Bloomberg: chipconcern Intel wil duizenden banen schrappen
SANTA CLARA (ANP) - Het Amerikaanse chipconcern Intel is van plan duizenden banen te schrappen om kosten te besparen. Persbureau Bloomberg meldt dit op basis van ingewijden. Mogelijk wordt de personeelsreductie bij het bedrijf uit Santa Clara deze week al aangekondigd, als Intel zijn kwartaalresultaten naar buiten brengt.
Met de reorganisatie wil Intel, waar exclusief onderdelen die worden afgesplitst ongeveer 110.000 mensen werken, de weg omhoog terugvinden. Onder topman Pat Gelsinger steekt het bedrijf ook veel geld in onderzoek en ontwikkeling om Intels technologie te verbeteren en de onderneming weer prominent te maken in de halfgeleiderindustrie. Een woordvoerder van Intel weigerde commentaar te geven.
De ooit dominante positie van het bedrijf is onder Gelsingers voorgangers uitgehold, omdat rivalen, zoals Advanced Micro Devices (AMD), marktaandeel hebben weggekaapt. Andere chipmakers, met als meest in het oog springende voorbeeld Nvidia, hebben daarnaast grote vooruitgang geboekt als het gaat om chips voor kunstmatige intelligentie (AI).
Intel bracht zijn personeelsbestand vorig jaar al met ongeveer 5 procent terug tot 124.800. Dat banenverlies kondigde het concern in 2022 aan. Het bedrijf heeft ook de uitgaven op andere gebieden vertraagd. Intel verwachtte dat die ingrepen tegen 2025 maar liefst 10 miljard dollar aan kostenbesparingen zouden opleveren.
Meer uit Financieel
BOISE (ANP) - Chipfabrikant Micron heeft het afgelopen kwartaal een vijftien keer zo hoge winst geboekt als een jaar eerder. Het Amerikaanse bedrijf is een belangrijke producent van geavanceerde geheugenchips. Doordat grote techbedrijven massaal investeren in de bouw van datacenters voor kunstmatige intelligentie, is de vraag naar dat soort halfgeleiders hard gestegen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend lager geëindigd. Chipbedrijven daalden opnieuw in aanloop naar de publicatie van cijfers van Micron na de slotbel. Chipaandelen gingen eerder deze week ook al omlaag na de razendsnelle opmars in de afgelopen maanden die werd gevoed door optimisme over de uitgaven aan datacenters voor AI-toepassingen.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De evacuatie van ongeveer 11.000 zeevarenden die vastzitten in de Perzische Golf zal "enkele weken" in beslag nemen. Dat is de inschatting van secretaris-generaal Arsenio Dominguez van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO), de scheepvaartorganisatie van de Verenigde Naties. Het is de bedoeling dat schepen die vastzaten door de sluiting van de Straat van Hormuz stapsgewijs weg kunnen, nu Iran die zeestraat heeft geopend als onderdeel van een voorlopig vredesakkoord met de Verenigde Staten.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aanzienlijke koersdaling van aandelen van SpaceX deze week heeft ervoor gezorgd dat topman Elon Musk niet langer biljonair is. Volgens de rijkemensenlijst van persbureau Bloomberg is zijn vermogen nu 957 miljard dollar, waarmee hij nog altijd veruit de rijkste persoon op aarde is.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De effectenbeurs in Amsterdam liet woensdag geen herstel zien na de zware koersverliezen van de dag ervoor. De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de Amsterdamse beurs, stond opnieuw onder druk, vooral door verliezen bij chipbedrijven.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een reeks voorstellen gepresenteerd die belastingregimes in het landenblok ingrijpend kunnen veranderen. Volgens het dagelijks bestuur van de Europese Unie verminderen de aanpassingen de administratieve lasten voor bedrijven en stimuleren ze investeringen. Maar het is de vraag of de plannen de vereiste unanieme instemming krijgen van lidstaten, omdat die er ook belastingopbrengsten door dreigen mis te lopen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijs van Brentolie, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten, is woensdag voor het eerst sinds het begin van de Iranoorlog onder de 75 dollar per vat gezakt. Dat de olieprijs daalt, is ook zichtbaar aan de lagere prijzen aan de pomp.
12 uur geleden