Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: Apple werkt samen met SpaceX voor Starlink op iPhones

Bloomberg: Apple werkt samen met SpaceX voor Starlink op iPhones

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft in het geheim samengewerkt met SpaceX en T-Mobile US om ondersteuning voor het Starlink-netwerk toe te voegen aan de nieuwste iPhone-software. De bedrijven hebben iPhones getest met de satellietdienst van Elon Musks ruimtevaartbedrijf, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

De nieuwste software-update voor iPhones, die maandag werd uitgebracht, ondersteunt nu deze technologie. De zet is verrassend volgens Bloomberg, omdat T-Mobile Starlink eerder alleen als optie had genoemd voor Samsung-telefoons. Apple biedt namelijk al een dienst aan via Globalstar, waarmee gebruikers sms'jes kunnen versturen en hulpdiensten kunnen bereiken buiten het bereik van mobiele netwerken.

Als onderdeel van een bètatest is een vroege versie van de Starlink-dienst op een klein aantal iPhones geactiveerd. De eerste gebruikers in de Verenigde Staten hebben een sms'je ontvangen van T-Mobile waarin staat dat zij "in de T-Mobile Starlink bèta" zitten. "Je kunt nu vrijwel overal verbonden blijven met sms-berichten via satelliet. Om deze uitgebreide dekking te ervaren, update je telefoon naar iOS 18.3", kregen de gebruikers te zien. Zij hebben een nieuwe schakelaar in hun iPhone-instellingen voor mobiele data om de satellietfunctie te beheren.

Eerste versie

Voor nu is de dienst alleen nog op iPhones in de Verenigde Staten beschikbaar, maar Starlink breidt dit in de toekomst mogelijk via andere telecombedrijven wereldwijd uit.

Als een iPhone van T-Mobile zich in een gebied zonder mobiele dekking bevindt, gaan toestellen die nu een link hebben met het Starlink-programma proberen verbinding te zoeken met SpaceX-satellieten. De eerste versie is alleen bedoeld om sms'jes te kunnen versturen, maar de bedrijven zijn van plan om dit uit te breiden naar dataverbindingen en telefoongesprekken. Dit soort satellietfuncties zijn ontworpen voor gebruik in afgelegen gebieden, zoals wandelpaden waar geen mobiele dekking is. De mogelijkheden kunnen niet worden gebruikt op plekken waar een mobiel netwerk binnen bereik is.

Meer uit Financieel

Omzet AI-chipconcern Nvidia naar nieuw record van 81,6 miljard

SANTA CLARA (ANP) - Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI), heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten behaald door de grote vraag naar zijn chips voor AI-datacenters. Volgens het bedrijf werd een omzet in de boeken gezet van 81,6 miljard dollar. Dat is een stijging van 85 procent vergeleken met een jaar eerder.

2 uur geleden
Flinke plussen op Wall Street, Nvidia hoger in aanloop cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke winsten de handel uitgegaan, geholpen door een sterke daling van de olieprijzen. AI-chipconcern Nvidia stond bij de stijgers op Wall Street in aanloop naar de kwartaalcijfers die na het slot worden gepubliceerd.

2 uur geleden
WSJ: OpenAI dient snel aanvraag voor beursgang op Wall Street in

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, gaat snel een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat melden bronnen aan The Wall Street Journal. Dat zou binnen enkele dagen of weken kunnen gebeuren en mogelijk zelfs al komende vrijdag, aldus de zakenkrant.

5 uur geleden
Nieuw slotrecord voor AEX-index, chipbedrijven bij koplopers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.

6 uur geleden
Vakbond bij Samsung stelt geplande staking in Zuid-Korea uit

SEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.

7 uur geleden
Topman ASN Bank wil aandeel in nieuwe hypotheken verdubbelen

AMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.

8 uur geleden
Wall Street hoger geopend, beleggers wachten op cijfers Nvidia

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen gingen woensdag hoger van start, geholpen door meevallende bedrijfsresultaten en een daling van de olieprijs. Beleggers kijken vooral uit naar de kwartaalresultaten van chipconcern Nvidia, die na de slotbel worden gepubliceerd.

8 uur geleden