Bloomberg: Indiase IndiGo bestelt 500 vliegtuigen bij Airbus
PARIJS (ANP) - De Indiase luchtvaartmaatschappij IndiGo, geleid door voormalig KLM-topman Pieter Elbers, gaat maandag op de eerste dag van de luchtvaartshow van Parijs mogelijk een order bekendmaken voor vijfhonderd toestellen van het type Airbus A320neo. Dat meldden bronnen aan persbureau Bloomberg.
Maandag gaat de luchtvaartshow van Parijs van start, na vier jaar afwezigheid. Het Internationale Lucht- en Ruimtevaartsalon (SIAE) wordt gehouden op het vliegveld Le Bourget even buiten Parijs. Parijs behoort samen met de show in het Britse Farnborough tot de grootste evenementen in de internationale luchtvaartindustrie. De Parijse show duurt tot en met zondag.
De order van prijsvechter IndiGo zou een record zijn voor het Europese Airbus dat in een felle concurrentiestrijd is verwikkeld met de Amerikaanse rivaal Boeing. Airbus zou ook gesprekken voeren met het Saudische Flynas over een grote bestelling.
Herstel na coronapandemie
Vanwege het sterke herstel van de luchtvaartsector van de coronacrisis stromen de bestellingen binnen bij Airbus en Boeing. Maatschappijen als Emirates, Turkish Airlines, Delta Air Lines en Air France-KLM zouden allemaal kijken naar grote orders. Het Ierse Ryanair maakte in mei nog bekend een miljardenorder te plaatsen bij Boeing voor 150 nieuwe vliegtuigen. Door de drukte zijn er wel lange wachttijden voor leveringen van toestellen.
Luchtvaartbrancheorganisatie IATA kwam eerder deze maand met een nieuwe voorspelling voor de winstgevendheid in de sector. IATA rekent nu op een gezamenlijke winst van 9,8 miljard dollar. Dat is meer dan een verdubbeling vergeleken met de prognose uit december, geholpen door de sterk gestegen ticketprijzen. Het aantal passagiers zal dit jaar wereldwijd met 4,35 miljard het niveau van 2019, dus voor de pandemie, bijna evenaren, aldus IATA.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, waarbij vooral de technologiegraadmeter Nasdaq keihard daalde door zware koersdalingen in de chipsector. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank de rente kan gaan verhogen om de hoge inflatie tegen te gaan. Die verwachting werd extra versterkt door een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse banengroei.
7 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms overweegt een aandelenverkoop van tientallen miljarden dollars om verder te kunnen investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times. Volgens bronnen van de krant zijn er gesprekken bij Meta over die aandelenverkoop.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar aandelen bij de beursgang van SpaceX is groot. Volgens bronnen van persbureau Bloomberg is die vraag zelfs groter dan het aantal aandelen dat SpaceX gaat uitgeven bij de beursgang in New York die volgende week vrijdag plaats zou moeten vinden.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met verlies gesloten. Betalingsdienstverlener Adyen was de grootste daler in de hoofdindex, naar verluidt door een negatief analistenrapport over het bedrijf. Ook de chipfondsen stonden bij de verliezers.
11 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic pleit voor een 'pauzeknop' bij de ontwikkeling van de geavanceerdste AI-systemen. Die moet mensen de mogelijkheid geven om na te gaan wat de gevolgen van de nieuwe technologie zijn. Wereldwijde afspraken daarover worden vooral belangrijk als AI-systemen steeds meer taken van mensen overnemen bij de verdere ontwikkeling van kunstmatige intelligentie, stelt medeoprichter Jack Clark in een blogpost.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een groep van ruim twintig Europese nieuwsuitgevers heeft Google aangeklaagd bij de rechtbank in Amsterdam. Ze eisen een schadevergoeding van meer dan 640 miljoen euro, omdat ze verliezen zouden hebben geleden door concurrentiebeperkend gedrag van het techconcern rond zijn onlineadvertentietechnologie. Dat meldt de Europese procesfinancier LitFin. Een van de organisaties is FD Mediagroep, het bedrijf achter Het Financieele Dagblad en BNR Nieuwsradio.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - Lululemon Athletica ging vrijdag fors onderuit op de beurzen in New York. De Canadees-Amerikaanse sportkledingfabrikant, bekend van yogaleggings, boekte afgelopen kwartaal meer omzet, maar zag de nettowinst dalen. Ook de winstverwachting voor het huidige kwartaal viel lager uit dan gehoopt. Het bedrijf werd daarnaast negatiever over de vooruitzichten voor het hele jaar. Het aandeel werd 9 procent lager gezet.
13 uur geleden