Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: BP zoekt kopers voor Russische bezittingen

Bloomberg: BP zoekt kopers voor Russische bezittingen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse olie- en gasonderneming BP is op zoek naar kopers voor zijn Russische bezittingen. De onderneming peilt volgens bronnen door de staat gesteunde bedrijven in Azië en het Midden-Oosten of ze interesse hebben in activa waar BP vanwege de oorlog in Oekraïne en de sancties tegen Rusland van af wil.

BP zou onder andere het Chinese Sinopec en CNPC hebben benaderd om het belang van 20 procent in het Russische Rosneft over te nemen. Ook in India heeft BP partijen benaderd. Dan gaat het om bedrijven als Oil & Natural Gas en Indian Oil die mogelijk olie- en gasprojecten van BP in Rusland zouden kunnen overnemen.

De pogingen hebben tot nu toe weinig resultaat opgeleverd. Dat toont aan dat het voor bedrijven nog een hele opgave wordt om van de Russische investeringen af te komen. Zeker omdat potentiële kopers te maken kunnen krijgen met politieke druk vanwege de sancties tegen Rusland. Ook Moskou wordt mogelijk boos omdat een eventuele koper van de BP-bezittingen een buitenlandse bedrijf helpt om van zijn Russische activa af te komen.

Proces

BP zou het belang ook aan Rosneft terug kunnen verkopen. Dat zou dan vermoedelijk met een enorme korting gepaard gaan. Een transactie met de Russen wordt door kenners als het meest kansrijk gezien. BP waarschuwde eerder al dat zijn belofte om Rusland te verlaten het bedrijf tot wel 25 miljard dollar kan kosten. Een woordvoerder benadrukte dat het bedrijf ernaar streeft zijn Russische bezittingen te verkopen, maar ging verder niet in op het proces.

Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies waarschuwde eerder al dat BP en ook Shell, dat eveneens aankondigde Rusland te zullen verlaten, mogelijk hun bezittingen gedwongen moeten vasthouden. Dit omdat de bedrijven niet weten hoe ze ervan af moeten komen. In tegenstelling tot de concurrentie heeft TotalEnergies gezegd dat het zijn belangen in bedrijven en bepaalde projecten in Rusland zal behouden.

Meer uit Financieel

Haribo verkoopt meer snoep dan ooit, mogelijk door dure chocolade

GRAFSCHAFT (ANP/DPA) - Haribo heeft afgelopen jaar meer snoep verkocht dan ooit. Volgens het Duitse bedrijf komt dat doordat mensen vaker voor andere zoetigheden dan chocolade kiezen door de hoge cacaoprijs. In de Benelux riep Haribo vorig jaar colasnoepjes terug nadat in Nederland in enkele snoepjes cannabis was aangetroffen, maar die gebeurtenis heeft wereldwijd ogenschijnlijk weinig impact gehad.

2 uur geleden
Defensiebedrijf CSG ontkent beschuldigingen opgeklopte cijfers

PRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met een beursnotering in Amsterdam, is het "sterk oneens met de gepresenteerde conclusies en beweringen" in een rapport van Hunterbrook. Dit onderzoeksplatform met investeringsactiviteiten maakte maandag bekend dat de defensieleverancier zijn cijfers over verkopen zou hebben verfraaid. Ook zouden er ruzies in de top van het bedrijf spelen.

2 uur geleden
Defensiebedrijf CSG keldert op verdeeld Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, dat in januari naar de Amsterdamse beurs ging, is maandag hard onderuitgegaan op het Damrak. Het aandeel sloot met een verlies van ruim 13 procent, nadat de handel in aandelen CSG eerder op de dag kortstondig werd stilgelegd. Toen stond het aandeel ruim 20 procent lager.

3 uur geleden
Ministers EU: gesprek met VS gewenst maar ook voorbereid op actie

BRUSSEL (ANP) - EU-landen willen in gesprek blijven met de Verenigde Staten over de handelsdeal, maar zijn ook bereid te kijken naar eventuele maatregelen tegen de verhoogde importtarieven van 25 procent voor auto's. Dat stelden meerdere ministers van Financiën voorafgaand aan een vergadering van de eurolanden in Brussel.

4 uur geleden
Voorzitter Eurogroep: energiecrisis moment van waarheid Europa

BRUSSEL (ANP) - Maatregelen die worden genomen om de gevolgen van de energiecrisis te verminderen, moeten in lijn zijn met de strategische doelen van Europa op de lange termijn, zei voorzitter van de Eurogroep Kyriakos Pierrakakis maandag. "We moeten niet op zoek gaan naar een oplossing voor de korte termijn", zei hij voor het begin van de vergadering met de ministers van Financiën van de eurolanden. "Hiervoor hebben we meer Europa nodig. Daarom is dit het moment van de waarheid voor Europa."

4 uur geleden
Hackers stelen gegevens van miljoenen studenten en docenten

SALT LAKE CITY (ANP) - Het bedrijf achter onderwijssoftware Canvas is slachtoffer van een cyberaanval. Dat meldt het Amerikaanse moederbedrijf Instructure. Er zouden gegevens van 275 miljoen studenten, docenten en medewerkers zijn buitgemaakt.

4 uur geleden
Onlineverkoper eBay stijgt op Wall Street na overnamebod GameStop

NEW YORK (ANP) - eBay behoorde maandag tot de sterkste stijgers op de beurzen in New York. De Amerikaanse videogameketen GameStop heeft een bod uitgebracht op de onlinemarktplaats van bijna 56 miljard dollar (bijna 48 miljard euro). Het veel kleinere GameStop wil van eBay een concurrent maken voor webwinkelconcern Amazon. eBay heeft het ongevraagde overnamebod van GameStop inmiddels bevestigd.

5 uur geleden