Bloomberg: gegevens van FBI-agenten buitgemaakt door hackers
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De FBI denkt dat bij een hack bij de Amerikaanse telecomprovider AT&T gegevens van agenten zijn buitgemaakt. Het gaat om bel- en berichtgegevens over een periode van maanden, meldt het persbureau Bloomberg. De Amerikaanse federale opsporingsdienst probeert nu volgens het persbureau te voorkomen dat de identiteit van informanten uitlekt.
AT&T maakte in juli bekend dat gegevens waren buitgemaakt over een periode van ongeveer een halfjaar in 2022. De hackers dreigden de gegevens te verkopen als het bedrijf geen losgeld zou betalen.
Volgens documenten die Bloomberg heeft ingezien, zijn uit de gegevens mogelijk telefoonnummers van FBI-agenten op te maken. Ook zou af te leiden zijn met wie ze gebeld en ge-sms't hebben. "Als dergelijke communicatie naar buiten komt, is dat zowel zeer schadelijk voor onderzoeken, maar ook mogelijk gevaarlijk voor informanten, als hun identiteit naar buiten wordt gebracht", zegt de voormalige directeur van de Amerikaanse contraspionagedienst NCSC William Evanina. "Niet best."
De FBI zegt zich voortdurend aan te passen aan veiligheidskwesties. AT&T zegt dat met de veiligheidsdiensten wordt samengewerkt om de gevolgen van de hack voor overheidsdiensten zo klein mogelijk te houden. Geen van beide bevestigt dat er FBI-gegevens zijn gestolen.
Meer uit Buitenland
STRAATSBURG (ANP) - Voorzitter Roberta Metsola van het Europees Parlement wijst het verzoek van een aantal Nederlandse Europarlementariërs af om tijdelijk te stoppen met de maandelijkse vergaderingen in Straatsburg. De parlementariërs van de Partij voor de Dieren (PvdD), SGP, PVV en BBB hadden haar gevraagd alle vergaderingen van het parlement in Brussel te houden om energie te besparen gezien dreigende energietekorten.
35 minuten geledenKURESSAARE (ANP) - Er kan geen sprake zijn van terugkeer naar de oude situatie met Rusland, vindt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Zelfs niet nadat Moskou een einde heeft gemaakt aan de oorlog in Oekraïne", zei ze na afloop van een ministeriële bijeenkomst van Noord-Europese en Baltische staten in Estland.
58 minuten geledenROME (ANP/AFP) - Italië heeft Israël opgeroepen de Italiaanse opvarenden van de Global Summud Flotilla onmiddellijk vrij te laten. Die internationale hulpvloot die koerste op Gaza, werd in de nacht van woensdag op donderdag door de Israëlische marine niet ver van Kreta omsingeld, waarna Israël naar eigen zeggen 175 opvarenden arresteerde. Volgens de organisatie gaat het om 211 opvarenden die zijn "gekidnapt".
2 uur geledenKURESSAARE (ANP) - Bondgenoten van Oekraïne halen hun gelijk nu Rusland zijn jaarlijkse militaire parade uit angst voor Oekraïne moet afschalen. Dat bewijst dat Rusland helemaal niet aan het winnen is, zeggen EU-buitenlandchef Kaja Kallas en de Letse buitenlandminister.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De verdachte van de steekpartij in het Londense Golders Green was bekend bij een antiterrorismeprogramma in het land. Het door de overheid geleide programma heeft als doel te voorkomen dat mensen terroristen worden.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei zegt dat de Verenigde Staten verslagen zijn, en dat de Perzische Golf een nieuwe fase ingaat onder Iraanse leiding. Khamenei deed de uitspraken in een boodschap die werd voorgelezen op de Iraanse staatstelevisie.
2 uur geledenVILNIUS (ANP/RTR) - Litouwen denkt erover zich aan te sluiten bij de eigen 'Hormuz-coalitie' waar de Verenigde Staten aan werken. Het kleine NAVO-land neemt ook deel aan de oorspronkelijke Hormuz-coalitie die onder Brits-Franse leiding wil helpen bij het weer op gang brengen van de scheepvaart door de geblokkeerde Straat van Hormuz.
3 uur geleden