Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: Huawei gebruikt Taiwanese TSMC-chip in product

Bloomberg: Huawei gebruikt Taiwanese TSMC-chip in product

SHENZEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese techconcern Huawei gebruikt chips van TSMC in een van zijn nieuwste producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De Taiwanese chipmaker mag door Amerikaanse exportsancties niet zomaar aan Huawei leveren.

Een Canadese onderzoeksfirma heeft recent in een product van Huawei een chip aangetroffen die gemaakt is door TSMC, melden de bronnen. Het rapport hierover is tot nu toe niet openbaar gemaakt. De vondst suggereert dat China nog steeds moeite heeft om in voldoende mate zelfstandig geavanceerde chips te maken.

Vorige week schreef techwebsite The Information nog op basis van bronnen dat de Verenigde Staten onderzoek doet naar de banden die het Taiwanese chipbedrijf mogelijk heeft met Huawei. TSMC liet toen aan persbureau Reuters weten dat het zich aan de wet houdt en "snelle actie" zal ondernemen als dat niet het geval blijkt.

Twijfels

Het blijft onduidelijk hoe en wanneer Huawei de chips van TSMC heeft bemachtigd, want TSMC zegt alle leveringen aan Huawei te hebben gestopt in september 2020.

Het afgelopen jaar is Huawei afhankelijk geweest van het Chinese Semiconductor Manufacturing International voor chips. Amerikaanse functionarissen hebben herhaaldelijk hun twijfels geuit over of het Chinese chipbedrijf wel in staat is om op grote schaal een bepaalde chip te produceren die in augustus voor het eerst in een smartphone van Huawei zat. Dat Huawei nu voor dit nieuwe product een chip gebruikt die door TSMC is gemaakt, is in lijn met het verhaal van de Amerikanen, stelt Bloomberg.

Meer uit Financieel

Meer hypotheekaanvragen door aankondiging rentestijgingen

DE MEERN (ANP) - Het aantal hypotheekaanvragen is afgelopen maand flink gestegen vergeleken met een jaar eerder. Vooral in de derde week van november was er een piek, na aankondigingen van rentestijgingen door meerdere geldverstrekkers. Het aantal aanvragen steeg met ruim 12 procent ten opzichte van een jaar eerder, meldt het Hypotheken Data Netwerk (HDN).

14 minuten geleden
Airbus bijna klaar met updaten vliegtuigen met softwareprobleem

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het overgrote deel van de ongeveer 6000 Airbus-vliegtuigen van het type A320 die te maken hadden met een softwareprobleem, heeft in het weekend de benodigde update gekregen. Hierdoor heeft de Europese fabrikant Airbus een grotere verstoring kunnen voorkomen bij wat de grootste terugroepactie van het bedrijf tot nu toe was.

15 minuten geleden
Moeder Essent: Duitsland moet vertragen met wind- en zonnestroom

ESSEN (ANP/BLOOMBERG) - De topman van E.ON, het Duitse moederbedrijf van Essent en Energiedirect.nl, vindt dat Duitsland het tempo van de uitbreiding van wind- en zonne-energie moet vertragen. Volgens Leonhard Birnbaum hebben de stroomnetten in Duitsland moeite om de toename van nieuwe hernieuwbare projecten aan te kunnen. Dat heeft hij gezegd in de Süddeutsche Zeitung.

49 minuten geleden
Koperprijs op nieuw recordniveau door vrees voor aanbodtekort

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is maandag gestegen naar een nieuw recordniveau. De prijs van het veelgebruikte metaal wordt aangejaagd door de vrees dat de wereldmarkt afstevent op een aanbodtekort. De haast om koper naar de Verenigde Staten te brengen in afwachting van mogelijke Amerikaanse importtarieven lijkt de tekorten elders te verergeren, doordat mijnbouwers moeite hebben om aan de vraag te voldoen. Koper is zeer gewild door de belangrijke rol ervan in de elektrificatie en de energietransitie.

1 uur geleden
Horecaondernemers minder somber met feestdagen voor de deur

DEN HAAG (ANP) - Hotel-, restaurant- en caféhouders zijn het laatste kwartaal van dit jaar minder somber geworden. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) is de stemming in de branche nog steeds overwegend negatief, maar gaandeweg het jaar lijkt het vertrouwen wel te verbeteren. Met onder meer de feestdagen in aantocht zijn horecaondernemers in de nieuwste peiling van het statistiekbureau vooral minder negatief over het economisch klimaat in de komende drie maanden.

1 uur geleden
Nederlandse industrie laat opnieuw lichte verbetering zien

ZEIST (ANP) - De Nederlandse industrie heeft in november opnieuw een lichte verbetering laten zien ten opzichte van een maand eerder. Zowel de productie als het aantal nieuwe orders groeide. De verwachtingen voor het komende jaar lagen ook op het hoogste niveau sinds juli, al liggen die nog wel onder het langetermijngemiddelde. Dat meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi) op basis van haar maandelijkse peiling.

1 uur geleden
Detailhandel zet ruim 3 procent meer om, ook volume stijgt

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland hebben in oktober meer omzet gedraaid dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale omzet in de detailhandel steeg met 3,1 procent, na een stijging van 3,8 procent in september. Het volume, ofwel de hoeveelheid verkochte spullen of voedingsmiddelen, lag 1,6 procent hoger dan een jaar geleden. Online werd bijna 5 procent meer omgezet dan een jaar eerder.

2 uur geleden