Bloomberg: chipconcern Intel wil duizenden banen schrappen
SANTA CLARA (ANP) - Het Amerikaanse chipconcern Intel is van plan duizenden banen te schrappen om kosten te besparen. Persbureau Bloomberg meldt dit op basis van ingewijden. Mogelijk wordt de personeelsreductie bij het bedrijf uit Santa Clara deze week al aangekondigd, als Intel zijn kwartaalresultaten naar buiten brengt.
Met de reorganisatie wil Intel, waar exclusief onderdelen die worden afgesplitst ongeveer 110.000 mensen werken, de weg omhoog terugvinden. Onder topman Pat Gelsinger steekt het bedrijf ook veel geld in onderzoek en ontwikkeling om Intels technologie te verbeteren en de onderneming weer prominent te maken in de halfgeleiderindustrie. Een woordvoerder van Intel weigerde commentaar te geven.
De ooit dominante positie van het bedrijf is onder Gelsingers voorgangers uitgehold, omdat rivalen, zoals Advanced Micro Devices (AMD), marktaandeel hebben weggekaapt. Andere chipmakers, met als meest in het oog springende voorbeeld Nvidia, hebben daarnaast grote vooruitgang geboekt als het gaat om chips voor kunstmatige intelligentie (AI).
Intel bracht zijn personeelsbestand vorig jaar al met ongeveer 5 procent terug tot 124.800. Dat banenverlies kondigde het concern in 2022 aan. Het bedrijf heeft ook de uitgaven op andere gebieden vertraagd. Intel verwachtte dat die ingrepen tegen 2025 maar liefst 10 miljard dollar aan kostenbesparingen zouden opleveren.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Olie- en gasconcern Shell heeft in het afgelopen kwartaal de winst verdubbeld door de hoge olie- en gasprijzen als gevolg van de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten.
11 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - AB InBev, de bierbrouwer achter merken als Corona, Jupiler en Stella Artois, heeft in het derde kwartaal meer omzet en winst geboekt. De hoeveelheid verkochte dranken nam slechts licht toe, wat erop wijst dat de grote brouwer hogere prijzen rekende voor zijn bier.
15 minuten geledenSON (ANP) - Het verzuim op de werkvloer is in september gestegen naar 4,9 procent, van 4,6 procent in augustus. In september 2025 lag dit percentage nog op 4,7 procent, meldden de arbodiensten HumanCapitalCare en ArboNed, die samen bijna 1 miljoen werknemers ondersteunen.
34 minuten geledenSEOUL (ANP/DPA) - Het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung boekte in het afgelopen kwartaal een recordwinst door een aanhoudend sterke vraag naar halfgeleiders. De winst schoot omhoog tot 107,4 biljoen won (72 miljard euro), bijna negen keer zo veel als in hetzelfde kwartaal een jaar eerder.
49 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - ING gaat wereldwijd vierhonderd banen schrappen bij zijn zakenbank. Het financiële concern wil die divisie wat afslanken, maakte het donderdag bekend bij de presentatie van de kwartaalcijfers. Dat moet het volgens topman Steven van Rijswijk ook eenvoudiger maken voor klanten om zaken te doen met de bank.
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is sterk afhankelijk van onmisbare grondstoffen die vooral in China worden verwerkt. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Op basis van eigen onderzoek concludeert het statistiekbureau dat materialen met het grootste risico voor Nederland voor het grootste deel door China worden verwerkt.
1 uur geledenSARASOTA (ANP/RTR) - Nieuws- en dataorganisatie Bloomberg zou een van de klanten zijn die op socialmediaplatform Truth Social eerder toegang krijgen tot berichten van de president. Dat schrijft persbureau Reuters, dat op basis van ingewijden ook handelsondernemingen Susquehanna International Group en Jump Trading aanwijst als gebruikers van de dienst Truth API.
4 uur geleden