Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: China heeft weer ladingen Amerikaanse soja gekocht

Bloomberg: China heeft weer ladingen Amerikaanse soja gekocht

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft minstens twee ladingen Amerikaanse sojabonen gekocht. Het gaat om de eerste bekende aankoop van dit seizoen, wat mogelijk een heropleving van de handel markeert als onderdeel van een in de maak zijnde handelsovereenkomst tussen de twee grootste economieën ter wereld. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

De zendingen zouden zijn geboekt voor levering later dit jaar. China had dit exportseizoen tot nu toe geen Amerikaanse soja gekocht en gebruikte de grondstof als onderhandelingsmiddel in de handelsstrijd. Maar Chinese en Amerikaanse handelsdelegaties hebben in het weekend in Maleisië een brede raamwerkovereenkomst bereikt.

Donderdag spreekt de Amerikaanse president Donald Trump met zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping, waardoor een echte handelsdeal nabij lijkt. Zo'n deal zou veel van de importheffingen en exportbeperkingen waarmee de afgelopen weken is gedreigd of die al zijn ingevoerd, weer kunnen terugdraaien.

Exportbeperkingen uitstellen

China gaat de komende jaren naar verwachting weer "aanzienlijke hoeveelheden" Amerikaanse soja kopen, zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent zondag al na twee dagen van handelsbesprekingen in Maleisië. Ook voorzag hij dat China exportbeperkingen voor zeldzame aardmetalen met een jaar zal uitstellen.

Trump bevestigde woensdag aan journalisten dat de Amerikaanse tarieven op Chinese goederen waarschijnlijk omlaag kunnen. Daarbij verwees hij echter specifiek naar heffingen om de smokkel van de drug fentanyl tegen te gaan. Op dit punt verwacht Trump dus stappen van Beijing. Trump wil ook met Xi praten over de Blackwell-AI-chip van Nvidia. Mogelijk leidt dat tot nieuwe kansen in China voor de Amerikaanse fabrikant.

Meer uit Financieel

Nvidia lijkt op weg naar beurswaarde van 5 biljoen dollar

NEW YORK (ANP/RTR) - Nvidia lijkt op weg om het eerste bedrijf ooit te worden met een beurswaarde van 5 biljoen dollar. Dat is 5000 miljard dollar, omgerekend ongeveer 4300 miljard euro.

3 minuten geleden
Sportwagenfabrikant Aston Martin voelt tegenwind van alle kanten

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse sportwagenfabrikant Aston Martin zag het afgelopen kwartaal een daling in de autoverkopen en een verder oplopend verlies. Volgens het beroemde automerk zijn de tegenvallende resultaten vooral te wijten aan een afzwakkende vraag, problemen in de toeleveringsketen en hogere Amerikaanse importheffingen. Aston Martin heeft zijn verkoopdoelstelling voor heel 2025 naar beneden bijgesteld.

18 minuten geleden
AEX opent hoger op verkiezingsdag, wachten op rentebesluit VS

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag op de verkiezingsdag voor de Tweede Kamer licht hoger geopend. Beleggers in Europa zijn vooral in afwachting van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. De Federal Reserve gaat dan naar verwachting de rente in de Verenigde Staten opnieuw verlagen. Daarnaast komen na het slot op Wall Street cijfers van de grote techconcerns Microsoft, Google-moeder Alphabet en Facebook-eigenaar Meta Platforms.

20 minuten geleden
Telecombedrijven stoppen met hoge roamingkosten op Noordzee

ROTTERDAM (ANP) - De tijd dat je op een veerboot op de Noordzee goed moet opletten voor hoge roamingkosten komt ten einde. Grote telecombedrijven schrappen de aparte roamingkosten voor het Noordzeegebied.

1 uur geleden
Chinese autofabrikanten breken verkooprecords in Europa

DEN HAAG (ANP) - Chinese autofabrikanten beleefden in september hun beste maand ooit in Europa, vooral door een groeiende vraag naar goedkopere elektrische auto's en hybrides. Volgens onderzoeksbureau Dataforce pakten Chinese merken als BYD, MG van SAIC Motor en Chery Automobile vorige maand een recordaandeel van 7,4 procent van alle autoverkopen in Europa.

2 uur geleden
Opnieuw meer overnachtingen geboekt bij moederbedrijf Booking.com

NORWALK (ANP) - Booking Holdings, het Amerikaanse moederbedrijf van onder meer Booking.com, heeft de vraag naar overnachtingen in het derde kwartaal opnieuw zien toenemen. En hoewel er volgens het bedrijf nog enige onzekerheid bestaat over de macro-economische en geopolitieke context, ziet Booking dat de reislust in het vierde kwartaal tot nu toe aanhoudt.

12 uur geleden
Wall Street eindigt hoger in aanloop naar rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geëindigd in aanloop naar het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdag. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank het rentetarief met een kwart procentpunt gaat verlagen.

12 uur geleden