Bloomberg: Deutsche Bahn wil logistieke tak DB Schenker verkopen
BERLIJN (ANP) - De Duitse nationale spoormaatschappij Deutsche Bahn is bezig met voorbereidingen voor een verkoop of beursgang van zijn logistieke tak DB Schenker. Dat meldden ingewijden aan persbureau Bloomberg. De waarde van DB Schenker, dat ook actief is in Nederland, zou rond de 20 miljard euro moeten liggen.
Volgens de bronnen is het staatsspoorbedrijf in gesprek met adviseurs over een mogelijke transactie later dit jaar. Daarbij zouden verschillende opties worden bekeken, waaronder een volledige of gedeeltelijke verkoop of een gang naar de aandelenbeurs. Naar verluidt hebben grote investeringsmaatschappijen al interesse getoond, zoals Carlyle Group, CVC Capital Partners, Blackstone en Bain Capital.
Maar ook andere logistieke bedrijven zouden hun oog op DB Schenker kunnen laten vallen. Zo heeft het Deense transportconcern DSV al gezegd geïnteresseerd te zijn in DB Schenker als de Duitse overheid zou besluiten tot een verkoop. Andere mogelijke bieders kunnen bijvoorbeeld Deutsche Post of het Zwitserse Kuehne & Nagel zijn.
DB Schenker is actief met vrachtvervoer op land, ter zee en door de lucht en heeft wereldwijd op 2100 locaties meer dan 74.500 werknemers. Het bedrijf heeft flink geprofiteerd van de sterke vraag naar goederenvervoer door het sterke economisch herstel van de coronacrisis. In de eerste helft van 2021 zette het bedrijf een operationele recordwinst in de boeken van bijna 630 miljoen euro. DB Schenker werd in 1872 in Wenen opgericht en viert dit jaar het 150-jarige bestaan.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Hoewel het nog onduidelijk is of klanten van Odido een schadevergoeding krijgen na het grote datalek anderhalve week geleden, krijgen ze wel twee jaar een gratis beveiligingspakket. Het pakket biedt volgens het telecombedrijf onder meer extra bescherming tegen virussen.
50 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurskoersen op Wall Street gingen maandag scherp omlaag door opnieuw opgelaaide zorgen over de gevolgen van kunstmatige intelligentie op verschillende sectoren. Ook stond de handel onder druk door het besluit van president Donald Trump om de wereldwijde tarieven te verhogen.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/AFP) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic, eigenaar van chatbot Claude, beschuldigt drie Chinese concurrenten ervan op ongeoorloofde wijze kennis en technologie uit zijn systeem over te nemen. Volgens Anthropic gaat het om grootschalige diefstal van intellectueel eigendom.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aangekondigde importheffingen van president Donald Trump zorgden maandag voor een nieuwe domper op de Europese aandelenmarkten. Tegen het einde van de handelsdag kwam de beurshandel extra onder druk door verliezen op Wall Street.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond roept mensen op voorzichtig te zijn met koptelefoons die volgens een recent onderzoek te veel schadelijke stoffen bevatten. "Wij raden aan om langdurig huidcontact met de koptelefoons die slecht uit het onderzoek komen te verminderen, houd hem bijvoorbeeld niet om je nek als je hem niet gebruikt. En heel simpel: doe hem niet in je mond. Sabbel bijvoorbeeld niet op het kabeltje terwijl je de koptelefoon draagt", meldt een woordvoerster van de Consumentenbond.
5 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - Onderzoekers van het Nederlandse technologiebedrijf ASML zeggen dat ze een doorbraak hebben bereikt waardoor hun chipmachines aanzienlijk krachtiger kunnen worden gemaakt. Door de lichtbron in de geavanceerde EUV-machines te verbeteren, kunnen er tegen het einde van dit decennium tot wel 50 procent meer chips worden gemaakt. Dat zegt Michael Purvis, een toptechnoloog bij ASML, in een gesprek met persbureau Reuters.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers op de beurzen in New York namen maandag een afwachtende houding aan bij het begin van de handel. Dat kwam door de toegenomen onzekerheid rond het Amerikaanse handelsbeleid. Vrijdag veerde Wall Street nog op nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump onwettig had verklaard. Trump kondigde daarop meteen een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen en verhoogde dat tarief later naar 15 procent. Ook waarschuwde hij dat er de komende maanden nog meer heffingen zouden volgen.
7 uur geleden