Bloomberg: Federal Reserve blokkeert strengere klimaateisen banken
BAZEL (ANP) - Amerikaanse toezichthouders, waaronder de Federal Reserve, hebben een poging gedwarsboomd om klimaatrisico's meer centraal te stellen in nieuwe regels voor de financiële sector. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
Toezichthouders van over de hele wereld werken binnen het Bazels Comité voor Bankentoezicht aan internationale standaarden voor bankentoezicht. Vanuit de Europese Centrale Bank (ECB) wordt daar stevig aangedrongen op verdergaande mondiale verplichtingen voor banken als het gaat om het naar buiten brengen van hun duurzaamheidsbeleid.
Maar bij Amerikaanse toezichthouders zou die groene koers momenteel geen steun genieten. Zij worden in eigen land al geconfronteerd met veel weerstand van banken over kapitaalregels. Volgens de ingewijden, die Bloomberg sprak, zouden ze daarom hun bezorgdheid hebben geuit dat het Bazels Comité met extra strenge klimaateisen te ver zou gaan.
Woordvoerders van de Fed, het Bazels Comité en de ECB wilden geen commentaar geven. Volgens Bloomberg past het bericht in een bredere ontwikkeling die in de Verenigde Staten valt waar te nemen. Door Republikeinse politici wordt er veel geageerd tegen bedrijven die milieu-impact en sociale argumenten meenemen in zakelijke en investeringsbeslissingen. Tegelijkertijd heeft Fed-voorzitter Jerome Powell eerder publiekelijk duidelijk gemaakt dat de Fed niet mag worden aangezien voor een 'klimaatbeleidsmaker'.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Vliegtuigbouwer Airbus en luchtvaartmaatschappij Air France zijn in hoger beroep door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan dood door schuld voor de crash van een vliegtuig in 2009, waarbij 228 mensen om het leven kwamen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Autoconcern Stellantis gaat zijn investeringen voortaan vooral richten op de vier kernmerken Jeep, Ram, Peugeot en Fiat om de winstgevendheid te verbeteren. Traditionele merken als Chrysler, Alfa Romeo en Opel krijgen daarbij een kleinere rol.
7 uur geleden