Bloomberg: EU bereid brexitdeal met Britten op te schorten
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is bereid de brexitdeal met het Verenigd Koninkrijk op te schorten als de Britten de bijzondere EU-status van Noord-Ierland afschaffen. Dat meldde persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
Volgens de krant The Times is het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken bezig een wetsontwerp op te stellen dat eenzijdig de verplichte douanecontroles opheft voor goederen die vanuit Groot-Brittannië naar Noord-Ierland worden gestuurd. Volgens het wetsontwerp hoeven bedrijven in Noord-Ierland zich daarnaast niet meer aan EU-regels en -wetgeving te houden. Na het vertrek van de Britten uit de EU werd afgesproken dat Noord-Ierland deel blijft uitmaken van de Europese interne markt, hoewel Noord-Ierland onderdeel is van het Verenigd Koninkrijk.
Maar de regering van premier Boris Johnson wil af van die douanecontroles en Londen wil daarom een nieuwe overeenkomst sluiten met Brussel over de status van Noord-Ierland. Een harde grens tussen EU-lidstaat Ierland en Noord-Ierland zou tegen het vredesakkoord indruisen dat de Britse en Ierse regeringen in 1998 sloten en dat een einde maakte aan het gewelddadige conflict tussen pro-Britse protestanten en pro-Ierse katholieken.
Brussel zou bij een opheffing van de afspraken dus de brexitdeal met het Verenigd Koninkrijk kunnen opschorten, waardoor het weer nieuwe handelsbelemmeringen kan opwerpen tegen de Britten. Een dergelijk besluit van de EU zou wel de steun nodig hebben van alle lidstaten.
Meer uit Financieel
CHARLOTTE (ANP/BLOOMBERG) - Zakenman Greg Lindberg is in de Verenigde Staten veroordeeld tot twaalf jaar cel voor bedrog en fraude rondom verzekeringsmaatschappijen die hij bezat. Hij werd er door aanklagers van beschuldigd 2 miljard dollar aan verzekeringsgeld te hebben weggesluisd, waarmee hij zijn luxeleven bekostigde. De Amerikaan is in Nederland vooral bekend als de eigenaar van Conservatrix ten tijde van het faillissement van die levensverzekeraar in 2020.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Optimisme over een mogelijke vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten heeft voor een nieuw record gezorgd op de aandelenbeurzen in New York. Ondanks Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen overheerste het idee dat gesprekken tussen de strijdende partijen de goede kant op gaan. Vooral chipbedrijven wonnen aan waarde, waarbij Micron toetrad tot de club van bedrijven die meer dan 1 biljoen dollar waard zijn.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Een belangrijke belastingmaatregel in Oekraïne heeft niet de benodigde steun in het parlement behaald. Er was geen meerderheid voor een wetsvoorstel dat moest regelen dat pakketjes uit het buitenland ook worden belast met btw. De invoering van de belasting was een van de voorwaarden die het Internationaal Monetair Fonds (IMF) stelde voor de miljardenfinanciering voor het door oorlog geteisterde land.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Sportwagenfabrikant Ferrari heeft met de presentatie van zijn eerste volledig elektrische model weinig lof geoogst onder beleggers. Analisten en influencers op sociale media reageerden overwegend negatief op de onthulling van het ontwerp voor de Ferrari Luce, waarna aandelen van het bedrijf in Milaan ruim 8 procent lager sloten.
9 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.
10 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.
12 uur geleden