Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: Huawei gebruikt Taiwanese TSMC-chip in product

Bloomberg: Huawei gebruikt Taiwanese TSMC-chip in product

SHENZEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese techconcern Huawei gebruikt chips van TSMC in een van zijn nieuwste producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De Taiwanese chipmaker mag door Amerikaanse exportsancties niet zomaar aan Huawei leveren.

Een Canadese onderzoeksfirma heeft recent in een product van Huawei een chip aangetroffen die gemaakt is door TSMC, melden de bronnen. Het rapport hierover is tot nu toe niet openbaar gemaakt. De vondst suggereert dat China nog steeds moeite heeft om in voldoende mate zelfstandig geavanceerde chips te maken.

Vorige week schreef techwebsite The Information nog op basis van bronnen dat de Verenigde Staten onderzoek doet naar de banden die het Taiwanese chipbedrijf mogelijk heeft met Huawei. TSMC liet toen aan persbureau Reuters weten dat het zich aan de wet houdt en "snelle actie" zal ondernemen als dat niet het geval blijkt.

Twijfels

Het blijft onduidelijk hoe en wanneer Huawei de chips van TSMC heeft bemachtigd, want TSMC zegt alle leveringen aan Huawei te hebben gestopt in september 2020.

Het afgelopen jaar is Huawei afhankelijk geweest van het Chinese Semiconductor Manufacturing International voor chips. Amerikaanse functionarissen hebben herhaaldelijk hun twijfels geuit over of het Chinese chipbedrijf wel in staat is om op grote schaal een bepaalde chip te produceren die in augustus voor het eerst in een smartphone van Huawei zat. Dat Huawei nu voor dit nieuwe product een chip gebruikt die door TSMC is gemaakt, is in lijn met het verhaal van de Amerikanen, stelt Bloomberg.

Meer uit Financieel

Aandeelhouders Ahold Delhaize keuren beloningsbeleid top goed

ZAANDAM (ANP) - De top van Ahold Delhaize heeft vanaf dit jaar zicht op hogere beloningen. Een grote meerderheid van de aandeelhouders van het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol stemde woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering in met het voorgestelde nieuwe beloningsbeleid voor topbestuurders.

1 uur geleden
Forse winst voor beurs in Amsterdam dankzij gevechtspauze Iran

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met een forse winst gesloten. Ook de graadmeters van andere Europese beurzen eindigden aanzienlijk hoger, wat wijst op opluchting onder beleggers over de aankondiging van een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran.

2 uur geleden
Activistische aandeelhouders kritisch op AH-moeder in vergadering

ZAANDAM (ANP) - De topmensen van Ahold Delhaize, het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn, hebben woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering opnieuw kritische vragen gekregen over onderwerpen als klimaatdoelen en het nieuwe beloningsbeleid voor het bestuur. Zo wees Winnie Oussoren, voorzitter van Milieudefensie Jong, erop dat de maximale beloning voor topman Frans Muller met het nieuwe beloningsbeleid kan uitkomen op 12,5 miljoen euro. "Vindt u dat u een hogere bonus verdient terwijl u faalt in uw verantwoordelijkheid om de bijdrage van Ahold aan de klimaatcrisis te verkleinen?", vroeg ze aan de topman.

2 uur geleden
EU voorziet geen olietekort in april

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie voorziet op dit moment geen tekort voor de olievoorziening in april. Dit meldt een EU-functionaris aan persbureau Reuters. De Commissie kwam woensdag bijeen in een werkgroep over de olievoorraad met lidstaten. Donderdag doet ze dat voor gas.

3 uur geleden
Iran wil dollar per vat olie vragen in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - Iran wil olietankers een dollar per vat olie vragen om door de Straat van Hormuz te mogen varen, zegt de Iraanse brancheorganisatie van olie-exporteurs (OPEX). De tol moet worden afgerekend in cryptomunten, liet een woordvoerder van de organisatie aan de Financial Times weten.

3 uur geleden
Stevige winsten op Wall Street na staakt-het-vuren Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met stevige plussen geopend, in navolging van de sterke koerswinsten in Azië en Europa door de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran. De olieprijzen gingen hard onderuit, omdat Iran heeft toegezegd de Straat van Hormuz te heropenen voor de scheepvaart.

4 uur geleden
Belangrijke Saudische oliepijpleiding aangevallen

RIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een belangrijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië is getroffen door een aanval, melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Het gaat om een leiding die van het oosten van het land naar het westen loopt en de Saudi's in staat stelt olie te exporteren via de Rode Zee, waarmee ze de blokkade van de Straat van Hormuz omzeilen. De schade zou meevallen en de oliepijpleiding is niet uitgeschakeld door de aanval.

4 uur geleden