Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: Export chiptechnologie naar China wordt verder beperkt

Bloomberg: Export chiptechnologie naar China wordt verder beperkt

DEN HAAG (ANP) - Er komen mogelijk strengere controles op de export van chipapparatuur naar China. Persbureau Bloomberg meldt op basis van ingewijden dat beleidsmakers in Den Haag werken aan nieuwe handelsregels die mogelijk afgestemd worden op de Amerikaanse pogingen om China buiten te sluiten van bepaalde technologieƫn. Mogelijk wordt volgende maand al een akkoord bereikt over de plannen, aldus de bronnen.

De Nederlandse maatregel zou in wezen een bekrachtiging en een mogelijke uitbreiding zijn van het onofficiƫle verbod op de verkoop van bepaalde technologie aan China. De stap markeert de inspanningen die de VS doen om de militaire ambities en chipfabricage van China te beperken. Vertegenwoordigers van het ministerie van Buitenlandse Zaken weigerden tegen Bloomberg commentaar te geven. Ook het Witte Huis ging niet op de kwestie in.

Nederland en Japan zijn buiten de VS de grootse leveranciers van machines en kennis die nodig zijn om geavanceerde halfgeleiders te maken. Vooralsnog is het Washington nog niet gelukt deze landen volledig mee te krijgen in de houding ten opzichte van China. De nieuwe exportbeperkingen die Nederland overweegt zouden gaan over de verkoop van apparatuur voor het maken van chips van 14 nanometer of nog geavanceerdere chips. Als het tot strengere regels komt, zouden deze in lijn zijn met de Amerikaanse beperkingen die 7 oktober werden aangekondigd, aldus de bronnen.

De extra beperkingen zouden het Nederlandse bedrijf ASML kunnen raken, al is nog niet precies duidelijk hoe. Het bedrijf uit Veldhoven is een van 's werelds belangrijkste leveranciers van machines die nodig zijn om geavanceerde halfgeleiders te maken. China was vorig jaar goed voor circa 15 procent van de omzet van het bedrijf. Washington heeft enige invloed op Nederland omdat ASML in de VS gemaakte componenten gebruikt. Sinds begin oktober hebben Amerikaanse ambtenaren gedreigd dat als bondgenoten niet voldoen aan de nieuwe exportcontrolemaatregelen, zij de verkoop van apparatuur aan China waar zelfs maar de kleinste hoeveelheid Amerikaanse technologie in zit kunnen verbieden.

Meer uit Financieel

IJsfabrikant Magnum flink hoger op Damrak door overnamegeruchten

AMSTERDAM (ANP/RTR) - The Magnum Ice Cream Company is vrijdag flink in waarde gestegen op de Amsterdamse beurs. De opmars volgde op geruchten over een mogelijke overname van het bedrijf achter ijsmerken als Magnum, Cornetto en Ben & Jerry's. Het aandeel noteerde rond 12.35 uur ruim 14 procent hoger.

37 minuten geleden
Half miljoen minder reizigers via Frankfurt Airport door acties

FRANKFURT (ANP/DPA) - Een zesdaagse staking in april heeft voor minder reizigers via Frankfurt Airport gezorgd. Piloten en cabinepersoneel van luchtvaartmaatschappij Lufthansa legden het werk neer en als gevolg daarvan werden vele vluchten geschrapt. De grootste luchthaven van Duitsland ontving ongeveer een half miljoen minder passagiers ten opzichte van een jaar eerder.

1 uur geleden
Stellantis sluit deal met Dongfeng voor productie Jeeps in China

WUHAN (ANP/AFP) - Autofabrikant Stellantis, eigenaar van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, gaat de samenwerking met het Chinese Dongfeng verder uitbreiden. Onder de deal zullen vanaf 2027 twee nieuwe Jeep-modellen en twee nieuwe Peugeot-modellen worden geproduceerd in de fabriek van Dongfeng in Wuhan. De modellen zijn bestemd voor de Chinese en de buitenlandse markt.

3 uur geleden
VAE versnelt bouw oliepijpleiding om Straat van Hormuz te mijden

ABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten gaan de bouw van een nieuwe oliepijpleiding versnellen. Het land wil de exportcapaciteit vanuit Fujairah verdubbelen, om zo via de stad in het oosten van de VAE de Straat van Hormuz te kunnen vermijden voor het transporteren van olie.

3 uur geleden
Luxeconcern LVMH verkoopt merk Marc Jacobs aan eigenaar G-Star

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH verkoopt het merk Marc Jacobs aan WHP Global, de eigenaar van onder meer jeansmerk G-Star en modemerk Vera Wang. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt.

4 uur geleden
AEX-index begint lager in afwachting resultaten top Trump en Xi

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met verlies begonnen. Beleggers namen gas terug na de sterke opmars in de afgelopen twee dagen en wachten op concrete resultaten van de tweedaagse topbijeenkomst in China tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.

4 uur geleden
Transavia bezuinigt om dure kerosine, sluit banenverlies niet uit

SCHIPHOL (ANP) - Transavia gaat miljoenen extra besparen vanwege de stijgende prijs voor vliegtuigbrandstof. Dat bevestigt de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving in De Telegraaf. De luchtvaartmaatschappij sluit niet uit dat hierdoor banen geschrapt worden.

5 uur geleden