Bloomberg: gegevens van FBI-agenten buitgemaakt door hackers
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De FBI denkt dat bij een hack bij de Amerikaanse telecomprovider AT&T gegevens van agenten zijn buitgemaakt. Het gaat om bel- en berichtgegevens over een periode van maanden, meldt het persbureau Bloomberg. De Amerikaanse federale opsporingsdienst probeert nu volgens het persbureau te voorkomen dat de identiteit van informanten uitlekt.
AT&T maakte in juli bekend dat gegevens waren buitgemaakt over een periode van ongeveer een halfjaar in 2022. De hackers dreigden de gegevens te verkopen als het bedrijf geen losgeld zou betalen.
Volgens documenten die Bloomberg heeft ingezien, zijn uit de gegevens mogelijk telefoonnummers van FBI-agenten op te maken. Ook zou af te leiden zijn met wie ze gebeld en ge-sms't hebben. "Als dergelijke communicatie naar buiten komt, is dat zowel zeer schadelijk voor onderzoeken, maar ook mogelijk gevaarlijk voor informanten, als hun identiteit naar buiten wordt gebracht", zegt de voormalige directeur van de Amerikaanse contraspionagedienst NCSC William Evanina. "Niet best."
De FBI zegt zich voortdurend aan te passen aan veiligheidskwesties. AT&T zegt dat met de veiligheidsdiensten wordt samengewerkt om de gevolgen van de hack voor overheidsdiensten zo klein mogelijk te houden. Geen van beide bevestigt dat er FBI-gegevens zijn gestolen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - De enorme voedseltekorten in Gaza hebben "verwoestende gevolgen" voor zwangere vrouwen en pasgeboren kinderen. Dat blijkt uit een analyse van de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG).
5 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.
8 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
16 uur geledenLAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.
17 uur geleden