Bloomberg: chemiebedrijf BASF kan gas aan Duits net leveren
LUDWIGSHAFEN (ANP) - Het Duitse chemiebedrijf BASF denkt erover om gas aan het Duitse net te leveren als de leveringen uit Rusland stilvallen. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De beslissing van BASF om minder ammoniak te produceren, waar veel gas voor nodig is, zou het voor de onderneming mogelijk maken om gas over te houden.
BASF kondigde woensdag aan minder ammoniak te produceren. De gasprijs bepaalt 80 procent van de kostprijs van die grondstof voor onder meer kunstmest en sommige soorten plastic. Door de hoge gasprijzen is het niet meer rendabel om veel ammoniak te maken.
De ammoniakproductie is goed voor ongeveer een kwart van het gasgebruik op de belangrijkste productielocatie van BASF in Ludwigshafen. Het bedrijf zou het gasoverschot via een veiling aan kunnen bieden onder het Duitse noodplan voor de gastoevoer.
Een definitieve beslissing daarover is nog niet genomen. Die hangt af van de prijzen die via het veilingsysteem worden geboden voor het gas, aldus de ingewijden. Bovendien zou BASF ervoor kunnen kiezen om het gas zelf te houden voor het geval gas op rantsoen gaat deze winter.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Shell koopt het Canadese energiebedrijf ARC Resources voor 13,6 miljard dollar, meldt het Britse olie- en gasconcern maandag. Het gaat omgerekend om bijna 11,6 miljard euro. Volgens persbureau Bloomberg is het de grootste deal van Shell in meer dan tien jaar.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag voorzichtig geopend. Nu de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran lijken vastgelopen, wachten beleggers op een golf aan kwartaalcijfers en commentaar van de Federal Reserve-vergadering deze week. Daarnaast komt de Federal Reserve woensdag met een rentebesluit.
1 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De staat Suriname, KLM en IATA-reisagenten moeten binnen twee weken evalueren of de commissie op ticketverkoop door Surinaamse reisbureaus moet worden aangepast. Dat heeft de rechter in Paramaribo maandag bepaald in het kort geding dat de luchtvaartmaatschappij in februari aanspande tegen de staat Suriname. Sinds 2008 zijn luchtvaartmaatschappijen verplicht om 6 procent per ticket te betalen aan reisagenten in Suriname. KLM had gevraagd om verlaging of volledige afschaffing van de commissie.
1 uur geledenREDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft en ChatGPT-maker OpenAI passen hun samenwerking aan. Het techbedrijf heeft aangegeven dat het partnerschap met het belangrijke AI-bedrijf voortaan niet meer exclusief zal zijn en dat afspraken over het delen van inkomsten veranderen.
1 uur geledenMANNHEIM (ANP/AFP) - Een Duitse maatregel bij tankstations om automobilisten te beschermen tegen de stijgende olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft het tegenovergestelde effect gehad. Dat zeggen economen van het Mannheimse ZEW-instituut en het Düsseldorf Institute for Competition Economics na onderzoek.
5 uur geledenNEW TAIPEI (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een oud-medewerker van het grote Taiwanese chipconcern TSMC moet van een Taiwanese rechtbank tien jaar de cel in voor het stelen van bedrijfsgeheimen. Hij ging na zijn vertrek bij 's werelds grootste chipmaker bij de Japanse rivaal Tokyo Electron aan de slag. Daar maakte hij gebruik van contacten met voormalige collega's om Tokyo Electron te helpen bij het binnenhalen van meer contracten.
5 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De overname van het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus door Facebook-moederconcern Meta Platforms mag niet doorgaan van China. Chinese autoriteiten blokkeren de deal waarmee 2 miljard dollar is gemoeid, zonder daarvoor een duidelijke reden te noemen.
6 uur geleden