Bloomberg: Foxconn-oprichter stapt uit presidentsstrijd Taiwan
TAIPEI (ANP) - Zakenman Terry Gou doet waarschijnlijk toch niet mee aan de presidentsverkiezingen in Taiwan, die in januari worden gehouden. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. Het besluit van de oprichter van het Taiwanese technologiebedrijf Foxconn, dat onder meer de iPhones voor Apple maakt, lijkt voorlopig een einde te maken aan het jarenlange streven van Gou om president van Taiwan te worden.
Dat plan stuitte op verschillende obstakels. Zo loopt er in Taiwan een onderzoek, omdat Gou wordt verdacht van het aanbieden van contante betalingen in ruil voor handtekeningen van kiezers. De miljardair, die in 2019 aftrad als baas van Foxconn, wist eerder deze maand ruimschoots voldoende handtekeningen van kiezers te verzamelen om als onafhankelijke kandidaat te mogen meedoen aan de verkiezingen.
Het onderzoek in eigen land komt bovenop het onderzoek van China naar Foxconn, het bedrijf dat Gou in 1974 oprichtte. Het Chinese onderzoek wakkerde de zorgen aan dat hij vatbaar zou kunnen zijn voor druk van China als hij zou winnen. Het onderzoek naar Foxconn volgde op uitlatingen van Gou dat hij niet zou buigen voor Chinese dreigementen. Gou heeft nog tot 17.30 uur (lokale tijd) om een definitieve beslissing te nemen, aldus de ingewijden.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/RTR) - Duitse bedrijven hebben hun investeringen in de Verenigde Staten flink teruggeschroefd naar het laagste niveau in drie jaar. Dat komt volgens Reuters naar voren uit berekeningen van het Duitse Economisch Instituut (IW), die het persbureau heeft ingezien. Door de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump zijn bedrijven in de grootste economie van Europa terughoudender geworden.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Premier Narendra Modi van India wil meer chipfabrieken en kerncentrales in het land. Het zijn maatregelen die de Indiase economie verder moeten ontwikkelen, liet hij weten in een toespraak bij de viering van de onafhankelijkheid. Modi ging ook indirect in op de grote protesten tegen de geringe economische kansen voor jongeren, die uitbraken na een schandaal rond uitgelekte examens. De regeringsleider kondigde gratis opleidingen en examentrainingen aan voor miljoenen jongeren in India.
21 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse regering heeft Apple opgeroepen om geen geheugenchips van Chinese fabrikanten te kopen, meldt The Wall Street Journal. Dezelfde zakenkrant meldde onlangs dat het techbedrijf interesse heeft in chips van het Chinese CXMT.
23 uur geledenPARIJS (ANP) - Een honderdtal vluchten van EasyJet zijn zaterdag en zondag in Frankrijk geannuleerd wegens een aangekondigde staking van cabinepersoneel.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine minnen de handel uitgegaan. Beleggers hadden aandacht voor nieuwe macro-economische cijfers over Amerikaanse consumenten. Daaruit kwam onder meer naar voren dat de winkelverkopen in juli onverwachts waren gedaald vergeleken met de maand ervoor.
1 dag geledenDEURNE (ANP) - De elektrische bussenfabrikant Ebusco kampt nog altijd met financiële problemen. Het bedrijf meldt bij zijn halfjaarresultaten dat inspanningen om de situatie te verbeteren "betekenisvolle vooruitgang" laten zien, maar dat de financiële positie van Ebusco "sterk beperkt" blijft. Dit maakt het volgens Ebusco onzeker of het zijn bedrijfsactiviteiten nog wel kan blijven voortzetten.
1 dag geledenCARMEL-BY-THE-SEA (ANP) - Het Nederlandse sportwagenmerk Spyker heeft vrijdag in Californië zijn nieuwe sportwagen C8 Preliator XXV gepresenteerd. Daarmee wil ondernemer Victor Muller het merk dat enkele jaren weg is geweest opnieuw op de kaart zetten.
1 dag geleden