Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: gegevens van FBI-agenten buitgemaakt door hackers

Bloomberg: gegevens van FBI-agenten buitgemaakt door hackers

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De FBI denkt dat bij een hack bij de Amerikaanse telecomprovider AT&T gegevens van agenten zijn buitgemaakt. Het gaat om bel- en berichtgegevens over een periode van maanden, meldt het persbureau Bloomberg. De Amerikaanse federale opsporingsdienst probeert nu volgens het persbureau te voorkomen dat de identiteit van informanten uitlekt.

AT&T maakte in juli bekend dat gegevens waren buitgemaakt over een periode van ongeveer een halfjaar in 2022. De hackers dreigden de gegevens te verkopen als het bedrijf geen losgeld zou betalen.

Volgens documenten die Bloomberg heeft ingezien, zijn uit de gegevens mogelijk telefoonnummers van FBI-agenten op te maken. Ook zou af te leiden zijn met wie ze gebeld en ge-sms't hebben. "Als dergelijke communicatie naar buiten komt, is dat zowel zeer schadelijk voor onderzoeken, maar ook mogelijk gevaarlijk voor informanten, als hun identiteit naar buiten wordt gebracht", zegt de voormalige directeur van de Amerikaanse contraspionagedienst NCSC William Evanina. "Niet best."

De FBI zegt zich voortdurend aan te passen aan veiligheidskwesties. AT&T zegt dat met de veiligheidsdiensten wordt samengewerkt om de gevolgen van de hack voor overheidsdiensten zo klein mogelijk te houden. Geen van beide bevestigt dat er FBI-gegevens zijn gestolen.

Meer uit Buitenland

President Cuba: gedrag VS is intimiderend en arrogant

HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.

3 uur geleden
Doden in Libanon door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

3 uur geleden
Miljardendeal VS en Qatar over raketafweersystemen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.

4 uur geleden
Brief Trump aan Congres: vijandelijkheden met Iran zijn beëindigd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".

4 uur geleden
VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken

WASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.

4 uur geleden
Axios: blokkade VS kost Iran al bijna vijf miljard dollar

WASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.

4 uur geleden
Trump verhoogt druk op Cuba met nieuwe sancties

WASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.

9 uur geleden