Bloomberg: investeerders schatten waarde PSG op 4 miljard euro
PARIJS (ANP) - Voetbalclub Paris Saint-Germain is volgens potentiële investeerders 4 miljard euro waard. De Franse topclub, die op zoek is naar meer geld om de club te laten groeien, heeft volgens bronnen van financieel persbureau Bloomberg drie serieuze biedingen gekregen op een belang van maximaal 15 procent van de club. Het hoogste bod leidde tot de waardering van 4 miljard euro.
Hoe dan ook lijkt eigenaar Qatar Sports Investments een flinke winst te gaan maken op het deel van de club dat in de verkoop gaat. De investeringsmaatschappij betaalde in 2011 naar verluidt 50 miljoen euro voor 70 procent van de club.
Voetbalclubs leveren momenteel veel op. Onlangs is Chelsea verkocht voor omgerekend bijna 5 miljard euro. Manchester United, dat nu te koop staat, zal naar verwachting nog meer opleveren. Bankiers zeiden tegen de Britse zakenkrant Financial Times dat die club mogelijk meer dan 8 miljard pond (ruim 9,2 miljard euro) waard is. Ook Liverpool staat te koop.
PSG kondigde vorige week aan te overwegen stadion Parc des Princes te verlaten en te verhuizen naar het nationale stadion Stade de France in Parijs. Nasser Al-Khelaïfi, de Qatarese voorzitter van PSG, zei dat de club heeft geprobeerd het huidige stadion te kopen, maar dat de stad te veel geld vroeg. Een andere optie is om het nationale stadion te kopen van de Franse overheid. Mogelijk wordt daar het opgehaalde geld voor gebruikt.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Youri Regeer komt voorlopig niet in actie voor Ajax. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen in het gewonnen thuisduel met Sparta Rotterdam (4-0).
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is er in de Premier League niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde West Ham United te winnen. In Londen werd het 1-1. Koploper Arsenal won eerder op zaterdag van Everton met 2-0 en heeft 9 punten meer dan Manchester City, dat wel een wedstrijd minder speelde.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft drie dagen na de zege op Manchester City in de Champions League (3-0) ook in de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen. De thuiswedstrijd tegen Elche eindigde in 4-1.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García is met een ruime zege op Sparta Rotterdam (4-0) aan zijn nieuwe functie bij Ajax begonnen. Met de Spaanse opvolger van Fred Grim op de bank speelde de thuisploeg met veel meer passie dan in de meeste duels na de winterstop. Zo won Ajax wat vertrouwen in de aanloop naar de komende wedstrijden tegen Feyenoord en FC Twente.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen zet de opmars in de Eredivisie voort. De ploeg van trainer Robin Veldman won in het Abe Lenstra Stadion met 3-0 van Telstar door treffers van Lasse Nordas, Maxence Rivera en Jacob Trenskow.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een moeizame zege geboekt op Everton. In het Emirates Stadium in Londen werd het 2-0 dankzij twee doelpunten in de slotfase.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer deze maand van NEC verloren. Na de nederlaag van 3-2 in Nijmegen in de halve finale van de KNVB-beker, ging het voor de koploper ook mis in de competitie. NEC won in het Philips Stadion in Eindhoven opnieuw met 3-2.
8 uur geleden