Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: Apple wil vanaf volgend jaar eigen modemchip maken

Bloomberg: Apple wil vanaf volgend jaar eigen modemchip maken

CUPERTINO (ANP) - Het werk dat techgigant Apple verzet om een eigen modemchip te ontwikkelen voor in zijn mobiele telefoons moet al volgend jaar resultaat opleveren. Eind 2024 of begin 2025 wil Apple een eigen chip hebben die mobiele telefonie, wifi en bluetooth moet combineren, schrijft financieel persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dat is een jaar later dan de oorspronkelijke plannen, maar de ontwikkeling van het onderdeel bleek ingewikkelder dan verwacht.

Dat Apple een eigen 5G-modem ontwikkelt en daarmee afscheid wil nemen van chipbedrijf Qualcomm als leverancier was al bekend. Maar door wifi en bluetooth in dezelfde chip op te nemen, kan de iPhonemaker ook Broadcom als leverancier terzijde schuiven.

Het aandeel Broadcom ging door het bericht met zo'n 5 procent onderuit op Wall Street. Broadcom haalt nu nog een vijfde van zijn omzet, of ongeveer 7 miljard dollar, bij Apple vandaan, al zegt de chipmaker dat nooit met zoveel woorden en refereert het bedrijf aan Apple als zijn "grote Noord-Amerikaanse klant". Voor Qualcomm is Apple goed voor 22 procent van de omzet, of ongeveer 10 miljard dollar. Maar Qualcomm waarschuwt al jaren dat Apple weleens kan afhaken als klant.

Eigen chips

Eerder ging Apple eigen chips maken voor zijn computers en nam het die processors niet meer af bij Intel. Dat kostte die chipmaker een flink deel van zijn omzet. Apple kan door de eigen ontwikkeling van chips minder afhankelijk worden van het tempo van de ontwikkeling van andere bedrijven. Ook houdt het meer controle over de kosten.

Eerder op maandag werd ook bekend dat Apple een belangrijke bestuurder die verantwoordelijk is voor de dienstentak ziet vertrekken. Deze Peter Stern werd gezien als een mogelijke toekomstige 'senior vice president'. Een select groepje bestuurders net onder directeur Tim Cook, financieel directeur Luca Maestri en operationeel directeur Jeff Williams draagt die titel. Sterns functie zou worden verdeeld onder diverse andere bestuurders.

Meer uit Financieel

Inflatie eurozone naar 3,8 procent, hoogste niveau sinds 2023

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in september gestegen naar 3,8 procent op jaarbasis, aangejaagd door de hoge brandstofprijzen. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige schatting. Daarmee ligt de inflatie op het hoogste niveau sinds september 2023.

1 uur geleden
Run op boeken van overleden cabaretière Paulien Cornelisse

AMERSFOORT (ANP) - De boeken van schrijfster en cabaretière Paulien Cornelisse zijn een dag na haar overlijden flink meer verkocht. De 240 bij Libris aangesloten boekhandels verkochten er donderdag anderhalf keer zoveel als in heel september bij elkaar opgeteld, meldt een woordvoerder, die geen specifieke aantallen deelt.

1 uur geleden
Volvo Cars negatiever over jaarresultaten door problemen in China

GÖTEBORG (ANP/BLOOMBERG) - Volvo Cars heeft last van een zwakke automarkt in China en de Verenigde Staten. De Zweedse autofabrikant kampte in het derde kwartaal met een daling van de verkopen en trekt nu zijn verwachtingen voor het hele jaar in.

2 uur geleden
AEX-index opent licht hoger in aanloop banenrapport VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met kleine winst geopend, na het verlies een dag eerder. De aandacht van beleggers zal vooral uitgaan naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport dat later op de dag naar buiten komt.

2 uur geleden
Nike gaat weer banen schrappen na tegenvallende resultaten

BEAVERTON (ANP/BLOOMBERG) - Sportartikelenmerk Nike gaat opnieuw banen schrappen. Dat besluit volgt op tegenvallende verkoopcijfers en een teleurstellende prognose voor 2027. Nike gaat verkoopdivisies samenvoegen, waardoor er volgens een memo aan medewerkers, ingezien door persbureau Bloomberg, op termijn minder functies nodig zijn.

4 uur geleden
Inflatie stijgt naar 3,4 procent door hoge brandstofprijzen

DEN HAAG (ANP) - De inflatie in Nederland is in september gestegen naar 3,4 procent. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in een snelle raming. De stijging komt vooral door de hoge brandstofprijzen. In augustus was de inflatie nog 3,3 procent in vergelijking met een jaar eerder.

5 uur geleden
OpenAI: medewerkers ontslagen om onzorgvuldige omgang informatie

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - De maker van ChatGPT, OpenAI, heeft laten weten drie onderzoekers te hebben ontslagen wegens vermeende onzorgvuldige omgang met "gevoelige informatie" en schending van het bedrijfsbeleid. Het ging onder meer om werk waarbij een externe organisatie betrokken was die modellen voor kunstmatige intelligentie beoordeelt.

10 uur geleden