Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: Boeing onderhandelt met justitie VS over schikking

Bloomberg: Boeing onderhandelt met justitie VS over schikking

WASHINGTON (ANP) - Boeing voert gesprekken met het Amerikaanse ministerie van Justitie over een schikking naar aanleiding van de twee crashes met 737 MAX-toestellen van de Amerikaanse vliegtuigbouwer. Dat stelt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

Boeing en justitie troffen in 2021 al een schikking rondom de twee fatale ongelukken uit 2018 en 2019. Maar het ministerie van Justitie concludeerde eerder dat Boeing verplichtingen uit die overeenkomst heeft geschonden. Daardoor kan het bedrijf alsnog strafrechtelijk vervolgd worden voor de twee crashes, waardoor 346 mensen omkwamen.

De schikking zou volgende week al aangekondigd kunnen worden. Onderdeel daarvan is naar verwachting dat een onafhankelijke derde partij aangesteld wordt om erop toe te zien dat het bedrijf zich aan de gemaakte afspraken houdt.

Deurpaneel

Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft tot 7 juli de tijd om een rechter te laten weten of het Boeing al dan niet wil vervolgen. Sommige familieleden van de slachtoffers hebben de Amerikaanse overheid daartoe aangespoord.

Als de zaak nu opgelost wordt, betekent het een stap vooruit voor Boeing. Maar de problemen bij de geplaagde vliegtuigbouwer zouden verre van voorbij zijn, onder meer omdat de Verenigde Staten ook nog onderzoek doen naar het incident waarbij een Boeing-vliegtuig in januari een deurpaneel verloor.

Meer uit Financieel

Muziekconcern UMG zakt op Damrak na verkoop belang door Ackman

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) behoorde donderdag tot de grote verliezers op het Damrak. De koersdaling van ruim 6 procent volgde op de aankondiging van investeringsfirma Pershing Square van miljardair Bill Ackman om zijn belang in het bedrijf te verkopen.

44 minuten geleden
Adviesbureau: meer miljonairs in Nederland en wereldwijd

UTRECHT (ANP) - Nederland telt meer miljonairs en hun gezamenlijke vermogen is ook gegroeid. Dat blijkt uit een onderzoek van adviesbureau Capgemini naar miljonairs in Nederland en ruim twintig andere landen.

1 uur geleden
Krant: ING werkt aan bod op Spaanse vermogensbeheerder Singular

MADRID (ANP/BLOOMBERG) - ING werkt aan een overnamebod op de Spaanse vermogensbeheerder Singular Bank. Dat meldt de Spaanse zakenkrant Cinco Días op basis van bronnen. Ook de grote Italiaanse bank Intesa Sanpaolo zou interesse hebben in een overname van Singular.

1 uur geleden
Vraag naar chips blijft groter dan aanbod door AI, zegt TSMC-baas

HSINCHU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De wereldwijde vraag naar chips die nodig zijn om toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI) te laten draaien, is groter dan wat fabrikanten kunnen leveren. Dat zei topman C.C. Wei van het Taiwanese chipconcern TSMC donderdag op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering in Hsinchu.

1 uur geleden
CPB: hogere inkomens beschikken vaker over zonnepanelen

DEN HAAG (ANP) - Zonnepanelenbezit in Nederland is ongelijk verdeeld over huishoudens. Dat blijkt uit een studie van het Centraal Planbureau (CPB). Huishoudens met een hoger inkomen en vermogen beschikken vaker over de duurzame manier van energie opwekken.

3 uur geleden
Ziekteverzuim bovengemiddeld, vooral in gezondheidszorg

DEN HAAG (ANP) - Het ziekteverzuim onder werknemers kwam in het eerste kwartaal van dit jaar uit op 5,8 procent. Dat is evenveel als een jaar eerder, maar hoger dan het langjarig gemiddelde. In de gezondheids- en welzijnszorg lag het ziekteverzuim met 8,2 procent het hoogst van alle bedrijfstakken, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

3 uur geleden
Groene stroom is volgens klimaatstichting iets vaker echt groen

UTRECHT (ANP) - Energieleveranciers verkopen vaker groene stroom die daadwerkelijk duurzaam is opgewekt met bijvoorbeeld windmolens en zonnepanelen in Nederland. Uit onderzoek van klimaatstichting HIER komt naar voren dat 34 procent van de onderzochte groenestroomproducten niet van duurzame bronnen in Nederland komt, maar wordt 'vergroend' met certificaten uit het buitenland. Dat was vorig jaar nog bijna 38 procent.

4 uur geleden