Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: BP zoekt kopers voor Russische bezittingen

Bloomberg: BP zoekt kopers voor Russische bezittingen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse olie- en gasonderneming BP is op zoek naar kopers voor zijn Russische bezittingen. De onderneming peilt volgens bronnen door de staat gesteunde bedrijven in Azië en het Midden-Oosten of ze interesse hebben in activa waar BP vanwege de oorlog in Oekraïne en de sancties tegen Rusland van af wil.

BP zou onder andere het Chinese Sinopec en CNPC hebben benaderd om het belang van 20 procent in het Russische Rosneft over te nemen. Ook in India heeft BP partijen benaderd. Dan gaat het om bedrijven als Oil & Natural Gas en Indian Oil die mogelijk olie- en gasprojecten van BP in Rusland zouden kunnen overnemen.

De pogingen hebben tot nu toe weinig resultaat opgeleverd. Dat toont aan dat het voor bedrijven nog een hele opgave wordt om van de Russische investeringen af te komen. Zeker omdat potentiële kopers te maken kunnen krijgen met politieke druk vanwege de sancties tegen Rusland. Ook Moskou wordt mogelijk boos omdat een eventuele koper van de BP-bezittingen een buitenlandse bedrijf helpt om van zijn Russische activa af te komen.

Proces

BP zou het belang ook aan Rosneft terug kunnen verkopen. Dat zou dan vermoedelijk met een enorme korting gepaard gaan. Een transactie met de Russen wordt door kenners als het meest kansrijk gezien. BP waarschuwde eerder al dat zijn belofte om Rusland te verlaten het bedrijf tot wel 25 miljard dollar kan kosten. Een woordvoerder benadrukte dat het bedrijf ernaar streeft zijn Russische bezittingen te verkopen, maar ging verder niet in op het proces.

Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies waarschuwde eerder al dat BP en ook Shell, dat eveneens aankondigde Rusland te zullen verlaten, mogelijk hun bezittingen gedwongen moeten vasthouden. Dit omdat de bedrijven niet weten hoe ze ervan af moeten komen. In tegenstelling tot de concurrentie heeft TotalEnergies gezegd dat het zijn belangen in bedrijven en bepaalde projecten in Rusland zal behouden.

Meer uit Financieel

Ticketverkoper Live Nation keldert op Wall Street na juryoordeel

NEW YORK (ANP) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is woensdag onderuitgegaan op de beurs in New York. Beleggers schrokken ervan dat de grote Amerikaanse ticketverkoper door een federale jury schuldig is bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Mogelijk wordt het bedrijf hierdoor later gedwongen Ticketmaster af te stoten.

1 uur geleden
Ticketmaster-eigenaar in VS schuldig bevonden aan monopolie

NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is door een federale jury in de Verenigde Staten schuldig bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Dat is een flinke klap voor de grote Amerikaanse ticketverkoper, die zelfs zou kunnen leiden tot het opbreken van het concern en een gedwongen afsplitsing van Ticketmaster.

1 uur geleden
Oud-ASML-topman Wennink pleit voor nationaal welvaartsakkoord

AMSTERDAM (ANP) - Er is een nationaal akkoord nodig om de toekomstige welvaart van Nederland op orde te krijgen. Daarvoor pleitte oud-topman van chipmachinemaker ASML Peter Wennink woensdagavond tijdens de EW Economie-lezing in het Amsterdamse DeLaMar Theater.

2 uur geleden
VS verlengen ontheffing op Russische en Iraanse olie niet

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse regering gaat het opschorten van sancties op Iraanse en Russische olie niet verlengen. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent woensdag. Eerder stond de VS de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen tijdelijk toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.

2 uur geleden
IMF verwacht van zeker twaalf landen steunverzoeken door oorlog

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht van zeker twaalf landen nieuwe kredietaanvragen om de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Waarschijnlijk gaat het vooral om landen in Afrika ten zuiden van de Sahara, heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva woensdag gezegd.

3 uur geleden
Nederlandse en Duitse huiszoekingen in onderzoek dividendstrippen

KEULEN (ANP/AFP) - Autoriteiten in Duitsland en Nederland hebben woensdag een reeks huiszoekingen gedaan in een groot onderzoek naar dividendstrippen. Ook zijn invallen gedaan bij belastingadviesbureaus, heeft het Openbaar Ministerie in Keulen laten weten. Later werd dit ook bevestigd door het Openbaar Ministerie in Nederland.

4 uur geleden
ASML grote verliezer op Damrak ondanks hogere omzetverwachting

AMSTERDAM (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML was woensdag de grote verliezer op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel ruim 4 procent lager. Het Veldhovense concern kondigde aan voor dit jaar op een hogere omzet te rekenen dan eerder aangegeven. Maar de koersbeweging van het aandeel laat zien dat deze stap grotendeels door beleggers werd verwacht. Volgens sommige analisten zijn de nieuwe prognoses van ASML eigenlijk aan de voorzichtige kant.

6 uur geleden