Bloomberg: investeerders willen Novartis-divisie samen inlijven
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse investeringsmaatschappijen Carlyle en Blackstone overwegen samen een onderdeel van farmaceut Novartis te kopen. Dat Zwitserse concern broedt op mogelijkheden om zijn divisie voor generieke medicijnen, Sandoz, af te splitsen. De potentiële kopers voeren nu gesprekken waarbij ze Sandoz een waarde tot 25 miljard dollar toedichten, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
De gesprekken tussen Blackstone, Carlyle en Novartis zijn volgens de bronnen nog maar net begonnen. De bedrijven zelf wilden niet reageren op het nieuws.
Sandoz maakt medicijnen na waarop het patent is verlopen, waardoor ze vaak goedkoper zijn. Novartis wil van het bedrijfsonderdeel af om aandeelhouders tevreden te houden. Door de grote concurrentiedruk op de markt voor generieke medicijnen zijn de winstmarges lager dan bij zelf ontwikkelde medicijnen.
Opbrengsten stagneerden
Daarnaast zorgde de coronapandemie ervoor dat de opbrengsten stagneerden op 9,6 miljard dollar in 2020. Mensen hadden door lockdowns en afstand houden minder behoefte aan medicijnen tegen bijvoorbeeld verkoudheid. Op het hoogtepunt van de pandemie werd bovendien veel reguliere zorg uitgesteld waardoor de vraag naar niet-coronagerelateerde medicijnen minder was.
Carlyle is in Nederland bekend als koper van de speciaalchemietak van verfconcern AkzoNobel, die later werd omgedoopt in Nouryon. Blackstone kocht begin vorig jaar de Haagse zakenbank NIBC.
Meer uit Financieel
HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - Vijf Europese ministers van Financiën willen dat de Europese Commissie een belasting op de winsten van energiebedrijven invoert, vanwege de flink gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De ministers van Duitsland, Italië, Spanje, Portugal en Oostenrijk deden deze oproep in een brief aan eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat), die persbureau Reuters heeft ingezien.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel is zaterdag iets duurder geworden aan de pomp, na de flinke prijsstijging van ruim 10 eurocent op vrijdag. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de landelijke adviesprijs voor een liter diesel nu 2,799 euro bedraagt, tegen 2,793 euro vrijdag.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn sinds de Iranoorlog voorzichtiger met het boeken van een vakantie. Reisbranchevereniging ANVR meldt dat normaal gesproken 80 procent van de mei- en zomervakanties geboekt is rond deze tijd, maar dat het dit jaar "echt heel anders" verloopt.
9 uur geledenROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.
21 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.
23 uur geleden