Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: Deutsche Bank heeft mogelijk interesse in ABN AMRO

Bloomberg: Deutsche Bank heeft mogelijk interesse in ABN AMRO

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Deutsche Bank denkt erover om een andere grote Europese bank over te nemen en lijkt onder meer geïnteresseerd in ABN AMRO. Dat schrijft financieel persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De grootste bank van Duitsland zou hierover achter de schermen gesprekken hebben gevoerd.

Heel concreet lijkt het allemaal nog niet, want volgens de bronnen van Bloomberg is er nog geen zakenbank aangewezen om te helpen bij de zoektocht naar mogelijke overnameprooien. Deutsche Bank zou wel op informele basis met adviseurs hebben gesproken. Daarbij zouden de namen van meerdere interessante banken zijn genoemd. Maar ABN AMRO en de Duitse rivaal Commerzbank werden in de gesprekken als meest aantrekkelijke opties beschouwd, aldus Bloomberg.

ABN AMRO wil niet reageren. "Wij doen geen uitspraken over marktgeruchten", meldt een woordvoerder aan het ANP. Woordvoerders van Deutsche Bank, Commerzbank en ABN AMRO wilden tegenover Bloomberg ook al geen commentaar geven.

Mogelijke deals

Hoe serieus de interesse en daarmee de kans op een overnamepoging precies is, is onduidelijk. Volgens een van de mensen waarmee Bloomberg sprak, kijkt Deutsche Bank voortdurend naar scenario's met mogelijke deals. Andere bronnen schatten de kans op een deal voorlopig nog laag in.

Een mogelijke overname van ABN AMRO kan in Nederland gevoelig liggen. In 2007 werd ABN AMRO, dat toen veel groter was, al eens overgenomen door buitenlandse partijen. Royal Bank of Scotland (RBS), Fortis en Banco Santander legden destijds 72 miljard euro op tafel om ABN AMRO van de beurs te halen en onderling te verdelen.

Maar na de deal waren hun kapitaalbuffers zo verzwakt, dat zij door de daaropvolgende financiële crisis in moeilijkheden kwamen. Het toenmalige kabinet met Wouter Bos als minister van Financiën betaalde tientallen miljarden om de Nederlandse delen van het financiële concern te redden. ABN AMRO is nog steeds voor een groot deel in handen van de Nederlandse staat, al is het staatsbelang vorig jaar wel onder de 50 procent gezakt. Eind november werd bekend dat de overheid haar deelneming verder wil terugbrengen tot ongeveer 40 procent.

Meer uit Financieel

Hackers stalen vorig jaar voor miljarden aan cryptomunten

DEN HAAG (ANP) - Hackers hebben vorig jaar voor 2,9 miljard dollar (ongeveer 2,5 miljard euro) aan cryptomunten gestolen. Dat meldt marktanalysebureau Finbold op basis van gegevens van cryptobeveiligingsbedrijf SlowMist.

11 minuten geleden
Pakketbezorger DPD bezorgt ook zondag om achterstand in te halen

OIRSCHOT (ANP) - Ook pakketbezorger DPD ondervindt hinder van het winterse weer. De opgelopen achterstand is niet meteen verdwenen als de sneeuw weg is, zo waarschuwt een woordvoerder. Een extra bezorging op zondag moet dat wel versnellen.

23 minuten geleden
Duitse werkloosheid naar hoogste niveau in 15 jaar

NÜRNBERG (ANP/DPA) - De Duitse werkloosheid is in december gestegen naar het hoogste niveau in vijftien jaar. Volgens het Bundesagentur für Arbeit (BA) in Nürnberg zaten er 2,9 miljoen Duitsers werkloos thuis. Dat waren er 23.000 meer dan in de voorgaande maand.

30 minuten geleden
Meer schademeldingen bij verzekeraars door winterse weer

AMSTERDAM (ANP) - Verzekeraars krijgen meer schademeldingen binnen door het winterse weer. Het gaat bijvoorbeeld om auto's en bedrijfswagens die van de weg glijden. De verwachting is dat er ook meer meldingen van lekkages binnenkomen als de sneeuw smelt.

1 uur geleden
Eindhoven Airport waarschuwt ook voor vluchtuitval door sneeuw

EINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport waarschuwt reizigers nu ook voor annuleringen en eventuele vertragingen als gevolg van de winterse weersomstandigheden. Voor de rest van de dag is een maximum ingesteld van vier binnenkomende vluchten per uur. Het aantal annuleringen is nog op twee handen te tellen, maar dit aantal kan volgens een woordvoerder nog oplopen.

1 uur geleden
Vertraging bezorging PostNL verschilt woensdag sterk per regio

DEN HAAG (ANP) - De snelheid waarmee PostNL woensdag bezorgt verschilt sterk per regio. "In sommige gebieden zijn wegen slecht begaanbaar of tijdelijk onbegaanbaar", stelt een woordvoerder.

1 uur geleden
Chatbot Grok genereert duizenden seksueel getinte beelden per uur

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musks chatbot Grok genereert ongeveer 6700 afbeeldingen per uur van mensen die, zonder hun toestemming, door AI zijn uitgekleed. Dat blijkt uit onderzoek van een deepfake-onderzoeker. De vijf websites die daarna het meest worden gebruikt voor dergelijke verzoeken, genereren gemiddeld 79 beelden per uur.

1 uur geleden