Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: Huawei gebruikt Taiwanese TSMC-chip in product

Bloomberg: Huawei gebruikt Taiwanese TSMC-chip in product

SHENZEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese techconcern Huawei gebruikt chips van TSMC in een van zijn nieuwste producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De Taiwanese chipmaker mag door Amerikaanse exportsancties niet zomaar aan Huawei leveren.

Een Canadese onderzoeksfirma heeft recent in een product van Huawei een chip aangetroffen die gemaakt is door TSMC, melden de bronnen. Het rapport hierover is tot nu toe niet openbaar gemaakt. De vondst suggereert dat China nog steeds moeite heeft om in voldoende mate zelfstandig geavanceerde chips te maken.

Vorige week schreef techwebsite The Information nog op basis van bronnen dat de Verenigde Staten onderzoek doet naar de banden die het Taiwanese chipbedrijf mogelijk heeft met Huawei. TSMC liet toen aan persbureau Reuters weten dat het zich aan de wet houdt en "snelle actie" zal ondernemen als dat niet het geval blijkt.

Twijfels

Het blijft onduidelijk hoe en wanneer Huawei de chips van TSMC heeft bemachtigd, want TSMC zegt alle leveringen aan Huawei te hebben gestopt in september 2020.

Het afgelopen jaar is Huawei afhankelijk geweest van het Chinese Semiconductor Manufacturing International voor chips. Amerikaanse functionarissen hebben herhaaldelijk hun twijfels geuit over of het Chinese chipbedrijf wel in staat is om op grote schaal een bepaalde chip te produceren die in augustus voor het eerst in een smartphone van Huawei zat. Dat Huawei nu voor dit nieuwe product een chip gebruikt die door TSMC is gemaakt, is in lijn met het verhaal van de Amerikanen, stelt Bloomberg.

Meer uit Financieel

McDonald's zet in op hogere kwaliteit voedsel in nieuwe strategie

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - McDonald's wil meer kwaliteit gaan bieden. De fastfoodketen kondigde maandag een vernieuwde strategie aan, waarbij het bedrijf onder meer wil inzetten op luxere kipgerechten, aantrekkelijkere restaurants en nieuwe speeltuinen. Volgens topman Chris Kempczinski past dit in de brede verwachting van de consument die "meer eist voor zijn geld".

1 uur geleden
AI-bedrijf Anthropic dient aanvraag voor beursnotering VS in

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - AI-bedrijf Anthropic, bekend van chatbot Claude, heeft bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC vertrouwelijk documenten ingediend voor een beursnotering. Het bedrijf is in een race met rivaal OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, om mogelijk nog dit najaar een debuut op Wall Street te kunnen maken.

3 uur geleden
Florida klaagt ChatGPT-maker OpenAI aan om dataverzameling

MIAMI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse staat Florida klaagt ChatGPT-maker OpenAI aan vanwege de verzameling van gegevens van kinderen onder de 13 jaar. "Sam Altman (topman van OpenAI) en ChatGPT hebben de AI-race verkozen boven de veiligheid van kinderen", zei James Uthmeier, procureur-generaal van Florida, tijdens een persconferentie. "Ze hebben winst verkozen boven de publieke veiligheid. Dat pikken we hier in Florida niet."

3 uur geleden
Beurzen verliezen na communicatiestop Iran, AEX wel licht hoger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is maandag licht hoger gesloten. Beleggers verwerkten onder meer het bericht dat Iran de communicatie met de Verenigde Staten staakt om de situatie in Libanon. De onderhandelingen met de Amerikanen zouden stilliggen totdat de VS de Iraanse eis van een volledig staakt-het-vuren in zowel Gaza als Libanon inwilligen. Ook zinspeelt het land op een zeeblokkade in de zeestraat Bab el Mandeb, aan de Rode Zee, hetzelfde als wat het al tijden met de Straat van Hormuz doet.

4 uur geleden
Frankrijk weert Israël van belangrijke wapenbeurs

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische overheid is niet welkom op de aanstaande grote wapenbeurs bij Parijs. Dat geldt ook voor sommige Israëlische defensiebedrijven, zegt het Israëlische ministerie van Defensie. Zij mogen alleen luchtverdedigingssystemen aan de man brengen op de zogeheten Eurosatory.

4 uur geleden
Werknemers en vrienden krijgen 5 procent van SpaceX bij beursgang

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Ruimtevaartbedrijf SpaceX reserveert tot 5 procent van de aandelen voor bepaalde werknemers en familie en vrienden van leidinggevenden bij de komende beursgang. Dat staat in een aangepaste aanvraag van het bedrijf van Elon Musk. De verwachting is dat het bedrijf op 12 juni naar de beurs gaat.

5 uur geleden
Nvidia stijgt op Wall Street na nieuwe chips voor pc's

NEW YORK (ANP) - Nvidia ging maandag 3,5 procent omhoog op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op de aankondiging van een nieuwe chip voor personal computers (pc's) door de grootste verkoper van AI-chips ter wereld. Met de nieuwe chip wil Nvidia AI-functionaliteit naar laptops en desktopcomputers brengen. De chip is het resultaat van een driejarige samenwerking met Microsoft om "de pc opnieuw uit te vinden" voor het AI-tijdperk, zei Nvidia-topman Jensen Huang. Het aandeel Microsoft steeg 2,5 procent.

6 uur geleden