Bloomberg: gegevens van FBI-agenten buitgemaakt door hackers
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De FBI denkt dat bij een hack bij de Amerikaanse telecomprovider AT&T gegevens van agenten zijn buitgemaakt. Het gaat om bel- en berichtgegevens over een periode van maanden, meldt het persbureau Bloomberg. De Amerikaanse federale opsporingsdienst probeert nu volgens het persbureau te voorkomen dat de identiteit van informanten uitlekt.
AT&T maakte in juli bekend dat gegevens waren buitgemaakt over een periode van ongeveer een halfjaar in 2022. De hackers dreigden de gegevens te verkopen als het bedrijf geen losgeld zou betalen.
Volgens documenten die Bloomberg heeft ingezien, zijn uit de gegevens mogelijk telefoonnummers van FBI-agenten op te maken. Ook zou af te leiden zijn met wie ze gebeld en ge-sms't hebben. "Als dergelijke communicatie naar buiten komt, is dat zowel zeer schadelijk voor onderzoeken, maar ook mogelijk gevaarlijk voor informanten, als hun identiteit naar buiten wordt gebracht", zegt de voormalige directeur van de Amerikaanse contraspionagedienst NCSC William Evanina. "Niet best."
De FBI zegt zich voortdurend aan te passen aan veiligheidskwesties. AT&T zegt dat met de veiligheidsdiensten wordt samengewerkt om de gevolgen van de hack voor overheidsdiensten zo klein mogelijk te houden. Geen van beide bevestigt dat er FBI-gegevens zijn gestolen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX van Elon Musk biedt zijn internetdienst Starlink gratis aan in Iran, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. De Iraanse autoriteiten hebben vorige week een internetblokkade ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties in het land.
36 minuten geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Drie federale aanklagers in Minnesota hebben dinsdag ontslag genomen vanwege de schietpartij in Minneapolis waarbij Nicole Renee Good werd neergeschoten door de immigratiedienst (ICE), schrijft The New York Times. Volgens de krant stapten ze op vanwege een onderzoek naar de weduwe van Good en de terughoudendheid van het ministerie om de schutter te onderzoeken.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft het afgelopen weekend in het geheim de voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, ontmoet. Dat meldt een hoge Amerikaanse functionaris aan nieuwssite Axios. Ze zouden het hebben gehad over de aanhoudende protesten in Iran.
1 uur geledenWASHINGTON (AFP) - De Verenigde Staten hebben de Moslimbroederschap in Egypte, Libanon en Jordaniƫ aangemerkt als een buitenlandse terroristische organisatie. Afgelopen november gaf de Amerikaanse president Donald Trump al aan hiervoor de eerste stappen te hebben gezet.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton is dinsdag niet verschenen bij een verhoor voor een commissie van het Huis van Afgevaardigden, die onderzoek doet naar de invloedrijke contacten van zedendelinquent Jeffrey Epstein. De commissie wil daarom volgende week een procedure beginnen voor minachting van het Congres.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran, meldt meer dan 2000 geverifieerde doden bij de protesten in Iran. Door een internetblokkade is het moeilijk om informatie te krijgen over slachtoffers. Getallen hierover lopen tot nu toe erg uiteen.
4 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese regering sluit het internet in het land af voorafgaand aan de presidentsverkiezingen van donderdag. Dat is volgens de Oegandese communicatiecommissie nodig om "de snelle verspreiding van onlinemisinformatie, desinformatie, verkiezingsfraude en aanverwante risico's tegen te gaan".
4 uur geleden