Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: chipconcern Intel wil duizenden banen schrappen

Bloomberg: chipconcern Intel wil duizenden banen schrappen

SANTA CLARA (ANP) - Het Amerikaanse chipconcern Intel is van plan duizenden banen te schrappen om kosten te besparen. Persbureau Bloomberg meldt dit op basis van ingewijden. Mogelijk wordt de personeelsreductie bij het bedrijf uit Santa Clara deze week al aangekondigd, als Intel zijn kwartaalresultaten naar buiten brengt.

Met de reorganisatie wil Intel, waar exclusief onderdelen die worden afgesplitst ongeveer 110.000 mensen werken, de weg omhoog terugvinden. Onder topman Pat Gelsinger steekt het bedrijf ook veel geld in onderzoek en ontwikkeling om Intels technologie te verbeteren en de onderneming weer prominent te maken in de halfgeleiderindustrie. Een woordvoerder van Intel weigerde commentaar te geven.

De ooit dominante positie van het bedrijf is onder Gelsingers voorgangers uitgehold, omdat rivalen, zoals Advanced Micro Devices (AMD), marktaandeel hebben weggekaapt. Andere chipmakers, met als meest in het oog springende voorbeeld Nvidia, hebben daarnaast grote vooruitgang geboekt als het gaat om chips voor kunstmatige intelligentie (AI).

Intel bracht zijn personeelsbestand vorig jaar al met ongeveer 5 procent terug tot 124.800. Dat banenverlies kondigde het concern in 2022 aan. Het bedrijf heeft ook de uitgaven op andere gebieden vertraagd. Intel verwachtte dat die ingrepen tegen 2025 maar liefst 10 miljard dollar aan kostenbesparingen zouden opleveren.

Meer uit Financieel

Wall Street begint voorzichtig na sterke herstelrally AI-aandelen

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag met kleine koersuitslagen begonnen. Beleggers deden het rustig aan na de sterke herstelrally in AI-aandelen een dag eerder. Positieve berichten over de nieuwe persoonlijke AI-assistent van Facebook-eigenaar Meta zorgden maandag voor hernieuwd optimisme over AI bij beleggers op Wall Street.

43 minuten geleden
Topbestuurder: ASML verkoopt geen chipmachines meer in Europa

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Chipmachinefabrikant ASML verkoopt momenteel geen enkele chipmachine in Europa, zegt bestuurder Frank Heemskerk, die verantwoordelijk is voor de wereldwijde publieke zaken van ASML.

1 uur geleden
Booking.com gaat telefoonnummers beter beschermen na datalek

AMSTERDAM (ANP) - Booking.com gaat telefoonnummers van Nederlandse gebruikers binnenkort beter beschermen tegen misbruik. De boekingssite maakt het vanaf volgende week niet meer mogelijk om telefoonnummers van gebruikers buiten het platform te delen. De nummers zijn dan alleen nog beschikbaar op het platform zelf. Het bedrijf neemt deze maatregel om te voorkomen dat gebruikers de dupe worden van een datalek, zoals die bij Booking.com van afgelopen april.

2 uur geleden
Chemieconcern Ineos legt drie Engelse fabrieken stil

LONDEN (ANP) - Chemieconcern Ineos legt drie fabrieken in de Noord-Engelse stad Hull stil vanwege de hoge energieprijzen. Het gaat volgens het bedrijf om de laatste drie Europese productielocaties van "wereldschaal" voor acetyl, een groep grondstoffen voor producten als medicijnen, bouwmaterialen en schoonmaakmiddelen.

2 uur geleden
Oud-Martinair-vrachtvliegers hebben toch recht op loon van KLM

AMSTERDAM (ANP) - Voormalige vrachtvliegers van Martinair hebben toch recht op loon van luchtvaartmaatschappij KLM. Dat oordeelt het gerechtshof Amsterdam in hoger beroep. Het gaat om ongeveer 250 oud-vliegers.

3 uur geleden
Advocaat Van Eerd wil vonnis van tafel en veel nieuw onderzoek

ZWOLLE (ANP) - Oud-Jumbo-baas Frits van Eerd is te zwaar gestraft en ten onrechte veroordeeld. Dat stelt Daan Doorenbos, advocaat van de gevallen supermarktondernemer, tijdens de regiezitting in het hoger beroep bij het gerechtshof in Zwolle. Volgens hem moet het vonnis volledig van tafel en moet er veel nieuw onderzoek worden gedaan.

3 uur geleden
Reuters: Saudi's starten oliepijpleiding naar Yanbu weer op

DEN HAAG (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft een belangrijke oliepijpleiding opgestart, na de sluiting vorige week als gevolg van droneaanvallen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het gaat om een pijpleiding die van het oosten naar de westelijke havenstad Yanbu loopt en na de blokkade van de Straat van Hormuz belangrijk werd voor de Saudische olie-export.

3 uur geleden