Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: autoriteiten praten met Credit Suisse over steunopties

Bloomberg: autoriteiten praten met Credit Suisse over steunopties

ZÜRICH (ANP) - Zwitserse autoriteiten zijn met de geplaagde bank Credit Suisse in gesprek over manieren om de situatie bij het financiële concern te stabiliseren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Er zou al zijn gesproken over meerdere vormen van mogelijke steun, van een publieke steunbetuiging tot garanties om zo nodig financieel te hulp te schieten.

Ook is naar verluidt een reddingspoging geopperd waarbij Credit Suisse op een of andere manier zou samengaan met rivaal UBS, de bank waar voormalig ING-baas Ralph Hamers momenteel topman is. De ingewijden benadrukten evenwel dat het onduidelijk is of een van de besproken opties daadwerkelijk uitgevoerd gaat worden. Woordvoerders van Credit Suisse, UBS en de Zwitserse centrale bank weigerden commentaar te geven en het ministerie van Financiën van het land reageerde niet op vragen van Bloomberg.

Credit Suisse staat al langere tijd onder druk doordat klanten geld van hun rekeningen blijven halen door zorgen over de toekomst van de bank. Woensdag zei de voorzitter van Saudi National Bank, de grootste aandeelhouder, niet nog meer te willen investeren in Credit Suisse. Die uitspraak zorgde voor grote onrust in de bankensector en het aandeel Credit Suisse kelderde op de beurs in Zürich woensdag dik 24 procent.

Zakenkrant Financial Times meldde eerder op de dag al op basis van bronnen dat Credit Suisse de Zwitserse centrale bank heeft verzocht om publiekelijk steun te betuigen aan het financiële concern. Ook in andere landen houden autoriteiten zich met de kwestie bezig. Volgens The Wall Street Journal zou de Europese Centrale Bank (ECB) al bij andere banken aan het navragen zijn wat hun banden zijn met Credit Suisse. Bloomberg wist daarnaast te melden dat het Amerikaanse ministerie van Financiën zou onderzoeken wat de risico's zijn voor banken in de Verenigde Staten.

Meer uit Financieel

Airbus: softwarefix bij veel A320-vliegtuigen om 'zonnestraling'

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Airbus heeft vrijdag gewaarschuwd dat een groot aantal vliegtuigen van het type A320 een onmiddellijke softwarefix nodig kunnen hebben na een recent incident met een vliegtuig van het Amerikaanse JetBlue Airways. Dat toestel had te maken met plotseling hoogteverlies omdat de besturing verstoord zou zijn geraakt door "intense zonnestraling".

18 minuten geleden
Staking door werknemers van Duitse distributiecentra Amazon

BERLIJN (ANP/DPA) - Ongeveer 3000 werknemers van distributiecentra van Amazon in Duitsland hebben vrijdag tijdens Black Friday het werk neergelegd in een loonconflict met vakbond Verdi. De staking trof grote distributiecentra van Amazon in onder meer Dortmund, Graben, Koblenz en Bad Hersfeld.

1 uur geleden
AEX sluit op laatste handelsdag november met kleine winst

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van november met kleine winst gesloten. Over de gehele maand leed de hoofdgraadmeter op het Damrak wel verlies.

2 uur geleden
Nederlanders kopen dit jaar meer in aanloop naar Black Friday

AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben in de week voor Black Friday meer aankopen gedaan dan in de week voor het koopjesfestijn vorig jaar. Dit komt naar voren uit cijfers die iDEAL rond Black Friday en Cyber Monday dagelijks publiceert.

2 uur geleden
Wingtech gaat in beroep tegen schorsing Nexperia-topman

BEIJING (ANP/RTR) - De Chinese eigenaar van Nexperia heeft de Nederlandse tak van de chipmaker vrijdag beschuldigd van samenzwering om een niet-Chinese toeleveringsketen op te zetten. Ook beweerde eigenaar Wingtech dat Nexperia Nederland het moederbedrijf permanent van zijn controle wil ontdoen.

2 uur geleden
Rechter stelt FNV ultimatum om met hervormingsplan te komen

AMSTERDAM (ANP) - Vakbond FNV heeft tot 17 december om met een definitief hervormingsplan te komen. Als de groepen die nu tegenover elkaar staan binnen de grootste vakbond van Nederland er dan nog niet uit zijn, grijpt de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam in. Dat heeft de rechter vrijdag gezegd na een urenlange en rumoerige zitting over het oplossen van de bestuurscrisis binnen de bond.

3 uur geleden
Wall Street begint hoger aan Black Friday, retailers in focus

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger geopend. Beleggers namen weinig risico op de laatste handelsdag van een turbulente beursmaand. November werd gekenmerkt door twijfel over de hoge waarderingen van de AI-bedrijven en onzekerheid over een verdere renteverlaging door de Federal Reserve. Wall Street bleef donderdag dicht voor Thanksgiving Day en is op Black Friday slechts een halve dag geopend. De New Yorkse beurzen sluiten op deze voor retailers belangrijke koopjesdag om 19.00 uur Nederlandse tijd.

5 uur geleden