Bloomberg: Huawei gebruikt Taiwanese TSMC-chip in product
SHENZEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese techconcern Huawei gebruikt chips van TSMC in een van zijn nieuwste producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De Taiwanese chipmaker mag door Amerikaanse exportsancties niet zomaar aan Huawei leveren.
Een Canadese onderzoeksfirma heeft recent in een product van Huawei een chip aangetroffen die gemaakt is door TSMC, melden de bronnen. Het rapport hierover is tot nu toe niet openbaar gemaakt. De vondst suggereert dat China nog steeds moeite heeft om in voldoende mate zelfstandig geavanceerde chips te maken.
Vorige week schreef techwebsite The Information nog op basis van bronnen dat de Verenigde Staten onderzoek doet naar de banden die het Taiwanese chipbedrijf mogelijk heeft met Huawei. TSMC liet toen aan persbureau Reuters weten dat het zich aan de wet houdt en "snelle actie" zal ondernemen als dat niet het geval blijkt.
Twijfels
Het blijft onduidelijk hoe en wanneer Huawei de chips van TSMC heeft bemachtigd, want TSMC zegt alle leveringen aan Huawei te hebben gestopt in september 2020.
Het afgelopen jaar is Huawei afhankelijk geweest van het Chinese Semiconductor Manufacturing International voor chips. Amerikaanse functionarissen hebben herhaaldelijk hun twijfels geuit over of het Chinese chipbedrijf wel in staat is om op grote schaal een bepaalde chip te produceren die in augustus voor het eerst in een smartphone van Huawei zat. Dat Huawei nu voor dit nieuwe product een chip gebruikt die door TSMC is gemaakt, is in lijn met het verhaal van de Amerikanen, stelt Bloomberg.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Brussel wil meer ruimte geven aan grote fusies binnen de Europese Unie. Dat staat in een herziene richtlijn voor fusies die de Europese Commissie donderdag naar buiten brengt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal patentaanvragen in Nederland is vorig jaar toegenomen. Volgens Octrooicentrum Nederland is de hoeveelheid Nederlandse verzoeken voor het eerst vier jaar gestegen, terwijl buitenlandse aanvragen terugliepen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag flink hoger geëindigd. Beleggers hadden aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op het Damrak en het besluit van de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente in de eurozone onveranderd te laten. De olieprijzen daalden, nadat ze de afgelopen dagen waren opgelopen naar het hoogste niveau in vier jaar door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De economie van de Verenigde Staten heeft in het eerste kwartaal nog weinig te lijden gehad onder de oorlog in Iran. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg harder dan in de laatste drie maanden van 2025, meldt het Bureau of Economic Analysis op basis van een eerste raming. Nu veel bedrijven geld steken in de ontwikkeling of inzet van kunstmatige intelligentie, stijgen de investeringen hard.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting sleept Netflix voor de rechter om prijsverhogingen die de streamingdienst de afgelopen jaren heeft doorgevoerd voor lopende abonnementen. Stichting Bescherming Consumentenbelang stelt dat die onrechtmatig zijn en wil dat het bedrijf gedupeerde consumenten terugbetaalt.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nederlandse en Poolse landbouworganisaties willen dat de Europese Commissie snel ingrijpt vanwege de kunstmestcrisis die is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz. Aanhoudende geopolitieke spanningen, zoals de verstoringen in de zeestraat, hebben de beschikbaarheid van grondstoffen voor minerale meststoffen volgens de organisaties "aanzienlijk" beperkt, wat leidde tot een snelle prijsstijging.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Beleidsmakers van de Europese Centrale Bank (ECB) hebben bij de rentevergadering ook besproken of ze de leenkosten moesten verhogen. Dat zei Christine Lagarde in een persconferentie over het rentebesluit, waarbij de centrale bank voor de eurozone de rentetarieven onveranderd liet.
3 uur geleden