Bloomberg: China wil Russische olie voor strategische reserves
BEIJING (ANP) - China probeert zijn strategische voorraden van ruwe olie aan te vullen met goedkope olie uit Rusland. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Beijing zou op regeringsniveau gesprekken voeren met Moskou over de extra aankopen van Russische olie. Oliemaatschappijen zouden geen directe betrokkenheid hebben bij de onderhandelingen.
De ministeries van Buitenlandse Zaken van zowel China als Rusland waren niet direct beschikbaar voor commentaar op de vermeende gesprekken. Ook zijn er nog geen details bekend over de omvang of voorwaarden van de potentiële aankopen en is het volgens de ingewijden niet zeker dat er een overeenkomst zal worden gesloten.
De olieprijs is dit jaar flink gestegen door de Russische invasie van Oekraïne, maar de prijs van Russische ruwe olie is daarentegen gedaald. Dit komt omdat veel handelaren geen olie meer van het land durven te kopen vanwege de angst voor reputatieschade door de westerse sancties. De Verenigde Staten hebben de import van olie uit Rusland al verboden. Ook de Europese Unie wil nog dit jaar een boycot van Russische olie.
Om kopers over de streep te trekken biedt Rusland zijn olie met korting aan. Dat biedt een kans voor China om zijn enorme strategische oliereserves goedkoop aan te vullen. Deze voorraden kunnen worden ingezet bij noodsituaties, zoals plotselinge verstoringen van de olietoevoer door bijvoorbeeld natuurrampen of oorlogen.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - De landelijke adviesprijzen voor benzine en diesel zijn woensdag verder gestegen. Dat meldt consumentenorganisatie UnitedConsumers die de adviesprijzen van de grote oliemaatschappijen bijhoudt. Op dinsdag steeg de gemiddelde adviesprijs voor Euro95 al tot een nieuw recordniveau van meer dan 2,50 euro per liter.
25 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal cabrio's op de Nederlandse wegen neemt gestaag af, mede door de groeiende populariteit van SUV's en de opmars van elektrische auto's. Vorig jaar werden 954 auto's met een open dak verkocht, vergeleken met 1661 stuks vier jaar eerder. Dit is slechts 0,25 procent van de totale nieuwverkoop van personenauto's, blijkt uit cijfers van RDC, het databedrijf dat voertuigregistraties bijhoudt.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Een internationale redersorganisatie maakt zich zorgen om het lot van duizenden opvarenden van zeeschepen die vastzitten in de Perzische Golf. Nu de blokkade van de Straat van Hormuz voortduurt, dreigen tekorten aan drinkwater en brandstof, waarschuwt de International Chamber of Shipping (ICS) tegenover persbureau AFP.
9 uur geleden\NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten gesloten. In het Midden-Oosten zijn nog altijd geen tekenen van de-escalatie in de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. Olieprijzen liepen verder op, maar in beperkte mate.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever overweegt zijn voedingsmiddelentak af te splitsen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Gesprekken daarover zouden zich nog in een vroege fase bevinden. Het bedrijf achter merken als Knorr, Calvé en Hellmann's onderzoekt al langer hoe het zijn merkenportfolio kan verkleinen en kijkt daarbij nadrukkelijk naar voedingsmerken.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk is bereid om zich aan veel marktregelgeving van de Europese Unie te conformeren als dat goed is voor de economische groei, zei de Britse minister van Financiën Rachel Reeves. "Als de economische voordelen groter zijn dan de kosten, is het de moeite waard om die afweging te maken", zei ze in een speech in Londen.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt het voorgenomen bezoek aan zijn Chinese collega Xi Jinping uit, zo kondigde hij aan. De reis naar Beijing zou van 31 maart tot 2 april plaatsvinden. Dat wordt nu zo'n vijf tot zes weken vooruitgeschoven, zei Trump.
13 uur geleden