Bloomberg: gamesbedrijf Ubisoft verdwijnt mogelijk van beurs
PARIJS (ANP) - Ubisoft verdwijnt binnenkort mogelijk van de beurs in Parijs. Grote aandeelhouders van de Franse uitgever en ontwikkelaar van games kijken volgens financieel persbureau Bloomberg naar hun opties, nadat het bedrijf achter onder meer de populaire Assassin's Creed-spellen dit jaar meer dan de helft van zijn beurswaarde heeft verloren door tegenvallende verkopen.
Het Chinese techconcern Tencent en oprichtersfamilie Guillemot hebben samen bijna 30 procent van de aandelen in handen. Bloomberg meldt op basis van ingewijden dat de twee partijen in gesprek zijn met adviseurs om manieren te verkennen om de waarde van Ubisoft weer op te krikken. Een van de mogelijkheden die wordt besproken, is een samenwerking om het bedrijf van de beurs te halen.
Andere aandeelhouders, waaronder AJ Investments, drongen al aan op ofwel een beursexit of een verkoop van Ubisoft aan een investeerder. Woordvoerders van Ubisoft en de Guillemot-familie wilden geen commentaar geven. Tencent kon niet direct reageren.
Vorige maand daalde de waarde van Ubisoft tot het laagste niveau in meer dan tien jaar. Ubisoft kondigde aan dat de release van het spel Assassin's Creed Shadows met enkele maanden wordt uitgesteld tot februari. De beslissing volgde op tegenvallende verkopen van een ander spel dat Ubisoft recent op de markt bracht, Star Wars Outlaws. Om dezelfde tegenvaller te voorkomen bij het langverwachte Assassin's Creed Shadows, heeft Ubisoft besloten langer aan de game te werken.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Tesla behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op de onthulling van de vliegende auto van de elektrische autofabrikant. Tesla-topman Elon Musk presenteerde zijn nieuwe sportwagen, de Roadster, tijdens een lanceringsevenement op een testlocatie van zijn ruimtevaartbedrijf SpaceX in Texas. Het aandeel Tesla werd kort na opening ruim 1 procent hoger gezet.
1 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Transavia wil jaarlijks 200 miljoen euro besparen met het grootschalig bezuinigingsprogramma dat vorige week bekend werd. Dat heeft de voorzitter van vakbond NVLT deze week tegen het ANP gezegd en is bevestigd door de luchtvaartmaatschappij zelf. De vakbond onderhandelt momenteel met Transavia over de invulling van de bezuinigingen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Steeds meer huishoudens gaan de gestegen energieprijzen merken in hun portemonnee. Dat concludeert de Autoriteit Consument & Markt (ACM) op basis van de Energiemonitor. Ook huishoudens van wie het vaste contract is afgelopen merken de hoge energieprijzen, naast de ongeveer 3,7 miljoen huishoudens met een variabel of dynamisch contract.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse cloud- en internetsector wil uitleg van de politie over de server die dinsdag in beslag werd genomen bij een datacenter in Amsterdam-Oost. Die inname gebeurde op verzoek van de Amerikaanse autoriteiten. De Dutch Cloud Community (DCC) heeft hier grote zorgen over.
4 uur geledenBERLIJN/PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk en Duitsland zijn definitief akkoord over gezamenlijke voorstellen om de Europese auto-industrie te verbeteren. De regels voor het terugdringen van de CO2-uitstoot worden versoepeld en productie binnen Europa wordt meer ondersteund. Aan de deal, die donderdag al in mediaberichtgeving werd aangekondigd, is maanden gewerkt.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het is nog niet bekend op welke dag buschauffeurs en machinisten volgende week het werk neerleggen. Vakbonden FNV en CNV maken de volgende stakingsdag pas begin volgende week bekend. Woensdag legden werknemers in het streekvervoer voor het eerst het werk neer nadat onderhandelingen over een nieuwe cao waren vastgelopen. De vakbonden hebben aangekondigd een dag per week te staken tot kerst.
4 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China wil veertig technologieën uit de sectoren kunstmatige intelligentie (AI), biogeneeskunde en zonne-energie toevoegen aan zijn lijst van technologieën waarvan de export verboden of aan beperkingen onderworpen is. Dat maakte het Chinese ministerie van Handel vrijdag bekend.
5 uur geleden