Bloomberg: investeerders willen Novartis-divisie samen inlijven
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse investeringsmaatschappijen Carlyle en Blackstone overwegen samen een onderdeel van farmaceut Novartis te kopen. Dat Zwitserse concern broedt op mogelijkheden om zijn divisie voor generieke medicijnen, Sandoz, af te splitsen. De potentiële kopers voeren nu gesprekken waarbij ze Sandoz een waarde tot 25 miljard dollar toedichten, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
De gesprekken tussen Blackstone, Carlyle en Novartis zijn volgens de bronnen nog maar net begonnen. De bedrijven zelf wilden niet reageren op het nieuws.
Sandoz maakt medicijnen na waarop het patent is verlopen, waardoor ze vaak goedkoper zijn. Novartis wil van het bedrijfsonderdeel af om aandeelhouders tevreden te houden. Door de grote concurrentiedruk op de markt voor generieke medicijnen zijn de winstmarges lager dan bij zelf ontwikkelde medicijnen.
Opbrengsten stagneerden
Daarnaast zorgde de coronapandemie ervoor dat de opbrengsten stagneerden op 9,6 miljard dollar in 2020. Mensen hadden door lockdowns en afstand houden minder behoefte aan medicijnen tegen bijvoorbeeld verkoudheid. Op het hoogtepunt van de pandemie werd bovendien veel reguliere zorg uitgesteld waardoor de vraag naar niet-coronagerelateerde medicijnen minder was.
Carlyle is in Nederland bekend als koper van de speciaalchemietak van verfconcern AkzoNobel, die later werd omgedoopt in Nouryon. Blackstone kocht begin vorig jaar de Haagse zakenbank NIBC.
Meer uit Financieel
ZIRNDORF (ANP) - De fabrikant van speelgoedmerk Playmobil, de Horst Brandstätter Group, blijft fors minder verkopen. Dat blijkt uit de jaarcijfers van het bedrijf. Het bedrijf kampt al enkele jaren met dalende cijfers en schrapte eerder al banen.
1 minuut geledenPARIJS (ANP) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie (AI) Mistral is met Europese banken in gesprek over de inzet van zijn alternatief voor Mythos, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dat AI-model van het Amerikaanse Anthropic kan razendsnel zwakke punten in de cyberbeveiliging opsporen, wat tot zorgen leidt over de inzet van Mythos door cybercriminelen.
14 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX is woensdag met een duidelijke winst de handel uitgegaan. Na een tegenvallende dinsdag was de stemming op het Damrak weer goed. ABN AMRO was daarin de uitblinker. De bank boekte een plus van bijna 9 procent.
1 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC heeft de verwachting voor de groei van de wereldwijde vraag naar olie voor dit jaar verlaagd. Dat heeft te maken met de forse prijsstijgingen van ruwe olie door de oorlog in het Midden-Oosten. OPEC verwacht echter dat de vraag volgend jaar sterker zal herstellen dan eerder werd voorzien.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor het eerst sinds de CO2-heffing voor de industrie bestaat, heeft de overheid er in 2025 geld aan overgehouden. Volgens de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) moeten bedrijven samen tussen de 37 en 97 miljoen euro betalen aan CO2-heffing.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag overwegend met verliezen aan de handelsdag begonnen. Beleggers schrokken van de sterk gestegen producentenprijzen, die aangeven welke afzetprijzen fabrikanten voor hun producten vragen. Door de oorlog in het Midden-Oosten zijn de energieprijzen hard gestegen en producenten rekenen dit door in hun verkoopprijzen. Dat kan de inflatie aanwakkeren, wat doorgaans slecht valt bij beleggers.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Direct na het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten eind februari, stapten opvallend veel mensen over naar een vast energiecontract, stelt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) vast. Door de stijgende energieprijzen gingen veel consumenten direct kritischer kijken naar hun energiecontract, vooral degenen met een variabel contract.
5 uur geleden