Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: autoriteiten praten met Credit Suisse over steunopties

Bloomberg: autoriteiten praten met Credit Suisse over steunopties

ZÜRICH (ANP) - Zwitserse autoriteiten zijn met de geplaagde bank Credit Suisse in gesprek over manieren om de situatie bij het financiële concern te stabiliseren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Er zou al zijn gesproken over meerdere vormen van mogelijke steun, van een publieke steunbetuiging tot garanties om zo nodig financieel te hulp te schieten.

Ook is naar verluidt een reddingspoging geopperd waarbij Credit Suisse op een of andere manier zou samengaan met rivaal UBS, de bank waar voormalig ING-baas Ralph Hamers momenteel topman is. De ingewijden benadrukten evenwel dat het onduidelijk is of een van de besproken opties daadwerkelijk uitgevoerd gaat worden. Woordvoerders van Credit Suisse, UBS en de Zwitserse centrale bank weigerden commentaar te geven en het ministerie van Financiën van het land reageerde niet op vragen van Bloomberg.

Credit Suisse staat al langere tijd onder druk doordat klanten geld van hun rekeningen blijven halen door zorgen over de toekomst van de bank. Woensdag zei de voorzitter van Saudi National Bank, de grootste aandeelhouder, niet nog meer te willen investeren in Credit Suisse. Die uitspraak zorgde voor grote onrust in de bankensector en het aandeel Credit Suisse kelderde op de beurs in Zürich woensdag dik 24 procent.

Zakenkrant Financial Times meldde eerder op de dag al op basis van bronnen dat Credit Suisse de Zwitserse centrale bank heeft verzocht om publiekelijk steun te betuigen aan het financiële concern. Ook in andere landen houden autoriteiten zich met de kwestie bezig. Volgens The Wall Street Journal zou de Europese Centrale Bank (ECB) al bij andere banken aan het navragen zijn wat hun banden zijn met Credit Suisse. Bloomberg wist daarnaast te melden dat het Amerikaanse ministerie van Financiën zou onderzoeken wat de risico's zijn voor banken in de Verenigde Staten.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met verlies, Apple licht hoger na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.

9 uur geleden
KLM ziet in regeerakkoord 'erkenning' belang luchtvaart

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.

10 uur geleden
Prijzen van goud en zilver hard omlaag na enorme opmars

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.

11 uur geleden
Ruim 3 miljoen werklozen in Duitsland, hoogste aantal in 12 jaar

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.

13 uur geleden
Winst voor AEX, verlichtingsbedrijf Signify keldert in MidKap

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan, geholpen door plussen voor de chipfondsen Besi, ASMI en ASML. In de MidKap was verlichtingsbedrijf Signify een opvallende verliezer na bekendmaking van tegenvallende kwartaalresultaten en een reorganisatie waarbij honderden banen worden geraakt.

13 uur geleden
Bankensector ziet scherpe keuzes in coalitieakkoord

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) kijkt "uit naar een periode van constructieve politiek". In het coalitieakkoord dat vrijdag werd gepresenteerd ziet de bankensector "scherpe keuzes" om het verdienvermogen van de Nederlandse economie te vergroten.

14 uur geleden
Wall Street opent met rode cijfers, Apple bij dalers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verlies begonnen. Apple stond in de vroege handel bij de dalers na bekendmaking van kwartaalcijfers donderdag na het slot van de handel in New York. Daarnaast verwerkten beleggers het nieuws dat president Donald Trump Kevin Warsh heeft voorgedragen als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank en opvolger van Jerome Powell bij de Federal Reserve.

15 uur geleden