Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: Deutsche Bank heeft mogelijk interesse in ABN AMRO

Bloomberg: Deutsche Bank heeft mogelijk interesse in ABN AMRO

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Deutsche Bank denkt erover om een andere grote Europese bank over te nemen en lijkt onder meer geïnteresseerd in ABN AMRO. Dat schrijft financieel persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De grootste bank van Duitsland zou hierover achter de schermen gesprekken hebben gevoerd.

Heel concreet lijkt het allemaal nog niet, want volgens de bronnen van Bloomberg is er nog geen zakenbank aangewezen om te helpen bij de zoektocht naar mogelijke overnameprooien. Deutsche Bank zou wel op informele basis met adviseurs hebben gesproken. Daarbij zouden de namen van meerdere interessante banken zijn genoemd. Maar ABN AMRO en de Duitse rivaal Commerzbank werden in de gesprekken als meest aantrekkelijke opties beschouwd, aldus Bloomberg.

ABN AMRO wil niet reageren. "Wij doen geen uitspraken over marktgeruchten", meldt een woordvoerder aan het ANP. Woordvoerders van Deutsche Bank, Commerzbank en ABN AMRO wilden tegenover Bloomberg ook al geen commentaar geven.

Mogelijke deals

Hoe serieus de interesse en daarmee de kans op een overnamepoging precies is, is onduidelijk. Volgens een van de mensen waarmee Bloomberg sprak, kijkt Deutsche Bank voortdurend naar scenario's met mogelijke deals. Andere bronnen schatten de kans op een deal voorlopig nog laag in.

Een mogelijke overname van ABN AMRO kan in Nederland gevoelig liggen. In 2007 werd ABN AMRO, dat toen veel groter was, al eens overgenomen door buitenlandse partijen. Royal Bank of Scotland (RBS), Fortis en Banco Santander legden destijds 72 miljard euro op tafel om ABN AMRO van de beurs te halen en onderling te verdelen.

Maar na de deal waren hun kapitaalbuffers zo verzwakt, dat zij door de daaropvolgende financiële crisis in moeilijkheden kwamen. Het toenmalige kabinet met Wouter Bos als minister van Financiën betaalde tientallen miljarden om de Nederlandse delen van het financiële concern te redden. ABN AMRO is nog steeds voor een groot deel in handen van de Nederlandse staat, al is het staatsbelang vorig jaar wel onder de 50 procent gezakt. Eind november werd bekend dat de overheid haar deelneming verder wil terugbrengen tot ongeveer 40 procent.

Meer uit Financieel

Unilever verwacht afsplitsing ijstak 6 december te voltooien

LONDEN (ANP) - Unilever verwacht de afsplitsing van zijn ijstak op 6 december af te ronden. Dat heeft het Britse was- en levensmiddelenconcern dinsdag bekendgemaakt. De tijdlijn voor de afsplitsing moest worden herzien door de sluiting van de Amerikaanse overheid.

24 minuten geleden
Laadpalenmaker Alfen ziet omzet dalen

ALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft in het afgelopen kwartaal de omzet iets zien dalen. Het bedrijf bleef last houden van toenemende concurrentie in de markt voor laadstations voor het thuis opladen van elektrische voertuigen. Daarnaast werden er minder laadpalen geïnstalleerd in het publieke segment.

1 uur geleden
Bloomberg: Apple werkt aan goedkopere laptop

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zou voor het eerst de markt van goedkopere laptops willen betreden. Het Amerikaanse bedrijf ontwikkelt een budgetvriendelijke Mac die klanten weg moet lokken van Chromebooks en instapmodellen van Windows-laptops, meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen.

1 uur geleden
Philips schittert op terughoudend Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak wist dinsdag in de laatste handelsuren het forse verlies van eerder op de dag grotendeels in te lopen. De sfeer bleef echter somber, onder meer door groeiende zorgen over de hoge waarderingen van de aandelen in de AI-sector.

4 uur geleden
Rechter wijst bezwaren beveiligers over gunning Schiphol af

AMSTERDAM (ANP) - Schiphol heeft niet onrechtmatig of onzorgvuldig gehandeld in de aanbestedingsprocedure voor de beveiliging op de luchthaven. Dat heeft de rechtbank in Amsterdam bepaald, nadat twee beveiligingsbedrijven afzonderlijk van elkaar een kort geding waren gestart om de gunning door Schiphol terug te draaien.

4 uur geleden
Winst bitcoin van afgelopen zomer volledig tenietgedaan

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin is alle winst van afgelopen zomer weer kwijtgeraakt, vooral door een gedaalde vraag en terughoudendheid bij cryptohandelaren. De koers van de grootste cryptomunt ter wereld daalde dinsdag met ruim 3 procent tot 103.539 dollar, het laagste niveau sinds 23 juni.

5 uur geleden
Novo Nordisk verhoogt bod op obesitas-start-up Metsera

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De biedingsstrijd voor Metsera, een Amerikaanse start-up die experimentele medicijnen ontwikkelt voor gewichtsverlies en obesitasbehandelingen, lijkt te verhevigen. Het Deense farmacieconcern Novo Nordisk, bekend van de diabetes- en afslankmiddelen Ozempic en Wegovy, heeft zijn bod op het bedrijf flink verhoogd.

5 uur geleden