Bloomberg: chemiebedrijf BASF kan gas aan Duits net leveren
LUDWIGSHAFEN (ANP) - Het Duitse chemiebedrijf BASF denkt erover om gas aan het Duitse net te leveren als de leveringen uit Rusland stilvallen. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De beslissing van BASF om minder ammoniak te produceren, waar veel gas voor nodig is, zou het voor de onderneming mogelijk maken om gas over te houden.
BASF kondigde woensdag aan minder ammoniak te produceren. De gasprijs bepaalt 80 procent van de kostprijs van die grondstof voor onder meer kunstmest en sommige soorten plastic. Door de hoge gasprijzen is het niet meer rendabel om veel ammoniak te maken.
De ammoniakproductie is goed voor ongeveer een kwart van het gasgebruik op de belangrijkste productielocatie van BASF in Ludwigshafen. Het bedrijf zou het gasoverschot via een veiling aan kunnen bieden onder het Duitse noodplan voor de gastoevoer.
Een definitieve beslissing daarover is nog niet genomen. Die hangt af van de prijzen die via het veilingsysteem worden geboden voor het gas, aldus de ingewijden. Bovendien zou BASF ervoor kunnen kiezen om het gas zelf te houden voor het geval gas op rantsoen gaat deze winter.
Meer uit Financieel
VELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML heeft vorig jaar een recordomzet behaald van 32,7 miljard euro, een stijging van 16 procent vergeleken met het voorgaande jaar. Volgens het Veldhovense bedrijf was het laatste kwartaal van 2025 "bijzonder sterk" met een stijging tot 9,7 miljard euro.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers willen dat meerdere bestuurders van het Australische streamingplatform Kick worden aangehouden na de dood van Raphael Graven. De 46-jarige Fransman, bekend om zijn extreme challenges, overleed in augustus tijdens een livestream waarin hij op zijn kanaal twaalf dagen lang werd vernederd en misbruikt.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. Beleggers kijken uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdag, waarbij algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank de leenkosten onveranderd laat.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - LVMH, het luxebedrijf achter merken als Louis Vuitton en Christian Dior, heeft de omzet en winst vorig jaar zien dalen. "Ondanks een geopolitieke en macro-economische omgeving die onzeker blijft", heeft het concern vertrouwen voor dit jaar, stelt LVMH in een toelichting. De Franse onderneming had onder meer last van importheffingen en de gespannen geopolitieke situatie, die het consumentenvertrouwen aantastten.
12 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De eigenaar van Pornhub en Youporn beperkt de toegang tot zijn websites in het Verenigd Koninkrijk. Vanaf 2 februari kunnen er geen nieuwe gebruikersaccounts meer worden gemaakt. Britse gebruikers die al een account hebben en hun leeftijd hebben geverifieerd, houden wel toegang, aldus moederbedrijf Aylo.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - TikTok schikt in een rechtszaak over socialemediaverslaving. Dat stellen de advocaten van de 19-jarige vrouw die het socialemediaplatform voor de rechter daagde. Zij klaagde ook YouTube, Meta en Snap aan. Dat laatste bedrijf trof eerder ook een schikking.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beursgraadmeters eindigden dinsdag overwegend hoger, geholpen door de historische handelsovereenkomst van de Europese Unie met India. De onderhandelingen over de deal versnelden nadat de EU en India te maken kregen met handelstarieven van de Amerikaanse president Donald Trump. In het handelsverdrag is onder meer afgesproken dat de importtarieven op Europese auto's omlaaggaan van 110 naar 10 procent. Brussel verwacht dat de EU-export naar India wordt verdubbeld door de deal.
14 uur geleden