Bloomberg: Indiase IndiGo bestelt 500 vliegtuigen bij Airbus
PARIJS (ANP) - De Indiase luchtvaartmaatschappij IndiGo, geleid door voormalig KLM-topman Pieter Elbers, gaat maandag op de eerste dag van de luchtvaartshow van Parijs mogelijk een order bekendmaken voor vijfhonderd toestellen van het type Airbus A320neo. Dat meldden bronnen aan persbureau Bloomberg.
Maandag gaat de luchtvaartshow van Parijs van start, na vier jaar afwezigheid. Het Internationale Lucht- en Ruimtevaartsalon (SIAE) wordt gehouden op het vliegveld Le Bourget even buiten Parijs. Parijs behoort samen met de show in het Britse Farnborough tot de grootste evenementen in de internationale luchtvaartindustrie. De Parijse show duurt tot en met zondag.
De order van prijsvechter IndiGo zou een record zijn voor het Europese Airbus dat in een felle concurrentiestrijd is verwikkeld met de Amerikaanse rivaal Boeing. Airbus zou ook gesprekken voeren met het Saudische Flynas over een grote bestelling.
Herstel na coronapandemie
Vanwege het sterke herstel van de luchtvaartsector van de coronacrisis stromen de bestellingen binnen bij Airbus en Boeing. Maatschappijen als Emirates, Turkish Airlines, Delta Air Lines en Air France-KLM zouden allemaal kijken naar grote orders. Het Ierse Ryanair maakte in mei nog bekend een miljardenorder te plaatsen bij Boeing voor 150 nieuwe vliegtuigen. Door de drukte zijn er wel lange wachttijden voor leveringen van toestellen.
Luchtvaartbrancheorganisatie IATA kwam eerder deze maand met een nieuwe voorspelling voor de winstgevendheid in de sector. IATA rekent nu op een gezamenlijke winst van 9,8 miljard dollar. Dat is meer dan een verdubbeling vergeleken met de prognose uit december, geholpen door de sterk gestegen ticketprijzen. Het aantal passagiers zal dit jaar wereldwijd met 4,35 miljard het niveau van 2019, dus voor de pandemie, bijna evenaren, aldus IATA.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Ongeveer 52.000 mensen hebben zaterdag een koopwoning bezichtigd tijdens de Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in oktober. Toen bekeken 45.000 mensen een huis.
4 uur geledenYAOUNDÉ (ANP) - Wereldwijde afspraken om geen invoerheffingen in te voeren voor digitale handel worden mogelijk verlengd. Binnen de Wereldhandelsorganisatie (WTO) is de afspraak dat "elektronische transmissies", zoals downloads of digitale diensten, niet te maken mogen krijgen met importheffingen. India verzette zich aanvankelijk tegen een verlenging van die overeenkomst, maar laat zijn bezwaren op de WTO-top in Kameroen mogelijk vallen.
6 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De werkzaamheden in de haven van Salalah in Oman liggen ongeveer 48 uur stil na een aanval zaterdagochtend, verwacht Maersk. De haven werd geëvacueerd na een "veiligheidsincident" dat schade heeft veroorzaakt aan een hijskraan. Volgens Maersk waren drones betrokken bij de aanval en werden explosies gemeld.
7 uur geledenYAOUNDÉ (ANP/RTR) - De Eurocommissaris voor Handel zegt een "zeer positief" gesprek met de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer te hebben gehad. Ze spraken onder andere over toegang tot kritieke mineralen en importheffingen, zei Maroš Šefčovič bij een top van de Wereldhandelsorganisatie (WTO) in Kameroen. De ontmoeting volgt enkele dagen op de goedkeuring van het Europees Parlement voor de handelsdeal die de VS en de Europese Commissie de afgelopen zomer sloten.
8 uur geledenURK (ANP) - Als de brandstofprijzen voor kottervissers hoog blijven, vaart binnenkort bijna niemand van de Nederlandse kottervloot nog uit. De hoge dieselkosten maken het vrijwel onmogelijk om geld te verdienen aan de gevangen vis, waarschuwt de Nederlandse Vissersbond.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag opnieuw fors omlaag. Het sentiment onder beleggers op Wall Street bleef negatief door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten, ondanks de verlenging van de pauze van de Amerikaanse aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten tot 6 april. Tegelijkertijd bleven de olieprijzen sterk stijgen.
23 uur geledenFRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland kan steenkolencentrales langer in bedrijf houden als de energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten nog langer hoog blijven. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz vrijdag gezegd. Duitsland heeft een doelstelling om uiterlijk in 2038 helemaal te stoppen met kolencentrales. Maar door de oorlog zijn de gasprijzen sterk gestegen en kolencentrales kunnen helpen om het gasverbruik te drukken.
1 dag geleden