Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: Indiase IndiGo bestelt 500 vliegtuigen bij Airbus

Bloomberg: Indiase IndiGo bestelt 500 vliegtuigen bij Airbus

PARIJS (ANP) - De Indiase luchtvaartmaatschappij IndiGo, geleid door voormalig KLM-topman Pieter Elbers, gaat maandag op de eerste dag van de luchtvaartshow van Parijs mogelijk een order bekendmaken voor vijfhonderd toestellen van het type Airbus A320neo. Dat meldden bronnen aan persbureau Bloomberg.

Maandag gaat de luchtvaartshow van Parijs van start, na vier jaar afwezigheid. Het Internationale Lucht- en Ruimtevaartsalon (SIAE) wordt gehouden op het vliegveld Le Bourget even buiten Parijs. Parijs behoort samen met de show in het Britse Farnborough tot de grootste evenementen in de internationale luchtvaartindustrie. De Parijse show duurt tot en met zondag.

De order van prijsvechter IndiGo zou een record zijn voor het Europese Airbus dat in een felle concurrentiestrijd is verwikkeld met de Amerikaanse rivaal Boeing. Airbus zou ook gesprekken voeren met het Saudische Flynas over een grote bestelling.

Herstel na coronapandemie

Vanwege het sterke herstel van de luchtvaartsector van de coronacrisis stromen de bestellingen binnen bij Airbus en Boeing. Maatschappijen als Emirates, Turkish Airlines, Delta Air Lines en Air France-KLM zouden allemaal kijken naar grote orders. Het Ierse Ryanair maakte in mei nog bekend een miljardenorder te plaatsen bij Boeing voor 150 nieuwe vliegtuigen. Door de drukte zijn er wel lange wachttijden voor leveringen van toestellen.

Luchtvaartbrancheorganisatie IATA kwam eerder deze maand met een nieuwe voorspelling voor de winstgevendheid in de sector. IATA rekent nu op een gezamenlijke winst van 9,8 miljard dollar. Dat is meer dan een verdubbeling vergeleken met de prognose uit december, geholpen door de sterk gestegen ticketprijzen. Het aantal passagiers zal dit jaar wereldwijd met 4,35 miljard het niveau van 2019, dus voor de pandemie, bijna evenaren, aldus IATA.

Meer uit Financieel

Levensmiddelenindustrie: stabiele prijzen minder vanzelfsprekend

DEN HAAG (ANP) - Stabiele prijzen in de supermarkt worden steeds minder vanzelfsprekend, stellen levensmiddelenfabrikanten. Consumenten zullen "moeten wennen aan steeds sterker fluctuerende prijzen als gevolg van sterk schommelende grondstofprijzen", zegt Cees-Jan Adema, directeur van de Federatie Nederlandse Levensmiddelen Industrie (FNLI).

9 minuten geleden
Mkb-bedrijven krimpen vaker dan dat ze groeien

DEN HAAG (ANP) - Mkb-bedrijven zijn de afgelopen tien jaar vaker gekrompen dan gegroeid. Vooral ondernemingen in de categorie kleinbedrijf, met tien tot vijftig medewerkers, belandden vaker in de lagere categorie micro dan dat ze een middenbedrijf werden. Deze middenbedrijven groeiden wel vaker in aantal werknemers dan dat ze krompen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

12 minuten geleden
CBS: personeelstekort niet langer grootste belemmering industrie

DEN HAAG (ANP) - Personeelstekorten vormen niet meer de belangrijkste belemmering voor de Nederlandse industrie. Ondernemers zien momenteel een gebrek aan vraag als hun grootste probleem, komt naar voren uit onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De laatste keer dat bedrijven dit als hun belangrijkste belemmering noemden, was bijna vijf jaar geleden.

23 minuten geleden
AkzoNobel gaat fuseren met branchegenoot Axalta

AMSTERDAM (ANP) - Verfproducent AkzoNobel heeft een definitieve overeenkomst bereikt met zijn Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems over een fusie. Door de samenvoeging van de twee bedrijven ontstaat een wereldwijd coatingbedrijf met een waarde van ongeveer 25 miljard dollar (ruim 21,5 miljard euro).

30 minuten geleden
Zorgen over hoge techkoersen drukken Wall Street weer in het rood

NEW YORK (ANP) - Wall Street is de nieuwe handelsweek negatief begonnen, opnieuw door zorgen onder beleggers over de hoge koersen van bedrijven in de techsector. Op de beurzen wordt dan ook met spanning uitgekeken naar de resultaten van chipconcern Nvidia die woensdag na de beurssluiting worden verwacht. De cijfers van de grootste verkoper van AI-chips ter wereld bepalen mogelijk de stemming in de laatste weken van het jaar. Maandag verloor het aandeel 1,8 procent.

9 uur geleden
India: bijna rond met eerste fase van handelsdeal met VS

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Na maandenlange onderhandelingen zegt India dat het dicht bij het afronden is van een handelsovereenkomst met de Verenigde Staten. Het gaat om de eerste fase van een deal om de Amerikaanse importheffingen van 50 procent te verlagen, zei de Indiase handelssecretaris Rajesh Agrawal maandag.

9 uur geleden
Aandelenkoersen Damrak opnieuw over breed front omlaag

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenkoersen op het Damrak gingen maandag over een breed front omlaag, na de stevige verliezen vorige week. Een negatieve start van Wall Street droeg niet bij aan een verbetering van de stemming in Amsterdam.

14 uur geleden