Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: Apple werkt samen met SpaceX voor Starlink op iPhones

Bloomberg: Apple werkt samen met SpaceX voor Starlink op iPhones

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft in het geheim samengewerkt met SpaceX en T-Mobile US om ondersteuning voor het Starlink-netwerk toe te voegen aan de nieuwste iPhone-software. De bedrijven hebben iPhones getest met de satellietdienst van Elon Musks ruimtevaartbedrijf, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

De nieuwste software-update voor iPhones, die maandag werd uitgebracht, ondersteunt nu deze technologie. De zet is verrassend volgens Bloomberg, omdat T-Mobile Starlink eerder alleen als optie had genoemd voor Samsung-telefoons. Apple biedt namelijk al een dienst aan via Globalstar, waarmee gebruikers sms'jes kunnen versturen en hulpdiensten kunnen bereiken buiten het bereik van mobiele netwerken.

Als onderdeel van een bètatest is een vroege versie van de Starlink-dienst op een klein aantal iPhones geactiveerd. De eerste gebruikers in de Verenigde Staten hebben een sms'je ontvangen van T-Mobile waarin staat dat zij "in de T-Mobile Starlink bèta" zitten. "Je kunt nu vrijwel overal verbonden blijven met sms-berichten via satelliet. Om deze uitgebreide dekking te ervaren, update je telefoon naar iOS 18.3", kregen de gebruikers te zien. Zij hebben een nieuwe schakelaar in hun iPhone-instellingen voor mobiele data om de satellietfunctie te beheren.

Eerste versie

Voor nu is de dienst alleen nog op iPhones in de Verenigde Staten beschikbaar, maar Starlink breidt dit in de toekomst mogelijk via andere telecombedrijven wereldwijd uit.

Als een iPhone van T-Mobile zich in een gebied zonder mobiele dekking bevindt, gaan toestellen die nu een link hebben met het Starlink-programma proberen verbinding te zoeken met SpaceX-satellieten. De eerste versie is alleen bedoeld om sms'jes te kunnen versturen, maar de bedrijven zijn van plan om dit uit te breiden naar dataverbindingen en telefoongesprekken. Dit soort satellietfuncties zijn ontworpen voor gebruik in afgelegen gebieden, zoals wandelpaden waar geen mobiele dekking is. De mogelijkheden kunnen niet worden gebruikt op plekken waar een mobiel netwerk binnen bereik is.

Meer uit Financieel

Eigenaar Bild en Politico koopt The Telegraph

BERLIJN (ANP) - Het Duitse mediaconcern Axel Springer koopt de eigenaar van de Britse krant The Telegraph. Daarmee komt de rechtsgeoriënteerde krant onder een dak met de Duitse tabloid Bild, nieuwssite Politico en tv-zender Welt. De Duitsers troeven daarmee de Britse uitgever van Daily Mail af.

36 minuten geleden
Emirates vliegt vanaf zaterdag dagelijks van Dubai naar Schiphol

DUBAI (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Emirates vliegt vanaf zaterdag dagelijks van Dubai naar tientallen bestemmingen, waaronder Schiphol. De luchtvaartmaatschappij wil 106 retourvluchten per dag uitvoeren naar 83 bestemmingen, meldt Emirates in een update.

1 uur geleden
Gasunie wil onderzoek naar gebruik 'kussengas' in geval van nood

ROTTERDAM (ANP) - Gasunie wil een onderzoek naar de mogelijkheid om zogeheten kussengas te gebruiken in geval van nood. Dat vertelde topvrouw Willemien Terpstra vrijdag na de presentatie van de jaarcijfers. Het is een van de adviezen in een rapport dat Gasunie volgende week presenteert over de weerbaarheid bij lange verstoringen van de aanvoer van gas.

1 uur geleden
Koepel pomphouders wil accijnsverlaging vanwege gestegen prijzen

VOORBURG (ANP) - Brancheorganisatie van tankstations Drive wil dat de overheid de accijnskorting op brandstof weer verhoogt of de btw verlaagt vanwege de flink gestegen prijzen aan de pomp. "Voor Nederlanders wordt tanken anders onbetaalbaar", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.

2 uur geleden
Topvrouw Gasunie: geen paniek om gasvoorraad onder 10 procent

ROTTERDAM (ANP) - De gasvoorraad die vrijdag onder de 10 procent is gedoken, is geen reden voor paniek, zegt topvrouw van Gasunie Willemien Terpstra. Volgens Terpstra komt er nog voldoende gas binnen en bovendien is de winter bijna ten einde.

2 uur geleden
Groei economie eurozone iets zwakker dan eerder gedacht

LUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het vierde kwartaal van vorig jaar iets zwakker gegroeid dan eerder gedacht. Volgens nieuwe cijfers van het Europese statistiekbureau Eurostat groeide de economie met 0,2 procent in vergelijking met een kwartaal eerder. Bij een eerste raming eind januari werd nog een plus van 0,3 procent gemeld door Eurostat.

3 uur geleden
Minister Qatar waarschuwt voor exportstop energie in Golfregio

DOHA (ANP) - De energieminister van Qatar verwacht dat alle energie-exporteurs in de Golfregio binnen enkele weken hun productie mogelijk moeten stilleggen als de oorlog in het Midden-Oosten aanhoudt. Dat kan de olieprijzen opdrijven tot 150 dollar per vat (zo'n 130 euro). Hiervoor waarschuwt energieminister en baas van staatsenergiebedrijf QatarEnergy Saad al-Kaabi in de Britse zakenkrant Financial Times (FT).

3 uur geleden