Bloomberg: interesse Chinees JD.com in overname moeder MediaMarkt
DÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - De grote Chinese webwinkel JD.com heeft interesse in een overname van het Duitse winkelbedrijf Ceconomy, de eigenaar van elektronicaketens MediaMarkt en Saturn. Dat meldden bronnen aan persbureau Bloomberg. Op de beurs in Frankfurt sprong het aandeel Ceconomy met 14 procent omhoog door het bericht.
Volgens de ingewijden heeft JD.com recent Ceconomy benaderd om te praten over een mogelijke deal en zijn ook grote aandeelhouders van het Duitse bedrijf gepolst over een mogelijk bod. De gesprekken zouden nog lopen. Ceconomy heeft een marktwaarde van ongeveer 1,5 miljard euro.
Daarmee zou JD.com opnieuw zijn oog laten vallen op het in Düsseldorf gevestigde Ceconomy, want volgens Bloomberg was er eind 2023 ook al eens interesse van de Chinezen om het bedrijf te kopen. Ceconomy heeft meer dan duizend winkels van MediaMarkt en Saturn in Europa. MediaMarkt is ook een grote speler in Nederland met 55 winkels.
Geen zekerheid
JD.com behoort tot de grootste webwinkels van China en zou op jacht zijn naar buitenlandse overnames omdat de binnenlandse markt is verzwakt. Vorig jaar zou JD.com nog een overname van de Britse elektronicaketen Curry's hebben onderzocht, maar besloot daar uiteindelijk van af te zien.
Bloomberg zegt dat er geen zekerheid is dat er een deal wordt gesloten. Ceconomy wilde geen commentaar geven tegenover het persbureau en JD.com was niet onmiddellijk bereikbaar voor een reactie.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.
6 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.
8 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.
16 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.
20 uur geleden