Bloomberg: deal tussen Twitter en Elon Musk aanstaande
SAN FRANCISCO (ANP) - De overname van Twitter door Tesla-baas Elon Musk zou maandag al rond kunnen zijn, mits alle gesprekken vlot verlopen. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen. Volgens de ingewijden zouden de gesprekken met Musk zich in de laatste fase van de onderhandelingen bevinden.
Tesla-topman Musk kocht zich eerder dit jaar in bij Twitter en bracht later een bod van 43 miljard dollar uit op het platform. Musk wil het bedrijf laten groeien en er naar eigen zeggen een platform voor de vrijheid van meningsuiting van maken.
De afgelopen paar dagen had Musk al ontmoetingen met aandeelhouders van Twitter om steun te vergaren voor zijn bod. Veel aandeelhouders namen contact op met Twitter nadat Musk zijn plannen voor de overname vorige week ontvouwde, om te benadrukken dat het bedrijf deze kans niet moest laten lopen.
Dat er onderhandeld wordt zou ook een indicatie kunnen zijn dat Twitter probeert om de deal aantrekkelijker te maken, meldde persbureau Reuters maandag al op basis van bronnen. Nadat bekend werd dat Musk interesse had in Twitter steeg de beurswaarde van het socialemediabedrijf met bijna 2 miljard dollar.
Zowel Twitter als Musk waren nog niet direct bereikbaar voor commentaar.
Meer uit Financieel
APELDOORN (ANP) - In 2025 zijn er opnieuw fors meer personenvoertuigen gestolen, meldt Stichting Verzekeringsbureau Voertuigcriminaliteit (VbV). De Toyota RAV4 en Kia Sportage waren in 2025 opnieuw populair bij autodieven.
3 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Topman Dolf van den Brink van Heineken heeft zijn vertrek aangekondigd. Na bijna zes jaar de baas te zijn geweest bij de bierbrouwer, treedt hij op 31 mei af. Daarna blijft hij nog een periode van acht maanden in een adviserende rol beschikbaar voor het Nederlandse concern, heeft Heineken bekendgemaakt.
6 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is niet blij met de opmerking van de topman van olieconcern ExxonMobil dat Venezuela momenteel niet geschikt is voor investeringen in heropbouw van de olie-industrie van het land. Trump zei dat hij mogelijk ExxonMobil kan weren bij die wederopbouw.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in december op jaarbasis opnieuw afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 265 bedrijven failliet. Dat zijn 60 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 18 procent. Ten opzichte van november nam het aantal faillissementen af met 14 procent.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De Federal Reserve, de centrale bank van de Verenigde Staten, is vrijdag gedagvaard door het Amerikaanse ministerie van Justitie, meldt Fed-voorzitter Jerome Powell zondagavond in een videoboodschap. De regering-Trump dreigt met een strafrechtelijk onderzoek naar Powells verklaring in de Senaat van vorig jaar juni, aldus Powell. Die verklaring ging over de renovatie van het hoofdkantoor van de centrale bank in Washington.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bestaande koopwoningen zijn in het derde kwartaal 7,8 procent duurder geworden in vergelijking met een jaar daarvoor. Dat melden het Kadaster en het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in nieuwe cijfers. De stijging is iets afgezwakt ten opzichte van het voorgaande kwartaal.
1 uur geledenCANBERRA (ANP/AFP) - Meta, het bedrijf achter sociale media als Facebook en Instagram, zegt begin december meer dan 540.000 Australische sociale media-accounts te hebben afgesloten. Op 10 december ging in het land een verbod in op sociale media voor kinderen en tieners onder de 16 jaar.
2 uur geleden