Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: China denkt aan verlagen tarieven op sommige goederen

Bloomberg: China denkt aan verlagen tarieven op sommige goederen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese overheid overweegt voor sommige Amerikaanse goederen importheffingen op te schorten. De economische gevolgen van de handelsoorlog zouden namelijk zwaar drukken op bepaalde industrieën, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

De autoriteiten in Beijing zouden overwegen de extra heffingen te schrappen voor medische apparatuur en enkele industriële chemicaliën zoals ethaan. Ook wordt er gesproken over het opheffen van de heffing voor vliegtuigleasen, zeiden de bronnen die anoniem wilden blijven. De Chinese overheid reageerde tegenover Bloomberg niet op verzoeken om commentaar.

China is 's werelds grootste plasticproducent. Sommige fabrieken in die sector zijn afhankelijk van ethaan, dat voornamelijk wordt geïmporteerd uit de Verenigde Staten. Chinese ziekenhuizen vertrouwen daarnaast sterk op geavanceerde medische apparatuur zoals MRI- en echoapparaten gemaakt door Amerikaanse bedrijven als GE Healthcare Technologies.

Kwetsbare sectoren

Bedrijven in kwetsbare sectoren zijn door autoriteiten gevraagd douanecodes in te dienen van Amerikaanse goederen die vrijgesteld moeten worden van de heffingen, hebben ingewijden ook laten weten. Ten minste één Chinese luchtvaartmaatschappij is ervan op de hoogte gesteld dat betalingen aan leasemaatschappijen in vrijhandelszones niet onderworpen zullen zijn aan een nieuwe heffing, zei een bron.

Eerder kwamen de Verenigde Staten al met een uitzondering voor elektronica bij hun heffingen op Chinese producten. Volgens Bloomberg laten dit soort terugtrekkende bewegingen zien hoe diep verweven 's werelds twee grootste economieën zijn. Sommige sectoren zijn daardoor erg afhankelijk van onderlinge leveringen.

Meer uit Financieel

Dsm-firmenich verwacht effecten tarieven te kunnen beperken

HEERLEN (ANP) - Dsm-firmenich verwacht de impact van de handelstarieven te kunnen beperken, meldt het voedings- en gezondheidsbedrijf in zijn kwartaalbericht. Volgens topman Dimitri de Vreeze is het concern dankzij de "unieke portfolio" van activiteiten "uitstekend" gepositioneerd om te opereren in de huidige onzekere macro-economische omgeving en de effecten van de importheffingen beperkt te houden.

14 minuten geleden
Verkoopprijzen Nederlandse industrie verder omhoog

DEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen waren in maart gemiddeld 0,4 procent hoger dan in dezelfde maand vorig jaar. De prijsstijging zette daarmee door na een stijging van 1,4 procent in februari, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

51 minuten geleden
Chinese productie krimpt in april door handelsoorlog

BEIJING (ANP/AFP) - De Chinese industriële activiteit is in april gekrompen, zo blijkt woensdag uit officiële cijfers. Beijing wijt dit aan een "scherpe verschuiving" in de wereldeconomie, het gevolg van een door de Verenigde Staten geïnitieerde handelsoorlog.

1 uur geleden
ABN AMRO: Nederlandse huizenmarkt relatief betaalbaar in EU

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse huizenmarkt is relatief betaalbaar vergeleken met andere Europese landen, meldt ABN AMRO in de Woningmarktmonitor. De huizenprijzen in Nederland zijn de afgelopen twintig jaar sterk gestegen en de betaalbaarheid van woningen is verslechterd, maar niet zo uitzonderlijk sterk als in andere EU-landen. Volgens woningmarkteconoom Mike Langen is Nederland ondanks de problemen een van de betaalbaardere koopmarkten in de EU.

8 uur geleden
Stevige plussen op Wall Street na veel bedrijfsresultaten

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn dinsdag met stevige plussen gesloten. Beleggers verwerkten een stroom van bedrijfsresultaten, waarbij de aandacht vooral uitging naar uitlatingen over de impact van de importheffingen. Daarnaast kregen de markten de bevestiging van handelsminister Howard Lutnick dat president Donald Trump een decreet zal ondertekenen dat autofabrikanten die voertuigen in de VS bouwen, gedeeltelijk vrijgesteld worden van nieuwe heffingen.

9 uur geleden
Oud-voorzitter FNV Tuur Elzinga kritisch op onderzoek bij bond

UTRECHT (ANP) - Oud-voorzitter van FNV Tuur Elzinga is kritisch op het onderzoek naar de perikelen bij de vakbond, waardoor hij en andere bestuurders eerder dit jaar moesten plaatsmaken voor een interim-bestuur. Hij heeft alleen nog maar een onderzoekssamenvatting kunnen lezen, maar noemt die in een interne brief "teleurstellend" en spreekt van "gebrek aan duidelijkheid".

9 uur geleden
Meta brengt AI-app ook los uit om te concurreren met ChatGPT

MENLO PARK (ANP/RTR) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, heeft dinsdag een nieuwe zelfstandige AI-app uitgebracht in een poging te concurreren met andere populaire chatbots zoals OpenAI's ChatGPT. De door kunstmatige intelligentie gestuurde assistent, genaamd Meta AI was al beschikbaar op de verschillende socialemedia-apps van het bedrijf, waaronder Instagram, WhatsApp en Facebook. Met de nieuwe zelfstandige app kunnen gebruikers Meta AI ook gebruiken zonder die andere Meta-producten te hebben gedownload.

11 uur geleden