Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: druk op bestuur OpenAI voor terugkeer Altman

Bloomberg: druk op bestuur OpenAI voor terugkeer Altman

SAN FRANCISCO (ANP) - Investeerders in OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, oefenen druk uit op het bestuur om de vrijdag ontslagen topman Sam Altman terug te halen. Dat meldden bronnen rond het bedrijf aan persbureau Bloomberg. Altman werd vrijdag onverwacht ontslagen omdat het bestuur van OpenAI geen vertrouwen meer heeft in hem.

Het ontslag heeft geleid tot felle kritiek van investeerders op het bestuur van het in San Francisco gevestigde OpenAI en kwam als een verrassing voor investeerders en Altman zelf, aldus Bloomberg. Naar verluidt zou Altman openstaan voor een terugkeer als bestuursvoorzitter. Hij is momenteel op tijdelijke basis bij OpenAI opgevolgd door technologiedirecteur Mira Murati.

In een verklaring stelde OpenAI vrijdag dat het ontslag van Altman volgt op onderzoek waaruit bleek dat "hij niet consistent openhartig was in zijn communicatie naar het bestuur en dat daardoor de uitoefening van zijn verantwoordelijkheden werd gehinderd". "Het bestuur heeft geen vertrouwen meer in zijn vermogen om leiding te blijven geven aan OpenAI", aldus het bedrijf.

Ophef

Microsoft is grootaandeelhouder van OpenAI en topman Natya Sadella van het softwareconcern zou in contact staan met Altman en zijn steun hebben uitgesproken voor hem. Nadella zou slechts zeer kort voor het ontslag geïnformeerd zijn. Ook binnen OpenAI is ophef ontstaan over het ontslag van Altman. Zo is president en medeoprichter Greg Brockman uit protest opgestapt en is het mogelijk dat meer werknemers vertrekken, aldus de ingewijden.

Volgens Bloomberg hadden Altman en het bestuur meningsverschillen over onder meer veiligheid van kunstmatige intelligentie, snelheid van technologische ontwikkeling en vercommercialisering van het bedrijf.

Nieuw AI-bedrijf

Altman zou zelf werken aan de oprichting van een nieuw AI-bedrijf. Werknemers van OpenAI zouden zich daarbij willen aansluiten, onder wie de opgestapte Brockman, aldus bronnen tegen persbureau Reuters.

OpenAI werd in 2015 opgericht, mede door Altman en Elon Musk. ChatGPT werd ongeveer een jaar geleden gelanceerd, wat heeft geleid tot een enorme toename van de interesse in kunstmatige intelligentie.

Meer uit Financieel

ABN AMRO: populariteit Black Friday stagneert, wel meer uitgaven

AMSTERDAM (ANP) - De populariteit van koopjesdagen Black Friday en Cyber Monday stagneert, maar de consumentenaankopen over de hele maand november nemen wel toe. Dat concludeert ABN AMRO in een analyse die de bank deed samen met marktonderzoeker Q&A Retail. Naar de koopbereidheid rond Black Friday, komende vrijdag, wordt echter meer onderzoek gedaan en de cijfers kunnen verschillen.

2 uur geleden
Vliegtuigen wijken uit naar Maastricht door staking België

MAASTRICHT (ANP) - Het vliegveld van Maastricht verwacht in de komende dagen meer vluchten te verwerken door een grote staking in België. Meerdere maatschappijen laten hun vliegtuigen uitwijken, meldt Maastricht Aachen Airport zondag.

8 uur geleden
Veel uitval treinritten door staking in België

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Door een staking in België vervallen maandag en dinsdag veel treinritten. Volgens de nationale spoorwegmaatschappij NMBS zal de helft van de intercitytreinen niet rijden. Daarnaast rijdt ook tweederde van de lokale en voorstedelijke treinen niet.

12 uur geleden
Bloomberg: hernieuwde interesse mijnbouwer BHP in overname Anglo

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Mijnbouwer BHP heeft opnieuw interesse in een overname van de kleinere branchegenoot Anglo American. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg heeft BHP de afgelopen dagen toenadering gezocht tot Anglo American voor een overnamedeal. In 2024 zag BHP nog af van een overname van Anglo American nadat een bod werd verworpen.

13 uur geleden
Chinese premier: economische samenwerking met Italië versterken

JOHANNESBURG (ANP/RTR) - China wil de economische samenwerking met Italië verder versterken en verwelkomt Italiaanse bedrijven die actief willen worden op de Chinese markt. Dat heeft de Chinese premier Li Qiang gezegd tegen de Italiaanse premier Giorgia Meloni op de G20-top in het Zuid-Afrikaanse Johannesburg.

14 uur geleden
Krant: EssilorLuxottica wil belang nemen in modehuis Armani

ROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - EssilorLuxottica, het concern achter zonnebrillenmerk Ray-Ban en Pearle Opticiens, is bereid een belang van 5 tot 10 procent te nemen in modehuis Armani. Dat meldde de Italiaanse krant Il Sole 24 Ore. Volgens de krant heeft het bedrijf Armani geïnformeerd over de interesse in een belang, zonder dat het een actieve rol wil spelen in de gang van zaken bij het modehuis.

16 uur geleden
Britse regering wil meer eigen productie belangrijke grondstoffen

LONDEN (ANP/TRTR/BLOOMBERG) - De Britse regering van premier Keir Starmer wil meer eigen productie van belangrijke grondstoffen om de afhankelijkheid van leveringen uit het buitenland te verminderen. De overheid heeft een strategisch plan opgezet om in 2035 minstens 10 procent van de behoefte uit binnenlandse winning te halen en nog eens 20 procent van de vraag moet dan komen uit recycling.

17 uur geleden