Bloomberg: Indiase IndiGo bestelt 500 vliegtuigen bij Airbus
PARIJS (ANP) - De Indiase luchtvaartmaatschappij IndiGo, geleid door voormalig KLM-topman Pieter Elbers, gaat maandag op de eerste dag van de luchtvaartshow van Parijs mogelijk een order bekendmaken voor vijfhonderd toestellen van het type Airbus A320neo. Dat meldden bronnen aan persbureau Bloomberg.
Maandag gaat de luchtvaartshow van Parijs van start, na vier jaar afwezigheid. Het Internationale Lucht- en Ruimtevaartsalon (SIAE) wordt gehouden op het vliegveld Le Bourget even buiten Parijs. Parijs behoort samen met de show in het Britse Farnborough tot de grootste evenementen in de internationale luchtvaartindustrie. De Parijse show duurt tot en met zondag.
De order van prijsvechter IndiGo zou een record zijn voor het Europese Airbus dat in een felle concurrentiestrijd is verwikkeld met de Amerikaanse rivaal Boeing. Airbus zou ook gesprekken voeren met het Saudische Flynas over een grote bestelling.
Herstel na coronapandemie
Vanwege het sterke herstel van de luchtvaartsector van de coronacrisis stromen de bestellingen binnen bij Airbus en Boeing. Maatschappijen als Emirates, Turkish Airlines, Delta Air Lines en Air France-KLM zouden allemaal kijken naar grote orders. Het Ierse Ryanair maakte in mei nog bekend een miljardenorder te plaatsen bij Boeing voor 150 nieuwe vliegtuigen. Door de drukte zijn er wel lange wachttijden voor leveringen van toestellen.
Luchtvaartbrancheorganisatie IATA kwam eerder deze maand met een nieuwe voorspelling voor de winstgevendheid in de sector. IATA rekent nu op een gezamenlijke winst van 9,8 miljard dollar. Dat is meer dan een verdubbeling vergeleken met de prognose uit december, geholpen door de sterk gestegen ticketprijzen. Het aantal passagiers zal dit jaar wereldwijd met 4,35 miljard het niveau van 2019, dus voor de pandemie, bijna evenaren, aldus IATA.
Meer uit Financieel
TOKIO (ANP/AFP/RTR) - De economie van Japan, de op drie na grootste ter wereld, is in het eerste kwartaal van 2026 sterker gegroeid dan verwacht. De groei werd gestuwd door een sterke export en binnenlandse consumptie. Het groeicijfer geeft echter nog niet de volledige impact weer van de oorlog in het Midden-Oosten, die eind februari begon.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten wisten maandag in het laatste handelsuur een belangrijk deel van de eerdere verliezen goed te maken. Dat gebeurde nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gezegd dat een op dinsdag voorziene aanval op Iran niet doorgaat. Er zijn momenteel diplomatieke inspanningen om Iran en de VS tot een overeenkomst te brengen. De aanval is volgens hem tot nader order uitgesteld.
11 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol kan niet uitsluiten dat er dinsdag opnieuw lange wachtrijen bij de beveiliging ontstaan, zoals maandag het geval was. "Op basis van de ontwikkeling die we vanochtend hebben meegemaakt, durven we nog niet te zeggen wat het beeld dinsdag definitief zal zijn", zegt een woordvoerder van de luchthaven.
11 uur geledenOAKLAND (ANP/RTR) - Een Amerikaanse jury heeft Elon Musk maandag in het ongelijk gesteld in zijn rechtszaak tegen OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT. De jury vond dat het bedrijf niet verantwoordelijk kan worden gehouden voor het feit dat het volgens Musk zou zijn afgeweken van zijn oorspronkelijke doel: de mensheid helpen. Daarbij was de wettelijke termijn om de zaak aan te spannen volgens de jury al verstreken.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het olie- en gasbedrijf Petrogas uit Oman heeft een internationale arbitrageprocedure tegen Nederland aangespannen. Dat laat minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) weten. Volgens de onderneming heeft Nederland een investeringsverdrag met Oman geschonden.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering staat met een vrijstelling toe dat Russische olie die al op tankers is geladen alsnog verkocht mag worden. Dat gebeurt slechts enkele dagen nadat de vorige vrijstelling was verlopen. De beslissing om opnieuw een vrijstelling toe te staan onderstreept de druk waarmee de regering van president Donald Trump te maken heeft om stijgende brandstofkosten te beperken. Tegelijkertijd heeft de regering te maken met een wereldwijd tekort aan olieaanbod dat door de oorlog in het Midden-Oosten is ontstaan.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurshandel op het Damrak liet maandag gaandeweg herstel zien, na de verliezen van vrijdag. Daarbij kreeg de markt steun van olieprijzen die weliswaar nog stegen, maar minder hard dan tijdens de ochtendhandel. Dat kwam door een Iraans mediabericht dat meldde dat Amerikaanse functionarissen zouden hebben ingestemd met het opschorten van sancties op Iraanse ruwe olie. Dit zou gelden zolang de onderhandelingen over het beëindigen van de oorlog doorgaan.
15 uur geleden