communicatiediensten omvatten voor het Italiaanse leger in het Middellandse Zeegebied en de uitrol van zogenoemde direct-to-cell satellietdiensten in Italië voor gebruik in noodsituaties zoals terreuraanslagen of natuurrampen.

Italië onderzoekt de mogelijke deal volgens Bloomberg al sinds 2023. Sommige Italiaanse functionarissen zouden zich ertegen verzetten uit bezorgdheid dat de diensten ten koste zouden kunnen gaan van lokale providers. Vertegenwoordigers van de Italiaanse regering en SpaceX hebben nog niet gereageerd.

SpaceX is met satellietdienst Starlink de laatste tijd in steeds meer landen actief. Het bedrijf bedient nu meer dan 4 miljoen mensen in ruim honderd landen en gebieden. Ook in Italië is Starlink al actief. De onderneming levert er breedbandinternet via zijn netwerk van meer dan zevenduizend satellieten.

Meer uit Financieel

Eerste niet-Iraanse tanker sinds bestand door Straat van Hormuz

ATHENE (ANP/AFP) - De eerste niet-Iraanse olietanker sinds het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran is donderdag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt de website MarineTraffic, die de locatiegegevens van schepen bijhoudt.

34 minuten geleden
Nike wil wedstrijdballen van de Champions League maken

NYON (ANP/BLOOMBERG) - Nike is in exclusieve onderhandelingen om de wedstrijdballen te maken die gebruikt worden in de mannenedities van de Champions League en andere Europese voetbaltoernooien voor clubs. Daarmee neemt het Amerikaanse sportkledingconcern mogelijk een contract over dat zijn Duitse rivaal Adidas al een kwart eeuw in handen heeft.

1 uur geleden
AEX sluit met kleine winst na dag van onzekerheid over bestand

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst gesloten. Een dag eerder noteerde de AEX-index nog stevige winsten doordat beleggers opgelucht reageerden op een staakt-het-vuren dat de Verenigde Staten, Israël en Iran aankondigden. Maar er is veel onzekerheid rond die wapenstilstand.

2 uur geleden
OpenAI schort groot Brits datacenterproject op

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI schort ambitieuze plannen voor uitbreiding van zijn datacenters in het Verenigd Koninkrijk op, maakte het bedrijf bekend. Het Britse Stargate-project dreigt volgens het bedrijf achter ChatGPT te duur te worden door hoge energiekosten en regelgeving. Voor de regering van premier Keir Starmer is het een tegenvaller, want in zijn plannen voor economische groei spelen AI en datacenters een belangrijke rol.

3 uur geleden
Gasunie tekent overeenkomst voor waterstofverbinding met België

GRONINGEN (ANP) - Gasunie-dochter Hynetwork en het Belgische Fluxys hydrogen gaan een waterstofverbinding tussen Nederland en België aanleggen. Daarover hebben ze een overeenkomst ondertekend. Volgens een verklaring moet de verbinding rond 2030 klaar zijn.

3 uur geleden
Lufthansa schrapt honderden vluchten om Duitse staking vrijdag

FRANKFURT (ANP/DPA) - Luchtvaartmaatschappij Lufthansa schrapt vrijdag enkele honderden vluchten vanwege de staking van cabinepersoneel in Duitsland. Op de luchthaven van Frankfurt is 75 procent van de bijna 350 geplande vluchten geannuleerd. Daarnaast zijn tientallen vluchten uit het vliegschema van andere grote luchthavens zoals Hamburg en Berlijn gehaald.

4 uur geleden
Vakbond FNV opent meldpunt voor gediscrimineerde zwangere vrouwen

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV opent een meldpunt voor zwangere vrouwen die discriminatie ervaren. Met het meldpunt wil de vakbond meer ervaringen bundelen om zo druk op werkgevers en politiek op te voeren om er iets aan te doen.

4 uur geleden