Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: Federal Reserve blokkeert strengere klimaateisen banken

Bloomberg: Federal Reserve blokkeert strengere klimaateisen banken

BAZEL (ANP) - Amerikaanse toezichthouders, waaronder de Federal Reserve, hebben een poging gedwarsboomd om klimaatrisico's meer centraal te stellen in nieuwe regels voor de financiële sector. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

Toezichthouders van over de hele wereld werken binnen het Bazels Comité voor Bankentoezicht aan internationale standaarden voor bankentoezicht. Vanuit de Europese Centrale Bank (ECB) wordt daar stevig aangedrongen op verdergaande mondiale verplichtingen voor banken als het gaat om het naar buiten brengen van hun duurzaamheidsbeleid.

Maar bij Amerikaanse toezichthouders zou die groene koers momenteel geen steun genieten. Zij worden in eigen land al geconfronteerd met veel weerstand van banken over kapitaalregels. Volgens de ingewijden, die Bloomberg sprak, zouden ze daarom hun bezorgdheid hebben geuit dat het Bazels Comité met extra strenge klimaateisen te ver zou gaan.

Woordvoerders van de Fed, het Bazels Comité en de ECB wilden geen commentaar geven. Volgens Bloomberg past het bericht in een bredere ontwikkeling die in de Verenigde Staten valt waar te nemen. Door Republikeinse politici wordt er veel geageerd tegen bedrijven die milieu-impact en sociale argumenten meenemen in zakelijke en investeringsbeslissingen. Tegelijkertijd heeft Fed-voorzitter Jerome Powell eerder publiekelijk duidelijk gemaakt dat de Fed niet mag worden aangezien voor een 'klimaatbeleidsmaker'.

Meer uit Financieel

Rusland blokkeert toegang tot gamingplatform Roblox in het land

MOSKOU (ANP/RTR/AFP/BELGA) - Rusland heeft de toegang tot Roblox geblokkeerd. Volgens communicatiewaakhond Roskomnadzor verspreidt het Amerikaanse onlinegamingplatform extremistische inhoud en "LGBT-propaganda". Kinderen zouden seksueel worden lastiggevallen en er zouden intieme foto's van hen worden afgetroggeld.

55 minuten geleden
Autofabrikanten winnen op Wall Street, Apple levert juist in

NEW YORK (ANP) - Amerikaanse autobouwers wonnen woensdag aan beurswaarde op Wall Street. De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen die voormalig president Joe Biden vorig jaar had vastgesteld, drastisch te verlagen. Dit is de nieuwste poging in Washington om het voor autofabrikanten gemakkelijker te maken benzineauto's te verkopen.

1 uur geleden
Trump zwakt brandstofverbruiksnormen auto's in VS flink af

WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen voor auto's, die toenmalig president Joe Biden vorig jaar vaststelde, drastisch te verlagen. Fabrikanten mogen daardoor auto's maken die minder zuinig zijn.

1 uur geleden
Ebusco krijgt miljoenenlening van aandeelhouders om te overleven

DEURNE (ANP) - De noodlijdende bussenfabrikant Ebusco heeft van een groep aandeelhouders een overbruggingskrediet van 5,1 miljoen euro gekregen. Daarmee kan het bedrijf uit Deurne de levering van elektrische bussen voorlopig veiligstellen.

3 uur geleden
Damrak trekt zich op aan hoop op Amerikaanse renteverlaging

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is woensdag met winsten de handel uitgegaan. Beleggers leken zich op te trekken aan nieuwe signalen dat de Amerikaanse centrale bank binnenkort de rente verder gaat verlagen. Dat wordt als gunstig beschouwd omdat het lenen goedkoper maakt, de consumptie stimuleert en aandelen aantrekkelijker maakt dan sparen of obligaties.

5 uur geleden
Bronnen: FIOD pakt 2 personen op in onderzoek scheepsbouwer Damen

GORINCHEM (ANP) - De financiële opsporingsdienst FIOD heeft twee personen opgepakt in een nieuw onderzoek naar mogelijke sanctieovertredingen door scheepsbouwer Damen. Dit bevestigen ingewijden aan het ANP.

6 uur geleden
Cryptoaandelen omhoog op Wall Street door herstel bitcoinkoers

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptoaandelen zoals Coinbase, Strategy en Bit Digital hoorden woensdag bij de winnaars op Wall Street, terwijl bitcoin bijna 4 procent herstelde en de hoogste stand in weken bereikte. De grootste cryptomunt ter wereld zakte maandag nog 6 procent. Dat was de grootste prijsdaling sinds maart. Inmiddels staat de bitcoin weer op bijna 93.000 dollar, omgerekend 80.000 euro.

7 uur geleden