Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: gamesbedrijf Ubisoft verdwijnt mogelijk van beurs

Bloomberg: gamesbedrijf Ubisoft verdwijnt mogelijk van beurs

PARIJS (ANP) - Ubisoft verdwijnt binnenkort mogelijk van de beurs in Parijs. Grote aandeelhouders van de Franse uitgever en ontwikkelaar van games kijken volgens financieel persbureau Bloomberg naar hun opties, nadat het bedrijf achter onder meer de populaire Assassin's Creed-spellen dit jaar meer dan de helft van zijn beurswaarde heeft verloren door tegenvallende verkopen.

Het Chinese techconcern Tencent en oprichtersfamilie Guillemot hebben samen bijna 30 procent van de aandelen in handen. Bloomberg meldt op basis van ingewijden dat de twee partijen in gesprek zijn met adviseurs om manieren te verkennen om de waarde van Ubisoft weer op te krikken. Een van de mogelijkheden die wordt besproken, is een samenwerking om het bedrijf van de beurs te halen.

Andere aandeelhouders, waaronder AJ Investments, drongen al aan op ofwel een beursexit of een verkoop van Ubisoft aan een investeerder. Woordvoerders van Ubisoft en de Guillemot-familie wilden geen commentaar geven. Tencent kon niet direct reageren.

Vorige maand daalde de waarde van Ubisoft tot het laagste niveau in meer dan tien jaar. Ubisoft kondigde aan dat de release van het spel Assassin's Creed Shadows met enkele maanden wordt uitgesteld tot februari. De beslissing volgde op tegenvallende verkopen van een ander spel dat Ubisoft recent op de markt bracht, Star Wars Outlaws. Om dezelfde tegenvaller te voorkomen bij het langverwachte Assassin's Creed Shadows, heeft Ubisoft besloten langer aan de game te werken.

Meer uit Financieel

Palantir verdubbelt omzet in VS en verhoogt jaarverwachting

MIAMI (ANP) - Het Amerikaanse softwarebedrijf Palantir Technologies heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn omzet in de Verenigde Staten ruim verdubbeld, grotendeels door opdrachten van de Amerikaanse overheid. De nettowinst nam met ruim de helft toe, werd maandag na het slot van de Amerikaanse beurzen bekend. Het concern verhoogde zijn winst- en omzetverwachting voor heel het jaar.

2 uur geleden
Brussel aan lidstaten: neem alleen gerichte energiemaatregelen

BRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten moeten voorlopig vasthouden aan tijdelijke, gerichte maatregelen met een beperkte financiële impact in antwoord op de energiecrisis. Dat heeft Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) de ministers van Financiën maandag op het hart gedrukt. Die waren in Brussel bijeen om onder meer over de economische gevolgen van de oorlog in Iran te spreken, waaronder de gestegen energieprijzen.

2 uur geleden
Wall Street sluit lager, eBay omhoog na megabod van GameStop

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn maandag in het rood geëindigd door oplaaiend geweld in het Midden-Oosten. Beleggers deden een stap terug na een explosie op een Zuid-Koreaans schip in de Straat van Hormuz. Daarnaast meldden de Verenigde Arabische Emiraten raketten vanuit Iran te hebben onderschept. Dat dreef de olieprijzen stevig op.

3 uur geleden
Haribo verkoopt meer snoep dan ooit, mogelijk door dure chocolade

GRAFSCHAFT (ANP/DPA) - Haribo heeft afgelopen jaar meer snoep verkocht dan ooit. Volgens het Duitse bedrijf komt dat doordat mensen vaker voor andere zoetigheden dan chocolade kiezen door de hoge cacaoprijs. In de Benelux riep Haribo vorig jaar colasnoepjes terug nadat in Nederland in enkele snoepjes cannabis was aangetroffen, maar die gebeurtenis heeft wereldwijd ogenschijnlijk weinig impact gehad.

6 uur geleden
Defensiebedrijf CSG ontkent beschuldigingen opgeklopte cijfers

PRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met een beursnotering in Amsterdam, is het "sterk oneens met de gepresenteerde conclusies en beweringen" in een rapport van Hunterbrook. Dit onderzoeksplatform met investeringsactiviteiten maakte maandag bekend dat de defensieleverancier zijn cijfers over verkopen zou hebben verfraaid. Ook zouden er ruzies in de top van het bedrijf spelen.

6 uur geleden
Defensiebedrijf CSG keldert op verdeeld Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, dat in januari naar de Amsterdamse beurs ging, is maandag hard onderuitgegaan op het Damrak. Het aandeel sloot met een verlies van ruim 13 procent, nadat de handel in aandelen CSG eerder op de dag kortstondig werd stilgelegd. Toen stond het aandeel ruim 20 procent lager.

7 uur geleden
Ministers EU: gesprek met VS gewenst maar ook voorbereid op actie

BRUSSEL (ANP) - EU-landen willen in gesprek blijven met de Verenigde Staten over de handelsdeal, maar zijn ook bereid te kijken naar eventuele maatregelen tegen de verhoogde importtarieven van 25 procent voor auto's. Dat stelden meerdere ministers van Financiën voorafgaand aan een vergadering van de eurolanden in Brussel.

8 uur geleden