Bloomberg: investeerders willen Novartis-divisie samen inlijven
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse investeringsmaatschappijen Carlyle en Blackstone overwegen samen een onderdeel van farmaceut Novartis te kopen. Dat Zwitserse concern broedt op mogelijkheden om zijn divisie voor generieke medicijnen, Sandoz, af te splitsen. De potentiële kopers voeren nu gesprekken waarbij ze Sandoz een waarde tot 25 miljard dollar toedichten, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
De gesprekken tussen Blackstone, Carlyle en Novartis zijn volgens de bronnen nog maar net begonnen. De bedrijven zelf wilden niet reageren op het nieuws.
Sandoz maakt medicijnen na waarop het patent is verlopen, waardoor ze vaak goedkoper zijn. Novartis wil van het bedrijfsonderdeel af om aandeelhouders tevreden te houden. Door de grote concurrentiedruk op de markt voor generieke medicijnen zijn de winstmarges lager dan bij zelf ontwikkelde medicijnen.
Opbrengsten stagneerden
Daarnaast zorgde de coronapandemie ervoor dat de opbrengsten stagneerden op 9,6 miljard dollar in 2020. Mensen hadden door lockdowns en afstand houden minder behoefte aan medicijnen tegen bijvoorbeeld verkoudheid. Op het hoogtepunt van de pandemie werd bovendien veel reguliere zorg uitgesteld waardoor de vraag naar niet-coronagerelateerde medicijnen minder was.
Carlyle is in Nederland bekend als koper van de speciaalchemietak van verfconcern AkzoNobel, die later werd omgedoopt in Nouryon. Blackstone kocht begin vorig jaar de Haagse zakenbank NIBC.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De tweedeling tussen kopers en huurders op de woningmarkt groeit, constateert ABN AMRO in een nieuw rapport. Volgens deskundigen van de bank is wonen de laatste jaren over de gehele linie beter betaalbaar geworden. Echter, vooral zittende huiseigenaren profiteren. Voor koopstarters en jonge huurders gaat dit minder op. In sommige regio's, vooral in de grote steden, gaan zij er juist op achteruit.
43 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De hoge energie- en brandstofprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten zetten Nederlandse consumenten aan tot bezuinigen. Dat constateert ING, dat hierover eind maart en in april online vragen voorlegde aan klanten van de bank. Zes op de tien van de tienduizenden respondenten gaven aan hun uitgaven te willen temperen.
47 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De tweedeling tussen kopers en huurders op de woningmarkt groeit, constateert ABN AMRO in een nieuw rapport. Volgens deskundigen van de bank is wonen de laatste jaren over de gehele linie beter betaalbaar geworden. Echter, vooral zittende huiseigenaren profiteren. Voor koopstarters en jonge huurders gaat dit minder op. In sommige regio's, vooral in de grote steden, gaan zij er juist op achteruit.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke plussen geëindigd. Beleggers putten hoop uit signalen dat de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran binnenkort voorbij is. Daarnaast hadden ze aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op Wall Street.
4 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google heeft voorstellen ingediend bij de Europese Commissie met veranderingen in de manier waarop nieuwsresultaten in zijn zoekmachine te zien zijn. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Daarmee wil Google een mogelijke nieuwe boete van Brussel voorkomen.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zullen de importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie "relatief snel" invoeren als het landenblok de handelsdeal met Washington niet spoedig ratificeert. Dat heeft de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, gezegd tegen persbureau Bloomberg.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieproductie van OPEC-landen daalde vorige maand naar het laagste punt in 36 jaar. Dat meldt persbureau Bloomberg na onderzoek. Door de oorlog in Iran is de export belemmerd en werd de productie, soms gedwongen, gestopt.
7 uur geleden