Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: Deutsche Bank heeft mogelijk interesse in ABN AMRO

Bloomberg: Deutsche Bank heeft mogelijk interesse in ABN AMRO

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Deutsche Bank denkt erover om een andere grote Europese bank over te nemen en lijkt onder meer geïnteresseerd in ABN AMRO. Dat schrijft financieel persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De grootste bank van Duitsland zou hierover achter de schermen gesprekken hebben gevoerd.

Heel concreet lijkt het allemaal nog niet, want volgens de bronnen van Bloomberg is er nog geen zakenbank aangewezen om te helpen bij de zoektocht naar mogelijke overnameprooien. Deutsche Bank zou wel op informele basis met adviseurs hebben gesproken. Daarbij zouden de namen van meerdere interessante banken zijn genoemd. Maar ABN AMRO en de Duitse rivaal Commerzbank werden in de gesprekken als meest aantrekkelijke opties beschouwd, aldus Bloomberg.

ABN AMRO wil niet reageren. "Wij doen geen uitspraken over marktgeruchten", meldt een woordvoerder aan het ANP. Woordvoerders van Deutsche Bank, Commerzbank en ABN AMRO wilden tegenover Bloomberg ook al geen commentaar geven.

Mogelijke deals

Hoe serieus de interesse en daarmee de kans op een overnamepoging precies is, is onduidelijk. Volgens een van de mensen waarmee Bloomberg sprak, kijkt Deutsche Bank voortdurend naar scenario's met mogelijke deals. Andere bronnen schatten de kans op een deal voorlopig nog laag in.

Een mogelijke overname van ABN AMRO kan in Nederland gevoelig liggen. In 2007 werd ABN AMRO, dat toen veel groter was, al eens overgenomen door buitenlandse partijen. Royal Bank of Scotland (RBS), Fortis en Banco Santander legden destijds 72 miljard euro op tafel om ABN AMRO van de beurs te halen en onderling te verdelen.

Maar na de deal waren hun kapitaalbuffers zo verzwakt, dat zij door de daaropvolgende financiële crisis in moeilijkheden kwamen. Het toenmalige kabinet met Wouter Bos als minister van Financiën betaalde tientallen miljarden om de Nederlandse delen van het financiële concern te redden. ABN AMRO is nog steeds voor een groot deel in handen van de Nederlandse staat, al is het staatsbelang vorig jaar wel onder de 50 procent gezakt. Eind november werd bekend dat de overheid haar deelneming verder wil terugbrengen tot ongeveer 40 procent.

Meer uit Financieel

TUI zoekt naar vluchten voor honderden gestrande reizigers

DEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.

2 uur geleden
Vliegverkeer Dubai gedeeltelijk hervat na tijdelijke stillegging

DUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.

3 uur geleden
Dubai Airport legt vliegverkeer stil na onderschept object

DUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.

4 uur geleden
Emirates schort vluchten naar en vanuit Dubai toch weer op

DUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.

5 uur geleden
AFP: sinds maandag slechts negen vrachtschepen door Straat Hormuz

PARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.

13 uur geleden
Weer verliezen op Wall Street, olieprijzen hard verder omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.

15 uur geleden
Nintendo klaagt Amerikaanse overheid aan om importheffingen Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.

16 uur geleden