Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: Huawei wil met partners sancties VS omzeilen

Bloomberg: Huawei wil met partners sancties VS omzeilen

SHENZHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese Huawei, dat gebukt gaat onder Amerikaanse sancties, overweegt zijn ontwerpen voor smartphones in licentie te geven aan samenwerkingspartners om zo weer belangrijke onderdelen te kunnen krijgen. Volgens ingewijden praat het technologieconcern met een onderdeel van staatsbedrijf China Postal and Telecommunications Appliances (PTAC), dat de onderdelen moet gaan aanschaffen die Huawei door de Amerikaanse sancties zelf niet meer kan kopen.

De PTAC-afdeling, bekend als Xnova, verkoopt al Nova-telefoons van het merk Huawei op zijn e-commerceplatform en door het partnerschap zal het bedrijf ook apparaten van eigen merk aanbieden op basis van de ontwerpen van Huawei. Ook zou de Chinese fabrikant van telecomapparatuur TD Tech enkele telefoons op basis van de ontwerpen van Huawei onder zijn eigen merk gaan verkopen. De onderhandelingen over de samenwerkingsverbanden zijn volgens de ingewijden tegen persbureau Bloomberg nog gaande.

Huawei wordt door de Verenigde Staten beschuldigd van spionage, wat het bedrijf zelf met nadruk heeft ontkend. Door de voormalige Amerikaanse president Donald Trump werd het bedrijf op een zwarte lijst gezet en werd het gebruik van technologie van Huawei verboden in communicatie- en netwerkapparatuur. De netwerkapparatuur van Huawei is inmiddels ook verwijderd of geblokkeerd in veel andere landen. In Nederland levert het bedrijf bijvoorbeeld geen kernapparatuur voor 5G meer aan Nederlandse telecombedrijven.

Sancties

Het bedrijf heeft zwaar te lijden onder de Amerikaanse sancties. Zo heeft Huawei geen toegang meer tot de chips van de grote Taiwanese chipfabrikant TSMC, de Android-apps van Google en de draadloze 5G-modems van Qualcomm. Huawei zag de omzet in het afgelopen kwartaal dan ook voor het vierde kwartaal op rij afnemen.

Huawei heeft een jaar geleden al zijn dochtermerk Honor verkocht aan een consortium onder leiding van een Chinees staatsbedrijf in Shenzhen, waarmee het bedrijf werd verlost van de Amerikaanse sancties. Honor kan nu componenten kopen van leveranciers, waaronder Qualcomm. Het succes van die verkoop heeft Huawei aangemoedigd om nieuwe partnerschappen te zoeken om zijn consumentenactiviteiten in stand te houden.

Meer uit Financieel

Onderzoek: afschaffing hypotheekrenteaftrek geen probleem

AMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrenteaftrek kan worden afgeschaft zonder dat dat tot grote verstoringen op de markt leidt, concluderen onderzoekers van de TU Delft op basis van een doorrekening. In het onderzoek, dat is gepubliceerd in economenvakblad EBS, betogen zij dat de maandlasten betaalbaar blijven.

33 minuten geleden
Premies grote zorgverzekeraars volgend jaar nagenoeg gelijk

DEN HAAG (ANP) - De zorgpremies van de grote verzekeraars stijgen in 2026 niet of nauwelijks. Dat blijkt uit de premies voor het basispakket die zorgverzekeraars hebben bekendgemaakt.

1 uur geleden
Nederland blijft met AI-investeringen ver achter bij VS, zegt ING

AMSTERDAM (ANP) - Nederland blijft ver achter bij de Verenigde Staten als het gaat om investeringen in kunstmatige intelligentie. Daarop wijst ING-econoom Marcel Klok donderdag in een onderzoeksartikel van de bank. Daarmee lijkt Nederland volgens hem een kans te missen.

1 uur geleden
Onderzoek: Nederlandse economie heeft niets aan groei luchtvaart

UTRECHT (ANP) - Als de luchtvaart in Nederland verder groeit, levert dit de economie niets extra's meer op. Nederland heeft al een uitgebreid netwerk en de markt is verzadigd. Dat komt naar voren uit een onderzoek van de Britse klimaatdenktank New Economics Foundation, gedaan in opdracht van de Europese milieuorganisatie Transport & Environment.

1 uur geleden
Beurzen New York sluiten overwegend hoger, tech blijft achter

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag met een gemengd beeld gesloten. De meeste aandelen sloten hoger, maar techbedrijven stonden enigszins onder druk. Beleggers waren in afwachting van een definitieve deal in het Amerikaanse Congres die waarschijnlijk een einde maakt aan de sluiting van de federale overheid.

4 uur geleden
Triodos wint Nederlandse rechtszaak rond certificatenkwestie

UTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft de bank Triodos gelijk gegeven in een rechtszaak die een stichting namens ontevreden certificaathouders had aangespannen. De Stichting Triodos Tragedie eiste een schadevergoeding voor de verliezen die de bezitters van de alternatieve aandelen hebben geleden.

5 uur geleden
Belgisch onderzoek naar overname van Pukkelpop door Live Nation

BRUSSEL (ANP) - De Belgische Mededingingsautoriteit is een onderzoek begonnen naar de overname van het muziekfestival Pukkelpop in Hasselt door het Amerikaanse entertainmentbedrijf Live Nation. Het onderzoek richt zich vooral op de mogelijke gevolgen van de overname van Pukkelpop voor de concurrentie tussen festivalorganisatoren in België.

7 uur geleden