Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: interesse Chinees JD.com in overname moeder MediaMarkt

Bloomberg: interesse Chinees JD.com in overname moeder MediaMarkt

DÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - De grote Chinese webwinkel JD.com heeft interesse in een overname van het Duitse winkelbedrijf Ceconomy, de eigenaar van elektronicaketens MediaMarkt en Saturn. Dat meldden bronnen aan persbureau Bloomberg. Op de beurs in Frankfurt sprong het aandeel Ceconomy met 14 procent omhoog door het bericht.

Volgens de ingewijden heeft JD.com recent Ceconomy benaderd om te praten over een mogelijke deal en zijn ook grote aandeelhouders van het Duitse bedrijf gepolst over een mogelijk bod. De gesprekken zouden nog lopen. Ceconomy heeft een marktwaarde van ongeveer 1,5 miljard euro.

Daarmee zou JD.com opnieuw zijn oog laten vallen op het in Düsseldorf gevestigde Ceconomy, want volgens Bloomberg was er eind 2023 ook al eens interesse van de Chinezen om het bedrijf te kopen. Ceconomy heeft meer dan duizend winkels van MediaMarkt en Saturn in Europa. MediaMarkt is ook een grote speler in Nederland met 55 winkels.

Geen zekerheid

JD.com behoort tot de grootste webwinkels van China en zou op jacht zijn naar buitenlandse overnames omdat de binnenlandse markt is verzwakt. Vorig jaar zou JD.com nog een overname van de Britse elektronicaketen Curry's hebben onderzocht, maar besloot daar uiteindelijk van af te zien.

Bloomberg zegt dat er geen zekerheid is dat er een deal wordt gesloten. Ceconomy wilde geen commentaar geven tegenover het persbureau en JD.com was niet onmiddellijk bereikbaar voor een reactie.

Meer uit Financieel

Irak heropent luchtruim na staakt-het-vuren VS en Iran

BAGDAD (ANP/AFP) - Irak gaat zijn luchtruim heropenen voor verkeersvliegtuigen nu de Verenigde Staten en Iran een tijdelijke wapenstilstand van twee weken hebben afgesproken. Eerder was het Iraakse luchtruim afgesloten voor passagiersverkeer door de oorlog in het Midden-Oosten.

55 minuten geleden
Shell: aanzienlijk hoger resultaat met oliehandel ondanks oorlog

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Shell heeft in het eerste kwartaal van dit jaar aanzienlijk hogere resultaten geboekt met zijn oliehandel. Dit gebeurde ondanks dat de activiteiten van het concern in het Midden-Oosten zwaar zijn getroffen door de oorlog. Shell meldde in een tussentijdse handelsupdate dat de raffinagemarges in het afgelopen kwartaal stegen tot 17 dollar per vat. In het vierde kwartaal lagen deze nog op 14 dollar.

1 uur geleden
AEX opent flink hoger na wapenstilstand, Shell hard onderuit

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag met flinke winst geopend. Beleggers op het Damrak reageerden positief op de wapenstilstand in het Midden-Oosten van twee weken, waardoor de Straat van Hormuz heropend moet worden. De olieprijzen gingen juist hard omlaag. Shell kelderde daardoor bijna 7 procent.

1 uur geleden
UMG: overnamebod Pershing Square Holdings wordt bekeken

HILVERSUM (ANP) - Universal Music Group (UMG) heeft een overnamebod van Pershing Square Holdings ontvangen en zegt dit te beoordelen. Het bedrijf zal geen verder commentaar geven op het voorstel "totdat de Raad van Bestuur zijn beoordeling heeft afgerond".

2 uur geleden
Europese gasprijs zakt fors na staakt-het-vuren Iran en VS

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs zakte woensdagochtend tot wel 20 procent bij opening van de handel. Handelaren lijken opgelucht te reageren op het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten in het Midden-Oosten. Nu is de hoop dat de Straat van Hormuz snel weer wordt opengesteld, waardoor gasleveringen uit de Golfstaten kunnen worden hervat.

3 uur geleden
DNB: minder hypotheken, meer autoleningen verpakt

AMSTERDAM (ANP) - De markt voor verpakte leningen in Nederland bestaat steeds meer uit autoleningen en consumentenkredieten. Er worden juist minder woninghypotheken verpakt en verkocht, concludeert De Nederlandsche Bank na onderzoek. Volgens DNB daalde de totale markt van het verkopen en verpakken van leningen in de afgelopen vijf jaar, van 38 miljard euro naar 29,6 miljard.

3 uur geleden
Reders bestuderen wapenstilstand, hervatten scheepvaart kost tijd

NEW YORK (ANP) - Rederijen proberen zo snel mogelijk de details te begrijpen van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran dat de Straat van Hormuz tijdelijk zou kunnen openen voor scheepvaart. Meer dan achthonderd schepen zitten nu vast in de Perzische Golf. Volgens persbureau Bloomberg bestudeert onder meer de Japanse rederijvereniging, een belangrijke brancheorganisatie, het akkoord om leden te kunnen adviseren.

3 uur geleden