Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: interesse Chinees JD.com in overname moeder MediaMarkt

Bloomberg: interesse Chinees JD.com in overname moeder MediaMarkt

DÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - De grote Chinese webwinkel JD.com heeft interesse in een overname van het Duitse winkelbedrijf Ceconomy, de eigenaar van elektronicaketens MediaMarkt en Saturn. Dat meldden bronnen aan persbureau Bloomberg. Op de beurs in Frankfurt sprong het aandeel Ceconomy met 14 procent omhoog door het bericht.

Volgens de ingewijden heeft JD.com recent Ceconomy benaderd om te praten over een mogelijke deal en zijn ook grote aandeelhouders van het Duitse bedrijf gepolst over een mogelijk bod. De gesprekken zouden nog lopen. Ceconomy heeft een marktwaarde van ongeveer 1,5 miljard euro.

Daarmee zou JD.com opnieuw zijn oog laten vallen op het in Düsseldorf gevestigde Ceconomy, want volgens Bloomberg was er eind 2023 ook al eens interesse van de Chinezen om het bedrijf te kopen. Ceconomy heeft meer dan duizend winkels van MediaMarkt en Saturn in Europa. MediaMarkt is ook een grote speler in Nederland met 55 winkels.

Geen zekerheid

JD.com behoort tot de grootste webwinkels van China en zou op jacht zijn naar buitenlandse overnames omdat de binnenlandse markt is verzwakt. Vorig jaar zou JD.com nog een overname van de Britse elektronicaketen Curry's hebben onderzocht, maar besloot daar uiteindelijk van af te zien.

Bloomberg zegt dat er geen zekerheid is dat er een deal wordt gesloten. Ceconomy wilde geen commentaar geven tegenover het persbureau en JD.com was niet onmiddellijk bereikbaar voor een reactie.

Meer uit Financieel

Schepen tanken minder brandstof door hoge dieselprijs

DORDRECHT (ANP) - Binnenvaartschepen tanken deze week minder brandstof door de flink gestegen dieselprijs, merken de zogeheten bunkerstations. Deze stations, waar binnenvaartschepen brandstof inslaan, hadden het een week eerder juist veel drukker dan normaal.

10 minuten geleden
Oud-KLM-baas Pieter Elbers per direct weg bij IndiGo na problemen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig KLM-topman Pieter Elbers is per direct gestopt als topman van de Indiase luchtvaartmaatschappij IndiGo. Dat heeft InterGlobe Aviation, het concern achter de maatschappij, dinsdag bekendgemaakt.

12 minuten geleden
Brussel: maatregelen tegen hoge energieprijzen alleen tijdelijk

BRUSSEL (ANP) - Als EU-lidstaten besluiten fiscale maatregelen te nemen tegen de stijgende energieprijzen, moet dat doelgericht gebeuren en beperkt in tijd. Dat zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) dinsdag.

15 minuten geleden
Lufthansa zet extra langeafstandsvluchten in door Iran-oorlog

FRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa speelt in op de schaarste die door de Iran-oorlog is ontstaan door extra langeafstandsvluchten in te zetten naar Azië en Afrika. Reizigers zoeken momenteel naar alternatieven voor luchtvaartmaatschappijen uit het Midden-Oosten zoals Emirates en Qatar Airways, die worden gehinderd door luchtruimsluitingen in hun thuisregio.

26 minuten geleden
Topvrouw X-alternatief Bluesky doet stap terug

SEATTLE (ANP) - Topvrouw Jay Graber van socialmediaplatform Bluesky doet een stap terug. Ze blijft wel bij het in opkomst zijnde Amerikaanse bedrijf, en gaat aan de slag als innovatiedirecteur.

27 minuten geleden
Oprichters coronavaccinmaker BioNTech beginnen nieuw bedrijf

FRANKFURT (ANP/DPA/RTR) - De oprichters van de Duitse producent van coronavaccins BioNTech gaan een nieuw biotechbedrijf beginnen en leggen daarom hun bestuursfuncties neer bij de biotechnoloog. Topman Ugur Sahin en medisch directeur Özlem Türeci gaan eind dit jaar het bedrijf verlaten wanneer hun contracten aflopen.

1 uur geleden
Agractie slaat alarm om dure diesel en gevolgen voor voedsel

DEN HAAG (ANP) - Landbouworganisatie Agractie maakt zich "grote zorgen" over de explosief stijgende dieselprijzen en de gevolgen daarvan voor de Nederlandse voedselproductie. "De overheid profiteert momenteel fors van de hogere btw-inkomsten, terwijl boeren en transporteurs worden geconfronteerd met torenhoge kosten", zegt een woordvoerster.

1 uur geleden