Bloomberg: Deutsche Bahn wil logistieke tak DB Schenker verkopen
BERLIJN (ANP) - De Duitse nationale spoormaatschappij Deutsche Bahn is bezig met voorbereidingen voor een verkoop of beursgang van zijn logistieke tak DB Schenker. Dat meldden ingewijden aan persbureau Bloomberg. De waarde van DB Schenker, dat ook actief is in Nederland, zou rond de 20 miljard euro moeten liggen.
Volgens de bronnen is het staatsspoorbedrijf in gesprek met adviseurs over een mogelijke transactie later dit jaar. Daarbij zouden verschillende opties worden bekeken, waaronder een volledige of gedeeltelijke verkoop of een gang naar de aandelenbeurs. Naar verluidt hebben grote investeringsmaatschappijen al interesse getoond, zoals Carlyle Group, CVC Capital Partners, Blackstone en Bain Capital.
Maar ook andere logistieke bedrijven zouden hun oog op DB Schenker kunnen laten vallen. Zo heeft het Deense transportconcern DSV al gezegd geïnteresseerd te zijn in DB Schenker als de Duitse overheid zou besluiten tot een verkoop. Andere mogelijke bieders kunnen bijvoorbeeld Deutsche Post of het Zwitserse Kuehne & Nagel zijn.
DB Schenker is actief met vrachtvervoer op land, ter zee en door de lucht en heeft wereldwijd op 2100 locaties meer dan 74.500 werknemers. Het bedrijf heeft flink geprofiteerd van de sterke vraag naar goederenvervoer door het sterke economisch herstel van de coronacrisis. In de eerste helft van 2021 zette het bedrijf een operationele recordwinst in de boeken van bijna 630 miljoen euro. DB Schenker werd in 1872 in Wenen opgericht en viert dit jaar het 150-jarige bestaan.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Warner Bros. Discovery was dinsdag een duidelijke winnaar op Wall Street. Het bedrijf won meer dan 4 procent aan beurswaarde na een bericht van entertainmentblad Variety over een mogelijk bod van 71 miljard dollar op het mediaconcern achter onder andere televisiezenders CNN en Discovery en streamingdienst HBO Max.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Een tekort aan chips van het Nijmeegse chipbedrijf Nexperia lijkt voor toenemende problemen in de auto-industrie te zorgen. Het Japanse Nissan vermindert zijn productie volgende week met nog eens 1400 voertuigen, meldde persbureau Reuters op basis van ingewijden. Verder heeft de Duitse toeleverancier Bosch laten weten op drie locaties met verstoringen te kampen.
5 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) schrapt tot halverwege volgend jaar meer dan een kwart van haar personeelsbestand. Dit komt neer op een verlies van meer dan 2000 banen, ingegeven door de bezuinigingen bij de WHO vanwege het vertrek van de Verenigde Staten.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Meta heeft een grote concurrentierechtszaak gewonnen in de Verenigde Staten. Daardoor ontloopt het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram een mogelijke gedwongen opsplitsing, iets waarop toezichthouders uit waren. De uitspraak lijkt een grote nederlaag voor de federale overheid.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Europese aandelenmarkten daalden dinsdag tot het laagste niveau in een maand door de groeiende vrees onder beleggers voor een AI-bubbel. Ook op Wall Street kleurden de koersenborden opnieuw rood. In Amsterdam ging AkzoNobel (min 3,3 procent) flink omlaag.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De loonsverhogingen in Nederland zwakken af, maar volgens werkgevers gaat dit proces te langzaam. Werkgeversvereniging AWVN vreest dat hogere loonkosten op lange termijn het concurrentievermogen verder uithollen en investeringsbeslissingen in het nadeel van Nederland doen uitvallen.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Axalta Coating Systems behoorde dinsdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Amerikaanse beleggers reageerden verheugd op de aankondiging dat het verfbedrijf gaat fuseren met zijn Nederlandse branchegenoot AkzoNobel. Door de fusie ontstaat de op een na grootste verf- en coatingsfabrikant ter wereld, na Sherwin-Williams. Axalta steeg 2,3 procent.
11 uur geleden