Bloomberg: Apple werkt samen met SpaceX voor Starlink op iPhones
CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft in het geheim samengewerkt met SpaceX en T-Mobile US om ondersteuning voor het Starlink-netwerk toe te voegen aan de nieuwste iPhone-software. De bedrijven hebben iPhones getest met de satellietdienst van Elon Musks ruimtevaartbedrijf, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
De nieuwste software-update voor iPhones, die maandag werd uitgebracht, ondersteunt nu deze technologie. De zet is verrassend volgens Bloomberg, omdat T-Mobile Starlink eerder alleen als optie had genoemd voor Samsung-telefoons. Apple biedt namelijk al een dienst aan via Globalstar, waarmee gebruikers sms'jes kunnen versturen en hulpdiensten kunnen bereiken buiten het bereik van mobiele netwerken.
Als onderdeel van een bètatest is een vroege versie van de Starlink-dienst op een klein aantal iPhones geactiveerd. De eerste gebruikers in de Verenigde Staten hebben een sms'je ontvangen van T-Mobile waarin staat dat zij "in de T-Mobile Starlink bèta" zitten. "Je kunt nu vrijwel overal verbonden blijven met sms-berichten via satelliet. Om deze uitgebreide dekking te ervaren, update je telefoon naar iOS 18.3", kregen de gebruikers te zien. Zij hebben een nieuwe schakelaar in hun iPhone-instellingen voor mobiele data om de satellietfunctie te beheren.
Eerste versie
Voor nu is de dienst alleen nog op iPhones in de Verenigde Staten beschikbaar, maar Starlink breidt dit in de toekomst mogelijk via andere telecombedrijven wereldwijd uit.
Als een iPhone van T-Mobile zich in een gebied zonder mobiele dekking bevindt, gaan toestellen die nu een link hebben met het Starlink-programma proberen verbinding te zoeken met SpaceX-satellieten. De eerste versie is alleen bedoeld om sms'jes te kunnen versturen, maar de bedrijven zijn van plan om dit uit te breiden naar dataverbindingen en telefoongesprekken. Dit soort satellietfuncties zijn ontworpen voor gebruik in afgelegen gebieden, zoals wandelpaden waar geen mobiele dekking is. De mogelijkheden kunnen niet worden gebruikt op plekken waar een mobiel netwerk binnen bereik is.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs heeft de AEX-index donderdag voor het eerst in de geschiedenis de 1000 puntengrens bereikt. De hoofdindex, die sinds vorig jaar bestaat uit de dertig grootste bedrijven op de Nederlandse beurs, tikte een niveau aan van 1009,69 punten. Dat is de hoogste stand ooit. De belangrijkste beursindex van Nederland begon 2026 op 951,29 punten en is daarmee in de eerste twee weken van het nieuwe jaar ruim 5 procent in waarde gestegen. In heel 2025 won de AEX meer dan 8 procent.
25 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Fastned, een uitbater van laadstations voor elektrische auto's, heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw een recordomzet geboekt. Het bedrijf opende in het vierde kwartaal van 2025 nieuwe laadstations en breidde bestaande locaties uit. Tijdens de vakantieperiode hebben meer mensen volgens Fastned hun voertuigen opgeladen en het bedrijf profiteerde van de aanhoudende groei van het aantal volledig elektrische voertuigen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De werkloosheid is in december voor de vierde maand op rij onveranderd gebleven, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Net als in september, oktober en november zat 4 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. Dat is het hoogste niveau in vier jaar.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De groei in het aantal ondernemingen in Nederland was in ruim tien jaar niet zo laag, meldt de Kamer van Koophandel (KVK). Het aantal geregistreerde bedrijven steeg in 2025 met minder dan 1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De KVK spreekt van "stagnatie van het ondernemerslandschap".
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - De groei in het aantal ondernemingen in Nederland was in ruim tien jaar niet zo laag, meldt de Kamer van Koophandel (KVK). Het aantal geregistreerde bedrijven steeg in 2025 met minder dan 1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De KVK spreekt van "stagnatie van het ondernemerslandschap".
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn woensdag opnieuw met verlies gesloten. Beleggers in New York verwerkten kwartaalcijfers van de grote banken Bank of America, Wells Fargo en Citigroup. Daarnaast kwamen er onder meer gegevens over de winkelverkopen in de Verenigde Staten.
10 uur geledenDEARBORN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Ford Motor heeft een werknemer geschorst die dinsdag scheldwoorden riep tegen president Donald Trump tijdens zijn bezoek aan een Ford-fabriek in Dearborn in de Amerikaanse staat Michigan. Dat zegt de vakbond United Auto Workers (UAW) die de medewerker steunt.
13 uur geleden