Bloomberg: investeerders willen Novartis-divisie samen inlijven
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse investeringsmaatschappijen Carlyle en Blackstone overwegen samen een onderdeel van farmaceut Novartis te kopen. Dat Zwitserse concern broedt op mogelijkheden om zijn divisie voor generieke medicijnen, Sandoz, af te splitsen. De potentiële kopers voeren nu gesprekken waarbij ze Sandoz een waarde tot 25 miljard dollar toedichten, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
De gesprekken tussen Blackstone, Carlyle en Novartis zijn volgens de bronnen nog maar net begonnen. De bedrijven zelf wilden niet reageren op het nieuws.
Sandoz maakt medicijnen na waarop het patent is verlopen, waardoor ze vaak goedkoper zijn. Novartis wil van het bedrijfsonderdeel af om aandeelhouders tevreden te houden. Door de grote concurrentiedruk op de markt voor generieke medicijnen zijn de winstmarges lager dan bij zelf ontwikkelde medicijnen.
Opbrengsten stagneerden
Daarnaast zorgde de coronapandemie ervoor dat de opbrengsten stagneerden op 9,6 miljard dollar in 2020. Mensen hadden door lockdowns en afstand houden minder behoefte aan medicijnen tegen bijvoorbeeld verkoudheid. Op het hoogtepunt van de pandemie werd bovendien veel reguliere zorg uitgesteld waardoor de vraag naar niet-coronagerelateerde medicijnen minder was.
Carlyle is in Nederland bekend als koper van de speciaalchemietak van verfconcern AkzoNobel, die later werd omgedoopt in Nouryon. Blackstone kocht begin vorig jaar de Haagse zakenbank NIBC.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC+ is bezorgd over de kostbare aanvallen op energiefaciliteiten in het Midden-Oosten en de vrijwel volledige blokkade van de Straat van Hormuz voor de scheepvaart door Iran. Dat staat in een verklaring van de OPEC+ die is ingezien door persbureau Reuters. De OPEC+ vergadert zondag over de productie.
5 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Het staatsolieconcern van Koeweit zegt dat een Iraanse drone-aanval zware schade heeft aangericht aan oliefaciliteiten in de Golfstaat. Volgens Kuwait Petroleum Corporation is er brand ontstaan bij olie-infrastructuur door de aanval.
7 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van oliekartel OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, gaan hun productie verder verhogen te midden van de oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Volgens afgevaardigden van de OPEC+ tegen persbureau Bloomberg gaat het productievolume in mei met 206.000 vaten per dag omhoog. Zondagmiddag is er overleg van de OPEC+.
9 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertig grootste beursgenoteerde bedrijven van Duitsland in de DAX-index op de aandelenbeurs in Frankfurt gaan dit jaar een recordbedrag aan dividend uitkeren aan de aandeelhouders. Dat meldt advies- en accountantskantoor EY in een onderzoek. In totaal gaat het om een bedrag van 55,3 miljard euro, een stijging van bijna 6 procent vergeleken met vorig jaar.
10 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere luchthavens in Italië waarschuwen luchtvaartmaatschappijen voor beperkingen bij de bevoorrading van vliegtuigbrandstof door de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat om de luchthavens van Bologna, Milaan Linate, Treviso en Venetië. De voorraad aan kerosine op die vliegvelden is beperkt.
11 uur geledenHANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.
1 dag geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.
1 dag geleden