
Bloomberg: fusiegesprekken mijnbouwers Rio Tinto en Glencore
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De grote internationale mijnbouwers Rio Tinto en Glencore hebben gesprekken gevoerd over een mogelijke fusie. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Die onderhandelingen zouden volgens Bloomberg kunnen leiden tot de grootste fusiedeal in de mijnbouwsector ooit.
Rio Tinto is Brits-Australisch en Glencore, dat ook in grondstoffen handelt, is gevestigd in Zwitserland. Volgens ingewijden vonden die gesprekken recent plaats. Het is volgens Bloomberg niet duidelijk of de bedrijven nog steeds praten over een eventuele samenvoeging.
Rio Tinto is het op één na grootste mijnbouwbedrijf ter wereld met een beurswaarde van ongeveer 103 miljard dollar. Glencore is ongeveer 55 miljard dollar waard. Als ze samengaan, zouden ze in waarde marktleider BHP voorbijstreven. BHP is circa 126 miljard dollar waard. Rio Tinto en Glencore zijn producenten van onder meer koper en andere metalen.
In 2014 verwierp Rio Tinto nog een overnamebod door Glencore.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Carlos Tavares, oud-topman van Stellantis, het moederbedrijf van automerken als Opel, Peugeot, Citroën, Alfa Romeo, Jeep en Fiat, vreest dat het autoconcern moet worden opgesplitst. De autogroep bestaat uit Franse, Italiaanse en Amerikaanse activiteiten. Tavares betwijfelt echter of deze constructie houdbaar is, gezien de druk van verschillende belanghebbenden in de thuismarkten.
54 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Olie- en gasconcern TotalEnergies heeft consumenten misleid door het doen van bepaalde klimaatbeloften. Dat heeft de rechter in Frankrijk donderdag geoordeeld in een zaak die was aangespannen door milieuorganisaties.
2 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG/RTR) - China heeft toegezegd de komende vijf jaar te streven naar meer technologische zelfstandigheid. Daarmee wil het land de economie beschermen tegen buitenlandse invloeden, komt naar voren uit een officiële mededeling waarover staatsomroep CCTV en staatspersbureau Xinhua berichtten.
3 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Vliegtuigbouwer Airbus en defensiebedrijven Thales en Leonardo hebben overeenstemming bereikt over de vorming van een gezamenlijke satellietenonderneming. Die moet op het gebied van onder meer defensie een Europees alternatief worden voor Elon Musks SpaceX.
3 uur geledenPAPENDRECHT (ANP) - Een dochterbedrijf van Boskalis verkocht een schip dat via een Cypriotische onderneming in handen van Rusland kwam toen de banden tussen Rusland en het Westen nog goed waren. Hiermee reageert een woordvoerder van de baggeraar en maritiem dienstverlener op een onderzoek van onder meer Pointer en The Washington Post.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Unilever stopt met "vage en algemene" duurzaamheidsclaims op verpakkingen, na ingrijpen van de Autoriteit Consument & Markt (ACM). Het gaat onder meer om claims zoals 'duurzaam geteelde pinda's', 'duurzaam verbouwde groente' of 'duurzame verpakking'. Die zijn volgens de toezichthouder onduidelijk voor consumenten.
4 uur geledenBUNNIK (ANP) - De autoverkoop in Nederland blijft dit jaar naar verwachting steken op het "historisch lage niveau" van 367.000 stuks, voorzien de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. Voor volgend jaar lopen de verkopen naar verwachting verder terug tot 361.000 exemplaren.
4 uur geleden