Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: chipconcern Intel wil duizenden banen schrappen

Bloomberg: chipconcern Intel wil duizenden banen schrappen

SANTA CLARA (ANP) - Het Amerikaanse chipconcern Intel is van plan duizenden banen te schrappen om kosten te besparen. Persbureau Bloomberg meldt dit op basis van ingewijden. Mogelijk wordt de personeelsreductie bij het bedrijf uit Santa Clara deze week al aangekondigd, als Intel zijn kwartaalresultaten naar buiten brengt.

Met de reorganisatie wil Intel, waar exclusief onderdelen die worden afgesplitst ongeveer 110.000 mensen werken, de weg omhoog terugvinden. Onder topman Pat Gelsinger steekt het bedrijf ook veel geld in onderzoek en ontwikkeling om Intels technologie te verbeteren en de onderneming weer prominent te maken in de halfgeleiderindustrie. Een woordvoerder van Intel weigerde commentaar te geven.

De ooit dominante positie van het bedrijf is onder Gelsingers voorgangers uitgehold, omdat rivalen, zoals Advanced Micro Devices (AMD), marktaandeel hebben weggekaapt. Andere chipmakers, met als meest in het oog springende voorbeeld Nvidia, hebben daarnaast grote vooruitgang geboekt als het gaat om chips voor kunstmatige intelligentie (AI).

Intel bracht zijn personeelsbestand vorig jaar al met ongeveer 5 procent terug tot 124.800. Dat banenverlies kondigde het concern in 2022 aan. Het bedrijf heeft ook de uitgaven op andere gebieden vertraagd. Intel verwachtte dat die ingrepen tegen 2025 maar liefst 10 miljard dollar aan kostenbesparingen zouden opleveren.

Meer uit Financieel

Import Nederland uit Golfregio daalt met meer dan de helft

DEN HAAG (ANP) - Door de sluiting van de Straat van Hormuz was de invoerwaarde van goederen die Nederland uit zeven Golfstaten importeerde in april lager. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De straat werd gesloten als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. De handel nam daardoor met 55 procent af ten opzichte van het maandgemiddelde van 2025.

52 minuten geleden
Wall Street sluit hoger na aankondiging akkoord VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger gesloten. Beleggers waren opgelucht dat de Verenigde Staten en Iran een overeenkomst hebben bereikt over het beƫindigen van de oorlog in het Midden-Oosten. De Dow-Jonesindex steeg naar de hoogste slotstand ooit.

8 uur geleden
EU-landen en EP eens over herziening rechten vliegtuigpassagiers

BRUSSEL (ANP/RTR/DPA) - Het Europees Parlement en de EU-landen hebben maandag overeenstemming bereikt over een herziening van de regels voor de rechten van luchtvaartpassagiers in het landenblok. Passagiers houden hun recht op compensatie als ze drie uur vertraging oplopen. Ook moeten luchtvaartmaatschappijen hun ticketprijzen transparanter weergeven.

8 uur geleden
Rolls-Royce bouwt eerste nieuwe kernreactoren Zweden in 40 jaar

STOCKHOLM (ANP/AFP) - De Britse fabrikant van vliegtuigmotoren Rolls-Royce gaat drie kleine kernreactoren bouwen in het zuidwesten van Zweden. Dat maakte het Zweedse energieconcern Vattenfall, dat Rolls-Royce hiervoor heeft geselecteerd, maandag bekend. Het is volgens beide bedrijven voor het eerst in ruim veertig jaar dat het land nieuwe kernreactoren krijgt.

13 uur geleden
AEX eindigt lager, Shell bij dalers na lagere olieprijs

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is maandag met een verlies de handel uitgegaan. Zwaargewicht Shell stond bij de dalers door een forse daling van de olieprijzen.

13 uur geleden
Reuters: Tesla misleidde RDW voor toestemming zelfrijdende auto's

AUSTIN (ANP/RTR) - Tesla heeft statistieken rond veiligheidsclaims mooier voorgedaan dan ze waren om goedkeuring te krijgen voor zelfrijdende auto's op de weg in Nederland. Dat blijkt uit een onderzoek van persbureau Reuters. De Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW) is daarmee volgens de onderzoekers misleid.

14 uur geleden
FD Mediagroep en BNR nemen podcastmaker Corti Media over

AMSTERDAM (ANP) - FD Mediagroep en radiostation BNR hebben een meerderheidsbelang genomen in podcastproducent Corti Media. Met de overname willen de bedrijven verder groeien op het gebied van podcasts, audioformats en theaterconcepten.

14 uur geleden