Bloomberg: BP zoekt kopers voor Russische bezittingen
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse olie- en gasonderneming BP is op zoek naar kopers voor zijn Russische bezittingen. De onderneming peilt volgens bronnen door de staat gesteunde bedrijven in Azië en het Midden-Oosten of ze interesse hebben in activa waar BP vanwege de oorlog in Oekraïne en de sancties tegen Rusland van af wil.
BP zou onder andere het Chinese Sinopec en CNPC hebben benaderd om het belang van 20 procent in het Russische Rosneft over te nemen. Ook in India heeft BP partijen benaderd. Dan gaat het om bedrijven als Oil & Natural Gas en Indian Oil die mogelijk olie- en gasprojecten van BP in Rusland zouden kunnen overnemen.
De pogingen hebben tot nu toe weinig resultaat opgeleverd. Dat toont aan dat het voor bedrijven nog een hele opgave wordt om van de Russische investeringen af te komen. Zeker omdat potentiële kopers te maken kunnen krijgen met politieke druk vanwege de sancties tegen Rusland. Ook Moskou wordt mogelijk boos omdat een eventuele koper van de BP-bezittingen een buitenlandse bedrijf helpt om van zijn Russische activa af te komen.
Proces
BP zou het belang ook aan Rosneft terug kunnen verkopen. Dat zou dan vermoedelijk met een enorme korting gepaard gaan. Een transactie met de Russen wordt door kenners als het meest kansrijk gezien. BP waarschuwde eerder al dat zijn belofte om Rusland te verlaten het bedrijf tot wel 25 miljard dollar kan kosten. Een woordvoerder benadrukte dat het bedrijf ernaar streeft zijn Russische bezittingen te verkopen, maar ging verder niet in op het proces.
Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies waarschuwde eerder al dat BP en ook Shell, dat eveneens aankondigde Rusland te zullen verlaten, mogelijk hun bezittingen gedwongen moeten vasthouden. Dit omdat de bedrijven niet weten hoe ze ervan af moeten komen. In tegenstelling tot de concurrentie heeft TotalEnergies gezegd dat het zijn belangen in bedrijven en bepaalde projecten in Rusland zal behouden.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet neemt het Amerikaanse energiebedrijf Intersect Power over voor 4,75 miljard dollar. De overname is bedoeld om Google toegang te geven tot meer elektriciteit voor zijn datacenters, werd maandag bekendgemaakt.
13 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump lijkt op een nieuwe manier te proberen windenergieparken voor de oostkust tegen te gaan. De vergunningen voor vijf parken in aanbouw zijn opgeschort uit zorgen om de nationale veiligheid. Ze kunnen volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken radarsystemen verstoren en valse doelwitten creëren.
21 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf 3M gaat ondernemers rondom de Westerschelde betalen voor schade die zij vanwege de vervuilende stoffen PFAS in het water hebben geleden. Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat meldt dat aan de Tweede Kamer. Het ministerie maakte niet bekend hoeveel geld wordt uitgekeerd, noch welke ondernemers betaald krijgen.
25 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse brandstoffenbedrijf FincoEnergies komt in handen van het Zwitserse Glencore. De multinational op het gebied van grondstoffen en mijnbouw neemt FincoEnergies over van Coloured Finches, de investeringsmaatschappij die het bedrijf in 2013 oprichtte. Coloured Finches blijft wel betrokken bij de leverancier van onder meer biobrandstoffen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met plussen begonnen. Beleggers op Wall Street hebben een verkorte handelsweek, want op woensdag sluit de Amerikaanse beurshandel eerder voor kerstavond en op eerste kerstdag blijven de deuren gesloten. Op tweede kerstdag wordt wel gehandeld in New York.
3 uur geleden